Ode mě je to pro dnešek vše a přeji Vám tedy dobrou noc!
Je tomu tak! Dnešní utkání končí remízou 1:1, která ani jednomu celku příliš nepomáhá. Nutno však říci, že dělba bodů je naprosto zasloužená. V prvním poločase byli lepší hosté, v druhém domácí, kteří v 51. minutě dokázali srovnat. Pak jsme sice ještě byli svědky několika šancí, avšak na obou stranách zakončení postrádala přesnost. Na druhé místo a případný postup ze skupiny tak oba celky ztrácí pět bodů.
90+2
90+2
Kuciak centr dokázal vyboxovat a následně se na útočné polovině faulem provinil Ondrej Duda. Vypadá to na remízu.
90+1
Izquierdo si ještě vybojoval faul a následuje možná poslední volný kop belgického týmu.
90
Hodně jedovatý centr do skvělého prostoru lapil Kuciak! Hlavní rozhodčí nastavuje jen dvě minuty.
90
Tak zatím nikoliv. Obrana Legie si poradila s centrem i následnou přízemní přihrávkou z pravé strany.
89
Blíží se poslední minuta řádné hrací doby a hosté budou rozehrávat rohový kop.Po této standardní situaci dnes už jednou udeřili. Podaří se jim to podruhé?
88
Obstřelem to po hodně dlouhé době zkoušel José Izquierdo, nicméně tomu rána příliš nesedla a Kuciak v pohodě zasahuje.
87
Hodně nepřesný nákop na polovinu soupeře v podání domácích končí u brankáře Bruzzeseho. Oběma týmům se krátí čas na vstřelení rozhodující branky.
85
Pazdan pálil, ale jeho rána z pokutového území přes blokujícího beka belgického týmu neprošla!
85
Hosté se ne a ne vymanit z vlastní poloviny hřiště. Legia se blíží k Bruzzeseho svatyni.
83
V posledních desítkách sekund se na útočné polovině drží převážně domácí tým, který byl nyní blízko velké šance. Hodně složitou střelu ale na zadní tyči nezvládl Ivan Tričkovski.
82
Domácí se nyní propracovali až do pokutového území, ale tam už kvalitní finální přihrávku předvést nedokázali. Následně běží hlavní sudí zkontrolovat zdravotní stav domácího kapitána, který zůstává na trávníku.
80
Po sedmém ofsajdu Bruggy střídají. Jelleho Vossena na place nahrazuje Leandro Pereira.
79
Brzyski rozehrál standardní situaci do výborného prostoru, nicméně v šestnáctce si nedovoleně počínal Rzeźniczak, kterému je logicky pískán faul.
79
Faul na Prijoviće přisuzuje míč varšavskému týmu. Uvidíme, jak si s volným kopem domácí poradí.
78
Jeden z hostujících hráčů si výborně zaběhl za obranu Legie, ale při zpracování mu míč odskočil od nohy a Kuciak si už se zbytkem poradil. Blíží se posledních deset minut zápasu.
77
Ze standardní situace kopané od rohového praporku domácí opět nic nezískali. Nic na tom nezměnil ani nově příchozí hráč, který má poměrně vysokou postavu.
76
Michał Kucharczyk vybojoval rohový kop a dochází ke střídání. Na hřiště se podívá Aleksandar Prijović, který v útoku zaujme místo Nemanji Nikoliće.
75
Patnáct minut před koncem řádné hrací doby chystají domácí poslední střídání. Mezitím ale na útočné polovině kombinují hosté.
73
Rohový kop hostů sice přinesl několik pokusů o zakončení, ale všechny střely skončily u hráčů Legie. Po chvíli je hostům pískán už šestý ofsajd.
73
Dlouhý pas na osamoceného útočníka Legie bez potíží zastavila obrana belgického týmu. Bruggy začínají být lehce aktivnějším týmem.
71
Krátce po prvním střídání Brugg následuje druhé. Ze hřiště odchází Abduolay Diaby, kterého nahrazuje Tuur Dierckx.
70
José Izquierdo se sice chvíli radoval z gólu, ale veškeré pozdvižení je zbytečné, neboť si hostující útočník nepohlídal ofsajd.
68
První střídání hostujícího celku obstaral Bolngoli-Mbombo s De Bockem. První zmiňovaný míří na střídačku, druhý na hřiště.
68
Brzyski od míče v pohodě odstavil soupeře, ale poté se Ondrej Duda prezentoval nepřesnou přihrávkou, kterou vrátil míč belgickému celku.
66
Už se zase pokračuje ve hře a Dudovi je pískán faul. Zdálo se, že slovenský mladík jen stál a soupeře nijak nepodrazil, ale sudí byl jiného názoru.
65
Centr do pokutového území v souboji s Tričkovskim odvrátil Denswil, který domácího hráče nešťastně zasáhl loktem do břicha a makedonský reprezentant si chvíli musí poležet na trávníku.
64
Sébastien Bruzzese má po chvíli další úspěšný zákrok. Zakončení, které letělo ke vzdálenější tyči mu ale nezpůsobilo příliš velké potíže.
63
Z rohového kopu polského týmu nic nebylo, ale to můžeme říct i o protiútoku Belgičanů. Následuje odkop od Kuciakovy brány.
62
Tomasze Jodłowce nebavilo zdlouhavé obléhání brány a tak to zkusil střelou zpoza velkého vápna. Míč při této ráně nepříjemně zaplaval a Bruzzese musel pouze vyrážet na roh!
60
Po hodině utkání se k zakončení hlavou tlačil Rzeźniczak, ale domácí kapitán v souboji upadl na zem. Penalta se nepíská a zaútočit tak mohou hosté.
59
Ivan Tričkovski, který přišel na hřiště po poločasové přestávce, je stále velmi aktivní a vybojoval rohový kop ve prospěch Legie Varšava.
58
Až nyní se Legia opět po delší době podívala k šestnáctce soupeře, nicméně kombinace polského celku skončila nepovedenou přihrávkou, jenž zamířila k Bruzzesemu.
57
Stále se ale hosté pohybují na polovině domácího týmu. Ten je v posledních vteřinách až příliš zalezlý a mohl by pykat!
56
Kombinace hostujícího celku se zatím na útočné polovině nikterak zázračně nevyvíjí. Obrana Legie je velmi pozorná.
54
Poté, co rozhodčí vyřešil menší strkanici před Kuciakem, zahrávali hosté rohový kop, ze kterého získali jen další totožnou standardní situaci a po ní už míč končí v autu.
53
Domácí trochu polevili na koncentraci a Kuciak je nyní doslova zachránil. Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Izquierdo, míč po teči naprosto změnil směr letu, ale slovenský brankář se vyznamenal a na tuto změnu dokázal zareagovat!
51
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Krátce po rozehrání volného kopu ale belgický celek přichází o míč a z rychlého protiútoku se domácím podařilo udeřit! Střídající Tričkovski si fantasticky pohlídal ofsajdovou hranici, naservíroval míč před bránu a tam už se MICHAŁ KUCHARCZYK nemýlil.
50
Další nepřesnost ve středu hřiště v podání Legie musel zachraňovat Jakub Rzeźniczak (LEG), který fauloval rozběhnutého Diabyho.
48
Po faulu Izquierda sice domácí rozehrávali volný kop, ale výsledkem byla jen chybná rozehrávka, kterou málem vystihl právě nedávno faulující hráč belgického celku. Vše končí dalším přestupkem zmiňovaného útočníka.
47
Hned na začátku druhé půle měli domácí obrovskou šanci na srovnání! Přes dva hráče Legie prošel hráč až na levou stranu pokutového území, kde byl Kucharczyk, ale ten tváří v tvář hostujícímu gólmanovi bránu netrefil!
46
Domácí trenér rozhodně nemohl být spokojen s prvním poločasem a do druhé půle posílá dva čerstvé hráče. O oživení by se měla postarat dvojice Duda-Tričkovski, která přišla na hřiště místo Guilhermeho s Furmanem.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Je tedy za námi první půle utkání Evropské ligy mezi Legiou Varšava a Bruggama. Do kabin jdou určitě spokojenější hostující hráči, kteří byli lepší a ve 39. minutě se zásluhou de Fauwa dostali do vedení. Legia je zatím prakticky neviditelná a svůj přístup bude muset v druhém poločase hodně změnit!
45
45
Až ve 45. minutě se domácí Legia znovu dostala do pokutového území, avšak opět z toho nic nebylo. Bruzzese si pohlídal přihrávku přes pokutové území a hlavní rozhodčí po chvíli ukončuje první poločas.
43
Po výborném vysunutí Diabyho se právě tento hráč dostal do úniku, proběhl kolem vybíhajícího Kuciaka, ale poté již nedokázal dostatečně razantně zakončit a mičudu mířící do odkryté brány zastavil obránce Legie!
42
Obrana hostů nyní dostal Bruzzeseho do úzkých a belgický brankář raději zvolil kop pouze do zámezí. Po vhození míče do hry se sice k zemi skácel Guilherme, nicméně o faul se v žádném případě nejednalo.
40
Otřesení hráči domácí Legie jen potvrzují dosud ne příliš povedený poločas a Guilherme nepřesností posílá míč k hostujícímu brankáři.
39
Bruggy právě vstřelily branku!
Aktivita hostujícího celku přináší ovoce! Po rohovém kopu se míč zjevil u nohou Mecheleho, kterého ještě Kuciak vychytal, avšak na dorážku DAVYHO DE FAUWA z bezprostřední blízkosti už byl slovenský brankář krátký.
38
Dlouhý odkop Bruzzeseho sice přistál na hlavě jednoho z domácích záložníků, nicméně míč poté zamířil do zámezí. Bruggy se po chvíli dostaly k útoku, ze kterého aktivní Izquierdo získal roh.
36
Hosté mezitím dospěli k menšímu obléhání Kuciakovy brány. Centry ale stále nacházejí jen hlavy domácích beků.
35
Legii se vůbec nedaří kombinovat a hráči Brugg jí aktivním přístupem způsobují problémy. Snad osmdesát procent akcí polského vicemistra končí u půlící čáry.
34
Po jednom z tvrdších soubojů se ze hřiště opravdu těžce zvedá Thomas Meunier. Faul ale pískán není a domácí budou vhazovat.
32
Aktivní Diaby vypadal, že se dostane ke střele, jenže po chvíli byl z pokutového území vytlačen a celá akce skončila odvráceným centrem.
31
Hra se v posledních chvílích odehrává především v blízkosti půlící čáry. Hosté mají převahu, avšak k vážnějšímu zakončení se ještě nedostali. To samé platí o domácí Legii.
29
Další centrovaný míč do pokutového území Legie zpracoval jeden z domácích stoperů na hrudi pro Kuciaka. Ten si křikl a kulatý nesmysl schoval do náruče.
28
Velmi dobrý pokus o vysunutí Bolingoli-Mbomba končí ofsajdem právě tohoto záložník týmu Club Brugge. Na takové kolmice si však domácí musí dávat velký pozor.
26
Domácí sice rychle přenesli hru na polovinu soupeře, avšak po kombinaci na levé straně se Kuchyrczyk prezentoval centrem, který zamířil pouze do rukavic Bruzzeseho. Ve hře je zatím poměrně velké množství nepřesností.
25
Po menších zmatcích v pokutovém území zařídil další rohový kop Jakub Rzeźniczak. Již čtvrtá standardní situace tohoto typu ve prospěch belgického týmu.
24
Rohový kop si ale nyní na druhé straně hřiště vypracovali hráči hostujících Brugg. Uvidíme, jak s ním Vanaken naloží.
23
Opět byl v akci Dominik Furman. Jeho centr z blízkosti rohového praporku nikoho z domácích nenašel.
21
Nemanja Nikolić obdržel až nyní vůbec první pořádnou přihrávku do běhu, ale po zpracování se prezentoval nepřesnou přihrávkou, po které navíc Furman fauloval.
20
Akce Legie končí opět pouze odkopem od Bruzzeseho svatyně. Polský tým by potřeboval zpřesnit hru pokud chce navázat na senzační výhru Lechu Poznań ve Fiorentině.
18
Kombinace domácího celku skončila až za čárou. Legii se zatím příliš nedaří nacházet jediného útočníka Nikoliće, který se míče prakticky ještě nedotkl.
17
Hosté začínají mít opravdu poněkud navrch a jsou to převážně oni, kteří v posledních chvílích hrají s míčem. Výborná kolmice nyní našla Diabyho, ale ten v letu pořádněji zakončit nedokázal.
15
Aktivita belgického týmu se v posledních minutách zvyšuje a první ostrý zákrok si připisuje Dušan Kuciak, který musel řešit Izquierdův pokus mířící doprostřed brány.
14
Nyní už se ale Bruggy dostaly až ke střele. Pokus z poměrně velkého úhlu končí rohovým kopem.
13
K míči se dostal hostující hráči, nicméně ti jsou domácími vytlačeni z poloviny Legie a následuje dokonce dlouhá přihrávka k nohám brankáře Bruzzeseho.
11
Domácí tým má v posledních desítkách vteřin převahu a kombinuje na polovině soupeře. Guilherme, který přišel o míč, ale po chvíli fauloval.
10
Legia nyní hezky vykombinovala akci na pravé straně hřiště a po centru získala rohový kop. Ten byl rozehrán na krátko a v pohodě ubráněn.
9
Diaby byl nachytán v jasném ofsajdu a z nebezpečně vypadající akce Brugg tak nic nebude. Následný střet s bekem Legie byl poněkud zbytečný.
8
Už už to vypadalo, že se domácí po ztrátě belgického vicemistra dostanou k zakončení, avšak ze všeho vyplynul jen protiútok, jenž skončil centrem, který de vzduchu stáhl Dušan Kuciak.
7
Obrana hostujícího celku si se stříleným centrem bez problémů poradila a následně domácí posílají míč zhruba patnáct metrů vedle brány. Následuje tedy logicky odkop Bruzzeseho.
6
Domácí se dostali k prvnímu rychlému protiútoku, který táhl Guilherme. De Fauw zatavil brazilského záložníka nedovoleným zákrokem a hlavní rozhodčí mu důrazně domlouvá.
4
Jakub Rzeźniczak se dostal u brankové čáry do úzkých a zapříčinil rohový kop pro Bruggy. Po dvou centrech do pokutového území končí míč v rukavicích Kuciaka.
3
Další pokus o útočnou akci v podání belgického celku uťal důrazným odkopem do zámezí Pazdan. Club Brugge však samozřejmě zůstane u míče.
2
Jelle Vossen se na konci druhé minuty snažil prodrat k míči, ale místo toho je mu pískán přestupek proti pravidlům. zřejmě se jednalo o hru rukou.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí hráči, kteří po odvráceném pokusu o útok kombinují na vlastní polovině.
1
Hráči již jsou rozestaveni na trávníku, utkání každou chvílí začne.

Legia Varšava: Kuciak – Broź, Rzeźniczak (C), Lewczuk, Brzyski – Guilherme, Furman, Pazdan, Jodłowiec, Kucharczyk – Nikolić.
Náhradníci: Malarz – Bereszyński, Duda, Tričkovski, S. Vranješ, Saganowski, Prijović.

Club Brugge KV: Bruzzese – Meunier, Denswil, Mechele, de Fauw – Bolingoli-Mbombo, Vanaken, Simons (C) – Diaby, Vossen, Izquierdo.
Náhradníci: Bolat – Ó. Duarte, Cools, De Bock, Claudemir, Leandro Pereira, Dierckx.

Rozhodčí: Harald Lechner – Maximilian Kolbitsch, Andreas Heidenreich (vš. AUT).
CLUB BRUGGE KV

Belgický mistr si také nevede zrovna nejhůře, když je pátý v lize, ale je tady jeden problém, kterým jsou venkovní zápasy! Bruggy nevyhrály venkovní utkání od 3.7.2015 až do 23.9.2015, kdy v poháru porazily slabý Patro Eisden. V Evropské lize má pak belgický celek za sebou venkovní prohru 5:0 s Neapolí a domácí porážku 1:3 od Midtjyllandu. Skóre 1:8 tak znamená jednoznačně poslední místo v tabulce skupiny D.

Posledních pět odehraných zápasů

18.10.2015 Club Brugge – Oostende 1:0 (Jupiler l.)
4.10.2015 Gent – Club Brugge 4:1 (Jupiler l.)
1.10.2015 Club Brugge – Midtjylland 1:3 (EL)
27.9.2015 Lokeren – Club Brugge 0:1 (Jupiler l.)
23.9.2015 Patro Eisden – Club Brugge 0:4 (Bel.pohár)
LEGIA VARŠAVA

Polský vicemistr zatím neprožívá zrovna nejhorší sezónu a po posledním kole Ekstraklasy se vyšvihl na třetí místo nejvyšší polské ligy. V Evropské lize to již ale není tak dobré. Po dvou zápasech je Legia stále bez bodu a vstřelené branky. V minulém zápase s Neapolí byl varšavský tým jasný outsider, avšak proti Midtjyllandu jistě nějaký ten bod Poláci urvat chtěli.

18.10.2015 Legia – Cracovia 3:1 (Ekstraklasa)
4.10.2015 Zabrze – Legia 2:2 (Ekstraklasa)
1.10.2015 Legia – Neapol 0:2 (EL)
27.9.2015 Legia – Termalica 1:1 (Ekstraklasa)
24.9.2015 Legia – Gdaňsk 4:1 (Polský pohár)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Evropské ligy, ve kterém Legia Varšava přivítá na svém hřišti Club Brugge KV. Utkání začíná v 21:05.