Ode mě je to k tomuto zápasu vše, ale už za pár minut se na vás budu těšit u utkání mezi Lechem Poznań a Fiorentinou. S některými se tedy loučím, ale na zbytek z vás se těším u zmíněného on-line přenosu. Napočtenou!
Utkání čtvrtého kola základních skupin Evropské ligy je tedy minulostí a tři body si do tabulky skupiny D připisuje domácí tým Club Brugge. Ten byl především v první půli o něco lepším týmem a díky brance Thomase Meuniera rozhodl o bodovém zisku již ve 38. minutě. Legia si sice v závěru vypracovala několik dobrých šancí, ale všechny ztroskotaly na skvělé obraně soupeře. Polský tým tak má pouze jeden bod a postupové ambice jsou zřejmě v troskách.
90+4
90+4
Ondrej Duda si ještě na konci nastavení vypracoval střeleckou pozici, avšak hradbu těl před sebou už prostřelit nedokázal! To je konce nadějí na vyrovnání!
90+3
Aktivní Kucharczyk byl znovu u míče, ale znovu nedokázal najít spoluhráče v pokutovém území. Po dobré práci Guilhermeho ale hosté zůstanou u míče.
90+2
Guilherme dokázal dostat míč na Kucharczyka, který parádně odcentroval, ale Prijović mezi dvěma hráči zakončit nedokázal a dělovka Tričkovského mířila vysoko nad!
90+1
Výborný centr z levé strany znovu mířil na hlavu Vranješe, ale těsně před hostujícím hráčem ještě míč hlavou odvracel jeden z beků Brugg. Ten to udělal tak šikovně, že z toho není ani rohový kop polského týmu.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty!
90
V devadesáté minutě dochází k taktickému střídání. Víctor Vázquez si jde odpočinout o něco rychleji než jeho spoluhráči ze hřiště a na jeho místo přichází Hans Vanaken.
89
Tričkovski byl příliš dotěrný a nakonec fauloval Claudemira. Legia už na takovéto zákroky opravdu nemá čas!
88
Kuciak se ocitl ve velkých trablích, když nemohl hrát rukami a napadal ho Vossen. Slovenský brankář však prokázal své zkušenosti, míč jen tak lehce poslal do napadajícího hráče a poté ho už mohl schovat v náruči.
87
Díky dvěma důrazným skluzům Lewczuk vybojoval míč pro hostující tým, ale následná kombinace mezi Guilhermem a Kucharczykem k přesnější finální přihrávce nevedla.
86
Prijović nedokázal zpracovat prudkou přihrávku svého spoluhráče, ale díky napadání ještě dokázal donutit Bruzzeseho k odkopu do autu. Polskému týmu se ale hodně krátí čas na vyrovnání.
85
Obléhání Bruzzeseho brány zakončoval střelou Vranješ, nicméně jeho střela byla těžce nepovedená a belgický brankář si mohl oddechnout. Před námi jsou poslední minuty řádné hrací doby druhého poločasu.
83
Domácím se sice nepodařilo pořádně odvrátit trochu krkolomnou útočnou akci Legie, avšak nakonec si míč výborně pohlídal Bolingoli-Mbombo a Guilherme ho poslal k zemi, za což Brazilec vidí kartónek žluté barvy.
82
Na závěrečné minuty přichází na trávník Boli Bolingoli-Mbombo, jenž nahrazuje Diabyho.
81
Legia je stále blíž a blíže k vyrovnání, nicméně pokus o technickou střelu v podání Tričkovského zády zastavil Simons.
79
Jenže Legia se dopustila velké chyby a nepřesnou přihrávkou vrátila míč domácím. Ti hru okamžitě přesunuli k šestnáctce před Kuciakem, ale Vázquezovo zakončení šlo z nebezpečného prostoru vedle.
79
Z rohového ani následného volného kopu si domácí střeleckou pozici nevypracovali a po útočném faulu je míč přisouzen Legii Varšava.
78
Na výborný centr si u bližší tyče naběhl střídající Jelle Vossen, avšak Kuciak jeho hlavičku pohotovým zákrokem vytáhl na roh!
77
Volný kop pro domácí po faulu Pazdana. Hostující obránce se sice hodně diví, ale Vossena faulem rozhodně zastavil, za což navíc vidí žlutou kartu.
75
Jedovatou střelou z hranice šestnáctky to zkusil Tričkovski, nicméně Bruzzese si natřikrát se skákajícím míčem nakonec poradil!
74
První změnu si připravil domácí trenér. ten ze hry stahuje Leandra Pereiru, na jehož místo přichází Jelle Vossen.
73
I Dušan Kuciak si připisuje úspěšný zákrok, když zneškodnil pokus o obstřel v podání Gedoze. V posledních chvílích jsme ale svědky poměrně velkých šancí!
73
Obrovská šance na vyrovnání! Rychle rozehraný volný kop skončil u Kucharczyka, kterého vychytal vyběhnuvší Bruzzese, ale míč se odrazil přesně k Tričkovskému, který však nedokázal prostřelit hráz několika beků domácích, kteří se postavili na brankovou čáru!
73
Do aktivního Guilhermeho u půlící čáry zajel Laurens De Bock, který vidí žlutou kartu.
71
A na druhé straně se nebezpečnou akcí prezentovala Legia. Guilherme výborně roztáhl hru na volného Lewczuka a jeho přízemní přihrávku musela těsně před Prijovićem likvidovat obrana Brugg.
71
Diaby s Pereirou se mohli řítit do otevřené obrany Legie Varšava, nicméně prvnímu zmiňovanému míč v posledních chvíli odjel od noh.
70
Z rohového kopu Brugg vůbec nic nebylo, ale ani útok Legie zatím k zakončení nedospěl. Duda se snažil najít mezeru v obraně soupeře, avšak prostrkávačkou mezi dvěma beky se mu to nepovedlo.
68
Vázquez si už už chystal míč na střelu, ale nakonec z toho bude "jen" rohový kop. Uvidíme, zda dojde k zajímavějšímu zakončení.
67
Legia na nic nečeká a střídá i potřetí. Na plac přichází Michał Kucharczyk, opačným směrem zamířil Bartosz Bereszyński.
66
Sice hodně chabou, ale přeci jenom trochu zajímavější akci nyní vyprodukovali opět hosté. Přihrávka našla přesně nohy svého adresáta, kterým byl Prijović, jenže toho se domácím podařilo vytlačit ze střelecké pozice a následné zakončení už bylo hodně slabé.
65
Bruzzese si došel pro příliš dlouhou kolmici hostujícího týmu, ale poté nákopem našel jen Gedoze, který byl v ofsajdu. Domácí začínají ztrácet míč až příliš rychle.
64
Teď to pro hosty vypadalo hodně nadějně! Lewczuk zatáhl míč až k pokutovému území soupeře, ale po následné kombinaci mezi dvěma hráči Legie a nepřesné finální přihrávce, se míč dokutálel vedle brány.
63
Stále se hosté ne a ne dostat blíže k pokutovému území před Bruzzeseho bránou. Pozor musel naopak dávat Kuciak, když mu nepovedený centr z pravé strany zamířil přímo do náruče.
62
Druhé střídání Legie Varšava. Tomasz Jodłowiec má odpracováno a na trávník vbíhá Brazilec Guilherme.
61
Bereszyński byl v pokutovém území podražen skluzem Mecheleho, ale pokutový kop se nepíská! Důvodem je zřejmě fakt, že míč už byl asi kousek za brankovou čárou.
60
Hostujícímu týmu se zatím vůbec nedaří překonávat dobře zahuštěný střed hřiště. Pereirovi sice byl odpískán faul, ale Legia bude rozehrávat až od půlící čáry.
59
Dochází k prvnímu střídání zápasu. Posílit útok Legie přichází Aleksandar Prijović, který nahrazuje nevýrazného Saganowského.
57
Na velmi kvalitně kopnutý rohový kop si naskakoval Vranješ, jenže hostující záložník hlavou nedokázal trefit míč. Velmi podobá situace jako ta z prvního poločasu, kdy měl Vranješ velkou šanci.
57
Domácí obrana si hodně zahrávala a nakonec také přišla o míč. Ten se dostal k Tričkovskému, jenž výborně odcentroval a po obranném zákroku domácího hráče vybojoval roh.
56
Pereira s Rzeźniczakem se v souboji střetli hlavami a oba hráči končí na trávníku. Faul se nepíská, protože šlo o poněkud nešťastnou srážku.
54
A další ofsajd Diabyho. Míč se dostává opět na kopačky hostujících hráčů, kteří potřebují zlepšit kombinaci, neboť případná prohra je definitivně vyřadí ze hry o postup.
53
Diaby nachytán v ofsajdu. Hodně těsná, ale nakonec správně odmávaná a odpískaná situace.
52
Tak zatím Kuciak pokračuje ve hře a hned musel čelit obrovské šanci domácích. Na skvěle zahraný rohový kop si naskočil Denswil, který po zákroku slovenského brankáře orazítkoval tyč!
50
Slovenský brankář je stále ošetřován na hrací ploše. Náhradní brankář Malarz se mezitím připravuje a uvidíme, zda dojde ke střídání.
49
Neskutečnou hrubku nyní vyrobil Lewczuk! Hostující obránce poslal Kuciakovi příliš pomalou přihrávku, kterou ještě před slovenským brankářem stačil doběhnout Pereira. Dušan Kuciak se předvedl fantastickým zákrokem, ale zřejmě bude muset být pro zranění střídán!
48
Hosté získali rohový kop, který také Brzyski kvalitní rozehrál. V pokutovém území si na centr naskakovali dva hráči Legie, avšak jeden z nich si pomohl faulem. Zřejmě se jednalo o Tomasze Jodłowiece.
47
Legia Varšava se poprvé v druhé půli dostala hlouběji na soupeřovu polovinu. Dvakrát byl ale pokus o prúnik k šestnáctce zastaven.
46
Okamžitý nákop na útočnou polovinu skončil v podání domácího týmu v autu, nicméně po špatném vhazování hostů se k míči vracejí hráči Brugg.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas střetnutí mezi belgickým a polským vicemistrem. Do kabin jdou o něco spokojenější domácí hráči, kteří vedou 1:0 díky brance z 38. minuty, kterou obstaral Thomas Meunier. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou první půli, která nám nenabídla nějaké větší šance, ale více střeleckých pokusů měly přeci jenom Bruggy a vedení je tak zřejmě zasloužené.
45+1
45+1
Celých šedesát vteřin nastavení strávili domácí na útočné polovině a vyprodukovat dokázali jen nepřesný centr, jenž skončil v rukavicích Kuciaka.
45
V samotném závěru 45. minuty se hosté dostali k přízemnímu centru z pravé strany, nicméně míč skončil jen u noh domácího stopera. Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu!
44
Blíží se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu a míč mají ve vlastnictví hráči Brugg. Ti, zdá se, půjdou do kabin stejně jako před dvěma týdny s jednogólovým vedením.
42
Problémy v rozehrávce Legie se snažili potrestat hostující hráči, avšak Meunierova příliš dlouhá kolmice na Vázqueze skončila až za brankovou čárou. Následuje odkop od brány Dušana Kuciaka.
41
Nyní už sice došlo k rozehrání rohového kopu, ale vůbec nic z něj hosté nezískali. Naopak se Pazdan prezentoval faulem na Simonse a hrát tak budou domácí.
40
Hosté budou zahrávat rohový kop, nicméně k tomu dojde až po debatě hlavního rozhodčího se dvěma kohouty, kteří do sebe před rozehráním standardky neustále strkají.
38
Bruggy právě vstřelily branku!
Parádní individuální akce a domácí jdou do vedení! Meunier na vlastní polovině zastavil přihrávku Jodłowiece, čímž rozjel bleskový útok Brugg. Ten zhruba od půlící čáry táhl Diaby, který poté vrátil míč k nohám THOMASE MEUNIERA, jenž se s trochou štěstí dostal přes obránce a následnou střelou nedal Kuciakovi sebemenší šanci.
37
Po ofsajdu Saganowského se domácí poměrně rychle dostali až na hranici velkého vápna před Kuciakovou bránou, avšak Vázquez se zrovna nejpřesnější přihrávkou neprezentoval a vše končí odkopem od brány.
36
Meunier na své straně dokázal hlavou posunout míč k Diabymu, který se tlačil přes Rzeźniczaka, upadl, ale penaltu si tímto naivním pokusem nevymodlil.
35
V posledních minutách jsou dopředu aktivnějšími hostující hráči. Dobré přihrávka vzduchem přistála na hrudi Tričkovského, ale ten si nepohlídal ofsajdové postavení a praporek asistenta rozhodčího letí vzhůru.
33
Zbytečná ztráta belgického týmu mohla vést až k nebezpečnější šanci Legie, avšak to by si musel Saganowski v pokutovém území počínat o dost lépe než jak učinil.
32
Brzyskému se příliš nepovedlo rozehrání rohového kopu, nicméně Legia Varšava se stále drží na útočné polovině. Saganowski po chvíli vybojoval autové vhazování.
31
Na druhé straně musel být hodně ostražitý Bruzzese. Pěkná kombinace Legie dospěla až k hodně nebezpečnému centru Brzyského a na zadní tyči musel míč na rohový kop odvracet jeden z domácích hráčů.
30
Tak až nyní, na začátku třicáté minuty, se domácí propracovali k dalšímu střeleckému pokusu. Rychlá narážečka v pokutovém území skončila u Gedoze, který už měl ale hodně těžkou pozici a šajtlí poslal míč mimo bránu.
29
Bruggy se již více než minutu pohybují na útočné polovině, ale výborně se pohybující obrana Legie domácí tým nepouští blíže k bráně.
28
Legia se poměrně dlouho držela na útočné polovině, avšak nakonec přichází o míč a po faulu na Claudemira je udělena první žlutá karta zápasu. Za šlapák je potrestán Marek Saganowski (LEG).
26
Skvělý centr do pokutového území už už mířil na hlavu zcela osamoceného Vranješe, ale ten si hodně špatně načasoval výskok a míč mu proletěl o centimetry kolem hlavy.
25
Diaby si na vlastní polovině neporadil s napadajícím Bereszyńskim a polský obránce získal rohový kop ve prospěch Legie.
24
Rohový kop Vázqueze vypadal opravdu hodně nebezpečně, ale obrana Legie si i tak dokázala poradit a u půlící čáry je následně pískán faul na Saganowského.
23
Jodłowiec ztratil míč v hodně nebezpečném prostoru a byl z toho velmi rychlý protiútok. Celou akci domácích vzal na sebe rychlík jménem Felipe Gedoz, jenže tomu v poslední chvíli riskantním skluzem odebral míč vracející se Vranješ.
22
Příliš dlouhá kolmice na Vázqueze končí v náručích Dušana Kuciaka. Ani slovenský ani belgický gólman však zatím neměl moc práce.
21
Tentokrát se už belgický vicemistr až ke střele dostat dokázal, nicméně Vázquezův pokus po přistrčení Meuniera letěl opravdu hodně vysoko nad.
20
Brzyski si hned čtyřikrát během několika desítek vteřin vyzkoušel autové vhazování, avšak po tom posledním se jeden z jeho spoluhráčů dopustil útočného faulu a míč je přisouzen domácímu týmu.
19
Z rohového kopu Legia vůbec nic nezískala, ale útočnou snahu domácích se hostům podařilo velmi záhy utnout již v zárodku. Ani varšavskému týmu se ale nedaří proniknout hlouběji na soupeřovu polovinu.
17
Po rychlé kombinaci Pazdana s Tričkovskim vykouzlil druhý jmenovaný pěkný míč za obranu Brugg, kde si zaběhl Bereszyński, jenž vybojoval aspoň rohový kop.
16
Vázquez si vůbec nerozuměl se svým spoluhráčem a poslal míč jen tak nazdařbůh do zámezí. Vhazovat tedy budou logicky hráči polského týmu.
15
Legii Varšava se zatím nedaří dostat do střelecké pozice. Domácí obrana výborně zastavuje akce soupeře daleko od vlastního pokutového území. Nyní se navíc Rzeźniczak provinil faulem.
14
Sérii přestupků proti pravidlům prozatím zakončil Ondrej Duda, jenž si u půlící čáry pomohl přistrčením soupeře. Belgický tým se následně snažil rychle přesunout hru k šestnáctce polského vicemistra, ale pro míč si v pohodě dokráčel Dušan Kuciak.
13
Gedoz byl poslán k zemi docela tvrdým zákrokem Bereszyńského. Bruggy však budou rozehrávat hodně daleko od Kuciakovy brány.
12
První rohový kop zápasu si vypracovali hosté. Brzyski poslal do šestnáctky velmi kvalitní centr, ale dva hráči Legie se poté špatně domluvili a velmi slabé zakončení skončilo v rukavicích Bruzzeseho.
11
Felipe Gedoz měl na středu hřiště opravdu hodně prostoru, rozhodl se k výbornému přenesení hry na levou stranu, kde si míč na střelu nachystal Diaby. Pokus domácího útočníka mířil poměrně hodně vedle brány Dušana Kuciaka.
10
Legia se pokoušela o rychlejší přechod na útočnou polovinu, nicméně Tričkovskému míč utekl až k pomezní čáře a makedonský reprezentant poté zvolil kombinaci s beky polského týmu.
9
Slovenský ofenzivní hráč Ondrej Duda na pravé straně rychle vysunul jednoho ze svých spoluhráčů, avšak tomu se přes svého strážce nepovedlo odcentrovat a následný vysoký míč sebrali domácí hráči.
7
Na konci sedmé minuty se domácí opět propracovali až do pokutového území. Jedovatý přízemní centr Vázqueze skončil až u Pereiry, ale ten v hodně složité pozici mezi tři tyče nemířil.
6
Ondrej Duda si v pokutovém území dělal zálusk na nepovedený odkop jednoho ze soupeřů, ale v souboji se stoperem belgického týmu si pomohl rukami a hlavní rozhodčí mu píská faul.
5
Jenže následná rozehrávka standardní situace od rohového praporku se domácím vůbec nepovedla a hráči Legie odvracejí slabý centr až na polovinu hřiště.
4
Thomas Meunier se dostal k první střelecké příležitosti zápasu. Povedená kombinace na pravé straně pokutového území skončila právě u Meuniera, ale jeho pohotovou střelu srazil jeden z hostujících hráčů na rohový kop.
3
Druhý odkop od brány si během několika málo vteřin vyzkoušel Sébastien Bruzesse. Domácí se poprvé v zápase podívají na útočnou polovinu.
2
Příliš dlouhý nákop Kuciaka přeletěl všechny hráče polského týmu, avšak díky skvělému napadání se Legia Varšava opět dostává k míči.
1
Legia se hned po úvodním výkopu natlačila na polovinu soupeře. Kombinace po levé straně, ale zatím k ohrožení Bruzesseho svatyně nevedla a domácí posílají míč až k půlící čáře.
1
Všechny nezbytné procedury byly vykonány a utkání tak může začít!
Hráči již přicházejí na hrací plochu. Domácí Bruggy se dnes představí ve své tradiční modro-černé kombinaci, polská Legia bude v bílém.

Club Brugge KV: Bruzzese – Meunier, Denswil, Mechele, De Bock – Claudemir, Simons (C), V. Vázquez – Gedoz, Diaby, Leandro Pereira.
Náhradníci: Bolat – de Fauw, Ó. Duarte, Vanaken, Bolingoli-Mbombo, Dierckx, Vossen.

Legia Varšava: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak (C), Lewczuk, Brzyski – S. Vranješ, Pazdan, Jodłowiec – Duda, Saganowski, Tričkovski.
Náhradníci: Malarz – Broź, Guilherme, Kopczyński, Furman, Kucharczyk, Prijović.

Rozhodčí: Marijo Strahonja – Ivica Modrić, Dario Vrabec (vš. CRO).
Příjemný fotbalový večer! Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu Evropské ligy mezi Club Brugge KV a Legií Varšava, který začne přibližně za 15 minut. Přeji příjemný a ničím nerušený fotbalový zážitek.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Před dvěma týdny se týmy střetly v rámci třetího kola základních skupin Evropské ligy a po remíze 1:1 získaly oba týmy po jednom bodu. Utkání bylo opravdu hodně vyrovnané. V první půli byli lepší hráči hostujících Brugg, kteří šli do kabin s jednogólovým vedením, ale po přestávce převzala iniciativu Legia a ta také díky gólu Kucharczyka z 51. minuty vyrovnala.
LEGIA VARŠAVA

Hostující tým z Varšavy je na tom bodově úplně stejně jako domácí celek, ale díky lepšímu skóre je o jednu příčku výše než jeho dnešní soupeř. Jak pro Bruggy, tak pro Legii je tedy dnešní zápas naprosto rozhodující v boji o druhé postupové místo.

Polský vicemistr si však poměrně dobře vede v nejvyšší polské lize. Tam sice na první tým ztrácí osm bodů, ale zisk třiadvaceti bodů stačí na příčku druhou. I Legia má pak nejvíce nastřílených branek z celé ligy.

Poslední tři zápasy

31.10.2015 Lechia – Legia 1:3
28.10.2015 Chojniczanka – Legia 1:2 (polský pohár)
25.10.2015 Legia – Lech Poznań 0:1
CLUB BRUGGE KV

Belgický vicemistr je zatím po polovině zápasů základní skupiny Evropské ligy na posledním místě tabulky D. V dosavadním průběhu získaly Bruggy jen bod za remízu v minulém zápase ve Varšavě a při skóre 2:9 má zatím k postupu opravdu hodně daleko.

V belgické nejvyšší lize si pak Bruggy vedou poměrně dobře, když ve 14 zápasech získaly 25 bodů a drží se na čtvrté příčce. Vůbec nejlepší je pak s 27 góly tento celek v tabulce produktivity Jupiler league.

31.10.2015 Westerlo – Club Brugge 0:2
28.10.2015 Club Brugge – Leuven 2:0
25.10.2015 Anderlecht – Club Brugge 3:1
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Evropské ligy, ve kterém Club Brugge KV přivítá na svém stadiónu Legii Varšava. Utkání začíná v 19:00.