+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
9. března 2016 • 10:30

Vyhlídka, wellness i soupeři. Podívejte se do hotelu biatlonistů

Vyhlídka, wellness i soupeři. Podívejte se do hotelu biatlonistů
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze
SESTŘIH: Hoffenheim - Werder Brémy 1:0. Pavlenkovu premiéru zkazila teč SESTŘIH: Hoffenheim - Werder Brémy 1:0. Pavlenkovu premiéru zkazila teč
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z NORSKA | Žádný motel u silnice a benzínky jako vloni, kde si museli sami vařit. Pro letošek vybrali moderní hotel, jídlo od profesionálních kuchařů a nádhernou vyhlídka na Oslo a moře. „Jsem radši, že jsme tady. Líbí se mi to okolí, příroda i krásný výhled,“ říkala Gabriela Soukalová o hotelu Soria Moria, kde jsou letos při mistrovství světa ubytovaní čeští biatlonisté.A vlastně nejen oni. Procházíte jejich chodbami a narážíte rovněž na členy německého, tureckého či japonského národního týmu. „Přijde mi ale fajn, že bydlíme s více výpravami. Člověk potká hned víc lidí, je to takový nový impulz,“ tvrdí lídryně světového poháru Soukalová.

Vyhlídka, wellness i soupeři. Podívejte se do hotelu biatlonistů

Hotel je navíc situovaný zhruba tři kilometry od závodiště a biatlonisté se tedy k němu dostanou už za pět minut a vedle posilovny či bazénu je zde k dispozici i wellness se saunou (aby ne, před sto lety totiž stálo na tomto místě sanatorium).

Na jídlo pak chodí společně se všemi ostatními návštěvníky hotelu. „Já tu už bydlel i před iks lety a i když i Kontiolahti bylo fajn, tady se mi to také líbí. Kuchyně je navíc dobrá, je tu i něco sladkého, takže jsem v klidu,“ říká Michal Šlesingr o stravování formou švédského stolu, kde si mohou vybrat od zeleniny, přes masa po dezerty.

Virtuoska Soukalová: Podívejte, jak vystřihla Smetanovu Vltavu

„Mají tu dobrý výběr, vaří dobře,“ pochvaloval si Jaroslav Soukup, který bydlí na pokoji s Adamem Václavíkem a v jejich třetím patře (v prvním jsou třeba Němci) je umístěná i místnost pro masáže a fyzioterapii.

Na místní saunu si však všichni dávají pozor. „Chodím do ní ráda, ale mezi závody se toho bojím, protože člověk potřebuje tak dva dny se pak přehodit do normálu. Mám zkušenost, že dva dny jsem z toho unavená nebo příliš uvolněná a to do závodu není dobré,“ dodala Gabriela Soukalová.

Závod žen na 15 kilometrů sledujte od 13 hodin online ZDE »

Vše o MS v biatlonu čtěte ZDE »

 Klasická verze
Mobilní verze