SESTŘIH: Federerova série končí. V Montrealu ho o titul připravil Zverev

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Německý tenista Alexander Zverev ukončil sérii 16 vítězství Švýcara Rogera Federera. Ve finále turnaje v Montrealu třetího hráče světového žebříčku zdolal za necelých 70 minut po výsledku 6:3, 6:4 a oplatil mu červnovou porážku z finále turnaje v Halle. Zápasy turnaje vysílala stanice Digi Sport, podívejte se na sestřih duelu!

Federer nabídl během prvního setu soupeři dva brejkboly, Němec jeden využil a stačilo mu to k vítězství 6:3. V druhé sadě měl už Zverev příležitostí k brejku víc, znovu ale rozhodlo jediné ztracené podání.

Německý dvacetiletý talent vyhrál šestý turnajový titul v kariéře, z toho pátý v letošním roce. Vítěznou sérii natáhl na deset duelů.

Devatenáctinásobný grandslamový šampion Federer v letošním roce zůstává také na pěti titulech, ve finále v tomto roce prohrál poprvé. Se Zverevem má šestatřicetiletý Švýcar po dnešku vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů 2:2.

SESTŘIH: Mladík Zverev si vyšlápl na Federera a ovládl turnaj v Montrealu