Je tu konec zápasu, který ve druhém poločase přinesl vskutku strhující podívanou. Hosté se totiž v 58. minutě dostali do vedení, když se trefil kanonýr Mario Gómez. Domácí se dostali do nelehké situace, kterou ale zvládli na jedničku. Během deseti minut totiž hned třikrát skórovali a zcela tak otočili vývoj zápasu a postavení týmů v tabulce. Skupinu H tedy nakonec vyhrál s jedenácti body Lokomotiv Moskva, druhou příčku si vítězstvím v tomto zápase zajistil domácí Sporting.
90+4
90+4
Již se hraje poslední minuta dnešního zápasu. Je jasné, že šťastnější budou domácí, kteří zvrátili zápas a zaslouženě postoupí do jarních bojů.
90+2
Snad o dvacet vteřin později fauloval ještě Paulo Oliveira a také on dostává žlutou kartu.
90+2
João Mário fauloval u lajny a dostává žlutou kartu.
90+1
U rohového praporku chtěl něco vymýšlet Quaresma, byl ale v ofsajdu a je pískáno. Míč pro domácí.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Začala poslední minuta normální hrací doby. Míč se pohybuje na polovině Sportingu.
89
Hosté měli dlouhé minuty otěže zápasu ve svých rukou. Nyní ale na postup ztrácejí dva góly a zdá se, že je zcela nereálné, aby zápas zdramatizovali.
88
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Islam Slimani, přichází Matheus Pereira.
87
Domácí fotbalisté si závěr užívaní a domácí kouč chystá taktické střídání.
85
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Ismail Köybaşı, přichází Kerim Frei.
83
Hosté musí dát dva góly, aby zase změnili pořadí týmů ve skupině. Jenže zatím to nevypadá, že by se jim mělo podařit zápas zdramatizovat.
81
Domácí hrají ve velké pohodě a naopak zdecimovaným hostům se nedaří.
79
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází José Ernesto Sosa, přichází Cenk Tosun.
79
Gutiérrez následně zvolil podivnou oslavu gólu. Sebral hlavnímu rozhodčímu z opasku sprej a začal s ním cosi malovat po trávníku. Dostává žlutou kartu.
78
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
A domácí přidávájí další gól. Do otevřené obrany vlétl Martins, který poslal balon TEÓFILU GUTIÉRREZOVI. Ten si položil posledního obránce a poté překonal i brankáře – 3:1!
76
Hosté očividně hodně šlápli do pedálů a určitě se nebudou chtít vzdát. Mají ještě čtvrt hodiny na to, aby s výsledkem něco udělali.
74
Za současného výsledku tedy do jarních bojů postupují domácí a hosté by skončili až třetí a pohárová sezona by pro ně skončila!
72
Zatímco před pár minutami byli domácí na odpis, nyní je vše úplně jinak! Jefferson poslal míč na levé straně hřiště BRYANU RUIZOVI, který tvrdou ranou propálil gólmana Zengina!
71
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Olcay Şahan, přichází Necip Uysal.
71
Po následném rohu se domácí již do zakončení nedostali.
70
A další šance domácích! Do vápna si seběhl Gutiérrez a ranou z úhlu hodně protáhl gólmana Zengina!
69
Jejich další útočná akce ale skončila ofsajdem, ve kterém byl Gutiérrez.
69
Domácí samozřejmě hodně ožili a tlačí se na polovinu soupeře.
67
Domácí ještě žijí! Teď totiž Ruiz povedeným pasem vyslal do úniku ISLAMA SLIMANIHO, který šel nebojácně do souboje s vybíhajícím gólmanem Zenginem a srovnává na 1:1!
64
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Teófilo Gutiérrez.
63
Na druhé straně zkoušel vystřelit Slimani. Jeho rána byla zblokovaná defenzivou tak, že míč vylétl vysoko do vzduchu a poté padal do brány. Zengin si mohl ale oddychnout, protože míč skončil jen na horní síti.
62
Sosa kopal rohový kop hostů, domácí se ale dokázali ubránit.
60
Nyní to budou mít domácí již velmi obtížné. Pokud chtějí pomýšlet na postup, musí vyhrát.
58
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení po rychlé akci. Domácí trestuhodně na vlastní polovině ztratili balon, k němu se dostal na levé straně Ricardo Quaresma, jehož centr do vápna zkušeně usměrnil do brány MARIO GÓMEZ.
56
Hra je v posledních minutách často kouskovaná, zatím ale stále sledujeme boj ve středu pole.
54
Po dlouhém autu do vápna v podání domácího celku si v pohodě došel pro balon gólman Zengin.
53
Domácí jsou opticky přeci jen o něco aktivnější, jenže až do zakončení se ve druhém poločase zatím vůbec nedostávají.
52
Čas pomalu plyne a stav 0:0 zatím více vyhovuje hostujícímu týmu.
51
A další zakončení hostů. Tentokrát to zkusil Sosa, jeho rána byla ale zblokovaná.
50
Do hodně slibné šance se dostal Rhodolfo, míč z jeho kopačky ale prolétl jen mimo.
49
Adrien Silva fauloval Sosu a dostává žlutou kartu.
48
Z dálky zkusil štěstí William Carvalho, míč ale letěl hodně vysoko nad břevnem hostující brány.
48
Už se zdálo, že se po centru z levé strany k zakončení dostane Slimani, zklamal ho ale první dotek s míčem.
47
Domácí se pokusili do druhého poločasu vstoupit aktivně, hosté jsou ale teď zformovaní a nechtějí chybovat.
46
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Fredy Montero, přichází Gelson Martins.
46
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Sportingem Lisabon a Besiktasem Istanbul. Podle očekávání sledujeme hodně vyrovnané utkání. Oběma celkům jde dnes o hodně a ten, kdo vyhraje, postoupí do jarních bojů. Blíže ke gólu byli v první půli hosté, jenže Şahan nedokázal v gól přetavit ani jednu ze svých dvou příležitostí.
45+1
45+1
V samotném závěru poločasu zabrnkal na nervy domácích fanoušků brankář Patrício, kterému ve vápně vypadl balon z ruky. Dobíhající Mario Gómez se ale k zakončení nedostal.
45+1
Tak první poločas bude nastaven ještě o jednu minutu.
45
První poločas spěje ke svému konci. Moc se asi nastavovat nebude.
44
Hosté ale přímý kop nezahráli nijak dobře a po centru do vápna domácí míč odvrátili na aut.
43
Na vlastní polovině fauloval João Pereira a bude z toho standardka pro hostující celek.
41
Do vápna si na vysoký centr seběhl znovu Olcay Şahan a opět se dostal do velmi zajímavé střelecké pozice. Tentokrát se musel gólman Rui Patrício vytasit s parádním zákrokem!
40
Stále sledujeme boj ve středu pole. Ani jedno z mužstev se nežene do většího rizika.
38
Domácí João Mário kopal další roh Sportingu, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.
36
Hra se opět uklidnila a sledujeme spíše poklidnější mezihru ve středu pole.
34
Střelu v podání Slimaniho v pohodě pokryl hostující brankář.
33
Po další snaze byl odmávaný ofsajd Slimanimu a rozehrávat tak budou hosté.
33
Domácí se snažili dostat se do šance, jenže jejich kombinace skončila ještě daleko před vápnem soupeře.
31
Po rychlé akci hostů se odražený balon dostal k Olcay Şahanovi, jehož rána bez přípravy skončila na boční síti!
29
Montero lehce přiťukl balon Jeffersonovi, jehož ránu zblokovala obrana. Pohotově se pokusil zakončit ještě Montero, míč ale poslal mimo.
28
Po faulu Quaresmy je tu žlutá karta a také standardka pro domácí ze zajímavé pozice.
26
V posledních minutách sledujeme hodně průměrnou podívanou. Na nějaký vzruch na jedné nebo druhé straně si musíme počkat.
24
Z dálky zkusil stěstí João Mário. Byla to sice dobrá rána, mířila ale vysoko nad.
22
Hosté nyní hezky zakombinovali, jenže zakončující Oğuzhan Özyakup byl v ofsajdu.
21
V ofsajdu byl nyní hostující Sosa a balon tak budou mít hráči Sportingu.
20
Jefferson rozehrál rychle nakrátko, nic z toho ale nebylo a hosté se ubránili.
20
Z hranice vápna zkusil vystřelit Montero, jeho lehce tečovaná střela skončila mimo. Následuje roh.
19
Lokomotiv Moskva se v souběžně hraném zápase proti Skënderbeu dostal do vedení, což je nepříjemná zpráva pro domácí. Ti musí hrát nyní bezpodmínečně na vítězství.
18
William Carvalho zastavil faulem rozběhnutého Sosu a dostává žlutou kartu.
16
Až příliš za obranou byl nyní Slimani. Po pasu z hloubi pole mu byl odpískaný ofsajd.
14
Na centr do vápna si nabíhal Mario Gomez, jenže až k zakončení se nedostal, protože nedokázal dobře zpracovat balon.
13
Těžiště hry se přesunulo opět do středu pole. Oba celky se přetahují v držení balonu.
12
Roh zahrával Sosa. Po krátké mezihře byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd Quaresmovi, a to znamená, že míč budoou mít domácí.
11
Po centru do vápna budou mít následně další možnost v podobě rohového kopu.
11
Po faulu Williama Carvalha budou hosté zahrávat přímý kop.
9
Sledujeme boj o každý metr hřiště. Ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.
8
Stále sledujeme vyrovnaný úvod zápasu. Více balon kontrolují domácí, hosté ale dobře brání.
7
Domácí kopali Jeffersonem rohový kop, po centru do vápna se ale hosté dokázali ubránit.
5
Další útočná akce domácího celku skončila nyní ofsajdem, ve kterém byl Slimani.
3
Na balon si poprvé sáhl také domácí gólman Rui Patrício, ten ale ve velké pohodě pouze zakombinoval spolu se stopery.
2
Po přiťuknutí od spoluhráče pálil z hranice vápna João Mário, gólman Tolga Zengin musel poprvé zasahovat.
2
Aktivněji začali domácí kteří se v úvodu zápasu tlačí do zakončení.
1
Stadion není sice zcela zaplněný, hrát se ale bude před bouřlivým publikem. V ochozech stadionu by mělo být přibližně 2.000 fanoušků tureckého týmu.
1
Stále se nehraje. Zatímco ostatní souběžně hrané zápasy již před několika minutami začaly, v Lisabonu se stále nehraje.
Hráči na trávník dorazili o něco později, takže bude úvodní výkop o nějakou minutku opožděný.
Hráči obou mužstev právě nastupují na hrací plochu. Rozhodující zápas o postup do jarních bojů za pár chvil začne.

Sporting Lisabon: Patrício – João Pereira, P. Oliveira, Naldo, Jefferson – Carvalho – Mário, B. Ruiz, A. Silva (C), Montero – Slimani.
Náhradníci: Marcelo – Esgaio, Figueiredo, G. Martins, Aquilani, Gutiérrez, Pereira.

Besiktas Istanbul: Zengin (C) – Beck, Rhodolfo, D. Tošić, Köybaşı – J. Sosa, Hutchinson, Özyakup – Şahan, Mario Gómez, Quaresma.
Náhradníci: Güvenç – Kurtuluş, Milošević, Franco, Uysal, Frei, Tosun.

Rozhodčí: Gräfe (GER) – Kleve (GER), Borsch (GER).
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu skupiny H Evropské ligy mezi Sportingem Lisabon a Besiktaem Istanbul. Skupinová fáze je prakticky u konce, přesto dnešní zápas slibuje výbornou podívanou. Oběma celkům jde totiž o postup a především domácí musí hrát na vítězství, pokud chtějíi mít postup ve svých rukou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.