To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek čtvrtku a u dalších zápasů Evropské ligy napočtenou.

Červené karty: 0 – 0
Je dobojováno! Po dvou gólech v první půli se hosté o stejnou porci postarali i ve druhém poločase. V 52. minutě se nejprve prosadil Oğuzhan Özyakup, který dostal na penaltu ideální pas. Za další dvě minuty Demba Ba vysunul rychlíka Gökhana Töreho, který si v tváři v tvář Lukačovi věděl rady. Od té doby se utkání již pouze dohrávalo. Domácí si prakticky nevytvořili za druhou půli žádnou vážnější šanci.
Zákroky brankáře Tolga Zengina – 6.
Zákroky brankáře Milana Lukače – 3.
90+4
90+3
Ještě jeden z posledních pokusů Partizanu. Škuletić si zpracoval míč tak nešikovně, že si jej nechal uniknout za brankovou čáru.
90+2
Utkání se opravdu již dohrává, i když se hosté snaží ještě o zvýšení náskoku.
90+1
Hlavní sudí Mazzoleni nastavil 3 minuty. Tolik minut tedy dělí Besiktas z prvního vítězství v letošním ročníku Evropské ligy.
90
Besiktas kombinuje přes Sivoka a Franca okolo středového kruhu.
90
Ještě jedna minuta regulérní hrací doby.
89
Domácím se vůbec nic nedaří. Rozehrávka ze středu hřiště na Grbiće na pravé straně nebyla vůbec přesná. Aut pro Istanbul.
88
Şahana poslal u levé postranní čáry k zemi Ilić. Domácí hráč se rychle za svůj zákrok omlouvá.
87
Partizan si při bránění nekomplikuje situaci a odehrává do zámezí. Nehledá složitou a riskantní rozehrávku.
86
Grbić se pěkně vyhnul protihráči, předal na Škuletiće, který rychle předával na nabíhajícího Ninkoviće, který však celou situaci pozastavil a hráči Besiktase se stihli vrátit.
85
A vzápětí znovu, v předchozím zákroku byl jeho obětí Franco, nyní je to Ramon Motta.
84
Škuletić ztratil před vápnem míč, Markovićse snažil jeho zaváhání napravit, ale pouze fauloval.
83
Koyunlu chtěl z přímého kopu překvapit na vzdálenější tyči Lukače, ale branku Bělehradu minul.
82
Ćirković nechal nohu v dráze běhu Tosuna, což značí faul domácího hráče.
82
Mottu fauluje Ilić, domácí borec by si měl dávat na své zákroky pozor, už jednu kartu má.
81
Domácí mají krkolomné rozehrávky. Kolmé přihrávky si sami zastavují.
80
Více než deset minut chybí do konce utkání, které je již od 54. minuty rozhodnuté, neboť v té době zvýšil na průběžných 4:0 pro své barvy Töre.
79
Partizan se vrací zase k míči. Snaží se najít cestu přes koncentrovanou obranu hostí.
78
Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku. Spoluhráč mu pomáhá od křeče. Domácí již mají kvótu pro střídání vyčerpanou, stejně tak i Besiktas.
78
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Ismail Köybaşı.
77
Ten rozehrál Koyunlu, ale Tosunova šance se neujala.
76
Tosun si vzal na starosti následný přímý kop. Zamířil k levé domácí tyči. Lukač byl na místě včas. Míč pouze vyrazil na roh.
75
Branko Ilić přispěchal k Hutchinsonovi později než měl. Ze strany jej dohrál skluzem, což hostujícího hráče vyvedlo z rovnováhy. Hlavní sudí tento zákrok ohodnotil žlutým trestem.
74
Pantić si při zpracování pomohl rukou, což očím sudích neušlo. Domácí borec se tím dostal do dobré pozice, ale po tomto zákroku zůstalo pouze u snahy.
73
Şahan za vápnem napřáhl, ale pouze Lukačovi vyprášil rukavice.
72
Škuletić na levé straně posílal míč před branku. tam jej na malém vápně zastavil Ramon Motta šikovně se vyhl dobíhajícímu Grbićovi a vyváží míč do bezpečí.
71
Na druhé straně se ve vápně snažil dostat ke střele Grbić, ale přes Hutchinsona nevybojoval ani roh. Kopat se bude od Zenginovy branky.
71
Koyunlu se dostal přes dva protihráče, i když u druhého se štěstím, pak si míč předkopl příliš a u třetího hráče domácích skončil svoji pouť.
70
Demba Ba si po vystřídání oblékl bundu a pravděpodobně zamířil do tepla šatny.
69
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Demba Ba, přichází Cenk Tosun.
69
Hra je nyní kouskovaná častými přerušeními.
67
Zengin se nechal ošetřit, podle postoje brankáře, jak si protahuje nohu to vypadá na natáhnutý sval. Ve hře však bude pokračovat.
67
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Petar Grbić.
66
Střídající Marković se dostal k hlavičce, ale na Zengina si nepřišel, protože zamířil přesně do míst, kde hostující brankář stál.
65
Škuletić se dostal k míči u vápna Besiktase, jenže slabá střela z jeho kopačky nemohla Zengina ohrozit.
64
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Gökhan Töre, přichází Kerim Koyunlu.
63
Domácí sice obměnili sestavu, ale na výkonu na hřišti to není téměř poznat, stále s míčem hrají hosté.
61
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Danko Lazović, přichází Nikola Ninković.
61
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Nikola Drinčić, přichází Saša Marković.
61
Živković rozehrál míč na Drinčiće, který odcentroval do vápna, kde před Lazoviće zasáhl někdo z hostujících hráčů, Lazović se rychle zorientoval, ale k míči se dostal později než Kavlak, kterého následně fauloval.
60
Zatímco v první půli trvalo turkům vstřelit dvě branky 45 minut, tak stejné množství zvládli ve druhé půli již za 9 minut.
59
Škuletić jako by na hřišti nebyl, ač na něj občas přijde přihrávka, tak domácí forvard je velmi dobře pokryt. Především se o něj stará Tomáš Sivok.
58
Töre si dovoluje až příliš, nyní se mu jeho kličky málem nevyplatily. Drinčić jej však fauloval.
57
Motta raději před skluzem Stevanoviće nadskočil, jinak to mohlo být ošklivé zranění. Domácí však budou vhazovat.
56
Bestikas už může hrát v poklidu, má nahráno.
55
Lazović se probíjel do vápna, ještě chtěl najít ve střelu Iliće, ale ten byl ve vápně obsazen, takže domácí se střeleckého pokusu na Zengina nedočkali.
54
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Ba poslal pas za obranu Partizanu na rozběhnutého GÖKHANA TÖREHO, který se řítil na Lukače. Se situací si poradil náramně a střelou k pravé tyči domácí branky dává čtvrtý gól svého týmu.
52
Kombiance Besikase téměř na jeden dotek vedla ke třetí brance. Kavlak dostal pas na hranici vápna, do středu přihrál na Töreho, který míč posunul na penaltu, kde se objevil volný OGUZHAN ÖZYAKUP, který nedal Lukačovi šanci.
51
Demba Ba se v obležení asi pěti protihráčů na hranici šestnáctky domácích nedostal ke střele.
50
Partizan je aktivnější Lazović ze středu hledal napravo rozběhnutého Drinčiće, ale hosté přihrávku vystihli.
49
Pantićova nahrávka na Škuletiće byla nepřesná. Zengin u brankové čáry zastavuje míč svoji kopačkou a míč bere do rukavic.
49
Lazović se Škuletićem mohli jít 2 na tři hostující obránce, ale Prvně jmenovaný se rozhodl Francovi udělat kličku a tvrdě narazil.
48
Branko Ilić fauluje na polovině Besiktase, domácím fanouškům se to nelíbí a pískají.
47
Pas hostí mířil do vápna na Ba, Lukač byl u míče dříve, ale kluzký trávník mu nadělal problémy. Domácí branář nakonec vše zvládl ještě než míč převzal hostující hráč.
46
Druhá půle začala ve stejných sestavách, v jakých oba týmy dokončily první poločas.

Žluté karty: 1 – 2
První půle je za námi. Na podmáčeném terénu se hraje poměrně solidní utkání. Domácí Partizan v něm ovšem tahá za kratší stranu provazu. Nejen že míč má častěji na svých kopačkách hostující Besiktas, ale rovněž inkasoval dvě branky. Nejprve v 18. minutě udělal zbytečný půlkrok jinam Lukač a střelu Kavlaka ze střední vzdálenosti mu zapadl do sítě. V poslední minutě první půle dostal senegalský hráč ve službách týmu z Istanbulu Demba Ba míč za obranu a dokázal si s vybíhajícím Lukačem poradit.
45+1
45
DEMBA BA na hranici ovsajdu a hranici šestnáctky dostal pas od Şahana, ač se dostal mimo ideální střelecký úhel, tak dokázal míč poslal podél vybíhajícího Lukače do sítě.
44
Töre si zastavil jednoduše odražený míč od obrany Partizanu. Hlídán Iličem však rozehrává.
43
Besiktas už se pomalu těší na přestávku a snaží se kombinovat na své polovině.
42
Třetím napomínaným hráčem je domácí Volkov, i on si v souboji pomohl rukama.
41
Drinčić rozehrál další rohový kop. Ve vápně upadl Škuletić, kterého držel Sivok, ale hlavní sudí píská proti brance Partizanu. domácí hráči se snaží reklamovat penaltu, ovšem vše je marné.
40
Domácí mají v posledním minutách míč více na svých kopačkách. Nicméně držení míče v celkovém časovém horizontu je na straně týmu z Istanbulu.
39
Demba Ba si zabíhal za obranu, ale přihrávku na hrudi zpracovává domácí kapitán Stanković.
38
Partizan dává do soubojů více důrazu, a proto vyhrává osobní souboje na vlastní polovině.
37
Roh však pro domácí nedopadl dobře.
36
Zengin vytáhl poprvé zákrok z kategorie reflexní. Drinčić přihrával před branku na malé vápno, kde skluzem klouzal Živković, ten míč sice zasáhl, ale právě reflexivní zákrok hostujícího brankáře jej vytěsnil nad branku Besiktase.
35
Hutchinson prošel až do vápna, když si předtím narazil s Kavlakem. Ve vápně ztratil rovnováhu, ale míč nakonec usměrnil na Lukače. Respektive se o to snažil, ale trefil pouze boční síť.
34
Zengin musel daleko za své pokutové území, aby odkopl míč před Škuletićem, na kterého mířil míč od Lazoviće.
32
Drinčić si postavil míč, jeho technická střela šla přes zeď velkým obloukem a tak měl Zengin dostatek času se přemístit a letící míč zachytit.
31
Ramon Motta dostává žlutou kartu za přistrčení Živković zezadu, když přebíral přihrávku od Drinčiće.
30
Besiktase e vrací ke své kombinační hře, se kterou postupuje přes půlící čáru.
29
Zengin se zatím v brance hostí musí poměrně nudit, zatím na něj šla pouze jedna přímá střela, při níž ani nemusel vytáhnout nějaký extra zákrok.
28
Na druhé straně hledal v pokutovém území Töre Ba. Před ním stihl zasáhnout Lukač.
28
Volkovův centr z levé strany se ke spoluhráčům do vápna nedostal.
27
Chvilku klidu vnáší do hry kombinace Besiktase, ten se snaží kombinovat na své polovině.
26
Drinčić to zkusil podobně jako Kavlak při své gólové trefě, jen s tím rozdílem, že domácí defenzivní štít poslal svoji střelu po rozmoklém trávníku. Pokus Zengina nevyděsil.
25
Ilič prošel od půlící čáry až k vápnu, sledován Ba. před vápnem musel celou akci zastavil rozehrávkou do strany. Přes přehuštěný střed Besiktase nemohl sám projít.
24
Partizan po překročení půlící čáry odevzdává míč soupeři. Nyní je to nahoru dolů, ale pouze mezi oběma šestnáctkami.
23
Lukač poslal míč na levou stranu, ale domácí o míč přicházejí. Ovšem Besiktas se dostal pouze k vápnu. Tam svojí nepřesností o míč rovněž přichází.
22
K němu se postavil Drinčić, jeho centr mířil na zadní tyč, kde však nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl a tak skončil až v zámezí za brankovou čárou.
21
Uysal si přidržel Lazović při autovém vhazování, domácí dostávají možnost přímého kopu.
21
Ani tento roh se u hostů nesetkal s úspěšným zakončením.
20
Hosté jsou namlsaní. Kavlak se znovu dostal po Töreho přihrávce ke střele, tentokrát z hranice vápna "bodlem" poslal míč k levé tyči. Zásah domácí obrany vytěsnil míč mimo tři tyče.
18
Tak to je neuvěřitelné, hosté jdou do vedení! VELI KAVLAK dostal míč na střed hřiště, bez rozpaků jej poslal na branku. Lukač udělal půlkrok ke své pravé tyči, zatímco míč mířil na opačnou stranu. A právě ten půlkrok jej stál zákrok. Míč tedy doplachtil až do sítě.
17
Partizan se v těchto chvílích pouze brání.
16
Po následné rozehře centroval do vápna Özyakup, kde hledal buď Ba nebo Şahana, který byli na malém vápně před Lukačem sami. Domácí brankář však polovysoký centr nadvakrát chytil.
15
Besitkas hrozí, ale ani teď si Demba Ba pořádně nevystřelil. Blok v podání obrany Partizanu poslal míč do zámezí.
14
Şahan stáhl rukama na zem Lazoviće, který se přes něj poměrně snadno dostal.
13
I tento roh se hostům nepovedl.
13
Lukač zaslouží pochvalu od svých spoluhráčů. Töre si udělal kličku do středu hřiště okolo Pantiće, pak pravačkou vyslal technickou střelu. Domácí brankář musel vytáhnout výborný zákrok.
12
Stejně jako hosté i Partizan se dokázal standardní situaci ubránit. Dokonce sám vyráží do protiútoku.
11
Mottův centr od brankové čáry hledal Ba, ale domácím se povedlo odkopnout míč na roh.
10
Domácí se snaží kombinační hrou vytáhnout zalezlou obranu Besiktase z jejich obranné ulity. Míč se dostal až téměř k domácímu vápnu.
9
Töre se uvolnil na středu přes Volkova, poslal pas na Ba, ale ten se k míči přes domácího zadáka nedostal. Hra končí odkopem od domácí branky.
8
Nepřesný zásah do hry Stevanović, který usměrnil míč do autu a dává tak možnost Besiktasu pokračovat v ataku jeho branky.
7
Po rohu došlo ve vápně hostí ke strkanici, z níž rezultuje faul Partizanu. Zengin bude rozehrávat asi z hranice svého pokutového území.
6
Škuletić se dostal do běžeckého souboje se Sivokem, český reprezentant nakonec jeho střelu ve vápně zblokoval na roh.
5
Centr do vápna mířil na Demba Bu, ale domácím se povedlo bývalého útočníka Chelsea pokrýt a dopravit míč za postranní čáru, odkud bude Besiktas vhazovat.
4
Hřiště je podmáčené vodou, což je občas na pohybu hráčů znát. Mazzoleni jej však pro hru uznal způsobilým, uvidíme co s půdou udělá prvních 45 minut.
3
Míč si postavil Branko Ilič, ale branku tureckého týmu netrefil.
3
Domácí budou mít výhodu přímého kopu, když fauloval Özyakup Škuletiće.
2
Volkov postupoval s míčem přes středovou čáru, neustále byl obtěžován Hutchinsonen, o míč nakonec přišel.
1
Hosté se ujali výkopu. Dnes nastoupili v černých dresech, domácí v bílých s černými pruhy. Besiktas hraje první půli zleva doprava.
1
Losování mezi oběma kapitány a utkání může pomalu začít.
Ještě nutné pozdravení obou dnešních soupeřů.
Hlavní sudí Mazzoleni zavelel a může se za hlavní znělky Evropské ligy nastupovat na hřiště.
Oba týmy jsou již připraveny v tunelu.

FK Partizan Bělehrad: Lukač – Stevanović, Ćirković, Stanković (C), Volkov – Drinčić, Ilič – A. Živković, Lazović, Pantić – Škuletić.
Náhradníci: Kljajić – Petrović, Ninković, Grbić, Marković, Ilić, Fofana.

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Uysal, Franco, Sivok, Motta – Töre, Özyakup, Kavlak, Hutchinson, Şahan – Ba.
Náhradníci: Gönen – Köybaşı, Gülüm, Nukan, Koyunlu, Boral, Tosun.

Rozhodčí: Mazzoleni – Di Fiore, Passeri.

Hlavní: Paolo Mazzoleni
Asistenti: Riccardo Di Fiore, Matteo Passeri
Čtvrtý rozhodčí: Alessandro Giallatini
Pomocní rozhodčí: Marco Guida, Andrea Gervasoni

Všichni pánové jsou z Itálie.
FK Partizan Bělehrad

I domácí celek neprošel sítem kvalifikace Ligy mistrů. Ve druhém kole vyřadil celek z Faerských ostrovů HB Tórshavn poměrně hladce 3:0, 3:1. V dalším kole však po dvou remízách skončil na bedrech bulharského Razgradu a musel bojovat o Evropskou ligu. Tam v posledním vyřazovacím kole zvládl souboj s azerbajdžánským Neftci Baki.
Ve skupině C zatím Partizan nasbíral pouhý bod za remízu 0:0 na vlastním hřišti s Tottenhamem. Na půdě řeckého Asterasu Tripolis dostal dvě branky a žádnou nevstřelil.
V domácí lize Partizan vede, neboť po 8 zápasech má na svém kontě plný počet bodů, při skóre 24:5.
Pětatřicetiletý trenér Marko Nikolić se bude spoléhat především na služby Danka Lazoviće, který v lize vsítil 6 branek. Dokonce o jednu více má na svém kontě Petar Škuletić.
Besiktas Istanbul

Besiktas zatím v Evropské lize nevyhrál, ale ani neprohrál. Připsal si dvě remízy 1:1. Ovšem než nastoupil do tohoto poháru zahrál si i kvalifikaci o Ligu mistrů. Nejdříve přešel přes Feyenoord, v rozhodujícím kole o postupu do skupinové fáze LM nestačil na Arsenal po výsledcích 0:0, 0:1.
V turecké lize zatím vládne pelotonu bojující o titul. V šesti odehraných utkáních má 4 vítězství a 2 remízy, skóre 8:4.
V sestavě hostů může český fanoušek najít reprezentačního obránce Tomáše Sivoka, který jistě nebude chybět v základní sestavě ani nyní. Navíc se Slaven Bilić bude opírat o Demba Bu, který přišel do Turecka z londýnské Chelsea.
Tabulka skupiny C

1. Asteras T. 2 1 1 0 3:1 4

2. Tottenham 2 0 2 0 1:1 2

3. Besiktas 2 0 2 0 2:2 2

4. Partizan 2 0 1 1 0:2 1
Dobrý večer u sledování druhé největší klubové soutěže v Evropě – Evropské ligy. Dnes jsou na programu třetí zápasy ve skupině. my se zaměříme na skupinu C, kde se utkají srbský FK Partizan Bělehrad s tureckým týmem Besiktas Istanbul. Výkop bude proveden v 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.