+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. května 2016 • 09:22

Veteránským mistrem se stala Chrudim, za titulem ji vedl Vladyka

Autor:
Futsalisté Chrudimi v tuzemsku vládnou. Vyhráli i mistrovství republiky veteránů.
TOP VIDEA
Nadal o kapitánovi Borgovi: S Björnem máme na lavičce víc klidu Nadal o kapitánovi Borgovi: S Björnem máme na lavičce víc klidu
Zlín - Slavia: Jugas fauloval Diopa, penaltu suverénně proměnil Vukadinovič – 1:1 Zlín - Slavia: Jugas fauloval Diopa, penaltu suverénně proměnil Vukadinovič – 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Premiérové Mistrovství České republiky Veteránů ve futsalu vyhrál tým Veteráni Chrudim. V boji o titul zvítězil tým vedený fotbalovým exligistou Petrem Vladykou nad Mikeskou Ostrava.Do turnaje zasáhli hráči nad čtyřicet let, týmy se utkaly ve třech čtyřčlenných skupinách.

V semifinále chrudimští hráči porazili libereckou Alfu 4:0. Finálovou účast si vybojovala i Mikeska Ostrava, která zdolala Šumperk 4:1. Liberec si pak poradil s Šumperkem v zápase o třetí místo. Podobně si vedla ve finále i Chrudim, která nejprve dvakrát vyrovnala a za stavu 2:2 dvěma góly rozhodla.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Petr Vladyka (Veteráni Chrudim), který je zároveň manažerem svého týmu.

„Byl to pro mě náročný program, ale s takovou třešničkou na dortu si to člověk užije vždycky dobře. S touto partou kluků se vždy rád sejdu. Dopadlo to parádně,“ tvrdil Vladyka.

Přitom Chrudim odehrála turnaj jen v šesti hráčích do pole, v sobotu jí ještě vypomohl Brazilec Cacau. „Vždy by bylo lepší, kdyby nás bylo více, ale na druhou stranu jsme si více zahráli. Negativní dopad na výsledek to nemělo,“ usmíval se chrudimský lídr.

Ve finále to dlouho vypadalo na remízu. „Finálový zápas byl hodně vyrovnaný. Rozhodlo to, že jsme za stavu dva-dva proměnili jeden z brejků. Pak už Mikeska otevřela hru a čtvrtým gól jsme pak vítězství potvrdili. Soupeř už neměl tolik sil na vyrovnání. Dvoudenní maratón byl náročný i pro ně. Také toho měli plné zuby,“ řekl Vladyka.

V týmu Chrudimi bylo znát, že má ve svém kádru samé aktivní hráče. „Většina jich ještě hraje fotbal. Tři z nás stále i futsal. Je to asi znát,“ myslel si Petr Vladyka.

Chrudim potvrdila nadvládu v českém futsalu i mezi veterány. „Doufám, že ano. Všichni to viděli. Já teď musím bojovat i za Vysoké Mýto. Měl jsem opravdu náročný program a v úterý hrajeme znovu. Nevím, jak to tělo rozhýbu,“ dodal zkušený futsalista.

Výsledky MČR Veteránů ve futsalu 2016
Skupina A: 1. Veteráni Chrudim, 2. 3P Bosonohy, 3. Interobal Plzeň, 4. Plumbum Hradec Králové.
Skupina B: 1. Alfa Liberec, 2. Čechie Slaný, 3. Baník Chomutov, 4. Combix Ústí nad Labem.
Skupina C: 1. Mikeska Ostrava, 2. Delta Real Šumperk, 3. Oldstars Kroměříž, 4. Benago Praha.
Čtvrtfinále: Veteráni Chrudim - Oldstars Kroměříž 4:0, Alfa Liberec - Baník Chomutov 4:2, Mikeska Ostrava - 3P Bosonohy Brno 2:0, Čechie Slaný - Delta Real Šumperk 1:6.

Zápasy o 5. - 8. místo: Oldstars Kroměříž - Baník Chomutov 1:4, 3P Bosonohy - Čechie Slaný 2:6. Zápas o 7. místo: Oldstars Kroměříž - 3P Bosonohy 2:4. Zápas o 5. místo: Baník Chomutov - Čechie Slaný 1:2.

Semifinále: Veteráni Chrudim - Alfa Liberec 4:0, Delta Real Šumperk - Mikeska Ostrava 1:4. Zápas o 3. místo: Alfa Liberec - Delta Real Šumperk 3:0. Finále: Veteráni Chrudim - Mikeska Ostrava 4:2.

Konečné pořadí finálového turnaje Veteránské ligy:
1. Veteráni Chrudim, 2. FC Mikeska Ostrava, 3. SK Alfa Liberec, 4. 1. FC Delta Real Šumperk, 5. RSC Čechie Slaný, 6. FC Baník Chomutov, 7. 3 P Bosonohy, 8. Oldstars Kroměříž.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze