Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc!
Zákroky Silviu Lunga – 1
Zákroky Craiga Gordona – 4
Je konec tohoto velmi zajímavého utkání. Na branku jsme sice čekali až do 73. minuty, kdy se trefil Šćepović, ale góly nakonec přišly ještě dva, což rozhodně prospělo vývoji utkání.
Po Šćepovićovi se trefil Johansen a zdálo se , že domácí si v pohodě uhlídají vítězství. Jenže dvě minuty po Johansenovi se prosadil hostující Enache a zdramatizoval utkání, které si však nakonec Celtic nenechal uniknout a připisuje si tak 3 body do tabulky skupiny D.
90+3
90+3
Poslední minuta nastavení a dlouhá přihrávka končí až u Gordona, který bude v klidu odkopávat "z pětky".
90+2
Júnior Morais však posílá míč pouze do rukavic Gordona. To je velká škoda pro hostující tým.
90+2
První minuta nastavení je za námi a druhou načínají s míčem na kopačkách hosté.
90+1
Rozhodčí Jakobsson nastavuje tři minuty.
90
Izaguirre vybojoval autové vhazování, po kterém se dostal k centru Wakaso. Míč však mířil přímo do brány, ale Lung stihl zareagovat a dorážka Šćepoviće byla sražena.
90
...jenže hosté je dokonale napodobili.
90
Teď však domácí ztratili míč...
89
Hostům se ale nedaří dostat k míči a Celtic v poklidu kombinuje.
88
Hned dvojité střídání si připravil trenér Protasov. Na hřiště přichází Rus s Florescem, opačným směrem míří William Amorim a Laban.
88
86
Hráči Astry se snaží napadat domácí rozehrávku a nutí hráče Celtiku k dlouhým nákopům.
86
Střela Budesca míří vysoko nad Gordonovu bránu.
85
Hosté opravdu zlobí domácí obranu a po faulu Browna budou rozehrávat volný kop tak z třiceti metrů.
84
Musím říct, že jsem 73. minut čekal na gól, a když konečně přišel tak nevím, který popisovat dřív. Opravdu během devíti minut jsme viděli tři branky a Astra je stále ve hře o body z Celtic Parku.
82
A mohlo to být znovu o dvě branky. Kayal zakončoval po pěkném přistrčení Šćepoviće, ale míč namířil trestuhodně mimo.
81
Giurgiu právě vstřelilo branku!
Tento zápas bude ještě hodně zajímavý! Z ojedinělé akce se totiž prosazuje GABRIEL ENACHE. Brance nezabránil ani Emilio Izaguirre skluzující na poslední chvíli pod nohy střelce. Akci předcházel výtečný balón z nohy Amorima. Asistence: William Amorim
79
Celtic právě vstřelil branku!
Celtic přidává druhou branku! Lung špatně zakročil proti centru letícímu na malé vápno a STEFAN JOHANSEN napálil míč do odkryté brány. Pro jistotu zvolil razantní střelu, tak aby ji nikdo nemohl vyhlavičkovat. Bez asistence.
78
První střídání pro hosty. Seta střídá Fatai.
77
Práve Stokes je třetím střídaným hráčem domácích. Nahrazuje ho Beram Kayal.
77
Stokesovi se tentokrát centr vůbec nepovedl a střela Browna mířila vysoko nad.
76
Míč na přední tyč byl odvracen, ale následně se Oros provinil dalším faulem. Následovat bude opět volný kop z podobné pozice.
76
Virgil van Dijk vybojoval další rohový kop pro domácí.
75
Celtic je hodně povzbuzen a už opět obléhá Lungovu bránu.
75
Srbský útočník se na třetí pokus přeci jen prosadil a domácí můžou být o něco klidnější.
73
A faul Orose je potrestán! Na skvělý míč Stokese si naskočil STEFAN ŠĆEPOVIĆ a hlavičkou o břevno posílá domácí do vedení. Asistence: Anthony Stokes
72
Wakaso byl faulován Orosem. Následuje žlutá karta a volný kop.
72
Ta úvodní aktivita domácích je nyní trochu otupělá a hostům nedělá problém zastavovat akce Celtiku.
70
Žlutou kartu ještě inkasoval Aleksandar Tonev.
70
Gordon musel opět zasahovat. Obrana domácích není v těchto chvílích zrovna přesvědčivá.
68
Craig Gordon opět zachraňuje domácí! Enache usměrnil centrovaný míč Budesca na bránu, ale, bohužel pro hostující barvy, přesně v tomto místě stál Gordon.
67
Pliatsikas se po zisku balónu odhodlal k dlouhému sprintu, který ukončil střelou do boční sítě. Dobře ho znervózněl vracející se Wakaso.
67
Domácí tým podruhé střídá. Na plac přichází Mubarak Wakaso a nahrazuje Charlieho Mulgrewa.
66
Tonev sice získal míč, ale poté ho poslal daleko za bránu Lunga.
65
Po rozehrávce na krátko přišel vysoký balón do vápna a obránci Celtiku trochu nepochopitelně nechali hlavičkovat Orose, který namířil svůj nebezpečný pokus nad!
65
Lustig ubránil Amoríma, ale bude to roh pro hostující celek.
64
Celtic tentokrát volí pozvolnou rozehrávku a k dlouhému nákopu se málem dostal Šćepović, nicméně míč končí za brankovou čárou.
62
Několik nepřesných přihrávek Celticu mohl potrestat Yahaya, ale svým projektilem ohrozil diváky v 15. řadě za bránou Gordona.
62
Jenže něco podobného v opačném gardu se děje i na druhé straně.
61
Browna ubránil Pliatsikas a řecký obránce bude vhazovat.
61
Střídající Tonev se poprvé představil a jeho pěkná střela nemířila příliš vedle.
60
Pliatsikas skvěle přečetl hru, ale rychlý brejk Astry pokazil Enache.
59
Ben Youssef krásně přenesl hru a ke střele se dostal Budescu. Pokus hostujícího kapitána byl však slabý a nepřesný.
58
Hosté se snaží něco vymyslet, ale obrana Celticu je pevná.
57
Další akce domácích opět začala u obránců, ale Mulgrewova střela tentokrát neznamenala nebezpečí pro Lungovu bránu.
57
Celtic poprvé střídá. McGregora nahrazuje Tonev.
55
Máme za sebou prvních deset minut druhého poločasu a k vidění bylo několik velmi dobrých šancí. Doufejme, že ty další skončí brankami.
54
Promarněné šance mohli potrestat hosté, ale Amorimova střela mířila přesně do míst, kde stál Gordon.
53
Celtic je opět na začátku poločasu aktivnější a Šćepović byl podruhé v krátké době ve stoprocentní příležitosti, ale útočník Celtiku namířil svou hlavičku vedle tyče.
52
Obrovská šance Šćepoviće! Po centru Izaguirreho se míč dostal až k srbskému hráči, který míč zblízka nedokázal usměrnit do brány!
50
Amorim ztratil míč, ale něco podobného předvedl domácí hráč. Seto se následně nedokázal probít až k ohrožení Gordona.
49
Jenže ani Celtic si s míčem příliš nerozuměl a odevzdal ho rumunskému celku.
49
Faulem se pro změnu provinili domácí, ale Astra o míč rychle přichází.
47
Po rozehrávce na krátko přišel aut domácích, z následného centru a střely nic nebylo.
47
Anthony Stokes nyní inkasoval nepříjemný zásah a k vidění bude volný kop pro domácí.
46
Domácí začínají dobrým napadáním a rychle se dostávají ke ztracenému míči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas je za námi a jediné, co tomuto zápasu chybí je gól. Viděli jsme několik šancí. Tu největší měl Budescu, ale Gordon jeho pokus skvěle nohou vykopl a ubránil tak čisté konto.
45+1
45+1
Mulgrew se nakonec dostal k zakončení, ale slabou hlavičku v pohodě sebral Lung.
45+1
Již v nastaveném čase bude Celtic rozehrávat asi poslední akci poločasu.
45
Lustigovu kolmici pohlídal Júnior a nakonec bude Astra vhazovat.
43
Brownův centr přiťukl Šćepović Stokesovi, ale jeho stoprocentní šanci likviduje jeden z hostujících obránců.
42
Júnior Morais zastavil Celti odkopem do autu.
41
Domácím hráčům se sice daří vykombinovat míč až k centru, ale ty zatím hostující obránci zvládají.
40
Nepřesnosti na obou stranách a míč nakonec získal pro své barvy Brown.
40
Budescu neměl komu přihrát, tak napálil míč do noh Denayera a vybojoval aut pro hosty.
39
Po delší době přišel do vápna povedený centr, ale Šćepović v dobré pozici poslal hlavou míč nad bránu!
38
Dlouhý van Dijkův kop končí opět u domácího stopera.
37
Další nepovedená akce domácích a míč je za branou Astry.
36
Míč do vápna zas a znovu odvrací hostující hráči.
35
Brown dobře vystihl rozehrávku Astry, předkopl si míč a získal volný kop ve prospěch Celtiku.
34
Jenže Celtic ztrácí míč a Lustig fauloval Amorima.
34
Domácí stopeři opět kontrolují hru a čekají na náběh spoluhráčů.
33
Rumunský celek rychle vyvezl míč na polovinu Celtiku, ale Amorim namířil svou střelu tři, čtyři metry mimo.
31
Po faulu Plietsikase rozehrával volný kop Stokes, ale hodně ho přetáhl.
30
Po chybě v domácí obraně se k zakončení dostal Enache, ale svou střelou těsně minul tyč domácí brány.
30
Další roh, opět odvrácený.
29
Po hezké akci a centru si málem srazil míč do vlastní brány Pliatsikas!
28
Jenže po těchto standardkách se domácí nedokáží dostat k zakončení.
28
Vyčkávaná končí centrem, který je odvrácen na šestý roh!
27
Míč se po Lustigově vhazování u rohovému praporku dostal až do středu hřiště a domácí opět vyčkávají.
26
Morais se rozhodl k sólo běhu, ale domácí obránci ho bez problémů zastavili.
25
Nyní se však po skvělé práci Stokese dostal ke střele Šćepovića, po jehož sražené střele bude další roh.
24
Obrana Astry zatím pracuje velmi dobře a nepouští Celtic k pořádnému zakončení.
24
Hra se rychle přesunula na druhou stranu a Celtic bude mít další rohový kop.
23
Domácí jsou nyní hodně rozhození a po rychlém autu se k míči dostal Seto a těsně míjí tyč Gordonovy brány.
22
Opět zasahuje Gordon! Po střele Budesca vykopl míč levou nohou.
21
Střela Yahayy zpoza velkého vápna trefila Gordona.
21
Gordon našel výkopem pouze hostující hráče, kteří nyní drží míč na svých kopačkách.
20
Stejně jako na druhé straně, i zde si s centrem poradila obrana.
19
Morais junior sice ztratil na půlce míč, ale ten letí až za brankovou čáru a bude následovat rohový kop Astry.
18
Stefan Johanssen tentokrát rozehrál na malé vápno, kde si míč sebral Lung.
18
A Oros ho odvrací pouze na roh.
17
Další míč letí do vápna rumunského celku.
17
Johansen skvěle napadl, ale následný centr odvrací obránci Astry.
16
Astra se sice dostala k míči, ale opravdu jen na vteřinku.
16
Domácí hráči se pomalu přibližují k velkému vápnu a snaží se vykombinovat hostující obranu.
14
Po faulu na Browna mají domácí výhodu, ale míč se přesouvá opět k obráncům Celtiku.
13
První dlouhý balón na Budesca, ale ten ho nezpracoval dobře a bude následovat odkop Gordona.
13
Domácí obránci se nyní vůbec nedohodli, čehož využil Amorim a dostal se k volnému míči. Hosté však z této akce nic nevytěžili.
12
Míč letěl pouze do zdi, ale Celtic zůstane u balónu.
11
Anthony Stokes si míč pokryl tělem, bal povalen a k vidění bude zajímavá možnost přímého volného kopu.
10
Tentokrát letěl míč na přední tyč a od domácího hráče šel za brankovou čáru.
9
Celtic často nechá hrát své obránce, kteří následně hledají dlouhými nákopy útočníky. Po další takové akci bude k vidění opět rohový kop.
9
Celtic rozehrával roh, ale hostující obrana zvládla odpravit míč do bezpečí.
8
Yahaya ostře zajel do protihráče a je prvním potrestaným hráčem utkání.
8
Přenesení na van Dijka a hosté přerušují hru faulem ve středu hřiště.
7
Po malé domů odkopává Lung do autu.
6
S míčem na kopačkách hrají opět domácí.
5
Jeden z domácích hlavičkoval absolutně neatakován, ale svůj pokus namířil nad bránu Lunga.
5
A z akce domácích bude první rohový kop zápasu!
4
Jason Denayer v pohodě hraje s Gordonem a domácí volí pozvolnou rozehrávku.
3
Brown se nepotkal s dobrým zpracováním a po dalším nepřesné přihrávce končí míč za branou Lunga.
3
Virgil van Dijk vyváží míč na útočnou polovinu Celtiku.
2
Dlouhá rozehrávka končí v Gordonovýh rukavicích.
2
Poprvé kombinují hosté a Budescu byl faulován Mulgrewem.
1
Dlouhý nákop Mulgrewa nenašel domácí hráče, ale ti se po ztrátě Astry dostávají zpět k míči.
1
Hlavní rozhodčí přivádí hráče na skvěle připravenou travnatou plochu a za chvíli uslyšíme hymnu Evropské ligy.

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Denayer, van Dijk, Izaguirre – Brown (C), Mulgrew, Johansen – C. McGregor, Šćepović, Stokes.
Náhradníci: Załuska – Matthews, Ambrose, Tonev, Wakaso, Kayal, Griffiths.

AFC Astra Giurgiu: Lung – Pliatsikas, Youssef, Oroş, Morais – Laban, Yahaya – Enache, Seto, Amorim – Budescu (C).
Náhradníci: Coman – Găman, Florescu, Bukari, Chitu, Rus, Fatai.

Rozhodčí: Kristinn Jakobsson – Gylfi Mar Sigurdsson, Sigurdur Oli Thorleifsson (vš. ISL).
Zranění hráči
Na domácí straně je nejistý start hned u několik hráčů. James Forrest má problémy s kolenní šlachou, Charlie Mulgrew má rovněž potíže s kolenem, Jason Denayer a Emilio Izaguirre mají problémy s kotníkem a Kris Commons se Stefanem Šćepovićem mají blíže nespecifikované zranění.

Oproti Celticu má Astra o dost menší marodku. Hostům budou chybět jen Danut Coman s Kehindou Fataiem.
Utkání budou řídit rozhodčí z Islandu, hlavním arbitrem bude Kristinn Jakobsson, kterému budou na čarách pomáhat Gylfi Mar Sigurdsson a Sigurdur Oli Thorleifsson. Brankovými rozhodčími budou rovněž Islanďané Thoroddur Hjaltalin a Vilhjalmur Thorarinsson. Gunnar Gunnarsson byl delegován jako čtvrtý rozhodčí.
AFC Astra Giurgiu
Rumunský celek by měl být nejslabším týmem v této skupině, což se zatím také vyplňuje.
Z dvou zápasů nemá Astra ani bod a nelichotivé skóre 2:7, které způsobila především prohra se Salcburkem (1:5).
V domácí lize se sice nachází Astra na čtvrtém místě, avšak celkově si z posledních pěti zápasů připsala jen dvě remízy a třikrát odešla poražena, což staví do role favorita domácí Celtic.
Celtic Glasgow
Domácí se po špatném začátku sezóny postupem času zvedají a především ve skotské lize předvádějí zlepšené výsledky.
Naposledy dokázali porazit Ross County vysoko 0:5, což je jistě povzbudí do dnešního utkání s Astrou.
V rámci jedné z nejvyrovnanějších skupin EL, skupiny D, zatím Celtic nepoznal hořkost porážky a po remíze 2:2 se Salcburkem si v minulém kole poradil na domácím hřišti s Dinamem Záhřeb (1:0). V tabulce je domácí mužstvo na druhém místě, jen vlivem horšího skóre.
Vítáme vás u on-line přenosu z dalšího zápasu Evropské ligy, tentokrát mezi Celticem Glasgow a Astrou GIurgiu. Utkání začíná v 21:05.