Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : AC Milán - 14. března 2024   18:45

Slavia
Slavia
84' Jurásek (Zafeiris)
1:3
(0:3)
AC Milán
AC Milán
34' Pulišić  (Leão) • 36' Loftus-Cheek  (Hernández) • 45+6' Leão  (Pulišić)
Slavia
Staněk – Vlček (46. Tomič), Ogbu, Zima, Zmrzlý – Holeš (C), Oscar – Douděra (82. Schranz), Provod (82. Jurásek), Wallem (70. Zafeiris) – Chytil (58. Jurečka).
Mandous, Sirotník – Konečný, Pech, P. Ševčík, Tijani, Van Buren.
Nyberg (SWE) – Beigl (SWE), Söderström (SWE)
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
19 344 diváků
AC Milán
Maignan (21. Sportiello) – Hernández, Tomori (46. Thiaw), Gabbia, Calabria (C) (46. Kalulu) – Musah, Y. Adli – Leão, Loftus-Cheek (76. Reijnders), Pulišić (62. Chukwueze) – Giroud.
Nava – Binnásir, Jović, Kjær, Okafor, Terracciano.

V souběžně hraném osmifinále Evropské konferenční ligy hrála Plzeň po druhé půli se Servette Ženeva 0:0 a aktuálně se hraje prodloužení, jehož první půle se blíží ke konci. Od 21:00 vstoupí v Liverpoolu do osmifinále Evropské ligy pražská Sparta.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.
Odsud z Edenu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou, hezký zbytek večera a mějte se fajn.
Utkání je za námi. Ve druhé půli Milán už žádnou branku nedal a hlídal si postupový výsledek. Největší příležitost měl ve druhé půli za AC Giroud, který ale bránu Staňka těsně minul. Slávisté se dočkali v 84. minutě alespoň čestné trefy, kterou po souhře střídajících hráčů obstaral Jurásek, který po nahrávce Zafeirise napřáhl zpoza vápna a přesnou střelou k zadní tyči překonal Sportiella. Jeho trefa byla téměř identická, jako jeho dvě trefy z utkání FORTUNA:LIGY proti Teplicím. Zbytek zápasu už se dohrál v poklidu a bez větší šance. Slavia tak končí v osmifinále Evropské ligy, AC Milán slaví postup mezi nejlepší osmičku a zítra se při losu dozví svého soupeře. I přes vypadnutí ale Slavia odehrála dva velmi dobré zápasy, ale vždy jim naději na dobrý výsledek vzala červená karta, i když ta dnešní je velmi sporná. Slavia sklízí potlesk od svých fanoušků a kotel vyvolal jméno trenéra Trpišovského, který také přišel pod kotel na děkovačku.
90+3'
90+2'
Zápas už se v poklidu jen dohrává.
89'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Oscar).
89'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Rafael Leão).
87'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Michal Tomič).
86'
Na hřišti zůstal ležet Hernández, na což reagovali opět příznivci domácích vhazováním kelímků na hrací plochu.
84'
Slavia právě vstřelila branku! Je tu gól sešívaných! Tah se střídáním se trenéru Trpišovskému vyplatil. Zafeiris posunul míč na MATĚJE JURÁSKA, který se zpoza vápna opřel do míče a přesnou střelou k zadní tyči překonal Sportiella. Jurásek tak navázal na dva svoje góly z utkání proti Teplicím, které se hrálo o uplynulém víkendu právě tady. Tahle jeho trefa byla prakticky identická.
83'
Tomič zpoza vápna bránu minul. Míč šel pár čísel od Sportiellovy brány.
Slavia po vystřídání Provoda bude mít v dnešním utkání už třetího kapitána.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Ivan Schranz,
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Matěj Jurásek.
81'
Sympatické gesto Tribuny Sever, která skanduje: „Slávisti, dejte jim bůra."
81'
Thiaw krásnou patičkou hledal Leaoa, ale přihrávku na něj nepustila domácí obrana.
79'
Slavia zahrávala volný přímý kop z dobré vzdálenosti, ale centr nakonec sebral do rukavic Sportiello.
78'
Další faul proti AC, tentokrát byl jeho obětí Adli.
77'
Tomič si při zpracování balonu pomohl nedovoleně, a tak se píská faul mladému slovenskému záložníkovi ve službách Pražanů.
Dnešní utkání sleduje 19 344 diváků.
76'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Tijani Reijnders.
75'
Hosté kombinují na polovině Slavie.
71'
Na zemi se ocitl Musah a je pískán faul proti AC Milán.
70'
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Christos Zafeiris.
70'
Zmrzlý rozjel rychlý kontr směrem dopředu, a pak přihrál do strany Tomičovi, který ale Sportiellovu bránu přestřelil.
69'
Na zemi se po souboji ocitl Oscar a píská se faul proti domácím.
68'
Hernández už mohl rozehrát rohový kop a rozehrál ho pouze nakrátko.
66'
Hrát se chvilku nebude, protože předměty stále létají na hrací plochu, i přes opakované upozornění hlasatele na stadionu. Fanoušky v kotli domácích přišel zklidnit po intervenci rozhodčího kapitán Provod.
65'
Z kotle domácích létají kelímky na hrací plochu, takže pořadatelská služba musí celou situaci řešit. Na řadě je další roh AC.
64'
Další útok táhnul po levé straně Leao, ale jeho centr srazil do zámezí Ogbu, takže je z toho roh pro hosty. Milán ho ale rozehrál pouze nakrátko.
64'
V dobré šanci byl Giroud, který z pokutového území těsně minul bránu Staňka.
63'
Centr Leaoa do vápna nepustila domácí obrana.
62'
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Samuel Chukwueze.
62'
Zpoza vápna to zkusil Loftus-Cheek, ale branku vysoko přestřelil a míč skončil na Tribuně Sever.
62'
Hosté se nikam neženou a celkem v poklidu drží míč ve své moci.
60'
Hosté mají znovu míč na svých kopačkách a kombinují.
K červené kartě pro Holeše se na sociální síti X vyjádřil současný extraligový brankář Karlových Varů a fanoušek fotbalové Slavie Dominik Frodl, který se podivil nad tím, že byl tento zákrok potrestán červenou kartou. Ze záběrů totiž bylo patrné, že červená karta byla dost přísná a spíše měla být udělena žlutá. Calabria se totiž otáčel a Holeš mu skutečně prošlápl nohu, ale v době, kdy Holeš odehrával balon.
58'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Václav Jurečka.
Slavia ale z přímého kopu nijak neohrozila Sportiellovu bránu.
56'
Provod byl nešetrným zákrokem zezadu faulován, avšak je z toho pouze žlutá karta pro Mattea Gabbiu
55'
Na své polovině nyní kombinují domácí.
52'
Na hřiště létají kelímky od slávistických příznivců, kterým se nelíbí rozhodování švédského sudího. Nejdřív skončil na zemi Hernández, a pak Provod, kterého nakopl míčem do zad jeden z hráčů AC a málem se strhla potyčka. Nakonec však rozehrávají hosté.
51'
Leaoa k zakončení nepustil výborným obranným zákrokem Ogbu, čímž skončil míč v rukavicích Staňka.
51'
Míč skončil v zámezí, takže bude vhazovat AC.
50'
Douděra poslal k zemi Hernándeze, který převzal kapitánskou pásku po Calabriovi. Píská se faul Slavii.
49'
Leao dostal přihrávku za obranu, ale jeho střelu zablokovala domácí obrana, stejně jako střelu Hernándeze zpoza vápna, ke kterému se odrazil míč.
48'
Hosté v úvodu druhé půle kombinují na polovině Slavie.
47'
Staněk musel rychlou reakcí sebrat míč do rukavic před dobíhajícím hráčem soupeře, což se také povedlo.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Vlček, přichází Michal Tomič.
46'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Pierre Kalulu,
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Malick Thiaw.
46'
Nastupují už také slávisté.
Za mohutného pískotu domácího kotle nastupují na hrací plochu hráči AC Milán.
V souběžně hraném osmifinále Evropské konferenční ligy hraje Viktoria Plzeň se Servette Ženeva doma po první půli 0:0.
První poločas je v Edenu u konce, ale pro domácí se nevyvíjel vůbec dobře. Přitom ve 14. minutě měl první velkou šanci Chytil, jehož pokus z bezprostřední blízkosti z pokutového území reflexivně vyrazil Maignan. Ve 20. minutě se ale situace zkomplikovala poté, co Holeš v souboji kapitánů přišlápl nohu Calabrii a zásahu VARu byl vyloučen. Ve 21. ninutě nakonec musel střídat zraněný brankář Maignan, kterého nahradil Sportiello. Ve 23. minutě pak upadl po souboji ve vápně Provod, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Staněk pak musel řešit dvě velké šance. V té první výborným zásahem vyrazil brejkovou střelu Pulišiče a o dvě minuty později zlikvidoval Leaoův pokus z úniku. Naděje na psotup se pak Slavii úplně rozsypaly. Ve 34. minutě dostal Pulišič nahrávku od Leaoa, zasekl si míč a střelou z pokutového území ke vzdálenější tyči prostřelil Staňka. Ten znovu kapituloval za dvě minuty, když ho překonal Loftus-Cheek, který umístil do zcela odkryté brány přihrávku Hernándeze ze strany. V nastavení první půle pak Pulišič našel Leaoa, který se zpoza vápna trefil do šibenice Staňkovy brány. O postupu už je bohužel zřejmě rozhodnuto. Uvidíme, s čím přijde Slavia do druhé půle. Druhý poločas začne zhruba v 19:53.
45+8'
45+6'
AC Milán právě vstřelil branku! O osudu zápasu je zřejmě definitivně rozhodnuto! Pulišič nabil Leaovi, který se zpoza vápna trefil parádní ranou do šibenice.
45+4'
Slavia kombinuje na své polovině.
45+2'
Leao z vápna přestřelil bránu domácích.
45+2'
Aut pro Slavii.
44'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Fikayo Tomori).
44'
Po faulu na Chytila bude rozehrávat Slavia volný přímý kop.
43'
Zakončení Pulišiče z pokutového území skončilo v rukavicích Staňka.
42'
Milán ho rozehrál nakrátko a kombinuje.
42'
Hosté bude zahrávat rohový kop.
42'
Douděra se ocitl na zemi, ale k nelibosti domácích fanoušků se nepíská faul.
41'
Milán se znovu dostal do pokutového území, kde ale celou situaci zvládla domácí obrana.
40'
Ogbu raději vrátil míč Staňkovi před dotírajícím Adlim.
39'
Leaovo zakončení zblokoval jeden z domácích obránců
38'
Leao pálil z pokutového území ke vzdálenější tyči, ale rána byla příliš slabá, a tak neměl Staněk problém míč vyrazit.
37'
Jeden z hostujících hráčů se ocitl na hřišti a píská se faul.
36'
AC Milán právě vstřelil branku! Situace se Slavii komplikuje! RUBEN LOFTUS-CHEEK dostal nahrávku před zcela prázdnou Staňkovu bránu a neměl problém do ní uklidit míč.
34'
AC Milán právě vstřelil branku! Hosté zničehonic odskakují do vedení. Kapitán americké reprezentace CHRISTIAN PULIŠIČ dostal přihrávku, zasekl si míč a střelou z pokutového území prostřelil ke vzdálenější tyči brankáře Staňka.
33'
Slavia si vyměňuje krátké přihrávky a do kombinace zapojuje i brankáře Staňka.
32'
Do vzduchu si na centr naskočil Tomori, ale hlavou netrefil Staňkovu bránu. Míč skončil nad.
31'
Pulišič si ve vápně naskakoval na Musahův centr, ale nedosáhl na něj, a tak bude Staněk rozehrávat odkopem od své brány.
30'
Staněk zapisuje další důležitý zákrok, když ránu Leaoa z úniku vytěsnil na roh.
29'
Míč trefil hráče AC Milán do ruky, což se nelíbí domácím příznivcům, ale pokračuje se bez přerušení.
28'
Pulišič se řítil sám na Staňka, ale ten jeho zakončení vyrazil reflexivním zákrokem.
27'
Wallem pronikl po levé straně, ale nikoho ve vápně nenašel.
27'
Rozehrál ho Provod, ale centr odvrátila obrana AC Milán.
26'
Provod se ocitl za postranní čarou na zemi a píská se faul proti Slavii. Volný přímý kop pro domácí.
24'
Žlutá karta pro domácího trenéra Jindřicha Trpišovského, kterému se nelíbily zákroky hráčů AC Milan.
23'
Provod, který převzal kapitánskou pásku po Holešovi, upadl ve vápně po souboji s hráčem AC, ale rozhodčí jasnou gestikulací ukázal, že penalta se pískat nebude.
22'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (David Douděra).
Maignanovi nakonec zranění nedovolilo pokračovat a místo něj je v bráně Marco Sportiello.
21'
ze hřiště odchází Mike Maignan, přichází Marco Sportiello.
20'
Pro kapitána Holeš utkání skončilo! Přišlápnutím na útočné polovině fauloval Calabriu a po intervenci videa je slávistický kapitán vyloučen. Komplikace pro Slavii..
19'
Zákrok Holeše proti Calabriovi přezkoumává VAR. Domácímu kapitánovi hrozí červená karta.
17'
Na zemi se po zákroku Holeše ocitl Calabria a píská se faul.
16'
Calabria vrací míč na polovinu AC Milán, které pokračuje v kombinaci.
15'
Míč skončil vedle Maignanovy brány a hostující brankář bude odkopávat od své brány.
14'
Chytil měl na kopačce první gól utkání, ale jeho ránu z pokutového území z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil Maignan a Edenem to pořádně zahučelo.
13'
Provod skvěle dlouhou nahrávku přenesl hru dopředu, ale Douděra na míč už nedosáhl.
12'
Pulišič se snažil protáhnout ke střele, ale těsně před pokutovým územím mu míč uskočil a získali ho slávisté.
12'
Hráči AC mají poprvé v utkání delší dobu míč na svých kopačkách.
10'
Už to vypadalo, že do hry půjde náhradník Sportiello, jak gestikuloval ke střídačce jeden z hráčů AC. Maignan ale nakonec chce pokračovat v zápase, a tak Sportiello usedá zpátky na střídačku.
8'
Maignan opět zůstává sedět na hrací ploše a vypadá to, že bude muset být znovu ošetřen. Oba týmy pauzu využívají k občerstvení a k taktickým pokynům od obou trenérů.
7'
Centr z rohového praporku ale odvrátil do bezpečí hlavou kapitán AC Calabria.
7'
Slavii čeká první roh v utkání.
6'
Oscar hledal dobrým centrem z pravé strany ve vápně Chytila, ale ten se k balonu nedokázal dostat.
5'
Vše je v pořádku a Maignan zatím bude moci pokračovat.
4'
Míč se dostal až ke Staňkovi, který ho rozehraje směrem dopředu. Hra je ale přerušena, protože na trávníku zůstal sedět Maignan, který bude muset být ošetřen.
3'
Slavia zatím nepouští hosty k balonu a kombinuje. Jeden ze slávistů ale nyní nedovoleně atakoval Maignana, který tak bude odkopávat od své brány.
2'
Sám faulovaný Provod rozehrál volný přímý kop, ale jeho centr si do rukavic z výšku stáhnul Maignan.
1'
Hned v úvodu solidní možnost otevřít skóre. Po faulu na Provoda budou totiž domácí zahrávat přímý kop z poměrné dobré vzdálenosti.
1'
Míč Slavia okamžitě nakopla směrem dopředu, ale nakonec skončil v zámezí, takže vhazuje AC.
1'
Slavia bude v první půli útočit na bránu, která je přímo pod Tribunou Sever.
Slávisté budou hrát v tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Milána ve fialovém.
Oba týmy za potlesku tribun a za znělky Evropské ligy nastupují na hrací plochu.
Dá se čekat výborná atmosféra od obou týmů, protože fanoušků z Milána přiletělo do Prahy zhruba kolem 1000.
Pro zajímavost: Dnes je to na den přesně 5 let, kdy sešívaní v Edenu porazili v osmifinále Evropské ligy Sevillu 4:3 v prodloužení, kdy postupový gól vstřelil ve 119- minutě Ibrahim Traoré, který dnes již působí ve Viktorii Plzeň. Povede se Slavii dnes zopakovat něco podobného?
Domácí kotel už půl hodiny před začátkem utkání rozjíždí mohutnou podporu. Atmosféra dnes bude zřejmě elektrizující.
Slavia před pár minutami na svém Instagramu zveřejnila fotku, na které je bývalý útočník AC Milán Zlatan Ibrahimovič, který pózuje na tribuně, takže tahle fotbalová legenda bude dnes přítomná na tomto utkání.
Přesto, že zápas začíná za 45 minut, už teď je kotel domácích fanoušků plně zaplněný.

SK Slavia Praha: Staněk – Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý – Holeš (C), Oscar – Douděra, Provod, Wallem – Chytil.
Náhradníci: Mandous, Sirotník – Konečný, Tomič, Jurásek, Jurečka, Pech, Schranz, P. Ševčík, Tijani, Van Buren, Zafeiris.
Trenér: Jindřich Trpišovský

AC Milán: Maignan – Hernández, Tomori, Gabbia, Calabria (C) – Musah, Y. Adli – Leão, Loftus-Cheek, Pulišić – Giroud.
Náhradníci: Nava, Sportiello – Binnásir, Chukwueze, Jović, Kalulu, Kjær, Okafor, Reijnders, Terracciano, Thiaw.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Nyberg (SWE) – Beigl (SWE), Söderström (SWE).
Zdravím všechny příznivce českého a evropského fotbalu! Slavia se v odvetě osmifinále Evropské ligy ve Fortuna Areně postaví italskému týmu AC Milán. Svěřenci trenéra Trpišovského si z Itálie přivezli prohru 2:4. Už po 26 minutách byl vyloučen za tvrdý faul slávistický záložník Malick Diouf, který tak v odvetě domácím nepomůže. Slavia pak do první pauzy třikrát inkasovala po trefách Girouda, Reijnderse a Loftuse-Cheeka. Za Pražany v první půli vyrovnával na 1:1 Douděra. I přesto, že hrála Slavia o deseti, dokázala po trefě Schranze snížit na rozdíl jediné branky. Když už to vypadalo, že si sešívaní odvezou do odvety jednogólové manko, skóroval v 85. minutě Pulišič. Pražané ale i o deseti předvedli dobrý výkon, ale doplatili na špatné koncovky poločasů. Ve FORTUNA:LIZE je Slavia druhá o bod za Spartou. V posledních třech ligových utkáních navíc vstřelila 7 gólů (výhra nad Pardubicemi 3:0, remíza na Spartě 0:0 a v minulém kole výhra s Teplicemi 4:0). Také AC Milán je v italské lize na druhé pozici a na vedoucího městského rivala Inter ztrácí 16 bodů. Oproti Slavii ale AC vstřelilo v posledních třech ligových utkáních pouhé tři branky (remíza s Atalantou 1:1, výhra na hřišti Lazia Řím 1:0 a v minulém kole výhra doma s Empoli 1:0). Sešívaní musí vstřelit minimálně tři branky, aby prošli poprvé od sezóny 2020/21 do čtvrtfinále. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.