Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Young Boys - 23. listopadu 2017   21:05

FK Partizan
FK Partizan
12' Tawamba (M. Janković) • 53' Ožegović (Pantić)
2:1
(1:1)
Young Boys
Young Boys
25' Moumi Ngamaleu
FK Partizan
Stojković – Vulićević (C), Miletić, Mitrović, Miletić – M. Janković, Everton Bilher, Jevtović, Pantić (82. Ilić) – Tawamba (89. Ostojić), Ožegović (79. Radin).
Jovičić – Antonov, Ilić, Ostojić, Radin, Solomon, Soumah.
T. Bognar- B.Buzás, T. Georgiou (HUN)
Stadion Partizana, Bělehrad
Young Boys
Von Ballmoos – Mbabu, Nuhu, G. Wüthrich (84. Fassnacht), Benito – Moumi Ngamaleu, Sow, Aebischer, Sulejmani (C) – Assalé, N'Samé (66. Hoarau).
Marzino – Bürki, Fassnacht, Hoarau, Joss, Lotomba, Schick.

Já vám děkuji za pozornost, doufám, že jste se příjemně bavili a já se budu těšit zase příště.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:17.
Vypjaté utkání je za námi. Vítězství 2:1 pro Partizan zajistilo domácím postup do jarní části EL!

V prvním poločase padli dvě branky. Tu první vstřelil hlavou Leandre Tawamba, který si naskočil na skvělý centr Marka Jankoviče. O 13 minut později z jediné šance hostí srovnal Moumi Ngamaleu, který propálil vše, co mu stálo v cestě po rohovém kopu.

Ve druhém poločase rozhodl po krásné akci hlavou Ognjen Ožegovič , který tak zpečetil vítězství svého celku.
90+5'
90+5'
Hostující brankář von Ballmoos zasahoval 3x.
90+5'
Domácí bránkář Stojkovič si v dnešním utkání připsal 4 zákroky.
90+5'
A ještě jedna velká šance hostí! Mbabu našel v malém vápně Fassnachta, který bohužel pro hosty rozvlnil síť jen z boku!
90+4'
Všem fanouškům na tribuně teď pořádně zatrnulo. Sulejmani dokázal dostat do vápna tvrdý centr, který proskákal malým vápnem.
90+3'
Hra je teď samozřejmě pořádně rozkouskována, což hraje do karet domácím.
90+2'
Žlutou kartu dostává Miroslav Vulićević (FK Partizan Bělehrad).
90+1'
Vulicevič zůstává na trávníku po souboji se Sulejmanim a čas běží.
90'
Sudí nastaví nad rámec normální hrací doby 5 minut.
89'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Leandre Tawamba, přichází Bojan Ostojić.
88'
Žlutou kartu dostává Nemanja Miletić (FK Partizan Bělehrad).
88'
Jankovič vedl na pravé straně útok svého celku. Už už to vyadalo, že svoji levou nohou vypálí na bránu, vložil se do celé situace Kasim a o míč o připravil.
86'
Hráči Partizanu teď trochu hrají na čas. Tawamba se drží za koleno a bude muset být ošetřen.
85'
S příchodem Fassnachta za stopera Wüthricha dává trenér Hutter jasné znamení – jdeme útočit.
84'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Gregory Wüthrich, přichází Christian Fassnacht.
84'
A zase Assalé! Tlak roste. Tomu krásně přistrčil míč aktivní Hoarau, jenže Assalé se s míčem tak trochu zamotal a jeho střelu zablokovali obránci.
83'
Sulejmani poslal dobrý míč do vápna, ten si chtěl najít Assale, Mitrovič byl ale proti.
82'
Žlutou kartu dostává Everton Bilher (FK Partizan Bělehrad).
82'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Danilo Pantić, přichází Saša Ilić.
81'
Hosté by rádi vyrovnali skóre dnešního utkání. Rozhodně zatím hrají nejlepší část z utkání, nicméně je stále brzdí nepřesnosti.
79'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Ognjen Ožegović, přichází Milan Radin.
79'
Tawamba v dalším brejku byl už o dost blíž přesnému zakončení! Tentokrát si s trochou štěstí pohrál s obránci, ale jeho střelu levou nohou dokázal chytit von Ballmoos.
78'
Sulejmani pokazil kombinaci a do brejku se hnali domácí. Bylo to 3 na 2, jenže Luiz nezvolil správné řešení a z výhody udělal rychle nevýhodu. Míč nakonec ztratil.
77'
Krásnou kolmou přihrávku dostal Hoarau, který z otočky hned pálil, což byla nejspíš chyba. S jeho málo razantní střelou si v klidu poradil Stojkovič.
76'
Švycarský celek zesiluje svůj tlak, hráči Partizanu jsou tak trochu uvězněni ve vlastním pokutovém území.
75'
O krásné nůžky se pokusil Hoarau, přesnému zakončení stáli v cestě obránci.
73'
Vysoké míče zatím Hoarau rozhodně nenachází, což značně komplikuje prozatimní situaci hostí.
72'
Faul Luize vyvolal menší roztržku na trávníku. To ale rozhodně není to, co by potřebovali hosté.
70'
Tawamba si trochu komicky neporadil s přihrávkou, kterou si srazil do ruky. Následný brejk vedl Assale, jenže zaběhl s míčem až za postranní čáru.
69'
Zkušený Hoarau na hrotu útoku udělá obvykle opravdu hodně práce, uvidíme, jak se mu bude dařit dnes. Švýcarský celek poměrně zjednodušil svoji hru a posílá vysoké míče právě na svého hrotového útočníka.
68'
Švýcarský celek se snaží zesílit svůj tlak, srbští hráči se ale brání zatím relativně v poklidu.
66'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Jean-Pierre N'Samé, přichází Guillaume Hoarau.
65'
Záběr do hlediště je opravdu slastí pro Partizan. Mnohé daleko větší kluby by mohly závidět fanouškovskou základnu, která tady v Srbsku je.
63'
Žlutou kartu dostává Roger Assalé (BSC Young Boys).
63'
Tawamba si skvěle naběhl do volného prostoru, kde ho Jankovič našel kolmou přihrávkou. Radost všech v hledišti zchladil zdvihnutý praporek sudího signalizující ofsajd.
62'
Velmi slibný brejk vedl Jankovič, jen zásah Kasima vše zhatil.
60'
No Nsamé za to vzal! Na pravé straně se krásně dostal přes Mitroviče, a když všichni čekali centr, on z pořádného úhlu vystřelil. Míč nakonec letěl jen do boční sítě, minimálně na tribuně tato akce vyvolala řádný ohlas.
59'
Jejich snahu ale přerušil souboj Mbaba s Pantičem, který si pořádně natloukl na ovále, který je vedle travnaté plochy.
58'
Bern ta obdržená branka přece jen probrala, jako v posledních pár minutách měli hrát celý zápas.
56'
A pro další centr do vápna Partizanu si vyběhl Stojkovič a míč ukryl do rukavic.
55'
Hosté se snaží odpovědět, to by ale Benito musel přihrát o dost přesněji, aby měla jejich akce šanci na úspěch.
54'
Nsamé se snažil rychle napadat na polovině soupeře, bohužel pro hosty jeho snaha vyústila až ve faul.
53'
Partizan právě vstřelil branku!
Krásná branka domácích! A fanoušci šílí! Na pravé straně se protáhl Tawamba, dlouhou křižnou přihrávkou našel Pantiče, který dal míč pod sebe na penaltu, kde už nabíhal OGNJEN OŽEGOVIČ, který si poradil a zamířil přesně!
Asistence: Danilo Pantič.
53'
Jankovič přetáhl rohový kop až na Miletiče, který nabíhal na zadní tyč. Dostal se k hlavičce, ale ta nebyla příliš důrazná a bránu neohrozila.
52'
Centrovaný míč z volného kopu sice nenašel svého adresáta, nicméně lehce dezorientovaný Miletič zahrál míč na rohový kop.
51'
Tawamba ve svém protiútoku zastaven nedovoleně. I když Benito nebyl příliš důrazný, vytáhlý útočník se svalil poměrně ochotně k zemi.
50'
Hodně složitá rozehrávka stoperů Partizanu vyústila až k ráznému odkopu Mitroviče, který si už nechtěl zahrávat s napadajícími útočníky hostí.
49'
A další pokus, tentokrát to byl Aebischer, jehož střelu zblokoval Jevtovič. Míč se pak snesl až do rukavic připraveného Stojkoviče.
48'
No a jednoduše se míč dostal k Nsamé, který se rozhodl, že situaci vyřeší sám a vypálí. Střílel ale z velké dálky a ještě mu míč sjel z kopačky.
47'
Hráči Bernu mohou rozvíjet svůj první útok.
46'
Poločas máme u konce, fotbal jsme neviděli úplně nejzáživnější, ale i tak jsme byli svědky dvou branek! Tu první vstřelil hlavou Leandre Tawamba, který si naskočil na skvělý centr Marka Jankoviče. O 13 minut později z jediné šance hostí srovnal Moumi Ngamaleu, který propálil vše, co mu stálo v cestě po rohovém kopu.
45+1'
45'
Sudí nastaví 1 minutu.
44'
Miletič si nechtěl přidělávat vrásky, a proto míč napálil vší silou dopředu, kde se o něj měli porvat jeho spoluhráči, to se ale nekonalo.
42'
Young Boys trochu přece jen přidali, Mbabu poslal do vápna další míč, Assale si ho našel, ale k zakončení se vůbec nedostal.
41'
Tawamba dává sudím pořádně zabrat. Benito mu ve vzduchu uštědřil něco od cesty, to ale rozhodčí ani pomezní neviděli, což kanonýra pořádně namíchlo.
40'
Assale s míčem tak dlouho kouzlil na hranici vápna Partizanu, až nakonec musel zvolit pasivní přihrávku, za což ho jeho spoluhráči rozhodně nepochválili, protože byla dosti nepřesná.
39'
A znovu to byl Sulejmani, který byl faulován. Jevtovič měl nohu příliš vysoko.
38'
Sulejmani nejprve vybojoval míč u vlastního pokutového území, a nakonec si vykoledoval i faul, hosté mohou začít od brankáře.
37'
Tawamba nedokázal udržet míč na svém hrudníku, Nuhu neměl problém ho odzbrojit.
36'
Assale bojuje se stopery o každý míč, ti si s ním zatím vědí rady. Tentokrát ho Mitrovič zavčas předskočil.
34'
Mitrovič snad ani nevěděl, jak ke žluté přišel. Za jeho zády probíhal Nsamé, který se svalil k zemi a sudí tento počin potrestal žlutým kartonkem srbského stopera.
33'
Žlutou kartu dostává Milan Mitrović (FK Partizan Bělehrad).
33'
O penaltu si žádal Assale, sudí mu ale jasně ukázal, že takové padání bude příště trestat žlutou kartou.
31'
Centr z volného kopu byl příliš krátký a Ozegovič se mohl ihned hnát do útoku, jenže s ním se skvěle vrátil Mitrovič a akci zažehnal.
30'
Mbabu byl řádně dojetý Miletičem, sudí vše přešel slovní domluvou.
29'
Jankovič natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, byla to střela spíše na zkontrolování pozornosti brankáře. Von Ballmoos nenechal nikoho na pochybách, že je koncentrovaný a míč v klidu chytil.
28'
Dlouhý a nepřesný míč vyletěl z kopačky Mitroviče.
27'
A hráči hostí jsou při chuti, Assale zamotal hlavu Mitrovičovi a Miletičovi, vše musel rázným odkopem řešit Jevtovič.
25'
Young Boys právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Rohový kop hostí propadl vápnem a nakonec se odrazil od nicnetušícího Tawambaho, a to přímo k nohám MOUMI NGAMALEU, který napálil z blízka míč do sítě!
25'
Von Ballmoos musel být ve střehu, po kolmé přihrávce Luize musel vyběhnout hodně daleko od své brány, aby míč odehrál do bezpečí.
24'
Nuhu si nekomplikoval život a po vzoru anglických stoperů napálil míč do hlediště.
23'
Mbabu se uvolnil na pravé straně hřiště a poslal brzký centr do vápna, nicméně tam byl snad jen Nsamé, který neměl v obležení stoperů moc šancí na úspěch.
22'
Jak skvěle Tawamba vybojoval míč v souboji s Wuthrichem, tak lacině ho odevzdal za zpátky.
21'
Mitrovič si špatným prvním dotekem zavařil, Assale ho ihned napadal, s vypětím všech sil ale dokázal situaci napravit.
20'
Jeho rohový kop nakonec neměl dobré parametry, následný brejk v podání Assaleho nemohl ale nikoho vystrašit.
18'
Pantič musí počkat, až mu sudí dá pokyn, že může hrát, došlo k menším nepokojím v hledišti.
17'
Útočné snahy o vstřelení branky v podání domácích pokračují. Bude tu rohový kop.
15'
Marko Jankovič byl faulován těsně za půlícím kruhem. Hráči k němu přistupují velmi rychle, tak aby nedal kolmou přihrávku.
14'
Na druhé straně to už vypadalo, že Nsame rychle odpoví, byl ale v ofsajdovém postavení a sudí tak rychle celou akci zastavil.
12'
Nádherný centr naservíroval do vápna Marko Jankovič, kde si míč našel kanonýr LEANDRE TAWAMBA a hlavou překonal von Ballmoose!
Asistence: Marko Jankovič.
12'
Ostrý faul nám předvedl Nsame, bude to volný kop pro Partizan.
11'
První zahrození přišlo z pravé strany! To když si Jankovič krásně obhodil svého strážce a chtěl naservírovat míč do malého vápna, tento záměr ale vystihl von Ballmoos a míč lapil.
10'
Oba týmy nastupují ve formaci 4-4-2, což nám zajišťuje hodně kombinací právě útočných dvojic. Jednu takovou ale Assale nedokázal dotáhnout do konce a míč ztratil.
8'
Dobrá akce Partizanu, do které se zapojili útočníci Tawamba a Ozegovič, kterým pomohl Pantič. Kombinace na jeden či dva doteky obraně nadělala problémy, rozhodla až dobrá práce Kasima Nuhu, který přetlačil Ozegoviče a nechal se faulouvat.
7'
Tawamba se teď hodně diví, že pomezní ukázal vhazování pro hosty, ten měl však pravdu, a to i přes velkou nevoli v publiku.
6'
Po pravé straně hřiště se přece jen dostal k centru Mbabu, jenže mu míč sjel z kopačky a Miletič neměl problém vyčistit vápno.
5'
Hráče Partizanu ženou jeho fanoušci, o tom není pochyb. Jejich nasazení je enormní, a to i při bránění. Jevtovič neměl problém položit svoje tělo do prudkého centru, aby zabránil šanci hostí.
4'
Ozegovič se teď dostal na levé straně do dobré pozice, tak aby našel ve vápně jednoho ze svých spoluhráčů. Proti byl Benito, který míč zblokoval.
3'
Dobrou práci na hrotu udělal Tawamba, zpracoval míč, otočil se kolem svého strážce, ale nakonec nenašel Ozegoviče.
2'
Jevtovič si připsal na své konto první faul, Sow se zvedal ze hřiště velmi ztěžka.
1'
Zápas nám zahájil úvodní nákop hostí, kteří ale neuspěli, a proto mohou hrát svěřenci Miroslava Djukiče.
1'
-2'
Stadion je plný fanoušků, kteří doslova bouří. Horká půda čeká Young Boys zde v Srbsku.
-3'
Hráči přichází na hrací plochu. Domácí Partizan v převážně černých dresech, Bern přijel v bílém.
Skupina B EL
1.Dyn. Kyjev 9:5 10b
2.Partizan 5:4 5b
3.Young Boys 4:5 3b
4.Skenderbeu 2:6 2b
BSC Young Boys
Celek z Bernu je ve své soutěži, na rozdíl od svého soupeře, suverénně první. S náskokem 7 bodů se dívá na svého největšího soupeře z Basileje s řádným odstupem. Naposledy si Bern poradil s těžkým soupeřem z Curychu 2:1, to když se prosadil Sulejmani a Assale. O kolo dříve se Young Boys utkal právě s velmi silnou Basilejí. Venku došlo k remízovému utkání 1:1, když bod zachránil Nsame Jean Pierre.

V EL je pozice švýcarského celku celkem komplikovaná. Nachází se na 3. pozici se ztrátou 2 bodů na Partizan. Dnešní utkání je proto zlomové. Bohužel pro svěřence Adiho Huttera, ještě nedokázal švýcarský šampion v EL vyhrát. Všechny tři body si připsal za 3 remízy. Ty dokázal uhrát v již zmíněném zápase s Partizanem, jako jediný dokázal o body obrat Dynamo Kyjev, na druhou stranu ztratil body se Skenderbeu.

Nejlepším střelcem ligové souteže je bezesporu Nsame Jean Pierre, který ve 14 zápasech dokázal propnout síť hned 9x. Roger Asale potřeboval o jeden zápas více na 7 zásahů.
FK Partizan Bělehrad
Tradiční srbský celek v této sezoně bojuje hned na třech frontách. V ligovém poháru naposledy porazil Rad 3:0, to když dvakrát propnul síť Zoran Tošič a jednu trefu zapsal Markon Jankovič. Což o to, jisté vítězství, nicméně v lize okupuje druhou pozici za CZ Bělehrad se ztrátou 4 bodů.

Ve své skupině Evropské ligy je Partizan relativně úspěšnou značkou, nicméně o postupovou pozici svede ještě značný boj. Ano, dvě kola před uzavřením výsledků skupin je na druhé pozici se ztrátou 5 bodů na suverénní Dynamo Kyjev, který již jistojistě postoupí.

Druhou pozici Partizanu zajistila jedna výhra se Skenderbeu a dvě remízy právě s norským celkem a Young Boys. Utkání tehdy skončilo 1:1, to když v 11. minutě otevřel skóre Marko Jankovič, ale s brzkou odpovědí přispěchal Fassnacht.

Mezi nejlepší střelce určitě můžeme zařadit kanonýra Leandre Tawembeho, který v ligové soutěži nastřílel již 8 gólů.

V případě, že Miroslav Djukič dokáže své hráče připravit natolik, aby Partizan na horké domácí půdě uhrál 3 body, bude mít postup do jarní části v kapse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.