Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Atalanta - 11. dubna 2024   21:00

0:3
(0:1)
Atalanta
Atalanta
38' Scamacca  (Zappacosta) • 60' Scamacca  (De Ketelaere) • 83' Pašalić
Liverpool
Kelleher – Jo. Gomez, Konaté, van Dijk (C), Tsimikas (46. Robertson) – Jones (46. Szoboszlai), Endó (76. Jota), A. Mac Allister – Elliott (46. M. Saláh), Núñez (60. Díaz), Gakpo.
Adrián – Gravenberch, Clark, Bajčetić, Alexander-Arnold, Bradley.
Meler – Eyisoy, Ersoy (TUR)
Anfield Road, Liverpool
Atalanta
Musso – Zappacosta, Djimsiti, Hien, Éderson – Ruggeri, de Roon (C), Pašalić – Koopmeiners – Scamacca, De Ketelaere (89. Mirančuk).
Rossi, Carnesecchi – Tolói, Holm, E. Touré, Lookman, Bakker, Adopo, Hateboer, Bonfanti.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 11:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 7:16.
Fotbalisté Atalanty se postarali o velké překvapení! Z Anfield Road si totiž odvážejí senzační vítězství 3:0 a jsou velmi blízko k postupu do semifinále Evropské ligy.

Kouč Gian Piero Gasperini své svěřence na souboj s anglickým gigantem skvěle připravil. Ne, že by si Liverpool žádné příležitosti nevytvořil, ale jeho ofenzivním hráčům nebylo přáno. V prvním poločase ještě za bezgólového stavu například Elliott trefil břevno, následně se míč odrazil do tyče a pak ven z brány. To hosté našli střelce v Gianlucovi Scamaccovi, jenž nejprve ve 38. minutě využil nahrávku Zappacosty a po hodině hry zakončil naprosto chladnokrevně po nabídce De Ketelaereho. Skóre duelu do velmi nečekané podoby pak uzavřel v 83. minutě z dorážky Mario Pašalić. Třígólové manko budou Reds v odvetě v Bergamu nahánět asi hodně složitě.
90+4'
90+4'
Kelleher poslal míč odkopem do zámezí a tím udělal za zápasem asi tečku!
90+3'
Robertson ho zahrál do dobrého prostoru. Míč se pohyboval před bránou, ale nikdo z hráčů v červeném nedokázal Mussa ohrozit.
90+3'
Ještě rohový kop pro Liverpool.
90+2'
Za obranu zabíhajícího Scamaccu obral o míč Ibrahima Konaté. Hosté ale výborně presují a domácím se nedaří rozjet nějakou kloudnou akci.
90+1'
A skóre se nebude měnit ani po hlavičce Dioga Joty. Ten mířil nad.
90+1'
Joe Gomez poslal do dobré příležitosti Dominika Szoboszlaie. Ten z pravé strany šestnáctky nepropálil Juana Mussa!
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Alexej Mirančuk.
89'
Po centru Codyho Gakpa vracel u zadní tyče míč před bránu Diogo Jota. Našel Mohameda Saláha, který z těžké pozice ze záklonu mířil nad.
87'
Fanoušci Liverpoolu už hromadně opouštějí Anfield. V kotli Atalanty naopak probíhá italská party.
85'
Domácím dnes není přáno! Nejprve po zakončení Andrewa Robertsona míč směřoval za Mussa, ale za toho zaskočil před brankovou čarou Ěderson. O něco později přišla rána Luise Díaze zpoza šestnáctky, kterou u levé tyče vyrážel Musso.
83'
Atalanta právě vstřelila branku!
Tak tohle je už pro Liverpool pořádná pohroma! Domácí ztratili na polovině hřiště míč, ke kterému se dostal Gianluca Scamacca. Ten s trochou štěstí vysunul tečovanou přihrávkou Édersona, který v úniku ještě nepropálil Kellehera, ovšem domácím gólmanem vyražený míč dorazil přímo před zraky hostujícího kotle do sítě MARIO PAŠALIĆ, jenž se následně mohl běžet radovat přímo pod fanoušky Atalanty.
81'
Gianluca Scamacca pošilhával po hattricku! Po standardce Koopmeinerse hlavičkoval z dobré pozice mimo bránu.
80'
Vše sudímu potvrdili také kolegové, kteří mají na starost VAR.
80'
Radost fanoušků Liverpoolu trvala jen krátce! Mohamed Saláh si naběhl do šestnáctky a dostal přesnou přihrávku, po níž míč uklidil do sítě. Pomezní rozhodčí však viděl těsný ofsajd, v němž pomezní rozhodčí podle všeho byl a gól tak neplatí!
79'
Juan Musso vyběhl proti Diogovi Jotovi a dokázal chytit míč před portugalským forvardem.
77'
Szoboszlai zahrával standardní situaci. Jeho centr hosté odvrátili před pokutové území. Tam byl Joe Gomez, který potvrdil, že žádný kanonýr není (za Liverpool v soutěžním zápase nikdy neskóroval) a zamířil do hlediště.
76'
Diogo Jota se hned zapojil do hry a z pravé strany si to namířil do pokutového území! Na jeho hranici ho zastavil faulem Matteo Ruggeri, který dostává žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Wataru Endó, přichází Diogo Jota.
75'
Koopmeiners sebral míč Endóvi a následně hledal Gianlucu Scamaccu. Ten už se ale přeci jen dostal do úhlu a jeho nástřel tečoval k brankáři Kelleherovi bránící Konaté.
73'
Hosté jsou dnes na Liverpool opravdu dobře připraveni. Vykrývají správné prostory, dostupují protihráče a útočná trojice velmi nepříjemně napadá zadáky soupeře.
71'
Zpoza šestnáctky to zkoušel Joe Gomez. Jeho pokus minul bližší tyč brány Atalanty.
70'
Střely na bránu – 2:5
69'
Nyní ale přišla ztráta. Luis Díaz se zasekl na hranici šestnáctky, ale Reds ještě zůstávají na útočné polovině.
69'
Hosté v klidu kombinují a pomohli si také se svým brankářem.
68'
V ofsajdu se nacházel Mohamed Saláh, který tak už nemohl pokračovat v akci.
65'
Hra Liverpoolu po inkasovaném gólu zase uvadla. No, pokud by Atalanta udržela alespoň aktuální stav, měla by to pro odvetu rozehráno hodně nadejně.
64'
Rychlý kontr Atalanty. Na levé straně šestnáctky balón převzal Teun Koopmeiners, jenž zakončoval vedle vzdálenější tyče!
63'
V ofsajdu se nyní vyskytl hostující Koopmeiners.
60'
Hostům stačil jeden brejk, aby své vedení navýšili! Charles De Ketelaere převzal míč na pravém křídle. V šestnáctce měl úplně volného GIANLUCU SCAMACCU, kterého našel jemným obloučkem. Hroťákovi Atalanty padal balón k levé noze a Scamacca ho s naprostým klidem umístil k pravé tyči z pohledu bezmocného Kellehera – 0:2.
60'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Luis Díaz.
59'
Hosty zastavilo postavení mimo hru. Koopmeiners do něj nahrál Scamaccovi.
57'
Reds pokračují v náporu. S aktuálním stavem nejsou vůbec spokojeni.
56'
Domácí si vytvořili závar v pokutovém území. Nakonec střílel nepřesně Darwin Núñez.
56'
Po rohovém kopu Robertsona přišla hlavička Codyho Gakpa, kterou sbírá Musso. Liverpool ožil a začíná tlačit!
55'
Darwin Núñez zabojoval na levé straně šestnáctky a získal míč na Hienovi. Následně nahrával Codymu Gakpovi, který ještě předával Mohamedovi Saláhovi. Ten trefil na první pokus obránce. Na druhý mířil k bližší tyči, ovšem Musso balón vyrazil na roh!
54'
Bylo to docela z úhlu, nicméně Teun Koopmeiners se pokusil překvapit brankáře Kellehera přímou střelu. Levačkou zamířil jen do jeho náručí.
53'
Wataru Endó fauloval Koopmeinerse kousek od pokutového území. Zajímavá standardka pro Atalantu.
52'
Rohový kop Reds! Po centru Andrewa Robertsona hlavičkoval nad bránu Virgil van Dijk, který si tuhle situaci vyčítá. Mířit hlavou dokáže i lépe.
51'
Darwin Núñez dostal delší přihrávku, ale ještě stihl chytit míč na brankové čáře a udržet ho ve hře.
50'
Jeho exekutorem byl Szoboszlai. Centr maďarského reprezentanta ale nepromluvil do osudu zápasu.
49'
Hostující brankář Musso musel mimo pokutové území, aby zmařil brejk Liverpoolu. O chvíli později byla zablokována střela Dominika Szoboszlaie a Reds budou zahrávat rohový kop.
48'
Alexis Mac Allister nepřesně přihrával z pravé strany do šestnáctky. Navíc mu byl máván ofsajd.
47'
Domácí učinili o přestávce hned trojí střídání. Velké nebezpečí pro obranu Atalanty by měl přinést zejména „egyptský král“ Mohamed Saláh.
46'
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Dominik Szoboszlai,
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Mohamed Saláh,
ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Andrew Robertson.
46'
Statistiky:
Držení míče – 68 % 32 %
Střely na bránu – 1:3
Střely mimo – 4:0
Rohy – 0:2
Po prvním poločase prohrává Liverpool s Atalantou 0:1. Hosté začali obrovskou šanci Pašaliće, který zblízka trefil hlavu padajícího brankáře Kellehera. Pak měli své příležitosti domácí. Núñez však v samostatném úniku selhal a Elliott sice vyslal na bránu parádní střelu, ale míč trefil nejprve břevno, pak tyč a nakonec se odrazil zpátky do hry. Ve 38. minutě tak udeřili Italové. Zappacosta poslal do šestnáctky nabídku pro Gianlucu Scamaccu a jeho střela prošla pod Kelleherovým tělem. Inkasovaný gól Reds rozhodil a v nastavení mohl navýšit skóre Koopmeiners, jenž vybíhajícího gólmana nedokázal překonat.
45+1'
45+1'
Další kiks v liverpoolské rozehrávce! K míči se dostal Mario Pašalić, který poslal do samostatného úniku Teuna Koopmeinerse. Kelleher ale rychle vyběhl a hostující fotbalista trefil jen jeho hruď!
45'
Domácí jsou v závěru poločasu rozhozeni a hodně kazí. Inkasovaný gól jim zřejmě sebral vítr z plachet.
44'
Rohový kop Koopmeinerse však hostům nic nepřinesl.
43'
Wataru Endó ztratil ve středu hřiště míč. Jeho přihrávku vystihl Matteo Ruggeri, jehož následný výpad na levé straně vedl k rohovému kopu pro Atalantu. Prvnímu v zápase.
42'
Nyní se nedočkal přesné přihrávky Darwin Núñez a hosté budou vhazovat.
41'
Domácí útočnou snahu zastavila nepřesnost v rozehrávce a z tribun Anfieldu se poprvé snáší pískot na hlavy fotbalistů v červeném.
40'
Teun Koopmeiners presoval domácí rozehrávku a dohrával také brankáře Kellehera. Ten mu tak musel udělat kličku, což zvládl.
38'
Hosté jdou do vedení! Koopmeiners posunul na pravé straně míč pro Davideho Zappacostu. Ten se podíval a zpětnou přihrávkou oslovil do šestnáctky nabíhajícího GIANLUCU SCAMACCU, jehož přízemní rána propadla pod tělem padajícího brankáře Kellehera za brankovou čáru.
37'
Tohle vypadalo pro hosty zprvu nadějně. Teun Koopmeiners však dostal přihrávku na paty a ještě byl v ofsajdu.
36'
Teď sledujeme velmi pozvolnou kombinaci od Liverpoolu, která začala od brankáře Kellehera.
35'
Domácí v těchto fázích zápasů drží míč mnohem více na kopačkách. Atalanta začala po poměrně aktivním začátku myslet především na obranu.
33'
Harvey Elliott startoval za obranu, a pokud by mu Cody Gakpo hned nahrál, mohl postupovat sám na bránu. Nizozemec však ještě udělal kličku protihráči a Elliott mezi tím vběhl do ofsajdu. Gakpo tak musel nahrávku pozdržet a na dálku se omlouvá.
32'
Držení míče – 67 % : 33 %
31'
Kostas Tsimikas podkopl při napadání Berata Djimsitiho a rozehrávat tak bude Bergamo.
30'
Ibrahima Konaté se snažil posunout míč po lajně na Darwina Núñeze. Míč však opustil hrací plochu a hosté tedy vhazují.
29'
Z levé strany pokutového území střílel pravačkou Curtis Jones. Ten nebyl tak přesný jako před chvílí Elliott a balón prolétl vedle vzdálenější tyče.
27'
Liverpoolu se teď podařilo Atalantu zmáčknout k její šestnáctce. Uvidíme, zda to bude trvalejší jev.
26'
Standardní situaci zahrál Kostas Tsimikas. Odražený míč si našel Harvey Elliott, který mířil téměř dokonale. Křížná rána trefila nejprve břevno, od něhož se odrazila do tyče a poté balón vylétl zpátky do hry! Obrovská smůla pro domácího záložníka.
25'
Darwin Núñez převzal míč u levého rohu šestnáctky a chtěl se do ni dostat přes Isaca Hiena. Ten ho fauloval, a protože před pár minutami dostal od sudího za jiný zákrok kázání, tentokrát to už měl za žlutou kartu.
24'
Zápas na Anfield Road si užívá i početná skupina fanoušků Atalanty, kteří přijeli do Liverpoolu své hráče podpořit.
23'
Domácí zklidnili hru malou domů na brankáře Kellehera. Ten v poklidu rozehrává.
22'
Isak Hien lehce přidržel za dres Codyho Gakpa. Turecký sudí pak Švédovi důrazně vysvětlil, že ruce v soubojích vidět nechce a příště by byl nucen tahat karty.
21'
Za námi je dvacet minut tohoto zápasu. Zatím to vypadá na velmi vyrovnaný souboj.
19'
Teď se ale hra trochu uklidnila a míč se pohybuje mezi šestnáctkami.
17'
Sledujeme zatím rušný zápas, který už přinesl šance na obou stranách.
15'
Krásnou přihrávku od Curtise Jonese dostal Darwin Núñez. Ten utíkal sám na bránu a bohužel pro Liverpool sice obstřelil vybíhajícího Mussa, ale spolu s ním také bránu!
14'
Rozehrával ji Teun Koopmeiners. Ten svůj centr přetáhl a balón dolétl až do zámezí.
14'
Nyní standardní situace pro Atalantu. De Ketelaere byl faulován Tsimikasem.
12'
Po přízemním centr Davideho Zappacosty se míč dostal na kopačku Charlese De Ketelaereho. Ten už mohl zakončovat, ale ještě vracel efektní patičkou Teunovi Koopmeinersovi, jehož střela neprošla přes obranu Reds.
11'
Kelleher si troufl na kličku napadajícímu Koopmeinersovi. Presink Atalanty pak pokračoval, ale Zappacosta to přehnal s důrazem, když přišlápl kopačku Tsimikase.
9'
Ten zahrával Alexis Mac Allister. Jeho centr skončil v náručí Mussa.
8'
Gakpo si došel pro nedovolený zákrok od Pašaliće a uvidíme tedy standardní situaci domácích.
7'
Harvey Elliott viděl na levém křídle volného Kostase Tsimikase, na kterého otočil hru. Řeckému krajnímu obránci se nepovedl centr a balón skončil v zámezí.
5'
Další liverpoolské zakončení měl na svědomí Alexis Mac Allister, jenž střílel zpoza šestnáctky nad. Utkání začalo ve velkém tempu.
4'
Domácí ubránili následný roh a vyrazili dopředu. Jejich akci zakončoval z levé strany šestnáctky Darwin Núñez, který zakončoval v pádu docela nepříjemně. Juan Musso balón nadvakrát lapil.
3'
Hosté nejdou po tutovce Maria Pašaliće nejdou do vedení! Charles De Ketelaere tohle šanci vybojoval pro svého chorvatského spoluhráče, který střílel z bezprostřední blízkosti. Trefil však pouze hlavu padajícího brankáře Caoimhina Kellehera!
1'
Úvodní rozehrávku měli domácí. Virgil van Dijk se pak pokusil vysunout na levém křídle nabíhajícího Codyho Gakpa, jehož si pohlídal švédský stoper Isak Hien.
1'

Liverpool FC: Kelleher – Jo. Gomez, Konaté, van Dijk (C), Tsimikas – Jones, Endó, A. Mac Allister – Elliott, Núñez, Gakpo.
Náhradníci: Adrián – Díaz, Szoboszlai, M. Saláh, Jota, Robertson, Gravenberch, Clark, Bajčetić, Alexander-Arnold, Bradley.
Trenér: Jürgen Klopp

Atalanta Bergamo: Musso – Zappacosta, Djimsiti, Hien, Éderson – Ruggeri, de Roon (C), Pašalić – Koopmeiners – Scamacca, De Ketelaere.
Náhradníci: Rossi, Carnesecchi – Tolói, Holm, E. Touré, Lookman, Bakker, Adopo, Hateboer, Bonfanti, Mirančuk.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Ersoy (TUR).
Oba celky se utkaly ve skupinové fázi Ligy mistrů na podzim roku 2020. Liverpool nejprve vyhrál drtivě 5:0 na půdě soupeře, pak ale překvapivě padl 0:2 doma na Anfield Road.
Liverpool FC:
Liverpool by kvalitativně patřil do Ligy mistrů, o čemž přesvědčuje i v této sezóně Premier League, ale kvůli nepřesvědčenému loňskému ročníku se musí spokojit s účastí v Evropské lize. Ze skupiny D postoupil z prvního místa, když čtyřikrát zvítězila dva zápasy prohrál. Po sezóně končící manažer Jürgen Klopp však často nasazoval hráče z lavičky a mladíky. V osmifinále se o síle Reds přesvědčila pražská Sparta, která od anglického giganta schytala dvě vysoké porážky. Nejprve 1:5 na Letné a poté 1:6 na Anfieldu.

V Premier League hrají Liverpoolští stále o titul. Po víkendové remíze 2:2 na hřišti Manchesteru United klesli v tabulce na druhé místo pouze o skóre za Arsenalem. Jednu trofej už celek z města Beatles v tomto ročníku získal. Na konci únoru zvedli svěřenci Kloppa nad hlavu Ligový pohár. Tradičně nejlepším střelcem Reds je Mohamed Saláh, který nasázel 17 gólů v lize a celkově 23 ve všech soutěžích.

Posledních 5 zápasů Liverpoolu:
Liverpool – Sparta 6:1 (EL)
Man. Utd. – Liverpool 4:3 po prodl. (FA Cup)
Liverpool – Brighton 2:1
Liverpool – Sheffield 3:1
Man. Utd. – Liverpool 2:2
Atalanta Bergamo:
Atalanta ovládla bez porážky základní skupinu D s bilancí čtyř výher a dvou remíz a postoupila tak rovnou do osmifinále. V něm ji čekal portugalský Sporting, se kterým hrála už ve skupinové fázi a postoupila dál po výsledcích 1:1 na půdě soupeře a 2:1 doma.

V domácí soutěži je je tým z Bergama v tabulce šestý. Aktuální forma však není úplně dobrá. Atalanta totiž z posledních šesti utkání Serie A vyhrála jen jediné a naposledy prohrála 1:2 v Cagliari. Mezitím také přišla porážka 0:1 s Fiorentinou v semifinále národního poháru. Nejlepším střelcem týmu v Evropské lize je se čtyřmi zásahy Kolumbiec Luis Muriel. V italské lize to nejlépe pálí Teunovi Koopmeinersovi s jedenácti trefami.

Posledních 5 zápasů Atalanty:
Juventus – Atalanta 2:2
Atalanta – Sporting 2:1 (EL)
Neapol – Atalanta 0:3
Fiorentina – Atalanta 1:0 (Coppa Italia)
Cagliari – Atalanta 2:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V úvodním čtvrtfinále Evropské ligy proti sobě nastoupí Liverpool a Atalanta. Papírovým favoritem dvojzápasu je druhý tým tabulky anglické Premier League. Celek z Bergama však určitě bude zdatným soupeřem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.