Dnešní zápas je u konce. Bruggy dokázaly v domácím prostředí zvítězit nad houževnatými Helsinkami 2:1 brankou Refaelova dvě minuty ped koncem a postupují do jarní fáze z prvního místa. Domácí byli lepší v prvním poločase a vedli, ovšem hosté se po poločase zvedli, vyrovnali a určitě alespoň bod by si zasloužili. Ve skupině končí na třetím místě se ziskem šesti bodů. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:4.
90+4
90+4
Na druhé straně se dostal do dobré pozice Oularé, jenže byl přistižen v ofsajdu.
90+3
Schüller se dostal do dobré možnosti, nicméně byl zablokován.
90+2
Po faulu De Fauwa budou mají Helsinky jednu z posledních šancí na vyrovnání.
90+1
Domácí s přehledem drží míč na útočné polovině.
90
Nastavují se tři minuty.
88
Bruggy právě vstřelily branku!
Tak nakonec to vypadá, že belgický celek získá potřebné tři body k prvnímu místu. Dvě minuty před koncem se krásně trefuje LIOR REFAELOV a to bude pro hosty kruté, Helsinky ve druhém poločase hodně tlačily.
87
Dnešní střetnutí se chýlí ke svému konci, o postupujících do osmifinále je rozhodnuto.
86
Heikkinen fauloval Duarteho, domácí se mohou na chvíli uklidnit na útočné polovině.
85
Další rohový kop zahrával Lod, tentokráte z toho nebezpečí pro domácí obranu nebylo.
84
Perovuo oživil hru Helsinek, po jeho střele musel zasahovat Ryan.
84
Po rohovém kopu Perovuoa byl zablokován Annan.
83
Hosté střídají podruhé, ze hřiště odešel Väyrynen a nahradil ho Perovuo.
83
Ke střeleckému pokusu se dostal hostující Baah, ale byl na poslední chvíli zablokován.
82
Pro Helsinky by byl i bod úspěchem a nyní se soustředí hlavně na defenzivní úkoly.
81
V jedné minutě fauloval Kandji a Oularé, u míče budou domácí.
80
Do konce utkání chybí deset minut, nyní se o míč bojuje ve středu hřiště.
79
Naposledy střídají domácí, ze hřiště odešel De Sutter a nahrazuje ho Oularé.
78
Po další ataku na levé straně včas zareagovala defenzíva domácího celku.
77
Hostům dochází čas, vzhledem k druhému souboji mezi Kodaní a Turínem potřebují ještě vstřelit tři branky a to už asi bude nadlidský úkol.
76
Vázquez fauloval Kandjiho a může být rád, že za svůj zákrok neuviděl žlutou kartu.
75
Nyní fauloval Kandji, následné rozehrávky se ujal Storm.
74
Felipe Gedoz rozhýbal obranu soupeře a byl faulován, domácí zůstávají u míče.
73
Do solidní pozice se dostal Annan, avšak Ryan jeho pokus zlikvidoval.
72
Po delší době střela na druhé straně, ovšem Kandji míří těsně vedle.
71
Dvojité střídání domácího celku. Ze hřiště odešli Fernando s Coopmanem, místo nich přišli Vázquez a Refaelov.
71
71
Žlutou kartu za nevybíravý skluz vidí domácí De Sutter.
70
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku a domácí jsou nyní aktivnější.
69
Duarte zahrával přímý volný kop z velké dálky, nicméně tohle šanci na úspěch nemělo.
68
Po další nepřesné rozehrávce hostů končí míč až u Ryana.
67
Do míče se opřel Felipe Gedoz a netrefil o půl metru hostující svatyni.
65
Po faulu De Suttera zůstávají u míče hosté.
64
Hra se odehrává ve středu hřiště, hosté stále více tlačí na pilu.
63
První střídání v táboře hostů. Ze hřiště odešel Zeneli a nahradil ho Porokara.
63
Po přímém volném kopu Loda minul domácí svatyni jen těsně Väyrynen! Ten se ocitl za obranou a vypálil z voleje, nicméně jeho pokus z voleje nakonec Ryan likvidovat nemusel.
62
Po rohovém kopu Zeneliho byl zablokován Annan.
61
Po protiútoku na levé straně budou zahrávat rohový kop hosté.
60
Máme za sebou hodinu hry, Bruggy se v posledních minutách osmělily.
59
Felipe Gedoz vystřelil velmi nebezpečně a brankář Doblas opět dokázal míč vyrazit.
58
Fernando byl faulován a máme tu zajímavou standardní situaci domácího celku.
57
Hra se začíná vyrovnávat, do protiútoku se řítí Fernando.
56
Simons fauluje Väyrynena, hosté zůstávají u balónu.
55
Helsinky opět kroužily kolem pokutového území soupeře, ke střele se však nedostaly.
54
Tentokráte po dlouhém pasu za obranu v ofsajdu Väyrynen, hosté jsou po vyrovnávací trefě jako opaření.
53
De Sutter se dostával do další šance hostů, ale tentokráte byl přistižen v ofsajdu.
51
Helsinki právě vstřelily branku!
Finskému celku se nakonec aktivita vyplatila, když se po přihrávce Loda dostal k míči MACOUMBA KANDJI a zblízka překonává gólmana Doblase. Asistence: Robin Lod
50
Hosté opět u míče a operují před pokutovým územím soupeře.
49
Po střele Zeneliho si připisuje velmi dobrý zákrok Ryan.
48
Hosté hrají po přestávce v ještě větším tempu, po centru z levé strany odvrací obrana Brugg.
47
V úvodu druhého poločasu se zatím hraje téměř bez šancí, Helsinky se snaží tlačit dopředu.
46
Úvodní dějství je za námi, domácí vedou zásluhou proměněného pokutového kopu po necelé půl hodině hry a v tuto chvíli směřují za postupem. Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
45+1
45
První poločas se už bude dohrávat, spokojenější zatím musejí být domácí.
44
Jeho centr našel volného De Fauwa a Doblas si připisuje další dobrý zásah.
43
Felipe Gedoz bude zahrávat rohový kop.
42
K dobré ráně se odhodlal Storm a brankář Doblas skvěle vyrazil míč do strany. Tohle byl parádní zákrok hostujícího brankáře. Pokus soupeře byl opravdu nebezpečný.
40
Přímý volný kop hostů zahrával Schüller, ovšem žádného spoluhráče nenašel.
39
V tuto chvíli se hraje zajímavý fotbal, diváci se rozhodně musejí bavit.
38
Z dvaadvaceti metrů vypálil Väyrynen a o pár decimetrů míjí horní tyčku.
37
Na druhé straně se o střelecký pokus postaral Sora, jenže míjí branku domácích.
36
Do střely se opřel de Fauw, ale branku hostů minul.
35
Do konce poločasu chybí deset minu a hosté se snaží najít skulinku v defenzívě soupeře.
34
Po faulu na Heikkinena dostává žlutou kartu Fernando.
33
Na druhé straně se do dobré možnosti dostával Storm, jenže byl na poslední chvíli zablokován.
32
Helsinky se snaží útočit, ovšem se jim to opět nedaří.
31
Helsinky přečetly rozehrávku soupeře uprostřed hřiště, ovšem Kandji se po ztrátě míče dopustil útočného faulu.
30
V ofsajdu byl nachytán hostující Sorsa.
29
Hosté ožili a nyní se snaží rychle odpovědět, nyní ale s přehledem získal míč Ryan.
28
K té se postavil aktivní FELIPE GEDOZ a střelou pod horní tyčku otevírá skóre utkání.
27
Storm byl podražen v pokutovém území Morenem a Bruggy budou zahrávat penaltu!
26
Sám ji zahrál Fernando a jen o centimetry minul bližší tyčku. Doposud největší šance utkání.
25
Fernandno byl faulován před hranicí pokutového území a to bude dobrá možnost.
24
Po centru z levé strany si došel pro míč gólman Doblas ve výskoku.
23
Bruggy nyní rozehrávají akci opět z vlastní poloviny.
22
Máme za sebou první polovinu úvodního dějství a i přes slušné tempo jsme se velkých šancí zatím nedočkali.
21
Defenzíva Helsinek zatím předvádí dobrý defenzivní výkon, na útočnou polovinu se však finský výběr nedokáže dostat.
20
Nyní hosté nadvakrát odvrátily centry domácího výběru, Bruggy se snaží otevřít skóre.
19
Bruggy jsou v těchto chvílích aktivnější a tlačí se před brankáře Doblase.
18
Coopman vypálil z pětadvaceti metrů nad branku hostů.
17
Nyní se o střelu pokusil Fernando, ovšem zamířil těsně vedle levé tyče.
16
Domácí mají v držení míč a soupeře do ničeho zatím nepouštějí.
15
Helsinky odvrátily centr z levé strany a poté obrana zablokovala střelu Simonse z dvaceti metrů.
14
Domácí podnikli útok po levé straně, ale po zblokované střele jsou u míče hosté.
13
Hosté jsou překvapivě aktivnější, na defenzívu soupeře ale nedokážou najít recept.
12
Obrázek hry se nemění,nyní se bojovalo o míč ve středu hřiště.
11
Po ráně z dvaceti metrů i snadný zákrok připisuje Doblas.
10
První žlutou kartu dnešního utkání dostává hostující Baah.
10
Na druhé straně si zpracoval v dobré možnosti balón De Sutter, ale nedokázal včas vypálit.
9
Po přihrávce z pravé strany pálil z první Annan, ovšem zamířil jen doprostřed branky, a tam zasáhl gólman Ryan! Tohle byla velká škoda pro finský celek.
8
Zeneli tak dlouho otálel se střelou, až se dostal do velmi nevýhodné situace.
7
Helsinky to znovu zkusily po levé straně, nicméně ani tentokráte neuspěly.
6
Bruggy nyní s přehledem kombinoval na vlastní polovině a a uklidnily hru.
5
Po dalším dlouhém centru do vápna odvrací v pohodě obrana belgického celku.
4
Felipe Gedoz se dostával do zakončení, ovšem přihrávka k němu nakonec nedošla.
3
Hosté v tuto chvíli kombinují na vlastní polovině a zatím to vypadá, že by to mělo být vyrovnané střetnutí.
2
V úvodu utkání se zatím hraje z obou stran velmi opatrně, ani jeden celek se nemůže dostat do větší příležitosti.
1

Club Brugge KV: Ryan – Storm, Mechele, Duarte, de Fauw – Coopman, Fernando, Simons, Vormer – Gedoz, De Sutter
Náhradníci: Dioudis – Izquierdo, Castillo, Refaelov, Vázquez, Van den Buijs, Oularé
Trenér: Michel Preud'homme

HJK Helsinki: Doblas Santana – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Annan, Schüller – Lod, Zeneli, Väyrynen – Kandji
Náhradníci: Eriksson – Bancé, Porokara, Perovuo, Tainio, Heikkilä, Malolo
Trenér: Mika Lehkosuo

Rozhodčí: Karasev – Averianov, Kalugin.
Já Vás ke sledování tohoto souboje srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Helsinky v domácí soutěži již dohrály na konci října a obhájily mistrovský titul s desetibodovým náskokem, v příští sezóně tak znovu budou bojovat o další úspěchy v předkole Ligy mistrů. Belgický výběr má v poslední době velmi dobrou formu a po osmnácti ligových kolech je na prvním místě s pětatřiceti body, v současnosti má čtyřbodový náskok na druhý Kortrijk. Naposledy doma zdolal silný Waregem po výsledku 2:1.
Helsinky v prvních třech zápasech nestačily na Kodaň po výsledku 0:2, pak prohrály doma s Bruggami 0:3 a následně nedokázaly vstřelit gól ani Turínu, kterému na jeho půdě podlehly po výsledku 0:2. Poté ale přišla šokující výhra 2:1 nad stejným protivníkem a naposledy finský outsider zdolal doma Kodaň 2:1, když vítěznou trefu vsítil ve třetí nastavené minutě. Bruggy budou potřebovat k jistotě prvního místa vítězství, ovšem za určitých okolností mohou remizovat či dokonce prohrát. Bezbrankový remízový výsledek dvakrát uhrály s Turínem, doma remizovaly s Kodaní 1:1 a kromě již zmiňovaného úspěchu 3:0 na finské půdě dokázaly ještě jednoznačnějším poměrem 4:0 vyhrát v Kodani.
Belgický celek v dosavadních pěti utkáních získal solidních devět bodů, když ani jednou neprohrál a v tuto chvíli je na prvním místě o bod před druhým Turínem. V úvodním zápase v Helsinkách zvítězil 3:0 a pokud neprohraje vyšším rozdílem či v poměru 1:4, 2:5 atd., tak se podívá do jarní fáze Evropské ligy. Helsinky potřebují k jistému postupu vyhrát již zmiňovaným rozdílem a ani to nemusí stačit v případě remízy Turína s dánskou Kodaní. Pokud dokážou v Bruggách zvítězit jakýmkoliv rozdílem, tak musejí doufat v prohru Turína na půdě dánské Kodaně, která již nemůže postoupit a se čtyřmi body je poslední ve skupině.
Fotbalisté finských Helsinek sice nezískali v úvodních třech zápasech ani bod, ovšem po dvou vítězstvích v řadě za sebou stále mají šanci na postup do jarní fáze Evropské ligy, i když je čeká opravdu velmi těžký oříšek. Jasným favoritem tohoto utkání budou belgické Bruggy, které si mohou dovolit prohrát i o tři branky a v podstatě mají na 99 procent zajištěný postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.