Z mé strany je to pro dnešek vše, tímto vám děkuji za pozornost při sledování textového online přenosu a příště na shledanou!
Máme za sebou utkání mezi domácí Borussií Mönchengladbach a Wolfsburgem. Hosté si nakonec odvážejí hodně cenné tři body! Hodně důležitou roli v utkání hrála branka už ve čtvrté minutě, kdy šli hosté zásluhou Daniela Caligiuriho do brzkého vedení. První poločas se poté už více méně dohrával ve středu hřiště. Do druhého poločasu ale měly oba celky vynikající vstup – hrál se fotbal nahoru, dolů a všichni se fotbalem bavili. Wolfsburg v utkání nakonec zvítězil v poměru 2:1. Na nejzajímavější momenty a také všechny gólové akce se můžete zpětně podívat v našich animacích.
90+4
90+4
Daniel Caligiuri mohl definitivně zpečetit vítězství Wolfsburgu, jenže Yann Sommer zachránil svůj tým výborným zákrokem. Probíhají poslední sekundy zápasu!
90+3
Robin Knoche se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do obranných činností. S odraženým míčem si nedělal velkou hlavu a odkopl jej do zámezí.
90+2
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Robin Knoche.
90
Rozhodčí se rozhodl nastavit celkem čtyři minuty navíc. To je ještě dostatek času na to, aby domácí něco udělali s výsledkem.
88
André Hahn se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Rána domácímu fotbalistovi ale vůbec nesedla a míč tak skončil pouze na tribuně.
87
Fotbalisté Wolfsburg drží míč na polovině soupeře. Tohle teď přesně hostům vyhovuje. Naděje Borussie se hodně zmenšují.
86
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Mario Gómez, přichází Borja Mayoral.
85
Raffael nedokázal zpracoval přihrávku od Tobiase Strobla. Daniel Caligiuri ale zbrkle zakopl míč do zámezí, takže domácí stále zůstanou u míče.
84
Domácí mají nyní poměrně velký problém dostat se s míčem na útočnou polovinu. Fotbalisté Wolfsburu postavili výborný obranný blok.
83
Maximilian Arnold vzal odpovědnost na sebe a rozhodl se ze standardní situace vypálit přímo na bránu. Yann Sommer byl ale pozorný a s jeho pokusem si poradil.
82
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paul Seguin, přichází Jakub Błaszczykowski.
81
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Josip Drmić.
80
André Hahn teď v souboji nestíhal, a tak si musel při bránění Luize Gustava pomoct pouze za cenu nedovoleného zákroku.
78
Propagační střela Daniela Caligiuriho skončila pouze v náruči gólmana Yanna Sommera. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
77
Nico Elvedi si ale s celou situací poradil na výbornou a pronikajícího Juliana Draxlera odzbrojil od míče čistým obranným zákrokem.
76
Raffael přišel o kontrolu nad míčem těsně před pokutovým územím soupeře. Domácí se teď musí hodně rychle vracet, aby zabránili přečíslení.
74
Domácí fotbalisté nyní kombinují s míčem na hranici poloviny hřiště. Hráči Wolfsburgu jsou poměrně dost zalezlí na své polovině.
73
Yann Sommer vyběhl ven z brány proti vysokému pasu jednoho z hráčů Wolfsburgu. Domácímu gólmanovi se odkop moc nepovedl, ale nakonec to vše dopadlo dobře.
71
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází André Hahn.
70
Máme před sebou posledních dvacet minut utkání. Domácí fotbalisté stále prohrávají o jednu branku, ale s blížícím se koncem se jejich tlak stále stupňuje.
69
Wolfsburg nyní drží míč na vlastní polovině a snaží se co nejvíce uklidnit situaci. V posledních minutách jsme totiž sledovali hru nahoru, dolů.
67
Thorgan Hazard předložil míč zcela volnému Oscaru Wendtovi, který z bezprostřední blízkosti brány trestuhodně přestřeluje. V ochozech stadionu to teď jenom zahučelo. Veliká škoda pro domácí celek, už jsme mohli mít opětovně vyrovnáno!
65
Domácí kapitán je v posledních minutách hodně při chuti. Lars Stindl vyzkoušel pozornost Diega Benaglia z poměrně velkého úhlu. Gólman Wolfsburgu byl však velice pozorný.
64
Lars Stindl byl při svém průniku po pravé straně zastaven pouze za cenu faulu. Borussia bude zahrávat z hodně velkého úhlu standardní situaci.
63
Domácí si teď vytvořili na Wolfsburg poměrně velký tlak. Příznivci Mönchengladbachu vycítili šanci a ze všech sil teď podporují svůj klub.
62
Raffael byl teď při napadání hodně aktivní, což se domácím vyplatilo. Borussia Mönchengladbach bude po chybě v rozehrávce zahrávat rohový kop.
60
Utkání nám konečně nabírá na obrátkách! V prvních patnácti minutách druhého poločasu jsme viděli hned dvě branky. Snad to tak bude pokračovat až do konce utkání.
58
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Vyrovnaný stav nám ale moc dlouho nevydržel! Obrana domácího celku teď trochu zaspala, čehož na výbornou využil Julian Draxler a především Mario Gómez! Prvně jmenovaný na sebe natáhl tři obránce a poté vyslal německého kanonýra do samostatného úniku. MARIO GÓMEZ naznačil gólmanovi kličku a poslal si míč úplně na druhou stranu, poté už jenom provizorně dokopl míč do zcela odkryté brány! Asistence: Julian Draxler.
57
Thorgan Hazard se dostal k míči na hranici šestnáctky a bez většího rozmýšlení se opřel do míče z první. Rána bez přípravy ale skončila hodně mimo bránu.
56
Jannik Vestergaard zkoušel poslat za obranu hostů vysoký balón, jenže jeho myšlenku dobře přečetl gólman Diego Benaglio, který vyběhl ven z brány a bez větších potíží chytá míč do svých rukavic.
55
Oscar Wendt se v rozehrávce neukvapil a hodně zkušeně přihrál míč dozadu na brankáře. Yann Sommer se tak po delší odmlce opět potkává s míčem.
54
Domácí hráči jsou po vstřelené brance rázem na koni. Hned jich je plné hřiště a hosté teď pořádně neví, kde jim hlava stojí.
52
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno! Domácí se prosazují po poměrně nenápadné akci. Lars Stindl se dostal k míči na hranici šestnáctky, odkud se odhodlal vypálit. Diego Benaglio neudržel přízemní ránu ve svých rukavicích, což ho bude ještě hodně dlouho mrzet. U vyraženého míče byl totiž rychleji THORGAN HAZARD, který si bez větších potíží se zakončením poradil. Mladý Belgičan si dnes gól za předvedenou hru jednoznačně zaslouží!
51
Raffael poslal do šestnáctky soupeře načechraný centr, na který si ale nenaskočil žádný z jeho spoluhráčů.
50
Thorgan Hazard teď svými kličkami zamotal nejednu hlavu v obraně Wolfsburgu. Šikovný Belgičan nakonec pro domácí vybojoval alespoň rohový kop.
49
Lars Stindl si neporadil se skákavým míčem u postranní čáry a výhodu vhazování tak budou mít hosté.
48
O rozehrávku rohového kopu se postaral Julian Draxler. Jeho centrovaný míč ale přistál pouze na hlavě jednoho z obránců Borussie.
47
Tečovaná rána Maximiliana Arnolda skončila jen pár čísel nad horní tyčkou brány Mönchengladbachu. Wolfsburg tak bude v úvodu druhé půle rozehrávat roh.
46
Oba týmy vstupují do druhého poločasu bez jakékoliv změny.
46
První poločas zápasu mezi Borussií Mönchengladbach a Wolfsburgem nám moc fotbalové krásy nenabídl. Hosté sice měli do utkání raketový vstup, neboť už ve čtvrté minutě se dostali do vedení zásluhou Yannicka Gerhardta. Od úvodního gólu ale upadlo tempo hry a zbytek první půle se spíše dohrával ve středu hřiště. Doufejme, že se to ve druhé polovině zápasu zlepší a my se dočkáme i nějakých pohledných akcí.

Rohové kopy: 3 – 3

Druhá polovina utkání začne přibližně v 21:04.
45+2
45+1
Oscar Wendt si na své konto připisuje hodně zbytečný útočný faul. Josuha Guilavogui měl balón dostatečně pod kontrolou a domácí hráč neměl moc možností, jak ho o něj obrat.
45
Rozhodčí se rozhodl nastavit celkem dvě minuty navíc.
44
Nepovedená střela Thorgana Hazarda skončila pouze v reklamních panelech vedle brány.
42
Mahmoud Dahoud se dostal do menší strkanice s Maximilianem Arnoldem. Rozhodčí nakonec oběma hráčům domluvil bez karetního trestu.
41
Luiz Gustavo si špatně rozuměl se svými spoluhráči a dlouhou přihrávkou vystavil Juliana Draxlera pouze ofsajdovému postavení.
39
Yannick Gerhardt si to hnal s míčem po pravé straně, jenže Andreas Christensen jej odzbrojil od míče pomocí nádherného zákroku.
38
Daniel Caligiuri si to teď s míčem namířil mezi čtyři bránící hráče Mönchengladbachu. Fotbalista Wolfsburgu byl odzbrojen od balónu poměrně sporným zákrokem, ale pokračuje se ve hře.
37
Hosté kombinují s míčem na polovině hřiště. Do nějakého většího tlaku nebo dokonce zakončení se ale nepouštějí.
35
Jeffrey Bruma dostává za svůj zbytečný zákrok na polovině hřiště žlutý kartónek a až do konce zápasu si bude muset dávat hodně velký pozor.
34
Andreas Christensen se ocitl v šestnáctce soupeře zcela osamocený, jenže rána z voleje mu vůbec nesedla. Balón skončil pouze vysoko nad bránou.
33
Zápas se nyní odehrává v poměrně pomalém tempu. Ani jeden z týmů se moc nežene dopředu. Sledujeme spíše hru ve středu hřiště.
32
Thorgan Hazard si počínal v souboj s Yannickem Gerhardtem pouze za cenu faulu. Hosté budou rozehrávat na polovině hřiště.
31
Z pravé strany se o centr pokoušel Raffael. Jeho pokus se ale moc nesešel s úspěchem a k balónu se tak dostávají opětovně hosté.
29
O centrovaný balón z rozehrávky se postaral Lars Stindl. Jeho centr ale našel pouze hlavu bránícího Ricarda Rodrígueze.
28
Mario Gómez byl v souboji až příliš pozdě, a tak si musel pomoct při bránění Raffaela za hranicí pravidel. Borussia bude rozehrávat standardní situaci z velké vzdálenosti.
26
Rozehrávka rohu se ale Oscaru Wendtovi vůbec nepovedla. Centrovaný balón zaplachtil přímo do rukavic gólmana Diega Benaglia.
25
Thorgan Hazard je zatím nejvíce vidět na trávníku. Nyní pronikl obranou Wolfsburgu jako nůž máslem a dokonce vybojoval pro svůj tým rohový kop.
24
Thorgan Hazard poslal míč z pravé strany do druhé vlny, kde se nacházel zcela osamocený Mahmoud Dahoud. Ten ale přihrávku vůbec nečekal, a tak ani nezpracoval prudký balón.
22
Lars Stindl teď neudržel nervy na uzdě a poměrně zbytečně zajel do Yannicka Gerhardta, který jej odzbrojil od míče čistým způsobem. Rozhodčí uklidňuje situaci na hřišti a raději uděluje žlutou kartu.
21
Jeffrey Bruma si počínal v souboji s Larsem Stindlem za hranicí pravidel. Domácí hráč na nic nečeká a okamžitě rozehrává z poloviny hřiště.
19
Tak tuhle rozehrávku si Yann Sommer za rámeček rozhodně nedá! Gólman Borussie Mönchengladbach rozehrál míč rovnou na kopačky napadajícího Juliana Draxlera, kterému se ani dvakrát nepovedlo překonat brankáře Borussie! Fotbalista Wolfsburgu teď schoval tvář ve svých dlaních.
18
Julian Draxler vyslal po bráně Yanna Sommera hodně jedovatou ránu. Střela ale skončila jen o pár čísel nad bránou domácího celku.
17
Poslední minuty zápasu jsou hodně přerušované. K vidění je až příliš velké množství drobných faulů, nepřesných přihrávek do zámezí a ofsajdů.
16
Oscar Wendt odhlavičkoval nebezpečný balón do zámezí. Wolfsburg bude vhazovat na polovině soupeře.
15
Thorgan Hazard se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Jeho pokus byl ale zablokován dobrým obranným blokem.
14
Julian Korb se sice hodně snažil, ale nakonec se mu nepovedlo udržet míč na hrací ploše. Hosté budou mít výhodu autového vhazování z vlastní poloviny.
12
Rychlý protiútok domácího týmu ale neměl dlouhého trvání, neboť Maximilian Arnold zatáhl za pomyslnou záchranou brzdu. Rozhodčí jeho zákrok oceňuje žlutým kartónkem.
11
Rozehrávka rohového kopu se hostům vůbec nepovedla. Yann Sommer má míč v rukavicích a už se hodně aktivně rozhlíží, kterého ze spoluhráčů vyšle do přečíslení.
10
Daniel Caligiuri mohl mít na svém kontě už druhou branku! Hostující kanonýr zmátl obránce Mönchengladbachu jednoduchou zasekávačkou a poté bez většího váhání vystřelil. Zmatený obránce ale ještě na poslední chvíli stihl vložit špičku své kopačky do jeho rány, čímž srazil míč na rohový kop.
9
Yannick Gerhardt nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl zbloudilý balón hodně daleko od vlastní brány.
8
Thorgan Hazard hledal svou dlouhou přihrávkou nějakého ze svých spoluhráčů, jenže balón v šestnáctce Wolfsburgu nikoho nenašel.
7
Borussia se ale po chybné rozehrávce Yannicka Gerhardta dostává zpátky k balónu. V úvodu utkání vidíme až zbytečně velké množství nepřesností.
6
Akce domácího týmu neměla dlouhého trvání, neboť si Mahmoud Dahoud špatně načasoval svůj náběh za obranu a dostal se do ofsajdu.
5
Tobias Strobl uklidňuje situaci na trávníku a raději přihrává míč až dozadu na vlastního gólmana. Domácí jsou poměrně zaskočeni vývojem utkání.
4
Tak to je začátek jako hrom! Maximilian Arnold utekl domácí obraně po levé straně a poté poslal do pokutového území soupeře načechraný centr. Obrana Mönchengladbachu trochu zaspala, čehož na výbornou využil DANIEL CALIGIURI, který se opřel do míče rovnou z voleje! Yann Sommer neměl při této střele sebemenší nárok. Asistence: Maximilian Arnold.
3
Mario Gómez nedokázal zpracovat skákavý míč, který směřoval do šestnáctky soupeře. K balónu se tak poprvé v zápase dostává gólman Yann Sommer.
2
Po špatné přihrávce Raffaela se ale k míči dostávají hosté z Wolfsburgu. Julian Draxler na nic nečeká a snaží se jít co nejrychleji kupředu.
1
Domácí fotbalisté se postarali o úvodní rozehrávku v zápase.
1
Oba týmy už jsou na hrací ploše, ale ještě před úvodním hvizdem budou oba celky držet minutu ticha za oběti včerejší tragédie na vánočních trzích v Berlíně.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Vestergaard, Wendt – Korb, Strobl, Dahoud, T. Hazard – Stindl (C), Raffael.
Náhradníci: Sippel – N. Schulz, J. Hofmann, Sow, Bénes, Hahn, Drmić.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Bruma, Gustavo, Ricardo Rodríguez – D. Caligiuri, Seguin, Guilavogui, Arnold, Gerhardt – Draxler, Mario Gómez.
Náhradníci: Casteels – Träsch, Knoche, Horn, Błaszczykowski, Vieirinha, Mayoral.

Rozhodčí: R. Kampka – R. Kempter, B. Kempkes.
Borussia Mönchengladbach

Domácí na tom nejsou o poznání lépe. Po patnáctém kole se totiž nacházejí až na třinácté pozici s šestnácti body, což je pro Borussii veliké zklamání. Na dnešního soupeře z Wolfsburgu mají svěřenci André Schuberta náskok pouhé tři body! Utkání mezi Mönchengladbachem a Wolfsburgem tak bude pro oba týmy více než důležité.
VfL Wolfsburg

Hosté z Wolfsburgu se po patnácti zápasech nacházejí těsně nad hranicí sestupu. Se třinácti body jim totiž patří patnácté místo, které je v tabulce Bundesligy první nesestupové. Spodní polovina tabulky je ale hodně našlapaná. Na šestnáctý Ingolstadt mají náskok jednoho bodu a na sedmnáctý Hamburk body tři. Pro Wolfsburg je tak letošní sezóna rozehraná hodně špatně.
Nádherný úterní večer při sledování textového online přenosu z německé Bundesligy. Dnes máme na programu hned čtyři zápasy 16. kola a my se společně podíváme na střetnutí mezi Borussií Mönchengladbach a VfL Wolfsburgem.
Úvodní výkop zápasu je stanoven na dvacátou hodinu a celým přenosem vás bude provázet Štěpán Hladký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.