Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Freiburg - 14. března 2024   18:45

West Ham
West Ham
9' Paquetá (Souček) • 32' Bowen (Souček) • 52' Cresswell (Bowen) • 77' Kudus  • 85' Kudus (Bowen)
5:0
(2:0)
Freiburg
Freiburg
West Ham
Fabiański – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Cresswell – Souček, E. Álvarez (86. K. Phillips), Paquetá (62. Ward-Prowse) – Bowen (86. Earthy), Antonio, Kudus (86. Ings).
Aréola, Knightbridge – Akird, Casey, Johnson, Mubama, Ogbonna, Orford.
M. Guida – F. Meli, G. Peretti
London Stadium, Londýn
Freiburg
Atubolu – Sildillia (69. Röhl), Ginter, Gulde (62. Kübler), Günter (C) – Eggestein, Höfler (62. Muslija) – Dōan, Sallai, Grifo (46. Gregoritsch) – Höler (69. Philipp).
Müller, Uphoff – Adamu, Keitel, Lienhart, Makengo, Szalai.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:6.
Je tu konec utkání mezi West Hamem a Freiburgem. Bundesligový klub si sice do Londýna přivezl jednobrankový náskok, ale ten se mu ani zdaleka nepodařilo udržet. Prosadili se totiž Paquetá a Bowen v prvním poločase a v tom druhém přidali své zásahy ještě Cresswell a dvakrát se prosadil Kudus. V závěru mohl navýšit na 6:0 ještě Vladimír Coufal, ale trefil rameno brankáře Atubolua. West Ham tak vítězí 5:1 v součtu obou utkání a postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Ode mě to je vše, budu se na vás těšit u dalšího přenosu z kvalitního evropského fotbalu. Do té doby na počtenou!
90+2'
90+2'
Hosté se neženou dopředu a už se nic nestane.
90+1'
Hráči Freiburgu už jen kombinují na vlastní polovině a dohrávají utkání.
90'
Souček při hlavičce fauloval a hosté budou rozehrávat.
89'
Coufal si narazil s Ingsem a mohl přidat šestý gól domácích, ale bohužel pro českého hráče trefil brankáře Atubolua do ramene a míč končí na rohu.
86'
Trojité střídání West Hamu, ze hřiště odchází produktivní dvojice Kudus – Bowen a také Álvarez. Místo nich na poslední minuty naskakují Ings, Phillips a Earthy.
85'
West Ham právě vstřelil branku!
Jarrod Bowen narazil na šestnáctce MOHAMMEDU KUDUSOVI, který si zpracoval míč a mezi nohama Eggesteina poslal střelu k tyči. Brankář opět neměl šanci a West Ham vede 5:0.
83'
Philippův centr byl zblokován a Freiburg má k dispozici aut kousek od šestnáctky domácích.
82'
Dopředu prochází Doan, který ještě nahrál přesně, ale jeho spoluhráč už ne a West Ham má znova míč v moci.
80'
U míče je znova West Ham, který ani po čtvrtém gólu nepřestává hrát.
77'
Michael Gregoritsch špatně nahrál na polovině West Hamu, MOHAMMED KUDUS vystihl jeho přihrávku a prošel celé hřiště úplně sám, na šestnáctce obešel obránce Freiburgu a zhruba z penalty uklidil pravačkou míč k tyči. Přidává tak čtvrtý gól West Hamu v zápase a Kudus si připisuje čtvrtý gól v letošním ročníku Evropské ligy.
75'
K zakončení se dostal Michael Gregoritsch, ale střela nebyla prudká a snadno si s ní Łukasz Fabiański poradil.
73'
Álvarez vidí žlutou kartu za skluz na jednoho z hostujících hráčů.
72'
West Ham se dostal do protiútoku, Bowen skvěle potáhl míč a poslal ho na zadní tyč, kde číhal Ward-Prowse, ale na poslední chvíli míč skluzem odklidil Christian Günter.
71'
Merlin Röhl ztratil míč v souboji s Kudusem a West Ham opět drží míč.
69'
Poslední střídání na straně hostů. Ze hřiště odchází Sildillia a Höler. Místo nich nastupují Röhl a Philipp.
68'
Zouma dokázal odhlavičkovat a za míčem spěchal Bowen, který však padá k zemi a hraje Freiburg.
67'
První žlutá karta zápasu. Vidí ji domácí levý bek Aaron Cresswell. Navíc je tu zajímavá šance pro Freiburg z přímého kopu.
65'
Sallai vyzkoušel střelu zpoza vápna, ale Fabiański ji v klidu chytil do koše a rychle rozehrál na Bowena.
62'
Střídání na obou stranách. Ze hřiště odchází Höfler a Gulde na straně hostů. Z řad domácích opouští hřiště střelec první branky Paquetá, místo něj nastupuje Ward-Prowse a místo německých hráčů přichází Kübler a Muslija.
61'
Antonio si ve vápně sklepl se Součkem, ale k zakončení se nedostal.
60'
Doan odcentroval do vápna, ale Fabiański si došel pro míč a rozehrál dopředu.
60'
Paquetá ztratil míč a Freiburg se dostává do šance.
59'
Kudus podržel míč od Antonia a předal jej pod sebe na Cresswella, který otočil hru.
58'
Freiburg vhazuje na polovině West Hamu a může zaútočit.
57'
Zouma odhlavičkoval centr Gregoritsche do bezpečí a Álvarez se dostal do protiútoku, který i zakončil, ale jen mimo branku.
56'
Odkop od branky pro domácí. Fabiański volí dlouhý nákop dopředu.
55'
West Ham měl k dispozici standardku, ale Zoumův míč skončil v zámezí.
52'
A je tu třetí branka West Hamu! Bowen se snažil dostat k zakončení, ale zvolil přihrávku pod sebe na AARONA CRESSWELLA, který si zpracoval míč a vystřelil svou levačkou na zadní tyč. Brankář Atubolu opět neměl šanci.
51'
Po ruce Höflera můžou dopředu opět domácí.
50'
Sallai se snažil dostat do vápna, ale předal pod sebe a centr do vápna likviduje Coufal.
49'
Po faulu na Álvareze mají domácí k dispozici přímý kop.
49'
Domácí se dostali k míči a snaží se proniknout dopředu.
48'
Matthias Ginter se dostal k zakončení hlavou po centru Sallaie, ale hlavičkoval nad.
47'
Freiburg začal do druhé poloviny aktivněji a drží míč.
46'
O poločase vystřídal hostující celek. Na hřiště přišel Michael Gregoritsch místo Vincenza Grifa.
46'
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi anglickým West Hamem a německým Freiburgem. V prvním poločase jsme viděli dva góly, oba z kopaček domácích hráčů. V 9. minutě po rohu skvěle na zadní tyči zavíral Lucas Paquetá a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 32. minutě se k míči dostal Bowen po hlavičce Součka, navedl si míč na střed a krásnou střelou k tyči navýšil na 2:0. West Ham mohl skórovat i víckrát, ale to se nepovedlo naopak Freiburg moc šancí neměl a obecně domácí byli mnohem lepším týmem. Na obou brankách se podílel český středopolař Tomáš Souček, když nejprve hlavičkou posunul míč na zadní tyč, kde byl Paquetá a poté také hlavou prodlužoval na Bowena.
45+1'
45'
Cresswellův aut nenašel spoluhráče a Freiburg může dopředu.
44'
Hosté byli znova vytlačeni na vlastní polovinu a nejsou schopni se dostat ke střele.
43'
Aaron Cresswell uklidil dlouhý míč do autu a Freiburg bude vhazovat na polovině domácích.
42'
Freiburg nadále pokračuje na vlastní polovině. Domácí je nepouští dopředu.
41'
Freiburg se dostal k míči a snaží se trochu uklidnit hru několika přihrávkami mezi obránci a brankářem.
40'
Grifo pronikl do vápna West Hamu, ale k pořádnému zakončení se nedostal. Fabiański rychle rozehrál dopředu a West Ham znova útočí.
39'
Maximilian Eggestein se dostal k zakončení ve vápně, ale Łukasz Fabiański byl připravený a chytil tuhle střelu.
38'
Antonio mohl jít do úniku, ale míč si ukopl až moc a ani jeho rychlost mu nestačila, aby byl u míče dríve než Christian Günter.
37'
Freiburg tvoří na polovině domácích a snaží se dostat do palebné pozice.
36'
Coufalův centr do vápna našel Antonia, ale míč se poodrážel až k Atuboluovi.
35'
Tomáš Souček se dostal k zakončení na přední tyči, ale jeho střela končí v boční síti. Tento český středopolař je v dnešním utkání velice aktivní.
34'
Souček poslal míč k Antoniovi, ten ho uhrál a sklepnul k Coufalovi. Ten předal míč Bowenovi a ten vybojoval rohový kop pro West Ham.
32'
Fabiański poslal dlouhý míč dopředu, Tomáš Souček ho dokázal odhlavičkovat k JARRODU BOWENOVI, který obešel jednoho hráče Freiburgu, navedl si míč na střelu a skvěle k tyči poslal střelu, kterou Atubolu neměl šanci chytit. West Ham vede 2:0 a otáčí stav dvojzápasu na 2:1.
31'
Konstantinos Mavropanos skvěe pohlídal míč, který došel do zámezí a navíc byl faulován. West Ham může dopředu.
30'
Tentokrát už však Antonio podržel míč a poslal zajímavý centr do vápna, ale míč skončil u brankáře Atubolua. West Ham však znova získal míč.
29'
Zblokovaná střela skončila u Fabiańskiho, který poslal míč na Antonia, ten ho však nepodržel a Freiburg zůstává u míče.
28'
Souček odhlavičkoval míč do bezpečí, ale hosté zůstávají u míče.
27'
Roh pro Freiburg poté, co Kudus ukopl míč Doanovi.
26'
West Ham vysoko presuje, ale Freiburg zvládá rozehrávku a může dopředu.
25'
Paquetá si neporozuměl se spoluhráči a jeho lob za obranu končí u brankáře Atubolua.
24'
Další zisk Tomáše Součka, po kterém kombinují domácí hráči.
23'
Konstantinos Mavropanos se vydal dopředu a spadl těsně před šestnáctkou, ale faul se nepíská a Freiburg může zaútočit.
22'
Antonio byl faulován a West Ham může pokračovat v útoku.
21'
Pro centr do vápna si došel Fabiański a rozehrál dopředu.
21'
Freiburg drží míč na polovině West Hamu a snaží se najít skuliny v obraně domácích.
19'
Coufal našel dlouhým míčem Antonia, ten si podržel míč, prošel do vápna, předal míč pod sebe a Kudus mohl uklidit míč do otevřené branky, ale svou levačkou minul prostor mezi třemi tyčemi.
17'
Grifo posílal z přímého kopu míč do vápna, ale jeho centr byl příliš dlouhý a došel až do zámezí.
16'
Jarrod Bowen se dostal do vápna a dával pod sebe, ovšem připravený Noah Atubolu sbíral míč do koše.
15'
Míč se dostal až k Fabiańskimu a West Ham otáčí hru.
14'
Coufal nenašel svou levačkou spoluhráče a míč došel až k Atuboluovi, Antonio však skvěle presoval a získal pro West Ham aut na útočné polovině.
14'
Domácí se díky dobrému presinku dostali k míči a odzadu rozjíždí další akci.
13'
Faul Kuduse, míč pro Freiburg.
13'
Rychlý zisk Freiburgu, po kterém však opět ztrácí míč a Łukasz Fabiański rozehrává od branky.
12'
Noah Atubolu teď byl pod tlakem a zahrál míč jen do autu.
11'
Po faulu domácích budou hrát hráči německého celku.
10'
Domácí mohli velice rychle odpovědět, když se k zakončení dostal Sallai a jen těsně netrefil branku Fabiańskiho.
9'
Třetí roh přinesl první branku zápasu! Cresswellův míč byl tečován Součkem na zadní tyč a LUCAS PAQUETÁ skvěle číhal na zadní tyči, kde doklepl míč do branky. Asistence: Tomáš Souček.
8'
A třetí roh pro domácí po dalším bloku.
8'
Kudus vybojoval roh, ten zahrál Cresswell a roh se bude opakovat po bloku jednoho z hráčů Freiburgu.
7'
Souček skvěle předskočil záložníka hostů a West Ham znova útočí.
6'
Coufal byl pod tlakem a zahrál do autu. Freiburg může tvořit.
5'
Roh byl rozehrán na krátko a Bowen se dostal k zakončení. Jeho střela však letěla hodně daleko od branky Atubola.
4'
Vladimír Coufal vhazuje dlouhý aut do vápna a Antonio vybojoval roh.
3'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
1'
Utkání začalo, u míče je hostující celek.
1'
Právě zní stadionem znělka Evropské ligy, hráči si podají ruce a půjde se hrát. Domácí nastupují v klasických fialových dresech, Freiburg dnes bude hrát v bílých dresech.

West Ham United: Fabiański – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Cresswell – Souček, E. Álvarez, Paquetá – Bowen, Antonio, Kudus.
Náhradníci: Aréola, Knightbridge – Akird, Casey, Earthy, Ings, Johnson, Mubama, Ogbonna, Orford, K. Phillips, Ward-Prowse.
Trenér: David Moyes

SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Dōan, Sallai, Grifo – Höler.
Náhradníci: Müller, Uphoff – Adamu, Gregoritsch, Keitel, Kübler, Lienhart, Makengo, Muslija, Philipp, Röhl, Szalai.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: M. Guida – F. Meli, G. Peretti.
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu! Ve čtvrtek v 18:45 začne odveta osmifinále Evropské ligy mezi londýnským West Hamem a německým Freiburgem. V prvním utkání zvítězil Freiburg poměrem 1:0 díky gólu Gregoritsche z 81. minuty. Freiburg navíc nemá špatno formu a i v Bundeslize se jim v posledních kole poměrně daří. O víkendu zvítězil v Bochumi a týden předtím si připsal cenný skalp Bayernu Mnichov. West Ham o víkendu remizoval na domácím trávníku s Burnley 2:2 a to tým, ve kterém hrají i dva Češi srovnával až v nastaveném čase druhého poločasu. Zápas bude rozhodně velice zajímavý a my vám jej prostřednictvím tohoto přenosu přineseme. Sledujte ho společně se mnou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.