Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Levski : Sutjeska - 29. června 2017   19:00

Levski
Levski
1' Mapuku  • 21' Mapuku  • 45+1' Procházka
3:1
(3:0)
Sutjeska
Sutjeska
79' Marković
Levski
Mitrev (C) – Cvetković, Jablonský, Pirgov, Goranov – Procházka, Panajotov – Adeniji (90+3. Borimirov), Vutov (75. Buș), Narh – Mapuku (80. Angelov).
Ljubenov – Buş, Oračev, Angelov, Ivanov, Borimirov, Kabov.
Lundby – Gundersen, Isaksen (všichni NOR)
Georgi Asparuhov Stadion, Sofie
Sutjeska
Ličina – Mi. Vučić, Bakrač (C), Radišić, Stijepović – Lončar, Vuković – Zarubica (85. Vučić), Kovačević (69. Bubanja), Denković – Marković (90+1. Nedić).
Radović – Nedić, Poček, Bubanja, Marušić, Vujović, Ma. Vučić.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Levski Sofia v úvodním duelu prvního předkola Evropské ligy vybojovala vítězství 3:1, které si zajistila již v prvním poločase. O dvě branky se postaral Junior Mapuku, kterého krásnou trefou z dálky v listině střelců doplnil slovenský záložník Procházka. Po změně stran domácí na chvíli polevili a za to byli potrestáni z kopačky Markoviće. Ten stanovil konečný výsledek 3:1 a ještě dal Sutjesce alespoň malou šanci na postup do druhého předkola.
90+5'
90+5'
Domácí se ještě snaží využít početní výhodu a přidat uklidňující čtvrtou branku. Moc času jim už ale nezbývá.
90+4'
Sergiu Buș si svým náběhem řekl o přihrávku za obranu, jenže kvůli špatnému zpracování se sám připravil o možnost zakončit.
90+3'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Tunde Adeniji, přichází Aleks Borimirov.
90+1'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Božo Marković, přichází Nemanja Nedić.
90'
Nad rámec druhého poločasu je nastaveno pět minut nastaveného času!
89'
Mirko Radišić zezadu přišlápl nohu Sergia Bușe, za což uviděl druhou žlutou kartu v zápase a musí předčasně odejít do kabiny!
88'
Tak se skutečně stalo, jenomže ani jeden z ofenzivních hráčů Sofie se k vysoko letícímu balónu nedostal.
88'
Faulovaný Goranov udržel míč na domácích kopačkách a sám jej dlouhým nákopem pošle před branku Sutjesky.
86'
Vladan Bubanja se po nástupu na hřiště prezentuje hodně tvrdou hrou. Na vlastní kůži to nyní pocítil i Panajotov, který je v sedě ošetřován.
85'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Dejan Zarubica, přichází Marko Vučić.
84'
Za pár chvil došlo k dalšímu faulu a po něm už následoval přímý kop. Míč si postavil právě Procházka, jenže ho příliš podebral a poslal jej několik metrů nad horní tyč.
83'
Vladan Bubanja skluzem ve středovém kruhu sestřelil Procházku a zaslouženě vidí žlutou kartu.
82'
Dejan Zarubica sice dostal přihrávku do pokutového území, ale dál už pokračovat nemohl, neboť asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.
80'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Junior Mapuku, přichází Georgi Angelov.
79'
Sutjeska právě vstřelila branku!
Černohorský klub zničeho nic střílí důležitý gól na půdě soupeře a snižuje na rozdíl dvou branek! Lončar narazil balón BOŽO MARKOVIĆOVI, jenž se jednoduše dostal za obrannou linii, před Mitrevem si ještě posunul míč a jednoduše zakončil do opuštěné branky.
77'
Junior Mapuku dělal co mohl, ale svým urostlým tělem se přes stopera Radišiće k zakončení z hranice šestnáctky neprobil.
76'
Hostující trápení v ofenzivně nekončí ani v probíhající šestasedmdesáté minutě. Zarubicu v útočném postupu zabrzdil ofsajd.
75'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Antonio Vutov, přichází Sergiu Buș.
75'
Antonio Vutov z něj ale nic nevytěžil, Ličina proti jeho zakončení mohl zůstat naprosto v klidu.
74'
Miloš Vučić na ose hřiště povalil Narha a přinutil hlavního arbitra odpískat přímý kop ve prospěch Sofie.
72'
Tunde Adeniji branku minul, a tak následuje pouze výkop v podání Suada Ličiny.
71'
Nově příchozí Bubanja se ihned uvedl faulem na Vutova, který bude muset být přímo na hřišti ošetřen.
69'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Stevan Kovačević, přichází Vladan Bubanja.
69'
Stefan Denković z přímého kopu skóre nesnížil, pro střelu z dvaadvaceti metrů totiž byla domácí branka malá.
68'
Rychlý postup hostujících hráčů zastavil David Jablonský za cenu faulu a žluté karty.
67'
Roman Procházka místo střely centroval k hranici malého vápma, kde se zjevil Dimitar Pirgov. Míče se ale vůbec nedotkl a branku Sutjesky neohrozil.
66'
Procházkův centr z pravého konce hřiště si hosté pohlídali, nicméně po faulu na Panajotova budou čelit přímému kopu.
65'
Levski se nikam nežene a hlídá balón nedaleko od půlící čáry.
63'
Mapuku zbrzdil rychlý protiútok tři na čtyři přihrávkou do druhé vlny. Po další kombinaci zkusil vypálit Procházka, jenže trefil jen předním stojícího soupeře.
62'
Narh z boku prošel do šestnáctky, ale tam ho ze hřiště doslova vytlačil Miloš Bakrač.
61'
Ivan Goranov byl na levé straně úplně sám, jenže centrem do vápna nenašel žádného spoluhráče v modrém dresu. Vše navíc zmařil i útočný faul Vutova.
60'
Bulharské mužstvo nadále kontroluje hru a po dvou třetinách zápasu si hlídá svůj tříbrankový náskok.
59'
Francis Narh si pár metrů před vápnem rychle narazil balón se spoluhráčem a uvnitř pokutového území byl najednou ve velmi dobré šanci, ze které ale trestuhodně vůbec netrefil prostor branky.
57'
Procházka propadl po domácím rohovém kopu a vzápětí měl velké štěstí, že Lončar dostal přihrávku do těsného ofsajdu. Jinak by záložník Sutjesky běžel zcela sám na Mitreva.
56'
Zdvojený Junior Mapuku se na brankové čáře zkusil uvolnit, ovšem dva soupeři v bílém dresu jej do žádné šance nepustili.
55'
Domácí dnes velmi rádi pálí ze střední a větší vzdálenosti. K zajímavému pokusu z pětadvaceti metrů teď napřáhl Vasil Panajotov, nicméně Ličina zasahovat nemusel.
54'
Ze všeho resultoval další roh hostů, který už tak vydařený nebyl a celek ze Sofie se rychle přesouvá do útoku.
53'
Jablonský zakopl míč do zámezí na rohový kop ve prospěch Sutjesky. Miloš Vučić kroutil míč k vzdálenější tyči, kde sice našel Bakrače, ale ten netrefil míč ideálně a před brankovou čarou trefil právě českého stopera ve službách Levski.
52'
Tempo hry se po změně stran výrazně uklidnilo. Za stavu 3:0 pro domácí tým se ostatně není čemu divit.
50'
Do šance se ale nedostali a po faulu Bakrače na Mapukua navíc budou muset bránit výpad Procházky.
49'
Dlouhý nákop Vukoviće zastavil Goranov a odkopl míč na jistotu do autu. Hosté tak budou vhazovat nedaleko od velkého vápna.
48'
Rychlá souhra na domácí útočné polovině k ničemu nevedla, míč končí u Suada Ličiny, jenž ho odkopne ke středovému kruhu.
46'
Stefan Lončar fauloval Panajotova a navíc si sám ublížil. Na hrací plochu za ním míří realizační tým Sutjesky.
46'
Utkání prvního předkola Evropské ligy mezi kluby Levski Sofia a FK Sutjeska má zatím jednoznačný průběh. Dobrá nálada na zaplněných tribunách panuje víceméně od úvodu zápasu, neboť už v patnácté vteřině dostal Sofii do vedení Junior Mapuku. Ten se prosadil i v jednadvacáté minutě, načež se před pauzou parádně prosadil taktéž Roman Procházka a stanovil poločasový výsledek 3:0.
45+1'
45+1'
Levski Sofia právě vstřelila branku!
V nastaveném čase se domácí radují ze třetího gólu a s přehledem směřují za postupem do druhého předkola! Panajotov při rozehrávce přímého kopu posunul balón na slovenského středopolaře ROMANA PROCHÁZKU a ten nádhernou dělovkou z necelých třiceti metrů zametl míč k pravé tyči.
45'
Junior Mapuku se už poněkolikáté ocitl na trávníku. V závěru první půle už toho má plné zuby.
44'
Výhodu rohového kopu dostali pro změnu domácí, za které jej rozehrál Procházka. V zahuštěném prostoru ve vápně se k balónu dostal Francis Narh, avšak bývalý útočník ostravského Baníku v akrobatické pozici zakončil nepřesně.
43'
Božidar Mitrev nepustil hosty k žádnému zakončení a chladnokrevně lapil Denkovićův další centr do svých rukavic.
42'
Stefan Denković si přešlapovačkou na levém křídle udělal prostor k centru, který jeden ze stoperů odvrátil na další roh.
41'
Rozehrávka na krátko domácím kýžené ovoce nepřinesla. Po následném nákopu z obranné poloviny byl Narh přistižen v odmávaném ofsajdu.
40'
Kovačević z této standardní situace nic nebezpečného nevymyslel a domácí rychle vyrazili do protiútoku. Ten zakončil Adeniji a získal roh také pro Levski, když Ličina balón raději přesměroval do zámezí.
39'
Marković přihrávkou z prvního doteku roztáhl hru lehce doprava, odkud vypálil Zarubica a vystrašil Mitreva, který toto zakončení s problémy vyrazil na rohový kop.
38'
Tunde Adeniji se na pravé straně drze vydal mezi dva soupeře, kteří ho dále k pokutovému území ale nepustili.
37'
Černohorci v posledních minutách trochu vyrovnali hru, ovšem na útočné polovině si stále nepočínají tak dobře, aby nějak ohrozili branku Božidara Mitreva.
35'
Z tohoto mráčku ale pršet nebude, hlavička jednoho z hostujících fotbalistů letěla úplně mimo bránu.
34'
Stevan Kovačević byl faulován Pirgovem, kvůli kterému bude Levski čelit standardní situaci z osy hřiště.
33'
Přenesení hry na pravou stranu se domácím úplně nepovedlo, výhodu autového vhazování dostává Sutjeska.
31'
V souboji dvou patnáctek fauloval Procházku Stefan Lončar, který je taktéž napomenut žlutou kartou.
30'
Vasil Panajotov žádnou další šanci nevytvořil, následuje pár klidnějších sekund pro defenzívu Sutjesky.
29'
Mapuku chytrou kolmicí uvolnil Vutova, kterého Ličina ale vychytal. O pár sekund později ještě vypálil Procházka a opět prověřil hostujícího gólmana, jenž vyrazil míč na roh.
28'
Mapuku dostal po výkopu Mitreva naloženo od Mirka Radišiće a ten jako první inkasuje žlutou kartu.
25'
Nakonec z toho byl úvodní roh pro Levski, po němž se k hlavičce dostal Jablonský, leč branku o pár decimetrů přestřelil.
24'
Z centru z levé strany domácí nic nevytěžili, ovšem po několika soubojích se opět zmocnili míče a pokračují v útoku.
23'
Hráči Sofie se znovu zmocnili balónu a klidnou kombinací nabírají další procenta do statistiky držení míče.
21'
Další dalekonosná střela už končí v síti a domácí tak vedou již 2:0! Autorem gólu je opět JUNIOR MAPUKU, který se po přihrávce od Procházky zbavil Vukoviće a nenápadnou přízemní střelou z delší vzdálenosti překonal Ličinu, jenž si určitě mohl počínat lépe.
19'
Druhý úspěšný zákrok si připsal hostující brankář Suad Ličina, který si poradil se střelou Narha, jenž mířil přesně doprostřed branky.
17'
Procházka se sice nechal zfaulovat, ovšem jeho kolegové z nařízené rozehrávky nic kloudnějšího nevymysleli a s míčem se dostali do autu.
15'
Denković si navedl balón směrem k ose hřiště, ale střelou z pětadvaceti metrů přestřelil domácí branku o pořádný kus.
13'
Domácí drží míč v klidné části hřiště a snaží se vymyslet recept na obranu Sutjesky, která je zcela zatažená u vlastního vápna.
11'
Miloš Vučić obstaral druhý hostující roh, jenomže svůj centr poslal přímo do náruče pozorného brankáře Levski.
10'
Roman Procházka napřáhl z dobrých třiceti metrů a protáhl Ličinu, jenž skokem k pravé tyči schoval míč v náruči.
9'
Ten nakonec centroval hned dvakrát, ovšem ani jednou z toho ohrožení pro Mitreva nebylo. Zarubica v druhém případě pozdě přiběhl k vzdálenější tyči, aby mohl zakončovat do prázdné branky.
8'
Pirgov před vlastní brankou nic neriskoval a odhlavičkoval balón na rohový kop, jenž zleva rozehraje Vučić.
7'
Hostující útočník Marković dostal hodně prostoru na levém křídle, jenže jen co se dostal do vápna, tak narazil do zpevněného zadáka Levski a o balón přišel.
5'
Domácí, kteří hrají v modrých dresech, se založením další útočné akce nikam nechvátají a dlouze kombinují na vlastní polovině.
3'
Jablonský dobře vystoupil z pozice stopera a skluzem zastavil rodící se rychlý útok Sutjesky.
1'
Tak to je opravdu raketový vstup do zápasu v podání domácího týmu, který se asi po patnácti sekundách dostává do vedení! Na Adenjijiho centr z pravé strany si naskočil JUNIOR MAPUKU a hlavou umístil míč mimo dosah Ličiny.
1'

PFC Levski Sofia: Mitrev (C) – Cvetković, Jablonský, Pirgov, Goranov – Procházka, Panajotov – Adeniji, Vutov, Narh – Mapuku.
Náhradníci: Ljubenov – Buş, Oračev, Angelov, Ivanov, Borimirov, Kabov.

FK Sutjeska: Ličina – Mi. Vučić, Bakrač (C), Radišić, Stijepović – Lončar, Vuković – Zarubica, Kovačević, Denković – Marković.
Náhradníci: Radović – Nedić, Poček, Bubanja, Marušić, Vujović, Ma. Vučić.

Rozhodčí: Lundby – Gundersen, Isaksen (všichni NOR).
FK Sutjeska

Klub z Černé hory je v tomto střetnutí výrazným outsiderem. V tamní lize skončil na konečném čtvrtém místě, přičemž na mistrovský tým Budućnost Podgorica ztratil pouhé dva body. Dobrou sezónu pak Sutjeska potvrdila i v poháru, jenž dokázala ve finále vyhrát na úkor Grbalje. Do Evropské ligy se Nikšić vrací po kratší pauze, v ročníku 2015/16 však nestačil ve druhém předkole na maďarský Debrecín.
PFC Levski Sofia

Domácí tým si vysloužil účast v prvním předkole Evropské ligy za konečné třetí místo v nedávno skončené bulharské lize, když po skončení nadstavbové části zvládl i následné playoff s celkem Vereja Stara Zagora. V minulé sezóně se Levski v pohárech příliš neukázalo, bylo nasazeno do druhého předkola Evropské ligy a v něm po dvou remízách neprošlo přes slovinský Maribor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.