To je z tohoto utkání německé Bundesligy vše, ale sportovní program pokračuje dál, takže zůstaňte s námi! Já přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů na shledanou.
Rozhodčí píská konec a na trávníku jsou k vidění dva výjevy. Na jedné straně smutek a zklamání a na druhé bezbřehá radost ze tří bodů. I druhý poločas přinesl výtečný fotbal, okořeněný třemi brankami. Freiburg se dostal podruhé do vedení po proměněné Caligiuriho penaltě, jenže za dalších deset minut srovnal svou druhou dnešní trefou Petersen. Rozhodnutí přišlo v 71. minutě, kdy se s trochou štěstí trefil hostující Ginter. Toto vedení už i přes další šance Brém hosté udrželi a na cestu domů si tak přibalili tři body.
90+3
Flum se až příliš jednoduše dostal do střelecké pozice, snažil se prostřelit Mielitze, ten ale dokázal bleskově zareagovat a vyrazit.
90+2
Další centr do vápna Freiburgu, Baumann opět vystartoval včas a zřejmě zachránil hostům tři body.
90+1
Utkání sleduje 38 498 diváků.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Centr Arnautoviće měl velice slušné parametry, ale Baumann si dobře vyběhl a centr zlikvidoval.
88
Hosté naposledy střídají, Jana Rosenthala nahradil Ivan Santini.
86
Z levého křídla zaútočil Akpala, hledal své spoluhráče v šestnáctce, svůj centr však poslal do míst, kde nebyl nikdo.
85
Werderu se velice rychle krátí čas a je vidno, že se na jejich kopačky vkrádá velká nervozita.
82
Střídání Freiburgu. Odchází Karim Guédé a na hřišti je Johannes Flum.
80
Přímý kop hostů. Schuster se pokusil o signál do volného prostoru, míč však končí v zámezí.
80
Poslední střídání Brém, na lavičku míří Eljero Elia a zbytek zápasu odehraje Joseph Akpala.
79
K přímému kopu se postavil Arnautović, jeho střelu přizvedla zeď a značně tak ulehčila práci svému brankáři.
78
První žlutá karta zápasu a za faul ji vidí hostující Cedric Makiadi.
77
... nyní si už Baumann poradil a chytil.
76
Další zakončení Petersena a jelikož se jednalo o tečovaný pokus, standardní situace se zopakuje...
76
Další rohový kop Brém.
75
Na centr si nejvýše naskočil Petersen a hlavou trefil tyč!
75
Po Schmitzově sražené střele se bude kopat další roh.
74
Zlatko Junuzović má dnes odehráno a jako druhý čerstvý hráč Brém přichází Özkan Yildirim.
73
Domácí byli blízko gólu, jenže Schmitzova střela skončila jen těsně nad Baumannovým břevnem!
71
Freiburg právě vstřelil branku!
Byť trochu kostrbatě, míč je v síti. Po centru se míč nejdříve dostal ke Guédému, který jej narval do břevna, aby se pak odrazil k MATTHIASI GINTEROVI a i když si na jeho střelu Mielitz sáhl, nedokázal ji ztlumit natolik, aby neskončila v brance.
70
Nyní uvidíme rohový kop i v podání hostů.
68
Další roh pro Brémy, tentokrát jej ale Baumann v klidu sebral.
67
Centr letěl na vzdálenější tyč, kde si sbíhal Petersen a i když byl těsně bráněn, trefil hlavičkou tyč!
66
Rohový kop pro Werder.
64
Werder právě vstřelil branku!
Po centru De Bruyneho se hrubě nedomluvili gólman Baumann a Ginter, čímž se NILS PETERSEN dostal do situace, kterou snad ani nešlo zahodit a střílel do prázdné branky!
63
Caligiuri opět unikal po levém křídle, už už se uvolňoval, když ho čistým skluzem obral Ignjovski o míč.
62
Brankář Mielitz chce rychle rozehrát a popohání své spoluhráče co nejvíc dopředu.
59
Schmitz dostal trochu času a prostoru na průnik, snažil se ještě svou pozici vylepšit, jenže si míč dal od nohy o kousek více, než bylo ideální a následný zákrok hostující obrany na něj byl vyhodnocen jako čistý.
58
Střídají i hosté, když Christian Günter nahradil Vegara Eggena Hedenstada.
57
Arnautović pronikl po pravém křídle do vápna, nacentroval na Petersena, jenže tomu nevyšel krok a míč minul.
56
Po vedoucí brance hostů se Brémy opět snaží o rychlé srovnání skóre a tlačí se před Baumanna.
54
Domácí reagují střídáním. Odchází Mehmet Ekici a na trávníku se objevuje Marko Arnautović.
54
K penaltě se postavil sám faulovaný DANIEL CALIGIURI a prudkou ranou na opačnou stranu, než skákal gólman strhl vedení opět na stranu hostů.
53
Penalta pro Freiburg! Elia společně s Ignjovskim atakovali na hranici vápna Caligiuriho a rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu!
51
Na levé straně unikl hostující Caligiuri, zasekávačkou se uvolnil, prohlédl si situaci ve vápně a tvrdou křížnou ranou donutil jít Mielitze na zem, aby vyrazil pokus, který mířil přesně k tyči!
49
Po přímém kopu se do střelecké pozice dostal Schmitz, ale jeho halfvolej byl zblokován.
48
Fritz získal míč, několika rychlými kroky unikl svému strážci a z asi 25 metrů notně protáhl gólmana Baumanna.
46
Hned v úvodu mohli jít domácí do vedení, po centru z levého křídla hlavičkoval Petersen a trefil břevno! Následné dorážky už byly z ofsajdu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Je za námi první poločas velice zajímavého utkání. Úvod patřil domácímu týmu, který asi deset minut nepustil Freiburg ke své brance, jenže postupem času převzali hosté otěže zápasu a dostali se i díky Krusemu do vedení. To ale vydrželo pouhé tři minuty, po kterých vyrovnal Petersen. Doufejme, že atraktivita vydrží tomuto zápasu i do druhého poločasu.
45
Kruse poslal přesný centr na Caligiuriho, jehož hlavička mířila k tyči, Mielitz ale dokázal míč vyškrábnout!
45
Po faulu na Caligiuriho budou hosté kopat přímý kop z levé strany.
44
Kruse centroval z pravé strany, domácí při odvracení trochu zazmatkovali, ale dostali míč alespoň do autu.
41
Útočná hra pokračuje, v tlaku jsou teď zase hosté.
39
O pár vteřin později je ale vše jinak. Na levé straně vybojoval míč De Bruyne, přesunul hru na druhou stranu, kde si nabíhal NILS PETERSEN a střelou podél gólmana vyrovnal.
38
O velice rychlé vyrovnání se mohl postarat Petersen, postupoval sám na Baumanna, ale jeho slabá střela nemohla nadělat žádné škody.
36
Akce Freiburgu však pokračovala, míč se dostal na střed, kde se do něl z asi dvaceti metrů opřel MAX KRUSE a trefil se přesně k tyči. Mielitz se mohl natahovat jak chtěl, na tohle neměl šanci dosáhnout.
36
Caligiuri se jako tank probil do pokutového území, ostře nacentroval na Kruseho, tomu ale scházel krok!
34
Hosté se dostali do ofsajdu.
32
Jestliže úvod patřil Brémám, tyto minuty jsou zcela ve vládě Freiburgu.
31
Přetažený centr znamená rozehrávku od Mielitzovy brány.
30
Guédé unikl po pravém křídle, po zemi nacentroval do vápna, zde Prödl odkopl na roh.
29
Po Caligiuriho střele se o dorážku snažil Guédé, ale Mielitz tygřím skokem dokázal vyboxovat míč mimo pokutové území.
28
Freiburg se oklepal z počáteční nervozity a nyní je Werderu zcela vyrovnaným soupeřem.
26
Ten končí v Mielitzových rukavicích.
26
Rohový kop pro Freiburg, centr odvrátil Petersen na další roh.
23
Guédé vysunul Hedenstada do střelecké pozice, Mielitz mu ale vyběhl vstříc a dokázal střelu vyrazit. Hedenstad teď vzteky mlátí rukou do trávníku.
22
I z něj vznikla zajímavá akce a opět hlavičkoval Rosenthal. Tentokrát o kousek vedle.
21
Do velice dobré a hlavně rychlé akce se dostal Freiburg. Z levé strany přišel nebezpečný centr na Rosenthala a jeho hlavičku o zem vyrazil Mielitz jen tak tak na rohový kop!
19
Přímák rozehrál Schuster, ale pouze do rukavic brankáře Brém.
18
Přímý kop pro Freiburg z pravé strany. Schmitz se sice diví, ale zákrok na Hedenstada byl naprosto jasný.
16
Tak tohle byla velká šance Werderu. Junuzović vysunul do uličky Schmitze, ten se snažil udělat Baumannovi, kličku, jenže gólman Freiburgu mu vykryl úhel a se střelou si poradil.
14
První akce Freiburgu. Ten se dostal do útoku po levé straně, střílel Makiadi, ale pouze do míst, kde byl připravený Mielitz.
12
Elia poslal vysokým centrem míč do pokutového území, tam si nejvýše vyskočil gólman Baumann a chytil ho do svých rukavic.
11
Úvodní minuty patřily jasně domácímu celku, Freiburg se zatím nedostal k pokutovému území.
9
Akce Werderu tří na tři, jenže vše zhatila nepřesná Petersenova přihrávka.
7
Opět přímý kop Werderu. Z velké dálky přišel střílený centr, o teč se pokusil Petersen, ale o notný kus minul Baumannovu bránu.
5
Po dalším přímém kopu si na hlavičku naskakoval Lukimya, byl však v pokutovém území velice těsně bráněn a k zakončení se nedostal.
4
Centr nepatřil k těm povedeným, domácí však stále zůstávají u míče.
4
Eliův pokus o centr byl sražen, je tu první roh Werderu.
3
De Bruyne unikal středem, ale jeho střelecký pokus se mu nepovedl.
1
Centrem našel Petersena, jeho slabý pokus však Baumanna nepřekvapil.
1
Výkop měli domácí a hned po pár vteřinách bude De Bruyne kopat po Makiadiho faulu přímý kop.
1

Werder Bremen: Mielitz - Ignjovski, Lukimya, Prödl, Schmitz - Fritz, Junuzović, De Bruyne - Elia, Ekici - Petersen. Trenér: Thomas Schaaf.

SC Freiburg: Baumann - Hedenstad, Ginter, Diagne, Sorg - Kruse, Schuster, Makiadi, Caligiuri - Rosenthal, Guédé. Trenér: Christian Streich.

Rozhodčí: Peter Sippel - Christian Leicher, Volker Wezel.
A je to tady, hráči pod vedením sudího Sippela nastupují na hrací plochu.
Plný stadion je připraven na zápas, čekáme na nástup hráčů na trávník.
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Ta má na pořadu 22. kolo a v jeho rámci se odehraje zápas mezi Werderem Brémy a SC Freiburg. Když se podíváme do tabulky, zjistíme, že tak uvidíme souboj mezi jedenáctým a pátým týmem.

Werder určité není se svým postavením spokojen a snaží se vydrápat vzhůru. Jeden z kroků tomu udělal tým v minulém kole, kdy na půdě Stuttgartu vyhrál vysoko 4:1. Základ k tomuto vítězství položil Ekici a i když dokázal domácí Traoré vyrovnat, poslední půlhodina patřila Brémám a po trefách Hunta, opět Ekiciho a De Bruyneho se zrodilo jasné vítězství Werderu.

Freiburg se zatím vyhřívá na skvělém pátém místě a to i díky výhře v minulém kole. V tom se na domácím hřišti postavil Fortuně Düsseldorf a v tomto utkání zůstala výrazná česká stopa - o výhře totiž v 87. minutě rozhodl po rohovém kopu Pavel Krmaš.

To vše dává tomuto zápasu punc velké atraktivity a kdo se bude radovat, to uvidíme od 15:30, kdy se na Weserstadionu uskuteční výkop. Hlavním rozhodčím bude Peter Sippel a na pomezí mu budou pomáhat Christian Leicher a Volker Wezel. Ke sledování cesty Werderu vzhůru tabulkou a boje Freiburgu o čelní příčky jste samozřejmě srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.