S konstatováním, že AS Řím vyhrálo na hřišti Austrie Vídeň a v mnohém se svému soupeři revanšuje za předešlou remízu 3:3 na domácím hřišti, navíc Římané dělají třemi body velký krok k postupu ze skupiny do play-off, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Vzhledem k tomu, že v dalším utkání této skupiny vybojovala Vitkoria Plzeň na hřišti Astry Giurgiu remízu 1:1, je situace ve skupině následující:

1. AS Řím – 8 bodů
2. Austria – 5 bodů
3. Giurgiu – 4 body
4. Plzeň – 3 body.

Vše je tak ještě otevřené a až na odskočený Řím si to o druhé postupové místo rozdají zbylé tři týmy.
Červené karty: 0-0.
Zajímavé utkání je za námi. Již v druhé minutě bylo otevřeno skóre, když se radoval domácí útočník Olarenwaju Kayode po tom, co se při přízemním centru Venuta nedomluvila obrana hostí. Jenže za tři minuty vyrovnal po podobné akci Edin Džeko a v osmnácté minutě již hosté vedli, když Daniele De Rossi hokejovou terminologií dorazil bekem Martschinkem vyraženou hlavičku Džeka do sítě. Ačkoliv na obou stranách bylo v dalším průběhu prvního poločasu několik šancí – domácí hrozili hlavně ze standardních situací, hosté z centrů – gól nepadl.

Druhý poločas už byl jasně v režii AS. Římané do něj vstoupili dvěma velkými šancemi, kdy si tváří v tvář soupeři věděl rady gólman Hadžikić. Jenže v 65. minutě byl už bezmocný, když Edin Džeko nejprve poslal střelu po centru z první do levé tyče, míč si ale doběhl a pohodlně zvýšil vedení Giallorossi. Když v 78. minutě po nešťastném odrazu míče obstřelil Hadžikiće Radja Nainggolan k levé tyči, bylo o výhře AS rozhodnuto a nic na tom nezměnilo ani snížení Alexandra Grünwalda, který v samotném závěru zápasu poslal odražený míč do šibenice – 2:4.
90+3
90+2
Piresova střela mířila také do levého horního rohu, ale nebyla dostatečně razantní a Alisson jí stačil nejprve ztlumit před sebe, vzápětí pak schovat do rukavic.
90+1
Holzhauserův pokus byl opět zblokován pozornou obranou hostí, a to před vápnem AS.
90
Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Austria právě vstřelila branku!
Nechci se mýlit, ale myslím si, že tento gól Austrie už znamená lehce kosmetickou úpravu skóre než dramatizaci zápasu. Piresuv centrovaný míč do vápna netrefil Filipovic, ale Rotpuller se k balonu již dostal a jen tak lehce, i trošku se štěstím, jej přistrčil na ALEXANDERA GRÜNWALDA, jenž se z první trefil svým pohledem do levé šibenice. A to ranou z první. Alisson to čekal, ale byla to tak tvrdá rána, že zasáhnout nestačil. Asistence: Lukas Rotpuller.
88
Tohle byla hodně nebezpečná střela Felipe Pirese, který se snažil obstřelit Alissona na pravou tyč a asi by byl úspěšný, kdyby jeho střelu lehce nezblokoval jeden z hráčů hostí na rohový kop, který bude zahrávat Holzhauser.
87
Zápas se prakticky už jen dohrává, Austria, zdá se, již nemá moc sil na zvrat.
86
Třetí střídání Austrie a dnes také poslední. Ismael Tajouri-Shradi jde na hřiště místo útočníka Venuta.
86
Dominik Prokop si při rychlém protiútoku vybral na pravé straně před vápnem Felipe Pirese, který se opřel do míče a slibný útok doslova zavraždil střelou hodně vedle levého horního rohu Alissonovy branky.
84
Diego Perotti, který dnes až na svojí šanci na začátku druhého poločasu až tak vidět nebyl, odchází šest minut před vypršením základní hrací doby z placu a střídá jej Juan Manuel Iturbe.
84
Dominic Prokop v předešlém utkání v Římě dával v 82. minutě na gól na 2:3 a zahájil tak snovou dvouminutovku, ve které Austria srovnala z 1:3 na 3:3. Dnes také střídá, ale podobný vývoj už určitě nebude.
83
Holzhauser to zkusil spíše z nouze a pálil hodně hodně vedle.
82
Pokud chtěl nyní Alexander Grünwald překvapit Alissona dalekonosnou střelou z pravé strany, tak se jo hodně přepočítal. Tohle se ani jako střela nedá nazvat a lahůdkový míč sbírá gólman AS.
81
Austria drží míč na půlce soupeře, ale je to spíše platonická převaha, bez momentu překvapení.
79
Čtvrtý gól je už na domácí fanoušky moc a začínají opouštět stadion Ernsta-Happela.
78
AS Řím právě vstřelil branku!
Gól se štěstím, ale platí! A to dvojnásob, vedení 4:1 už AS zřejmě nepustí. Při centrovaném míči se Petar Filipovic již ve velkém čtverci přetahoval s Gersonem o to, kdo bude u míče. Nakonec to ale obránce Austrie udělal zle nedobře, když zkusil patičkou sklepnout míč. Jenže místo aby jej nechal pro svého gólmana, ke kterému by v pohodě prošel, tak nechtěně přihrál RADJU NAINGGOLANOVI a ten obstřelil Hadžikiće přesně k levé tyči.
77
Další míč pro AS po tom, co Džeko přiťukl míč pro Leandra Daniela Paredese, kterého vzápětí vzal zezadu přes nohy Alexander Grünwald. Jasná to žlutá.
76
Austria se sama připravuje o drahocenný čas. Dobrou půlminutu nyní trvalo, než míč na lajně dostal Peres a mohl zahrát aut.
74
Neprosadil se ani Alexander Grünwald, jehož střelu si pohlídali hráči Říma. Dobrý to blok, po kterém neměl Alisson žádnou práci.
73
Pro další vývoj dění ve skupině je také důležité, že Astra Giurgiu doma zatím jen remízuje s Plzní 1:1. Proto Austrii případná dnešní ztráta bodů nemusí až tak moc mrzet, stále budou Rakušané na druhém místě tabulky, pokud vše dopadne tak, jak je nyní.
72
Rovněž zajímavá je také statistika, že Austria vystřelila jednou na branku, což byl také jediný moment, kdy si Alisson sáhl na míč. Další pokusy domácích totiž mezi tři tyče nemířily.
71
Další střídání, tentokrát první na straně Austrie. Velice aktivní Olarenwaju Kayode, jenž pořádně zaměstnával obranu a gólmana Alissona, a také dnes ve druhé minutě otevřel skóre, přepouští místo na hřišti útočníkovi Kevinu Friesenbichlerovi.
70
Střídání v ekipě AS. Stephan El Shaarawy se tentokrát proti Austrii neprosadil, ale před několika minutami zařídil pěkným centrem vedení Římanů již 3:1. Nyní jej střídá záložník Gerson.
69
Hned poté si ještě Rotpuller s Rüdigerem něco hodně zblízka vyříkávají, ale případná roztržka skončila velice rychle.
68
Míč z nohy Holzhausera našel ve vápně Lukase Rotpullera, který byl pořádně atakován Antonio Rüdigerem. Rozhodčí si toho nejspíše nevšiml, či to ponechal bez povšimnutí, a obránce Austrie zamířil hlavičkou nad branku.
67
Austria proto nic nevzdává a nyní bude mít výhodu rohového kopu.
66
Ovšem Luciano Spaletti by měl nyní svým svěřencům na dálku připomenout, že i v prvním utkání na Stadio Olympico vedl AS 3:1 a jak to dopadlo.
65
Ve třetí velké šanci druhého poločasu se již hosté radují a jejich fanoušci jsou na stadionu Ernsta-Happela u vytržení. EDIN DŽEKO si pohlídal ofsajd a naběhl si na centrovaný míč do vápna, kde nejprve vystřelil z první jen do levé tyče, ale doběhl míč a pohodlně se prosadil do prázdné branky. Nutno ocenit také překrásný míč El Shaarawyho,který si přesně počkal na moment, kdy se mu bosenský forvard rozběhne. Asistence: Stephan El Shaarawy.
64
Venutova střela se nevešla mezi tři tyče, proto Alisson nemusel zasahovat.
62
Luciano Spaletti se nyní neudržel a poslal na střed hřiště míč pro své spoluhráče, neboť se mu nelíbilo, že domácí po faulu na jeho svěřence rychle zakopli míč. Ale je třeba dodat, že to bylo souběžně s okamžikem, kdy sudí Estrada pískl faul.
61
Opravdu jako lev bojuje Olarenwaju Kayode. Snažil se získat po levé straně vápna centrovaný míč, ovšem když se před něj natlačil Juan Jesus, poslal jej k zemi. Jasný faul.
59
Druhým hráčem Austrie, který dnes dostává kartonek žluté barvy, je Christoph Martschinko, jenž má svůj podíl na druhém obdrženém gólu svého týmu.
58
Po rychlé rozehrávce Hadžikiće se rázem ocitl Olaremwaju Kayode ve vápně, kde si snažil vymodlit pokutový kop proti Jesusovi. Ovšem nyní bych se spíše přikláněl k tomu, že měl zkusit zatáhnout míč na branku a vystřelit. Jeho úmysl totiž k ničemu nevedl.
57
Jenže po jeho míči do vápna minul Perotti branku.
57
AS bude zahrávat zajímavou situaci z pravé strany, k centru se již hrne Bruno Peres.
56
Alisson v brance AS si nyní musí připadat jako na pikniku, protože v posledních minutách se hraje výhradně před brankou jeho gólmanského protějška.
54
Obraně Austrie nyní utekl Nainggolan, ale z pohledu belgického hráče to nebyla tak nebezpečná situace, nyní měl k míči jasně blíže gólman domácích a třímá jej ve své moci.
52
Hodně se diví Olarenwaju Kayode, že je mu před brankou Alissona pískán útočný faul. Ale asi po právu, myšleno z pohledu rozhodčího, jelikož se útočník Austrie opravdu provinil přílišně tvrdou hrou.
51
Římané hrozí, o tom žádná. Tentokrát to nebyl míč po zemi, ale dobrá narážečka Strootmana na Džeka, ovšem Hadžikić měl opět navrch, neboť – ačkoliv Džeko do míče na poslední chvíle dloubl – schoval jej na své hrudi.
50
Co udržel, tohle mohl být třetí gól hostí. Dlouhý míč za obranu totiž přijal Diego Perotti, který si to už mířil na Hadžikiće. I když na něj dotíral obránce, měl útočník AS dobrou pozici. Zkusil obstřelit Hadžikiće po pravé straně, ale neúspěšně. Gólman Austrie se natáhl a zneškodnil jeho střelu.
49
Juan Jesus i v záklonu u svého vápna dokázal míč poslat na De Rossiho a AS tak udržel kulatý nesmysl na svých kopačkách.
48
A na druhý také ne, navíc Strootmanovi nechybělo moc, aby centrem z levé strany našel ve vápně Edina Džeka. Tomu scházely dva kroky.
48
Míč je zase jen u stoperů Austrie, kteří se na první pokus nikam nedostali.
47
Vídeňští mají poprvé pořádně míč ve své moci, na půlící čáře si přihrává Rotpuller s Filipovicem a první jmenovaný jej nakonec dává nalevo pro Pirese.
46
Hodně se nyní zlobí Bruno Peres, který reklamuje, že při jeho pokusu o obhození Holzhausera si domácí záložník pomohl rukou. Neřekl bych, míč šel kamsi do trupu.
46
Hned po změně stran to zkusil centrem Bruno Peres a Alisson měl co dělat, aby za pomocí spoluhráčů odvrátil míč na druhou stranu mimo své vápno.
Žluté karty: 1-3.
První poločas je za námi a přinesl spoustu zajímavých okamžiků. Podobně jako v prvním utkání v Římě, také nyní padly dva rychlé a slepené góly. První dokonce již ve druhé minutě, kdy se po hezkém centru Venuta nedohodl Rüdiger s Alissonem a Olarenwaju Kayode poslal míč obloučkem do branky, který už za čárou odkopl ven Jesus. Jenže za tři minuty bylo srovnáno, když si na podobně povedenou přihrávku Perese naběhl Edin Džeko a nekompromisně vyrovnal. Vůbec po pravé straně to hostím šlo, další šanci nevyužil Shaarawy, který v dobré pozici netrefil míč. Když se v 18. minutě po rohu nedohodl Hadžikić s Matschinkem, kdo půjde u levé tyče branky po Džekově hlavičce, tak druhý jmenovaný lehce zasáhl míč a Daniele De Rossi jej zblízka pohodlně doklepl do branky 1:2. I přes další slibné příležitosti branka nepadla. Džeko v zajímavé pozici po dalším centru zprava pálil nad branku, domácí naopak při třech dobrých standardkách z dobrých pozic neohrozili branku Alissona.
45+1
45
V prvním poločase se bude hrát 60 vteřin nad rámec základní hrací doby.
45
To se mu nepovedlo, Austria sebrala míč a Kevin Strootman musel před půlící čárou zatáhnout za záchrannou brzdu, když při začínajícím protiútoku posla k zemi Kayodeho.
44
Minutu před koncem prvního poločasu se AS drží na půli soupeře, míč má na pravé straně Edin Džeko a snaží se dostat k centru do vápna.
43
Centr do vápna posunul Venuto na zadní tyč pro Lukase Rotpullera, který jednak míč netrefil ideálně, druhak si nepohlídal ofsajd a celá akce je tak přerušena.
42
Otázka však je, jak to bude nyní. Pires naznačil, že pošle míč dopředu na Kayodeho, když si jej dal do kličky nalevo. To znamenalo jediné, po jeho sražení dostává žlutou kartu Antonio Rüdiger.
41
Austria zatím nedokáže udržet míč nějaký ten delší čas na svých kopačkách. Je v tom možná i trošku nervozity, bodovou ztrátu si dnes oba týmy prostě nemohou dovolit, přesto vyhrát může jen jeden a zatím je na tom lépe AS.
39
Zajímavá to situace. Nejprve totiž Serbest lehce strčil Džeka, kterého tím rozhodil a útočníkovi AS utekl míč. Když se jej snažil získat zpět, tak trefil Pirese a oba dva končí na trávě. Sudí to ale vyřešil jednoduše, přerušil hru a počkal, až budou oba dva schopní hrát. Poté navázal hru míčem rozhodčího.
38
Už před exekucí Holzhauserova centru napomínal sudí Estrada hráče ve vápně za různé šťouchance a když Grünwald při rozehrávce svého spoluhráče nedovoleně atakoval Alissona, přirozeně zapískal faul.
37
Alexander Grünwald ukázal u pravého rohu vápna koloběžku Kevinu Strootmanovi, který jej následně poslal k zemi. Další to dobrá standardka pro Austrii, ovšem nyní to bude mít Holzhauser spíše na centr než na přímé ohrožení branky.
36
Na Venutův centr si naběhli domácí hráči, ale v houfu těl jej nedokázali lépe dostat na Alissona, který jej má ve své moci.
35
Diego Perotti by nyní neměl až tak moc gestikulovat. Může být rád, že za svůj strom na Tarkana Serbesta neinkasuje žlutou. Bude z toho přímý volný kop pro domácí z levé strany zhruba pětatřicet metrů od branky.
35
Stryger Larsen na pravé straně zhruba pětatřicet metrů od vápna nemohl přihrávat, všichni jeho spoluhráči byli obsazení. Proto dává míč dozadu na své spoluhráče.
32
Ačkoliv domácí na okamžik kombinovali poblíž středového kruhu, do ohrožení se nedostali a nakonec mohou být rádi, že na jejich polovině před vápnem si Džeko počínal nedovoleně při snaze o zisk míče.
31
A Stephan El Shaarawy se zlobí oprávněně, z opakovaných záznamů před ním odvrátil míč Petar Filipovic. Beru tedy zpět tezi o zakončení útočníka AS, tady je dobře vidět, jak mají sudí těžkou úlohu. I ti brankoví.
30
Paredes si s Peresem na pravé straně rozumí. První jmenovaný dával další hezký míč do vápna za obranu, kde bojoval o zakončení Shaarawy proti Filipovicovi. Nakonec se proti obránci k míči dostal, ale v tísni jej nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Vzápětí se útočník AS hodně zlobí, že jeho tým nebude zahrávat další rohový kop.
29
Další povedený centr Leandro Paredese, který tedy dnes rozdává bochánky jedna radost. Jeho centr šel přesně tam, kde se uvolnil Edin Džeko, který v akrobatické pozici přestřelil branku.
29
Hra byla navázána a hosté hned vybojovali rohový kop.
27
Leandro Daniel Paredes nakonec končí v péči lékařů za postranní čárou. Střídat nebude, asi to po ošetření ještě zkusí. Už tak musí AS kvůli rozsáhlé marodce sahat do vlastní juniorky.
26
Olarenwaju Kayode se dostal před vápnem k míči, na nic nečekal a vystřelil. Do balonu se opřel o první zrovna v okamžiku, kdy jej zkoušel zablokovat Daniel Paredes a tohle bylo pro jeho pravý kotník hodně nepříjemné, navíc mu lehce podjela noha. Je proto ošetřován.
25
Pokud se nemýlím, tak vůbec v prvním ofsajdu celého zápasu byl přistižen Venuto. A bylo to tedy milimetrové, ovšem své rozhodnutí by si Miguel Martínez na lajně asi obhájil.
23
Ovšem Alexander Grünwald to neudělal zcela dobře. Zkoušel zatočit míč do levého horního rohu, ale zhruba o tři čtyři metry tento cíl minul.
22
Grünwaldův roh šel na pravou stranu před vápno na Holzhausera, který si již dělal kličku doleva, aby se uvolnil, když byl faulován a je z toho dobrá standardní situace pro domácí.
21
Venutův pokus byl sražen na rohový kop, který rozehraje Holzhauser.
18
Římští během třinácti minut otáčejí nepříznivé skóre a nyní by si asi něco pořádně měli vyříkat Martschinko s gólmanem Hadžikićem. Paredesův roh přistál přesně na hlavě Džeka, který jej poslal k pravé tyči. Tam byl připravený Christoph Martschinko, který míči zamezil v cestě do branky, ale kdyby si na něj gólman Austrie křikl, možná by balon lapil. Bek domácích tak dal míč jen před sebe, kde jej do volné branky pohodlně dorazil DANIELE DE ROSSI, kapitán giallorossi. Asistence: Edin Džeko.
17
AS vybojoval rohový kop po tom, co Jens Stryger Larsen zkusil ve vápně zastavit centrovaný míč skluzem a to se mu povedlo.
15
Už se opět hraje na polovině AS, protože u rohového praporku vybojoval balon Venuto. Jenže po provedeném autu o něj domácí rychle přišli.
13
Tohle nebyla vůbec špatná akce hostí. Znovu v ní měl prsty aktivní Peres, který si naběhl na přízemní uličku po pravé straně do vápna. Dával míč pod sebe, kde si jej na střelu placírkou připravoval na penaltovém puntíku Stephan El Shaarawy, ovšem na rozdíl od prvního utkání v Římě tentokrát gól nepřidal.
13
No že by tedy byl Alisson v brance AS jistý při malých domů nebo rozehrávce nohou, to se tedy rozhodně říci nedá. Nyní také míč poslal na své spoluhráče jen s velkými problémy.
12
Daniele De Rossi se s Olarenwaju Kayodem asi dnes nebudou mít až tak moc rádi. Jejich souboje jsou po předešlém lokti Kayodeho na ostří nože. Takže když nyní kapitán AS u levé lajny poslal k zemi útočníka domácích, bylo jasné, že také uvidí kartičku.
11
De Rossi bez problémů poslal míč také na malou domů, a to pro Alissona, byť se Kayode snažil napadat a získat balon.
10
Krátce poté se k další střele dostal Edin Džeko, ovšem nyní na gólmana Hadžikiće nevyzrál a další branku nepřidává.
9
Kdyby sudí Estrada po tom, co Nainggolan po kontaktu s Larsenem spadl ve vápně, zapískal penaltu, asi by se nemohlo domácí obecenstvo spolu s fotbalisty vůbec divit.
9
Hosté budou zahrávat rohový kop.
8
No, Kayode je teď hodně nervozní, když cosi gestikuloval k pomeznímu Martínezovi, protože si myslel, že jej De Rossi povalil na zem úmyslně a tvrdě. Tohle ale bylo z jeho strany naprosto zbytečné. Kapitán AS si jen klestil cestu k autu.
7
Olarenwaju Kayode dostává za svůj faul a nehezký zásah De Rossiho, římského kapitána, žlutou kartu.
6
Tohle rozhodně Lucianu Spalettimu nedělá moc radostí na tváři. Po malé domů dal Hadžikić dlouhý míč na půli hřiště, kde si Kayode lokty osedlal De Rossiho, jenž se povalil na trávník. Už tak má Řím velké problémy se zraněními.
6
Osman Hadžikić si podruhé sáhl na míč, aniž by ho musel vytahovat z branky, když rozehrál malou domů.
5
A to se jim daří dokonale. Po pravé straně prošel do pásma Bruno Peres, který také moc hezky přihrál po zemi na EDINA DŽEKA a bývalý útočník Teplic nebo Manchesteru City tyhle momenty umí moc dobře. Jen nastavil nohu a dostal míč za bezmocného Hadžikiće. Asistence: Bruno Peres.
4
Hosté se ihned tlačí na polovinu soupeře a snaží se s nepříznivým stavem něco udělat.
3
Nainggolanův pokus si pohlídal Hadžikić, tato střela pro něj neznamenala žádné nebezpečí, nýbrž první lehký zákrok.
2
Přesně takový úvod si Austria představovala. Venuto si hezky naběhl na míč a obloučkem poslal z pravé strany přízemní centr do vápna. Obránce Rüdiger se zcela nedohodl s gólmanem Alissonem, kdo půjde po míči, a oba dva jej vzájemně srazili k OLARENWAJU KAYODEMU, který padáčkem dopravil míč do sítě. Ačkoliv hosté reklamovali, že po zásahu Jesuse ještě míč nepřešel čáru, opak byl pravdou. Juan Jesus vykopával balon až za čárou. Asistence: Venuto.
1
Alisson rozehrál nakrátko a situaci s napadáním Kayodeho a Venuta museli hosté vyřešit třemi úspěšnými přihrávkami z první a la báčko.
1
Krátce po výkopu sice získali hosté míč, jenže Nainggolan se provinil faulem na Holzhausera, takže základní hrací nástroj mají na polovině hřiště domácí.
1
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

FK Austria Vídeň: Hadžikić – Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovic, Martschinko – Holzhauser, Serbest – Pires, A. Grünwald (C), Venuto – Kayode.
Náhradníci: Pentz – Vukojevič, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, Prokop, Stronati, Salamon.

AS Řím: Alisson – Peres, Rüdiger, De Rossi (C), Juan Jesus – Paredes, Nainggolan, Strootman – El Shaarawy, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Szczęsny – Iturbe, Salah, Fazio, Gerson, De Santis, Marchizza.

Rozhodčí: Javier Estrada – Miguel Martínez, Teodoro Sobrino – Javier Rodriguez (vš. Španělsko).
Dlouho neporažené týmy:
V souvislosti s dnešním utkáním je třeba říct, že oba dva celky již drahnou dobu nepoznali hořkost porážky. Austria i AS totiž drží sedmizápasovou sérii, ve které je soupeři nedokázali porazit. Austria naposled prohrála 24. září v rakouském poháru, když doma podlehla Admiře 1:3. AS Řím bral poslední porážku o den později po tom, co v domácí lize stejným výsledkem prohrál na hřišti FC Turína.
Předešlý zápas: AS Řím – FK Austria Vídeň 3:3
Během osmdesáti minut jasné utkání skončilo trošku nečekanou remízou. V prvním poločasu se sice hosté ujali vedení, když centr Kayodeho poslal z první do sítě Raphael Holzhauser, ale hned poté ukázal Stephen El Shaarawy, co v něm je. Tři minuty po prvním gólu si krásně naběhl na míč za obranu a přeloboval Almera. Druhou branku vsítil ve 34. minutě již náhradnímu gólmanu Hadžikićovi, jenž o devět minut dříve střídal Almera. Znovu dostal míč za obranu, po levé straně si to namířil do vápna a vymetl všechny pavučiny ze vzdálenější šibenice.

Ve druhém poločasu měl AS optickou převahu, dlouho nepůjčoval míč soupeři, ale uklidňující gól nemohl přijít. To se změnilo v 69. minutě, kdy další Tottiho centr za obranu napálil z malého vápna z první do sítě Alessandro Florenzi. Jenže poté přišly dvě hrůzné chvíle domácích a naopak okamžiky radosti Austrie. V 82. minutě se totiž po dvou odrazech dostal míč k Dominiku Prokopovi, který prostřelil brankáře Alissona, jenž měl zakrytý výhled. Za další dvě minuty vyrovnal na konečných 3:3 útočník Olarenwaju Kayode, na kterého obrana AS zcela zapomněla a ten měl moře prostoru k ustanovení konečného výsledku.
AS Řím:
Fotbalistům s Romulem a Remem ve znaku se daří poměrně slušně. A to jak v domácí lize, tak v té Evropské. V Serii A dokázali svěřenci Luciana Spalettiho během dvou týdnů lehce stáhnout náskok vedoucího Juventusu, a to o jeden bod, když postupně vyhráli nad Palermem a v Sassuolu. Odstup mohl být ještě menší, jenže poslední neděli ztratili Římští dva body v Empoli a jejich deficit z druhého místa je čtyřbodový.

V dosavadním průběhu Evropské ligy je AS na prvním místě, ovšem je třeba říct, že mezi AS a čtvrtou Plzní je rozdíl jen tří bodů a vše je tak stále otevřené. Situaci si Řím lehce zkomplikoval právě ve třetím kole základních skupin po domácí remíze s Austrií.

FK Austria Vídeň:
Během dvou týdnů od posledního zápasu Austrie se toho moc nezměnilo. Celek z hlavního města Rakouska se stále nachází na čtvrtém místě Tipico Bundesligy, ovšem body neztratil, když nejprve porazil v derby Rapid 2:0 a poté stejnou výhrou skolil doma i Sturm Graz. Zejména výhra nad prvním Štýrským Hradcem byla důležitá, neboť nyní ztrácí Vídeňští ze čtvrtého místa na první jen čtyři body. Mezitím ještě Austria stihla vyhrát v poháru nad Ebreichsdorferm divoce 5:4.

V Evropské lize minulé kolo Austria vybojovala bod na hřišti AS Řím, byť byla po většinu zápasu horším celkem. Ovšem v rozmezí 82. – 84. minuty dokázala z 1:3 srovnat na 3:3. I přes získaný bod se situace pořádně zamotala, zejména díky výhře Astry Giurgiu nad Plzní, takže mezi druhou Austrií a třetím rumunským celkem je rozdíl dvou bodů.

Poslední zápasy Austrie:
Austria – Sturm Graz 2:0
Ebreichsdorf – Austria 4:5
Rapid – Austria 0:2
AS Řím – Austria 1:1
Mattersburg – Austria 0:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtého kola Evropské ligy. Ve skupině E se proti sobě utká domácí FK Austria Vídeň, jejímž soupeřem bude AS Řím. Vzhledem k tomu, že oba dva týmy mají pět bodů a jsou tak na prvních dvou místech tabulky, půjde o zajímavý zápas. Zejména z pohledu toho, že třetí Astra Giurgiu má tři body a čtvrtá Plzeň je dvoubodová. Z hlediska postupu do play-off je tak vše stále otevřené. Utkání začíná přesně v 19 hodin a bude se hrát na vídeňském stadionu Ernsta-Happela.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.