Druhý poločas už byl pohlednější. Přesto jsme se branky nedočkali. V závěru jsme viděli asi největší šanci, kdy Crislan trefil pouze břevno. Spokojená může být Braga, díky získanému bodu vyhrává svou skupinu. Do vyřazovací fáze postupuje tedy z prvního místa. Z pohárové Evropy je to pro tento kalendářní rok vše, uvidíme se opět u vyřazovací fáze na jaře. Do té doby na slyšenou.
90+3
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Wilson Eduardo, přichází Rui Fonte.
90+2
V nastaveném čase se daří v útoku domácím. Branky už se asi nedočkáme.
90
Welšský rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Luíz Carlos fauluje Rusnáka nedaleko poloviny hřiště. Rozhodčí mu důrazně domlouvá.
89
Další rohové kopy pro Bragu. A z nich přišli velké šance. Crislan střílí jen do břevna.
86
Na nedostatek práci si nemůže stěžovat domácí brankář. V posledních minutách je hodně zaměstnáván.
84
V závěru má více sil portugalský tým. Díky tomu je také na míči.
82
K exekuci volného kopu se nakonec měl Wilson Eduardo. Střelí těsně vedle pravé spojnice. Krásně kopnutá standardní situace.
80
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Alan, přichází Pedro Santos.
79
Rusnák našel místo mezi nohama obránce a vystřelil. Střela doprostřed branky ale brankáři starosti nenadělala.
79
Druhý roh už tak úspěšný nebyl. Padt bere míč do náruče.
79
A roh to byl povedený. Willi Boly se dostal do zakončení. Braga si roh zopakuje, jen z druhé strany.
78
Střela Baiana končí po zásahu obránce na rohu.
76
Nyní už se zase spíše nudíme.
74
Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Jarchinio Antonia.
Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Danny Hoesen, přichází Michael de Leeuw.
74
73
Luíz Carlos střílí nepřesně zpoza velkého vápna.
71
Po rohu přišla povedená hlavička, ale i pohotový zákrok Padta.
70
Také teď díky tlaku vybojovala roh.
67
Poslední minuty je nebezpečnější Braga.
65
Wilson Eduardo dostává dobrý míč za obranu. Ale brankáře opět nepřekonává.
64
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ahmed Hassan, přichází Crislan.
61
Wilson Eduardo v ofsajdu.
60
Druhý poločas už nás nenudí. Jen by to chtělo branku.
58
Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (SC Braga).
57
Nyní útočí více Braga.
55
Rusnák střílí nepřesně zpoza šestnáctky.
54
Šance i na druhé straně. Střelu Wilsona Eduarda zablokoval obránce.
52
A tlak Groningenu pokračuje. Centr skluzem odvrací Pinto.
50
Pokračuje. Simon Tibbling střílí těsné vedle pravé tyče. Teď si brankář Magalhães odddychl.
49
Domácí tým začal opravdu pěkně. Snad podobná hra bude pokračovat.
47
A další roh po obranném zákroku Pinta.
46
Z rohu nad hlavičkuje Hans Hateboer.
46
Aktivně druhý poločas začal domácí tým a hned vybojoval roh.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Sledovali jsme celkem nudný poločas. Šancí jako šafránu. Tento stav vyhovuje hostům, kteří si ziskem bodu zajistí první místo ve skupině. Druhý poločas nám snad nabídne pohlednější fotbal. Diváci na stadionu spíše mrznou a přihlíží nudné hře.
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
43
Hráči už jsou nejspíš myšlenkami v šatně. U míče se střídají oba týmy, ale nejvíce lítá teď vzduchem bez myšlenky.
41
Vypadá to, že už se v prvním poločase branky nedočkáme.
39
Ahmed Hassan zahrává volný kop nepřesně. Vykopávat bude Padt.
37
Dva rohy nakonec zahrával domácí tým. Ani jeden se moc nepovedl.
36
Velká šance domácích. Magalhães vyráží na roh.
35
Linssen fauluje na útočné polovině. Braga tak dostane míč.
33
Povedený roh. Matheus Magalhães nakonec boxuje do bezpečí.
32
Albert Rusnák střílí, jeho pokus odráží obrana na roh.
30
Skluzem sundal soupeře André Pinto. Ale ublížil sám sobě. Potřebuje lehké ošetření než bude pokračovat.
28
Alan měl dost prostoru na střelu. Tu vyráží Padt.
26
Bryan Linssen pořádně nedosáhl na míč, snadný zákrok Magalhãese.
25
Zatím nesledujeme moc pohledný fotbal. Nyní dostal pěknou přihrávu Rafa Silva, byl ale dobře zdvojen.
23
Rafa Silva střílí zpoza šestnáctky nad.
22
V lehkém ofsajdu domácí útočník Danny Hoesen.
21
Poslední minuty nám moc fotbalových akcí nenabízí.
19
Nyní měla Braga volný kop. Rozehrál ho Wilson Eduardo. Domácí obrana odvrátila bez nějakých komplikací.
17
A přes polovinu se Braga nemůže dostat.
16
Až teď se k míči dostává opět Braga. Kombinuje však jen na polovině hřiště.
14
A Groningen je v posledních minutách aktivnější. Další centr. Hateboer nedokázal přesně zakončit.
12
A Groningen opět hrozil z pravé strany. Tentokrát centroval Hateboer.
10
Baiano dostal loktem do zad při hlavičkovém souboji na polovině hřiště.
8
Přízemní centr poslal před branku Linssen. Míč nakonec odvrátil obránce. Každopádně sympatická akce domácího týmu.
8
Po delší době útočí Groningen a je stále u míče.
6
První roh se nepovedl. Domácí tým hlavičkuje do bezpečí.
6
Wilson Eduardo střílí z hranice vápna. Slabou střelu obrana vyráží na roh.
5
Kdyby si Luíz Carlos lépe přehodil obránce, mohl se dostat do velké šance.
4
U míče je většinou Braga, což se dalo očekávat.
3
Do útoku se dostávají také hosté. Braga měla k dispozici autové vhazování nedaleko rohového praporku. Dlouhý aut domácí obrana odvrátila.
2
Groningen má na starosti první útok. Nepřesný centr bere ze vzduchu Magalhães.
1
Domácí Groningen v bílých dresech. Hosté z Bragy v neonově žluté. Kapitáni si vymění vlaječky a začneme.

FC Groningen: Padt – Hateboer, Reijnen, Larsen, Tamata – Tibbling, Kappelhof, Maduro (C) – Linssen, Hoesen, Rusnák.
Náhradníci: van der Vlag – Burnet, Antonia, de Leeuw, J. Drost, Payne, Bacuna.

SC Braga: Magalhães – Baiano, Pinto, Boly, Goiano – Alan, Carlos, N. Vukčević, R. Silva – Eduardo, Ah. Hassan.
Náhradníci: Kricjuk – Crislan, Román, Fonte, Augusto, Santos, Mauro.

Rozhodčí: Evans – Thomas, Roberts (všichni WAL).
Portugalská Braga k jistotě prvního místa potřebuje získat bod. Takže přeci jen o něco se hrát bude. První vzájemný zápas skončil 1:0 pro Bragu. Viděna byla sice jen jedna branka, ale tehdy domácí Braga diktovala tempo. Groningen nic nepředvedl.

Groningen se ale dnes bude chtít s evropskými poháry rozloučit statečně. Podporovat by ho měl vyprodaný stadion.
Dobrý den, Evropská liga má na programu závěrečné zápasy skupinové fáze Evropské ligy. Společně budeme sledovat souboj FC GroningenSC Braga. Tedy zápas skupiny F, kde už má Braga zajištěný postup, domácí Groningen už také ví, jak dopadne. Ani případná výhra by ho z posledního místa neodlepila.

Ve skupině je také Liberec, hlavně díky němu tuto skupinu sleduje každý. A v Liberci se bude hrát o hodně. Slovan si to rozdá o postup s Maseille. V našem zápase sice o nic nepůjde, ale i proto bychom mohli sledovat pěkný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.