+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. března 2010 • 15:14

Paříž - Nice: Kreuziger v konečném pořadí čtvrtý

Autor:
Roman Kreuziger
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklista Roman Kreuziger po poslední sedmé etapě závodu Paříž-Nice klesl v konečném pořadí o jednu příčku na čtvrté místo. Českého jezdce o vteřinu porazil Luis León Sánchez a připravil ho tak o stupně vítězů. Zvítězil další Španěl Alberto Contador.Závěrečnou etapu, dlouhou 119 kilometrů, vyhrál domácí Amaël Moinard, poslední den slavného závodu ale jinak patřil španělským cyklistům, kteří ovládli konečné pořadí.

V první sedmičce narušili jejich nadvládu jen třiadvacetiletý Kreuziger a šestý Jens Voigt z Německa."Vyhrát bylo velmi těžké, zejména proto, že po mně všichni šli," řekl sedmadvacetiletý Contador.

"Ale jsem v klidu. Čím jsem starší, tím jsem víc v pohodě. Ale docela se mi ulevilo," dodal.Contador zopakoval triumf z roku 2007 a navíc si v nové sezoně udržel stoprocentní bilanci, když vyhrál i při svém druhém startu.

Za ním skončil v celkové klasifikaci Alejandro Valverde, třetí byl obhájce Luís Léon Sánchez, který dnes dojel do cíle o tři místa před čtrnáctým Kreuzigrem a v konečném pořadí českého cyklistu předstihl o jednu vteřinu.

Španělskou dominanci potvrdil pátým místem v konečném pořadí Samuel Sánchez, sedmou příčku obsadil Joaquim Rodríguez.Kreuzigrovi sice uniklo umístění na stupních vítězů, s přehledem však ovládl pořadí jezdců do 23 let, v němž o 41 vteřin porazil Estonce Reineho Taaramaeho.

Kreuzigrův slovenský kolega ze stáje Liquigas dvacetiletý Peter Sagan získal zelený trikot za triumf v bodovací soutěži.

Sedmá etapa:

1. Moinard 2:52:09, 2. Voeckler (oba Fr.) stejný čas, 3. Valverde (Šp.) -3, 4. Roche (Ir.), 5. Taaramae (Est.), 6. Rodríguez (Šp.), ...14. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. Contador 28:35:35, 2. Valverde -11, 3. L. Sánchez (všichni Šp.) -25, 4. Kreuziger -26, 5. S. Sánchez (Šp.) -30, 6. Voigt (Něm.) -35.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, cyklistika, kreuziger
 Klasická verze
Mobilní verze