To je pro dnešek vše, program Evropské ligy ale ještě rozhodně nekončí! Buďte u toho s námi.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:23.
Šachtar již slaví druhé vítězství v základní skupině, navíc ani ve druhém zápase neinkasoval! I přesto, že hrál takřka celý druhý poločas v deseti, soupeře k ničemu nepustil.
90+3
Marafona (Braga) – 2 zákroky.
90+2
Domácí si ještě pochystali jednu hráčskou výměnu. Za Kovalenka přijde Malyšev.
90
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
89
Domácí zkušeně drží balon a vyčkávají, kolik hlavní rozhodčí přidá řádným devadesáti minutám.
88
Také na druhé straně se blýskalo, prudký centr z pravé strany však nabíhající útočníci hostujícího týmu nezasáhli.
86
Definitivní rozhodnutí mohl přinést Taison, který se po pasu do vápna dostal k prudké střele pravačkou! Do jeho střely se ale postavil jeden z obránců, který zabránil třetímu gólu v síti Bragy!
85
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Dentinho.
84
Žlutou kartou je potrestán také domácí kapitán Kučer.
83
Tak přece jen přichází očekávaný tlak Bragy, řekl bych, že je ale již příliš pozdě.
82
Po souboji s brankářem dostal žlutou kartu střídající Stoiljkovič.
81
Butko se u postranní čáry skácel po souboji, vyžadoval si odpískání nedovoleného zákroku. Píšťalka hlavního sudího zůstala němá.
80
Deset minut do konce, Braga se ještě snaží o zdramatizování závěru.
78
Bernar se hodně šikovně zbavil svého protihráče, následně se snažil přízemním centrem najít někoho před brankou. I tuto situaci ale Braga zvládla.
76
O kontaktní branku se chtěl postarat hostující Baiano, ke kterému se odrazil míč na hranici pokutového území. Prudká rána ale nabrala velkou výšku a skončila nad brankou.
74
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Taison.
73
Domácí drží míč na svých kopačkách a nikam dopředu se netlačí.
72
Po centru z rohového kopu přišel útočný faul Šachtaru, Braga se ale balonu hodně rychle zbavila.
71
Marlos z pravé strany vysílal zajímavý centr, na poslední chvíli ho ale zadáci hostí srazili na roh.
70
Do konce zápasu nám zbývá dvacet minut, i přes početní nevýhodu je Šachtar na hrací ploše pánem a svého soupeře k ničemu nebezpečnému nepouští.
69
Marlos si troufl na dva protihráče, byl faulován. Šachtar zůstane s míčem na útočné polovině.
68
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pedro Santos, přichází Marko Bakić.
67
Nyní na něj sice Eduardo dosáhl, pouze ho ale prodloužil za sebe.
66
První vážnější situace také před brankou Šachtaru, naskakující Eduardo ale balon na malém vápně zasáhnout nedokázal.
65
Vukčevič musí být s krvavým šrámem po úderem ramenem od Stěpaněnka ošetřen, domácí hráč je dalším žlutě potrestaným.
64
Naopak následoval protiútok na druhé straně, který naprosto jasným držením zastavil Pedro Santos. Další žlutá karta je na světě.
63
Do tahu se přece jen dostali i hosté, Hassanovi ale balon v nejdůležitějším momentě odskočil.
62
Jedovatý centr nakonec dopadl na hlavu bránících hráčů, kteří ho alespoň na chvíli odklidili do bezpečné zóny.
61
Stěpaněnko minul branku Bragy, jeho pokus byl ale tečovaný, a tak domácí dostanou další šanci z rohového kopu.
60
Navíc se na branku Bragy hnala další rychlá pohroma, hosté měli velké štěstí, že Bernard celou akci zasekl a následně již zakončil pouze do nohou bránícího hráče.
59
Doněck i v deseti navýšil svůj náskok a zatím hodně pohodlně kráčí za ziskem dalších tří bodů Chci připomenout, že ani po hodině hry nemá Braga jediný úspěšný střelecký pokus mezi tři tyče.
57
První střídání vymyslel hostující trenér, který stahuje ze hry Ricardo Hortu, místo kterého si zahraje Stoiljkovič.
56
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Domácí i v deseti odskakují na rozdíl dvou branek! Střela Bernarda se o zdi hodně šťastně odrazila k VIKTORU KOVALENKOVI, jenže se zjevil naprosto sám před brankářem a pod jeho nohou navýšil vedení Šachtaru – 2:0!
55
Bernard faulován v těsné blízkosti pokutového území, Šachtar chystá volný přímý kop ze zajímavé pozice.
54
Ve vzduchu si hodně neohrabaně počínal hostující Vukčevič, který zasáhl soupeře do obličeje, za což okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
53
Centr Horty byl hodně nepřesný, Braga se bude muset znovu prát o zisk balonu.
52
Šachtar zkusil útočnou akci vzduchem, po nedovoleném zákroku domácí zůstanou nastěhováni před brankou Marafony.
50
Ani početní převaha zatím Bragu k ofenzívě nijak neláká, na balonu se stále drží fotbalisté Šachtaru Doněck.
49
Pro Bragu se rázem otevřeli vrátka na nadějný výsledek, téměř celý druhý poločas totiž bude portugalský tým hrát v početní převaze.
48
Domácí se hodně zlobí, s rozhodnutím sudího ale již nic neudělají.
47
Tak to je nevídané! Domácí Fred obešel dva protihráče, pronikl až do pokutového území, kde se ale skácel k zemi! Rozhodčí penaltu neodpískal, ba naopak, Fredovi udělil druhou žlutou kartu a poslal ho předčasně do sprch!
46
I zkraje druhého poločasu se dobře vrhl Šachtar, míč ale skončil pouze v zámezí.
46
Šachtar si v prvním poločase po skvělém vstupu vypracoval těsné vedení zásluhou Stěpaněnka, následně se aktivně tlačil do zakončení, ale štěstí mu již nepřálo. Outsider z Portugalska toho v první půli mnoho nepředvedl a musí rozhodně zabrat, pokud chce pomýšlet na úspěch.
45+2
45+1
Právě se nám rozeběhla jediná nastavená minuta.
45
Tak přece jen přišlo v poslední minutě prvního poločasu zakončení ze strany Bragy, Vukčevič ale branku Pjatova ani omylem netrefil.
44
Vukčevič se pokusil založit rychlou akci dlouhým nákopem, ani tato varianta ale pro Bragu žádný úspěch nepřinesla.
43
Čas do konce prvního poločasu se výrazně krátí, ani jeden z týmů nikam výrazně nespěchá. Příliš pohledné utkání zatím nesledujeme, ani vstřelená branka zkraje zápasu emoce příliš nerozdmýchala.
42
Centr na přední tyč v poklidu odvrací Fred, hosté však zůstanou s balonem na útočné polovině.
41
Nepříjemný centr od levé postranní čáry odvrátil do bezpečné vzdálenosti Ismaily. Útěchou může být pro hosty rohový kop.
39
Držení míče se přece jen trochu vyrovnalo, na straně Šachtaru nyní svítí již "jen" 67%.
38
Ani domácímu celku se ale kombinačně příliš nedaří, míč znovu po nepřesné přihrávce odevzdali na kopačky hráčů Bragy.
37
Santos se dostal na malou chvilku s míčem do pokutového území, následný centr na opačnou stranu velkého vápna ale veškeré nadšení hostí pokazil.
35
Marlos prosvištěl po pravé straně, přízemní centr ale byl pouze lahůdkou pro brankáře Marafonu.
34
Vzápětí se s míčem po dlouhé době potkal i brankář Pjatov, ihned ho výkopem poslal daleko do hloubi pole.
33
Kovalenko zabíhal za obranu Bragy, míč ale na hrací ploše zastihnout nedokázal. Do hry ho pošle výkopem Marafona.
32
Tentokrát se nepřesností prezentoval Fred, následně ale dokázal vybojovat balon zpět na svoji stranu.
31
Domácí dlouho kombinovali a nechali svého soupeře běhat bez balonu na vlastní polovině. Následné rychlé přenesení hry již postrádalo přesnost.
30
Třicet minut zápasu je za námi, Braga stále bez jediného střeleckého pokusu.
28
Kovalenko se rázem mohl také zapsat do střelecké listiny, hosté si mysleli, že se jednalo o ofsajdové postavení, rozhodčí ale provinění s pravidly neshledali, a tak měl domácí hráč velkou příležitost! V rámci nepřehledné situace ale pouze posunul míč hlavou pouze do náruče připraveného Marafony.
27
Ihned po standardní situaci Bragy se domácí hnali do rychlého protiútoku, Fred si ale neporozuměl se Stěpaněnkem, a tak z nadějně vyhlížející situace nebylo vůbec nic.
26
Do volného přímého kopu se rozhodl opřít Pedro Santos, prudkou ranou ale napálil pouze dobře postavenou zeď Šachtaru.
25
Fred zastavil postup Bragy faulem těsně před pokutovým územím a okamžitě byl od německého rozhodčího oceněn žlutou kartou.
24
Útočný faul Kovalenka zastavil další útočnou kombinaci Šachtaru, na tahu jsou pro změnu hráči z Bragy.
23
Pedros Santos zakroutil míč přímo do náruče Pjatova, který ihned založil další útočnou akci favorizovaného týmu.
22
Po dlouhé době se Braga dostala na útočnou polovinu, sražený centr Santose přinese úvodní rohový kop také na straně Bragy.
21
Nyní to Šachtar zkusil vzduchem, centr ale nakonec doskákal pouze do náruče brankáře Marafony.
20
V současné době má Šachtar 76% držení balonu, hosté si zatím míče příliš neužili.
18
Centr od rohového praporku sice v prvním sledu nebezpečí nepřinesl, následně si ale nepřesným odkopem hosté sami zavařili. Nakonec nepřehledná situace pro Bragu dobře dopadla.
17
Z pravé strany se do pokutového území natlačil Kovalenko, přihrávka na malé vápno ale neprošla. Následuje další roh týmu z Doněcku.
16
Stále nic nového pod sluncem, na branku hostujícího týmu se valí jeden útok za druhým.
15
Čtvrthodina hry je za námi, Braga se zatím vůbec k ničemu nedostala.
13
Marlos si naskočil na další centr od rohového praporku, jeho hlavičku ale bez potíží sebral do náruče hostující gólman Marafona.
12
Centr Freda obrana Bragy znovu odvrátila na roh. Hlavičkáři ukrajinského týmu zůstávají v pokutovém území.
11
Šachtar stále kombinuje na útočné polovině a nyní se dostane k šestnáctce při rohovém kopu.
9
Ismaily byl faulován na levé straně, domácí se rozhodli akci rozehrát nakrátko. Následně ale byli o míč čistým způsobem odbaveni.
8
Portugalci úvod zápasu ani náhodou nepodchytili a jsou pod soustavným tlakem.
7
Ferreyra dostal přesnou přihrávku do pokutového území, při zpracování mu ale balon odskočil a z útočné akce nakonec nebylo vůbec nic.
6
Domácí po vstřelené brance pokračují v útočné aktivitě, Fred po zpracování balonu zastaven nedovoleným způsobem.
5
Domácím vyšel vstup do zápasu opravdu skvěle a z první střely mezi tři tyče přichází vedoucí branka! Volný přímý kop se se štěstím objevil na malém vápně, kde se do něj nekompromisně opřel TARAS STĚPANĚNKO a neomylnou ranou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout – 1:0!
3
Šachtar kombinuje v okolí půlící čáry, soupeř z Portugalska trpělivě brání s jedenácti muži na vlastní polovině.
2
Na druhé straně postupoval po pravé straně Marlos, jeho přihrávka za obranu ale nabíhajícího si Ferreyru nenašla. Vykopávat bude Marafona.
1
Jako první se z útočné akce těšil týmy Bragy, jejich kombinace ale skončila ještě před pokutovým územím.
1

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Kučer (C), Ordec, Ismaily – Marlos, Stěpaněnko, Fred, Bernard – Kovalenko – Ferreyra.
Náhradníci: Kudryk – Dentinho, Kobin, Malyšjev, Eduardo, Taison, Kryvcov.

SC Braga: Marafona – Baiano, A. Jorge, Rosić, Goiano – N. Vukčević, Mauro (C), Santos – R. Horta, Ah. Hassan, W. Eduardo.
Náhradníci: Magalhães – Bakić, T. Martínez, Djavan, Stoiljković, Tiba, Alan.

Rozhodčí: Stieler – Seidl, Foltyn (všichni Německo).
Oba celky se spolu potkaly v loňských vyřazovacích bojích Evropské ligy, tehdy si postup do semifinále po výsledcích 2:1 a 4:0 jasně vybojoval ukrajinský celek. Bude se historie opakovat či se Braze podaří poprvé v historii Šachtar porazit?
Braga je na tom se sebevědomím o poznání hůře. Loňský čtvrtfinalista Evropské ligy v prvním utkání pouze remizoval doma s belgickým Gentem 1:1, což se dá považovat za ztrátu. V zápase v Doněcku bude pro portugalský tým velmi složité bodovat, ani v lize rozhodně nepodává přesvědčivé výkony.
Ukrajinský Šachtar Doněck vstoupil do základní skupiny Evropské ligy vítězstvím nad tureckým Konyasporem, když jedinou branku střetnutí vstřelil patnáct minut před koncem Facundo Ferreyra. Právě týmu z hlavního ukrajinského města se velmi daří i v ligové soutěži, za devět zápasů vstřelil 22 branek a je bez porážky suverénně na prvním místě tabulky!
Čtvrteční večery patří pravidelně zápasů Evropské ligy a ne jinak tomu bude i dnes! rámci základní skupiny H se v jistě velmi zajímavém střetnutí proti sobě postaví Šachtar Doněck a Braga! Vzhledem k výsledkům z nedávného období je favoritem dnešního střetnutí celek z Ukrajiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.