Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Utrecht : Valletta - 20. července 2017   19:30

Utrecht
Utrecht
18' Klaiber  • 76' Janssen  • 83' Labyad
3:1
(1:0)
Valletta
Valletta
88' Santiago
Utrecht
Jensen – van der Maarel, Janssen (C), Brama (85. Leeuwin), Braafheid (86. Emanuelson) – Klaiber, Van De Streek, Ayoub – Emilio Kerk (62. Dessers), Makienok, Labyad.
Marsman – van der Meer, Ould-Chikh, Troupée. Trenér: Erik Ten Hag.
Mandemakers - Waalwijk (NED)
Valletta
Bonello – Umeh, S. Borg, Camilleri (C), Zerafa (87. Zerafa) – Santiago, Cruz Gill, Pani – Romeu (58. Briffa), Velasco, Mifsud (71. Nwoko).
Vella – Dimech, Fenech, Pulis. Trenér: Zoran Popovic.

Zatímco úvodní zápas druhého předkola UEFA Europa League mezi Utrechtem a Vallettou žádný gól nenabídl, odveta na stadionu Mandemakers ve Waalwijku nabídla hned čtyři. V dresu Utrechtu se prosadili Sean Klaiber, Willem Janssen a Zakaria Labyad, zatímco za hosty už pouze korigoval a tečku maltského klubu na evropské scéně udělal Malano Santiago. Nizozemský celek byl v doma od úvodních minut lepší a zaslouženě se může těšit na to, jaký mu zítřejší los přinese soupeře ve třetím předkole. Konečný výsledek: FC Utrecht 3 La Valletta FC 1.
90+3'
90'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec zápasu 3 minuty.
88'
Valletta právě vstřelila branku!
MALANO SANTIAGO si naběhl dvě minuty před koncem zápasu na centr z rohového kopu a téměř z hranice malého pokutového území usměrnil míč hlavou ke vzdálenější pravé tyči.
87'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Joseph Zerafa, přichází Jean Borg.
86'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Edson Braafheid, přichází Urby Emanuelson.
85'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Wout Brama, přichází Ramon Leeuwin.
83'
Utrecht právě vstřelil branku!
ZAKARIA LABYAD si na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky naběhl na fantastický diagonální pas ze středu hřiště a po zpracování míče nádhernou technickou střelou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány – 3:0!
80'
Malano Santiago se pokusil u pravé postranní čáry v obležení dvou protihráčů o tzv. Zidanovku, která mu nevyšla a navíc se během ní málem nepříjemně poranil. Hra přerušena.
76'
Zakaria Labyad se postavil na pravé straně hřiště k rozehrání rohového kopu a po jeho krásném centru se na vzdálenější tyči prosadil hlavou WILLEM JANSSEN! Kapitán domácího Utrechtu zvýšil na 2:0 a z postupovými nadějemi Valletty už to vypadá hodně špatně.
75'
Simon Makienok stál v momentě kolmé přihrávky středem hřiště v blízkosti hranice šestnáctky zády k bráně, a tak parádní patičkou bez přípravy prodloužil míč na jednoho ze spoluhráčů, jehož střela byla zablokována.
73'
Trojice hráčů Utrechtu se snažila v blízkosti levé tyče po pěkné kombinační akci a kolmé přihrávce dostat ke střele, jenže ani jeden z nich neuspěl, respektive uspěl, ale jeho pokus byl zablokován.
71'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Michael Mifsud, přichází Kyrian Kwoko.
70'
Hráči Utrechtu neustále působí živím dojmem a na bránu Henryho Bonella se vrhá jeden útok za druhým, zatímco fotbalisté Valletty už toho zřejmě mají plné zuby.
67'
O další střelecký pokus se postaral, hádejte kdo? Simon Makienok využil propadnutého míče po rozehrání rohového kopu a na pravé straně šestnáctky napřáhl k přízemní diagonální střele, která zhruba o metr a půl minula vzdálenější levou tyč.
66'
Střídající Cyryel Dessers se málem pár okamžiků po příchodu na hřiště uvedl gólem, když se v blízkosti levé tyče dostal ke střele, Henry Bonello se ale propálit podruhé nenechal a vytáhl další skvělý zákrok! Stále je to 1:0.
63'
Simon Makienok se po kolmém pasu za obranu řítil sám na bránu a na značce pokutového kopu byl stažen zezadu k zemi, penalta se ovšem nepískala a Henry Bonello míč po pádu na zem a rychlém výběhu z brány ukryl pod sebou!
62'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Emilio Kerk, přichází Cyriel Dessers.
61'
Těžko říci, zda chtěl Uchenna Umeh z pravé strany hřiště střílet nebo centrovat, každopádně míč z jeho kopačky mířil pod břevno a David Jensen se pořádně zapotil, když ho ve výskoku jednou rukou na vzdálenější tyči vyboxoval mimo!
58'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Romeu, přichází Roderick Briffa.
57'
Willem Janssen se dopustil hloupého faulu, za který navíc viděl žlutou kartu, když uprostřed hřiště zezadu stáhl za ramena jednoho z hráčů Valletty k zemi.
57'
Už to vypadalo, že se Valletta dostane uprostřed šestnáctky do zakončení, jenže přízemní centr z levé strany byl odvrácen, stejně jako následný kolmý pas vzduchem za obranu.
55'
Ze druhého poločasu uběhlo téměř deset minut a po přestávce zatím marně čekáme na nějakou slibnou brankovou příležitost. Fotbalisté Utrechtu jsou každopádně pány na hřišti a mají vývoj odvetného utkání druhého předkola UEFA Europa League pevně pod kontrolou.
53'
Valletta si koledovala o druhý inkasovaný gól po téměř naprosto stejné situaci, když do pokutového území přilétl přízemní centr z pravé strany a hosté ho nedokázala odvrátit. Využít toho mohl uprostřed šestnáctky Yassine Ayoub, jenže ve snaze míč trefit z otočky promáchl.
52'
Fanoušci Utrechtu jsou se současným stavem zápasu pochopitelně spokojeni, ostatně jejich hlasivky mluví za vše. Stadionem Mandemakers se rozléhají hlasité pokřiky.
51'
Dvojice hráčů Utrechtu se po špatném odkopu jednoho z hostujících obránců snažila vypálit zpoza šestnáctky, ke střele se ale nakonec dostal až třetí hráč, jehož pokus byl zablokován.
49'
Simon Makienok si nabíhal do šestnáctky na kolmý pas, jenže míč se k němu nedostal a hráči maltského klubu se ubránili.
48'
Po přestávce se zatím vůbec nic nezměnilo. Utrecht dobře brání a zároveň je směrem vpřed hodně aktivní. Gyrano Emilio Kerk se snažil uniknout podél pravé postranní čáry, jenže si míč příliš předkopl a následovat odkop od brány Henryho Bonella.
46'
Utrecht rozehrál druhý poločas zápasu a už je jisté, že Valletta ve čtvrtém utkání v řadě na evropské scéně čisté konto neudrží. Stále však může pomýšlet na postup, za současného vývoje zápasu ji totiž "stačí" vyrovnat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:29.
Utrecht šel od úvodních minut za vstřelením vedoucího gólu a radost jeho fotbalistů na sebe nenechala dlouho čekat, když se po čtvrt hodině hry prosadil Sean Klaiber, který nádherným volejem zpoza šestnáctky vymetl levý horní roh brány, aniž by si nechal míč spadnout na zem. Skóre po prvním poločase: FC Utrecht 1 La Valletta FC 0.
45+1'
45+1'
Čtvrtý rozhodčí nastavil nad rámec prvního poločasu 1 minutu.
45'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát jen několik málo sekund a za chvíli se dozvíme, kolik se bude nastavovat.
44'
Valletta je směrem vpřed až na jednu výjimku naprosto bezzubá. Domácí brankář David Jensen je bez práce.
42'
Yassine Ayoub si na vzdálenější levé tyči naběhl na přetažený přízemní centr z pravého křídla a poté míč vracel z ostrého úhlu pod sebe. Pokud by tam byl některý z jeho spoluhráčů, uklízel by míč do prázdné brány, domácí záložník ovšem našel pouze jednoho z obránců Valletty.
40'
Simon Makienok je dnes hodně aktivní a obrana Valletty má s jeho bráněním obrovské problémy. Domácí útočník se opět snažil prosadit na pravé straně šestnáctky, z ostrého úhlu se ale k ohrožení hostující brány tentokrát nedostal.
37'
Simon Makienok si na pravé straně šestnáctky naběhl na nádherný a dlouhý kolmý pas za obranu a přízemní střelou bez přípravy mířil ke vzdálenější levé tyči! Brankáře Henryho Bonella sice obstřelil, míč ale nakonec jemně olízl tyč a skončil v zámezí!
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Utrecht zatím míří za postupem poté, co se v sedmnácté minutě prosadil Sean Klaiber, který předvedl úžasný volej.
32'
První velká příležitost Valletty! Domácí obranná řada se ocitla po zahrání malé domů v nedbalkách a Maximiliano Velasco se mohl řítit sám na bránu, jenže těsně za hranicí šestnáctky se uvnitř pokutového území rozhodl pro diagonální přihrávku, která byla sražena mimo.
30'
Yassine Ayoub utrpěl u pravé postranní čáry ve středu hřiště nějaké nepříjemné zranění a musel po ošetření z hrací plochy. Zda se na ni vrátí se dozvíme za pár okamžiků.
29'
Michael Mifsud na pravé straně obranné poloviny svého týmu stáhl jednoho z hráčů Utrechtu k zemi a viděl žlutou kartu.
26'
Velká převaha domácího celku pokračuje. Hráči nizozemského klubu se pokouší co nejrychleji navýšit své jednobrankové vedení. O poslední střelecký pokus se postaral kapitán Willem Janssen, míč z jeho kopačky ale zamířil nad břevno.
23'
Henry Bonello si připsal po rozehrání rohového kopu Utrechtu z pravé strany hřiště fantastický zákrok, když na vzdálenější levé tyči vychytal Simona Makienoka, který chytře hlavičkoval o zem!
22'
Gyrano Emilio Kerk dostal uprostřed šestnáctky příliš mnoho času na to, aby si míč zpracoval po dalším špatně odvráceném centru na pravačku a vypálil, jeho následná střela ale byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče na rohový kop.
18'
Fotbalisté Valletty sice dokázali odvrátit další centr Utrechtu z levé strany hřiště, jenže SEAN KLAIBER se poté nádherně opřel do míče a z voleje ho poslal zpoza šestnáctky do levého horního rohu brány! Spektakulární volej, po kterém Utrecht vede 1:0! Zcela zaslouženě.
15'
Obrázek hry se vůbec nemění. Utrecht se stále snaží dobýt hostující bránu a ujmout se vedení, jenže centry ze stran, kterých bylo během posledních okamžiků velké množství, kýžený výsledek a nějaké velké šance nepřinášejí.
13'
Hlavní rozhodčí Ian McNabb poprvé v zápase sáhl pro žlutou kartu, kterou viděl Joseph Zerafa poté, co se jednomu z protihráčů postavil do cesty a tělem ho poslal ostře k zemi.
11'
Simon Makienok se ocitl v obrovské brankové příležitosti! Yassine Ayoub poslal do šestnáctky Valletty z levé strany na první pohled nikterak nebezpečný přízemní centr, jenže jeden z hostujících obránců ho nedokázal odvrátit a navíc podklouzl. Simon Makienok se snažil z otočky zamířit přízemní střelou k pravé tyči, jenže byla příliš slabá a Henry Bonello si připsal důležitý zákrok.
9'
Michael Mifsud si nabíhal na pravé straně hřiště na prudký kolmý pas za obranu, jenže z akce nakonec nic nebylo, jelikož rozhodčí odpískal faul, ke kterému došlo ve středovém kruhu.
8'
Fotbalisté Utrechtu pokračují v nastaveném trendu a mají územní převahu, zatím se ovšem k přímé střele na bránu nedostali.
7'
Sám faulovaný Zakaria Labyad se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho přízemní střela z levé strany hřiště zamířila u přední tyče do boční sítě.
6'
Romeu se dopustil faulu v blízkosti hranice vlastní šestnáctky poté, co se Zakaria Labyad prezentoval pěkným zaseknutím míče. Následovat bude volný přímý kop z úhlu.
5'
Claudio Pani rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop, po kterém se jeden z jeho spoluhráčů na vzdálenější tyči dostal k zakončení, které přišlo z hlavy a bylo zablokováno.
4'
Utrecht má od úvodních minut zápasu převahu a do šestnáctky Valletty létá jeden míč za druhým. Valletta se vždy úspěšně ubránila, a když už zkusil Sean Klaiber vypálit zpoza hranice pokutového území, jeho střela zamířila těsně vedle levého horního rohu brány!
3'
Maximiliano Velasco se pokoušel zaběhnout za obranu Utrechtu, jenže si nepohlídal ofsajdovou past.
2'
Valletta se hned během úvodní minuty utkání dostala do potíží, když Joseph Zerafa špatně zpracoval míč a vzápětí ho odkopl za postranní čáru. Utrecht se ovšem k ohrožení hostující brány po autovém vhazování na pravé straně hřiště nedostal.
1'
Fotbalisté obou týmů již nastoupili na hrací plochu a v kruhu se objali, aby se nabudili před důležitou odvetou druhého předkola UEFA Europa League. Výkop obstarají hosté, tedy hráči maltského klubu Valletta.

FC Utrecht: Jensen – van der Maarel, Janssen (C), Brama, Braafheld – Klaiber, Van De Streek, Ayoub – Emilio Kerk, Makienok, Labyad.
Náhradníci: Marsman – Leeuwin, Dessers, van der Meer, Emanuelson, Ould-Chikh, Troupée. Trenér: Erik Ten Hag.

La Valletta FC: Bonello – Umeh, S. Borg, Camilleri (C), Zerafa – Santiago, Cruz Gill, Pani – Romeu, Velasco, Mifsud.
Náhradníci: Vella – Briffa, Dimech, Nwoko, Fenech, J. Borg, Pulis. Trenér: Zoran Popovic.

Rozhodčí: Ian McNabb. Asistenti: Stephen Bell, Georgios Argyropoulos. Čtvrtý rozhodčí: Steven Taylor (všichni NIR).
Valletta dokázala v prvním zápase druhého předkola UEFA Europa League uhrát před vlastním publikem proti Utrechtu bezbrankovou remízu a naděje obou týmů tak zůstávají vyrovnané. Klub z Malty prodloužil svou neprůstřelnost na tři zápasy v řadě a k postupu mu stačí jakýkoliv nerozhodný výsledek, kromě bezbrankové remízy, která by znamenala prodloužení. Utrecht se kvalifikoval do UEFA Europa League ze čtvrtého místa v Eredivisie a základní skupinu si zahrál v sezóně 2004/05 a 2010/11. Los třetího předkola proběhne již v tento pátek 21. července ve 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.