Atlético Madrid - Espanyol: Hostující López září! Zkušený gólman vychytal Griezmanna

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 39 707 diváků.
Utkání končí bezbrankovou remízou a bohužel, kvalitní fotbal jsme sledovali snad možná v posledních deset minutách, do té doby to byla taktická a urputná bitva, téměř bez šancí na jedné či druhé straně. Paradoxně nejvíce hrozil Espanyol, který spoléhal na brejky a dva z nich zaváněly gólem, Atlético podržel gólman Oblak. Domácí si vytvořili v podstatě jedinou čistou gólovou šanci, ale ani oni skórovat nedokázali, i přes povedený závěr a body se tak dnes dělí.
90+4
90+3
Jan Oblak vykopává, míč se ale na druhé straně dostává k jeho protějšku a Diego López takticky vyčkává s odkopem od branky.
90+2
Espanyol se nyní drží na útočné polovině, to se domácím pranic nelíbí.
90
Salva Sevilla pálí uvnitř vápna Atlética, ale dlouhý pas, který napálil z voleje, nedokázal lépe usměrnit, než vysoko nad branku.
90
Ale ani tentokrát se skóre nemění, přesto domácí dál tlačí „na pilu“.
89
Další roh, tentokrát z levé strany rozehraje Koke.
89
Rohový kop, závěr má Atlético dobrý, proč to nešlo v průběhu celého zápasu?
88
Žlutou kartu dostává Diego Godín (Atlético Madrid).
87
Po střele Griezmanna, kdy míč i tak zamířil mimo branku Espanyolu, chladí napětí sudí, který předtím odpískal ofsajd.
85
Trochu nervózní závěr zápasu, Diego Simeone zuřivě diriguje nejen hráče, ale i diváky na stadionu.
84
Možná až příliš se nyní domácí upínají na to, že po nějakém zákroku ve vápně Espanyolu odpíská sudí penaltu.
83
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Saúl Ñíguez.
80
Poslední desetiminutovka a zatím to, stejně jako v prvním barcelonsko-madridském souboji mezi FCB a Realem, vypadá na remízu.
78
Atlético se nyní snaží dobývat pokutové území soupeře, ale akce domácích sráží velké množství chyb a nepřesností, jako nyní, při centru Gabiho z levé strany.
77
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Felipe Caicedo.
76
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Salva Sevilla.
75
Žlutou kartu dostává Gerard Moreno (Espanyol Barcelona) po faulu na Godína.
73
Diego Godín se poroučel na trávník a domácím se nabízí výhoda volného kopu, na polovině soupeře, ale daleko od branky Lópeze.
72
Atlético znovu na útočné polovině, hosté se nyní dostávají pod tlak.
71
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Ángel Correa.
70
A po nepřesné hlavičce Giméneze budou rozehrávat od vlastní branky hosté.
69
Další akce Atlética, při níž se Diego López určitě zapotil, střelu Carrasca vyráží na roh!
68
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Tiago, přichází Nicolás Gaitán.
68
Koke rozehrál z levé strany, ale domácí se prosadit nedokázali, na řadu tak přichází avizované střídání v sestavě Atlética.
68
Přesto domácí zůstali v útoku a nakonec, díky zákroku Diega Lópete, vybojovali rohový kop.
67
Přihrávka Filipe Luíse, z levé strany, nepřesná, hosté zachytávají pas.
66
Na lavičce Atlética se do hry chystá Nicolás Gaitán, který by měl v nejbližších minutách přijít na trávník.
65
A první gólová šance domácích! Nejprve Diego López vyráží střelu Gabiho, poté se míč dostává na levou stranu, odkud odkrytou branku netrefil Antoine Griezmann!
64
Míč nyní létá ze strany na stranu, aniž by ho kdokoliv déle podržel na svých kopačkách.
63
Jan Oblak lapil míč po centru soupeře a může rozehrávat od své branky.
62
Diváci se dnes napískají... výkon Atlética rozhodně nesplňuje jejich nároky.
60
Léo Baptistão se nyní dostává do dnešní druhé největší šance a znovu fantasticky zachránil Jan Oblak!
59
Koke faulován Javi Fuegem, domácí získávají volný kop na útočné polovině, ale daleko od branky Lópeze.
57
Nákop domácích na levou stranu, tam ale José Giménez nemá šanci zachytit míč na hrací ploše.
56
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Hernán Pérez.
55
Jenže k tomu je zapotřebí alespoň přesně odcentrovat, což se zatím ani jednomu z týmů nedaří.
54
Rohových kopů rychle přibývá, ale chtělo by to již nějaký gól.
53
Juanfran ztroskotal na bránícím Aarónovi, míč ale zůstane na kopačkách domácích borců.
51
Z dalšího rohového kopu již hosté branku neohrozili, míč mají domácí.
50
Víctor Sánchez rozehrál rohový kop z pravé strany, Léo Baptistão se dostal do zakončení, míč ale poslal nad branku bránící Godín.
49
V úvodu druhého poločasu zatím registrujeme velké množství faulů, které kouskují hru.
48
Filipe Luís fauluje Léo Baptistãa, míč mají hosté, ale ne na dlouho, nyní budou vhazovat domácí.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Rozhodčí Santiago Jaime Latre ukončil první poločas, aniž by nastavil vteřinu navíc. Pro samotný fotbal asi dobře, protože ze strany obou týmů, zejména toho domácího, to bylo docela trápení v koncovce. Nakonec si největší šanci první půle vytvořili hosté, ale domácí tým podržel gólman Oblak.
45
44
Hosté nyní s míčem u půlící čáry, ale nikam se neženou, hlavně neudělat chybu.
43
A byla z toho největší šance zápasu, kdy se do zakončení dostal Gerard Moreno, kterého ale fantasticky Jan Oblak vychytal.
42
Yannick Ferreira-Carrasco neudržel míč na polovině Espanyolu, hosté jdou do útoku.
41
Míč se vrací na polovinu Atlética, které stále marně dobývá branku Espanyolu.
40
Poslední pětiminutovka prvního poločasu, Kévin Gameiro se snažil dostat ke střele uvnitř vápna, ale defenziva Espanyolu pracuje zatím na výtečnou.
37
Stále svítí na tabuli bezbrankové skóre, vypadá to, že s tímto fotbalem se ani gólu do konce poločasu nedočkáme.
36
Bleskovou akcí vybojoval Antoine Griezmann na levé straně roh pro Atlético, ten rozehraje Koke z levé strany.
35
Diego López nespěchá s odkopem od branky, ani pískot diváků na tom nic nezmění.
34
Nic, míč má López, akci Atlética zastavil odpískaný ofsajd.
34
A ani Espanyol neohrozil branku soupeře, co nyní domácí?
33
Espanyol rozehrává volný kop na polovině soupeře, jmenovitě David López v blízkosti půlící čáry.
31
Nepřesnou přihrávkou končí akce domácích, ti jsou ale bleskově zpět.
30
Ani po rohu Atlética nic nového, nakonec museli domácí bleskově řešit rychlý brejk soupeře, což vyřešil Koke (Atlético Madrid), ale pouze za cenu faulu, za nějž dostal kartu.
30
Je za námi první půl hodina hry, nic zásadního se zatím neudálo, třeba se to změní nyní, kdy mají domácí rohový kop.
29
Výkop Lópeze, míč na polovině získávají domácí, kteří ale musí spěchat k vlastní brance pod tlakem soupeře a Jan Oblak musí bleskově odehrát míč pryč.
28
Domácí vhazují, ale míč končí v náruči Diega Lópeze a diváci znovu začínají pískat.
27
Kévin Gameiro neobelstil bránícího Léo Baptistãa, na levém křídle, míč končí v autu.
26
Pablo Piatti rozehrává volný kop na útočné polovině, ale i tuto akci přerušil pískot sudího.
24
Akci Atlética přerušuje odpískaný útočný faul na hranici pokutového území Espanyolu.
23
Žlutou kartu dostává Papakouli Diop (Espanyol Barcelona), který šel ostře do souboje s Giménezem, od něhož pak ale dostal „naloženo“ kopačkou do rozkroku, to se však obešlo bez reakce.
22
Pískot diváků se nyní snáší na hlavy domácích borců, ti jsou zatím bezradní v útoku.
21
Juanfran volí malou domů a domácí znovu rozehrávají.
20
Je za námi prvních dvacet minut, které sice žádné super akce nebo góly nenabídly, dokonce se ani nehraje kdovíjak strhující fotbal, přesto je, na co se dívat.
19
První střela hostů, Gerard Moreno pálí uvnitř vápna, byla to střela z otočky, která tak úplně nesedla a míč chytá Jan Oblak.
18
Statistika držení míče – 65% : 35%.
17
Pozor, Koke se z pravé strany dostal do vápna, kde zkoušel přelobovat Lópeze, ten tomu ale udělal přítrž.
16
Espanyol sází vše na dobrou defenzívu, zatím to vychází.
14
Yannick Ferreira-Carrasco zkoušel z levé strany poslat míč před branku, tam ale jako správný kapitán zasáhl Víctor Sánchez, který míč zachytil.
13
Koke rozehrál z levé strany, míč ale končí na hlavě bránícího hráče, míč míří k půlící čáře.
12
Rohový kop pro Atlético, zasloužil se o to Filipe Luís.
11
Tiago se unáhlil se svým nákopem, hodně nepřesný pas končí na kopačce obránce Espanyolu.
10
Atlético v první desetiminutovce aktivnější, svou převahu ale zatím nedokázalo gólově vyjádřit.
9
Koke centruje do vápna na Gameira, ale před ním sebral míč pozorný Diego López.
8
Vracející se Juanfran ale zachytil nepřesnou přihrávku Piattiho.
7
Míč končí v autu, hosté rychle vhazují a zkouší rychlý brejk.
6
Hosté se v pohodě ubránili, následně také při rohovém kopu Atlética, míč směřuje až na polovinu Atlética.
5
Juanfran vybojoval volný kop z pravé strany, u pokutového území soupeře, není to ale tak nebezpečná pozice pro branku Diega Lópeze.
4
Opatrný úvod zápasu, Atlético drží míč, ale nedostává se do blízkosti vápna Espanyolu.
2
Míč ve středí hřiště, hosté vyčkávají, domácí kombinují.
1
Jako na většině stadionů v Evropě, i na stadionu Vicente Calderóna minuta ticha za oběti leteckého neštěstí v Kolumbii.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, J. Giménez, Godín, Luís – Gabi, Tiago – Koke, Griezmann, Ferreira-Carrasco – Gameiro.
Náhradníci: Moyà – Ñíguez, Á. Correa, Savić, Lucas Hernández, Partey, Gaitán.

Espanyol Barcelona: Diego López – V. Sánchez, David López, D. Reyes, Aarón – Jurado, Diop, Fuego, Piatti – G. Moreno, Baptistão.
Náhradníci: Roberto – R. Duarte, Ó. Duarte, Sevilla, J. A. Reyes, F. Caicedo, H. Pérez.

Rozhodčí: Santiago Jaime.
ESPANYOL BARCELONA
Espanyol je remízovým králem LaLigy, když ze třinácti odehraných zápasů hned šest skončilo v jeho případně nerozhodným výsledkem. Naposledy tuto "tradici" Espanyol potvrdil v týdnu, v utkání 4. kola Copa del Rey, kdy remizoval 1:1 v Alcorcónu. To se ale již zdálo, že by Espanyol mohl nastoupit na vítěznou cestu, když po výhře v Alavésu vyhrál doma i nad Leganés, naváže tak v dalším ligovém kole na dvě předchozí vítězství, byť na hřišti favorizovaného Atlética?
ATLÉTICO MADRID
Na stadiónu Vicente Calderóna dnes dojde k druhému fotbalovému souboji Madridu a Barcelony! Po slavném El Clásicu přijde na řadu souboj "těch druhých", tedy Atlética a Espanyolu! Po sérii dvou porážek začátkem listopadu začalo Atlético zase vítězit, porazilo v Lize mistrů doma Eindhoven 2:0, snadno si poradilo s domácí Osasunou 3:0 a nakonec si i zastřílelo v týdnu ve 4. kole Copa del Rey, kde zvítězilo na hřišti Guijuela 6:0. Na rozdíl od předchozí sezóny nabírá Atlético na čelo tabulky již nepříjemnou ztrátu, která je již devítibodová.
Vítejte u onlajn přenosu utkání čtrnácého kola španělské LaLigy, v němž domácí ATLÉTICO MADRID přivítá ESPANYOL BARCELONU. Utkání se odehraje na stadionu Vicente Calderóna v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.