Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Newcastle - 7. listopadu 2023   18:45

Dortmund
26' Füllkrug (Sabitzer) • 79' Brandt (Adeyemi)
2:0
(1:0)
Dortmund
Kobel (C) – Süle, Hummels, Schlotterbeck, Ryerson – Sabitzer, Özcan – Adeyemi (80. Reus), Nmecha, Brandt – Füllkrug (87. Moukoko).
Lotka, Meyer – Binsibajní, Blank, Bynoe-Gittens, Malen, Haller, Reyna, Wolf.
Hernández – Naranjo, Sánchez (ESP)
Signal Iduna Park, Dortmund
Newcastle
Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Hall (46. Almirón) – Longstaff, Guimarães, Willock (80. Miley) – Livramento, Wilson (46. Gordon), Joelinton.
Dúbravka, Karius – Dummett, De Bolle, Parkinson.

Fotbalisté Borussie Dortmund udělali naprosto zásadní krok k postupu do jarní fáze Ligy mistrů, když porazili Newcastle 2:0 brankami Niclase Füllkruga z 26. a Juliana Brandta ze 79. minuty.

Dnešní výhrou Borussia odskočila svému dnešnímu soupeři na rozdíl tří bodů, navíc má výrazně lepší bilanci ze vzájemných zápasů a pokud AC Milán ve večerním zápase neporazí PSG, tak Borussii bude stačit k postupu jakékoliv jedno vítězství bez ohledu na výsledky ostatních zápasů.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:5.
90+3'
90+3'
Trippierův centr byl odražen k Almirónovi, jehož střela je zablokována.
90+2'
Trippierův roh se zase neujal, pak mohl do brejku vyrazit Moukoko, ten si ale příliš předkopl míč.
90+1'
Livramento se z ostrého úhlu pokusil zaskočit Kobela, ten ale vyrazil technickou střelu na horní síť.
90+1'
Rozhodčí Hernández Hernández nebude moc dlouho prodlužovat herní trápení Newcastlu, nastavuje jen tři minuty.
90'
Další nepřesnost hostů, vhazovat bude Niklas Süle.
89'
Moukoko se do pokutového území nedostal přes Lascellese, přesto Borussia s přehledem ovládá závěr zápasu.
87'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.
85'
Borussia znovu zaútočila do otevřené obrany Newcastlu, Brandt ale tentokrát pokazil přihrávku do pokutového území.
83'
Newcastle se v poslední době v ofenzivě velmi trápí, na kopačkách hostujících hráčů se kupí více a více nepřesností.
81'
Při dalším rychlém přechodu do útoku potáhl míč Ryerson, pak ale po zemi střílel jen k anglickému reprezentačnímu brankáři.
80'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Lewis Miley.
80'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marco Reus.
79'
Dortmund právě vstřelil branku! Obrovská euforie v Signal Iduna Parku! Domácí totiž ubránili standardní situaci takovým způsobem, že Adeyemi rozjel brejk dva na jednoho, JULIAN BRANDT potáhl míč ze středu hřiště až do pokutového území a obstřelil brankáře Nicka Popa!
78'
Almirón byl u postranní čáry faulován Adeyemim, následovat bude standardní situace pro Magpies.
77'
Na opačné straně nepřesně zakončoval Julian Brandt, bude se kopat od branky Nicka Popeho.
76'
Newcastle se ve velkém počtu hráčů usadil u pokutového území Dortmundu, Bruno Guimaraes ale Almirónovi vracel velmi nepřesně lobovanou přihrávku.
75'
Borussia zamířila do otevřené obrany Newcastlu, Brandtovi se ale nepovedlo propasírovat přihrávku na volnou dvojici Adeyemi – Füllkrug.
73'
Po střetu s Livramentem skončil na trávníku Karim Adeyemi, podle španělského arbitra se jednalo zřejmě o oboustranné držení.
73'
Nick Pope už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
72'
Velká nepříjemnost pro Newcastle, zraněn je totiž Nick Pope a hostující brankář musí být ošetřen.
71'
Ten už se stal kořistí Nicka Popeho.
70'
Série rohových kopů, po tom druhém Brandtově Nmecha zakončoval patičkou do jednoho z hostujících zadáků, následovat bude další rohový kop.
69'
Adeyemi se na pravém křídle nepovedlo přihrát přes Livramenta, následovat bude rohový kop.
68'
Anthony Gordon se neúspěšně tlačil do pokutového území, Marcel Sabitzer o něj zahrál míč do zámezí a rozehrávat bude Gregor Kobel.
65'
Brandtův skákavý centr do pokutového území Anthony Gordon srazil k brankáři Popemu.
64'
Adayemiho nakopnutí Joelintonem rozhodčí Hernández Hernández odpískal s drobnou prodlevou, přesto zcela jisté správně.
63'
Joe Willock vystřelil z hranice pokutového území po zemi jen přímo do středu branky.
62'
Domácí ze standardní situace nezahrozili, podobně tomu pak bylo z nakrátko rozehraného rohu, po němž se Brandt neprokličkoval do pokutového území.
60'
Lascelles se nedovoleně opřel do zátylku Füllkruga, následovat bude standardní situace pro Borussii.
60'
Joelinton si na levém křídle pomohl rukama v souboji s Özcanem, rozehrávat mohou domácí.
59'
Felix Nmecha z dálky střílel po zemi, Nick Pope si teď připsal výrazně jednodušší zákrok.
58'
Na opačné straně Brandt pálil z dobrých dvaceti metrů k tyči, Pope stačil jeho střelu vyrazit vedle branky.
56'
Obrovská příležitost Newcastlu! Na skvělý centr Livramenta si naskočil Joelinton, zblízka ale branku trestuhodně minul!
55'
Miguel Almirón se ocitl v dobře třímetrovém ofsajdu, pak se nechápavě otočil na čárového rozhodčího, zda to byl skutečně on, kdo byl za domácími zadáky.
54'
Trippierův centr se neujal, podobně neúspěšně se pak z levého křídla snažil odcentrovat Almirón.
53'
Miguel Almirón byl faulován u postranní čáry, hosté budou zahrávat standardní situaci.
51'
Borussia se dostala k rohovému kopu, po něm se žádný z domácích hráčů nedostal do zakončení.
49'
Centr z levé strany Mats Hummels odrazil jen k Almirónovi, tomu střela nevyšla a zamířila za vzdálenější tyč.
48'
Livramento pronikl po pravém křídle, následnou prudkou přihrávku před branku Kobel vytáhl mimo dosah hostujících hráčů.
47'
Fanoušci Borussie zaházeli okraj hřiště různými předměty, už se ale může pokračovat ve hře.
46'
V závěru úvodní minuty druhého poločasu si palebnou pozici našel Karim Adeyemi, mířil ale přímo do náruče Nicka Popeho.
46'
Borussia po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Miguel Almirón.
46'
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Anthony Gordon.
46'
Pro dnešek skončili Callum Wilson a Lewis Hall, což znamená, že Valentino Livramento se zřejmě stáhne z postu pravého křídla na krajního beka.
Hostující trenér Eddie Howe do druhého poločasu výrazně změní sestavu, do hry se chystají Miguel Almirón a Anthony Gordon.
První poločas souboje Borussie Dortmund s Newcastlem nabídl minimum fotbalové zábavy, přesto jsme se dočkali branky, když jedinou výraznější příležitost dokázal po souhře s Marcelem Sabitzerem proměnit Niclas Füllkrug.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Hernández Hernández k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Trippierův přetažený rohový kop vracel před branku Lascelles, pak Joelinton hlavičkoval k tyči, tam ale včas zakročil Gregor Kobel.
44'
Další faul domácích, tentokrát Süle podrazil Joelintona, vše ale jsou fauly daleko od pokutového území.
43'
Valentino Livramento byl faulován při přechodu středové čáry, hosté už rozehráli z místa přestupku.
41'
Newcastle zahrával standardní situaci na útočné polovině, rozehrávka po zemi ale vůbec nevyšla, neboť Willock dostal příliš dlouhý pas do pokutového území a bude se kopat od domácí branky.
40'
Přetažený centr Joelintona mířil mezi nabíhající dvojici Wilson – Livramento.
38'
Özcan byl ve středu hřiště tvrdě sražen Brunem Guimaraesem, ten se zatím do hry pořádně nedostal.
37'
Joelintonovi se nepovedlo zpracovat dlouhý nákop za žluto-černou obranu, pro míč si došel Gregor Kobel.
36'
Po útočné souhře domácích se do zakončení dostal Niklas Süle, jeho rána prosvištěla nad brankou Newcastlu.
35'
Füllkrug u průsečíku středové a postranní čáry srazil Joelintona, rozehrávat mohou hosté.
34'
Newcastle pomalu vyrovnává držení míče, které měl Dortmund v úvodních dvaceti minutách až dominantní, zatím to ale nemá žádný další efekt.
32'
Po Trippierově rohu se do vzduchu zavěsil Fabian Schär, hlavičkoval ale do připraveného Gregora Kobela. Registrujeme vůbec první střelecký pokus Newcastlu v dosavadním průběhu zápasu.
31'
Livramento se z voleje snažil přihrát před branku, Julian Ryerson srazil míč na rohový kop.
29'
Centr Lewise Halla mířil jen k bránícím hráčům Borussie, Newcastle ale pochopil, že bude muset výrazně zvýšit svoji aktivitu.
28'
Adeyemi dostal příliš dlouhý pas k postranní čáře, míč se snažil ještě zpracovat rukou, což neuniklo pozornosti rozhodčích.
26'
Dortmund právě vstřelil branku! Borussia se ujímá vedení! Domácí se protlačili do pokutového území, kde si NICLAS FÜLLKRUG vyměnil míč s Marcelem Sabitzerem a zblízka nedal Popemu nejmenší šanci zasáhnout!
24'
Hummels u postranní čáry podrazil Wilsona, Newcastle bude rozehrávat na své polovině.
22'
Trippier rozehrál nakrátko k Longstaffovi, jenž vracel svému spoluhráči patičkou zpět, na následný prudký pas Trippiera před branku žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.
22'
Callum Wilson v souboji s Matsem Hummelsem vybojoval premiérový roh pro Newcastle.
21'
Joe Willock se na levém křídle dostal k centru, ten ale přetáhl až za domácí branku, Wilson tak už ani nemohl na míč dosáhnout.
20'
Když už se teď téměř výjimečně dostali k míči i hosté, tak to doprovází hlasitý pískot vyprodaného Signal Iduna Parku.
19'
I nadále se hraje pod taktovkou domácích hráčů, ti si ale momentálně přihrávají jen na vlastní polovině. Newcastle evidentně přijel s velmi defenzivní strategií, která už pomohla k bodu na San Siru, dnes by ale bod mohl být málo vzhledem k horším vzájemným zápasům s Borussií.
17'
Karim Adeyemi si v pokutovém území Newcastlu našel palebnou pozici, následnou ránu Pope vyrazil před sebe, kde jeho spoluhráči dokázali odklidit míč do bezpečí.
16'
Přetažený centr Juliana Ryersona si pohlídal Lewis Hall.
15'
Adeyemi na pravém křídle neprošel přes Halla, bude z toho jen aut pro Dortmund.
13'
Julian Brandt připravil dobrou palebnou pozici pro Füllkruga, ten pálil tvrdě, ovšem přímo do středu branky a Pope tak mohl vyrazit míč do bezpečného prostoru.
11'
Po Brandtově rohovém kopu se domácí marně dožadovali penalty za údajnou ruku.
10'
Následný Brandtův centr ze standardní situace Hall prodloužil za branku, následovat bude druhý rohový kop Borussie.
9'
Lewis Hall nestíhal Juliana Brandta, musel zatáhnout za jeho dres, což znamená žlutou kartu pro hostujícího beka.
8'
Lewis Hall zvládl u rohového praporku souboj s výrazně silnějším Niklasem Sülem, bude se kopat od branky Nicka Popeho.
7'
Julian Brandt se rozběhl po útočné polovině, od rohu pokutového území ale střílel vysoko nad branku.
6'
Brandtův roh se před brankou odrážel po hlavách hráčů obou týmů, do zakončení se ale nikdo z domácích nedostal.
5'
Karim Adeyemi na pravém křídle vybojoval první rohový kop zápasu ve prospěch Borussie Dortmund.
3'
Newcastle se nastěhoval na útočnou polovinu, hosté budou vhazovat na nějakých deseti metrech od rohového praporku.
1'
Borussia oblékla tradiční žluto-černé dresy, Newcastle hraje v zeleném.
1'
Úvodního výkopu se ujala Borussia a je rozehráno!
1'
Trojice španělských rozhodčích v čele s Alejandrem Hernándezem Hernándezem přivádí fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.

Borussia Dortmund: Kobel (C) – Süle, Hummels, Schlotterbeck, Ryerson – Sabitzer, Özcan – Adeyemi, Nmecha, Brandt – Füllkrug.
Náhradníci: Lotka, Meyer – Binsibajní, Blank, Bynoe-Gittens, Malen, Haller, Reyna, Moukoko, Reus, Wolf.
Trenér: Edin Terzić

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Hall – Longstaff, Guimarães, Willock – Livramento, Wilson, Joelinton.
Náhradníci: Dúbravka, Karius – Almirón, De Bolle, Dummett, Gordon, Miley, Parkinson.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Hernández Hernández – Naranjo Pérez, Sánchez Rojo.
Newcastle United

Newcastle v úvodu Premier League prohrál tři z prvních čtyř zápasů, od úvodu září je ale neporažen a jeho ligová série bez porážky trvá už sedm zápasů. V sobotu si ve velmi emotivním utkání poradil 1:0 s Arsenalem, když zápas rozhodla dodnes rozebíraná branka Anthonyho Gordona. V ligové tabulce jsou Magpies šestí se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Manchester City.

Marodka Newcastlu je výrazně citelnější. Jacob Murphy si proti Arsenalu opakovaně vyhodil rameno a Dan Burn si při tvrdém pádu poranil záda a bude mimo hru delší dobu. Mimo hru už jsou Matt Targett, Alexander Isak, Harvey Barnes, Elliott Anderson, Sven Botman, Javi Manquillo a kvůli dlouhodobému trestu za nelegální sázení nemůže hrát ani velká letní posila Sandro Tonali, pro nějž sezóna skončila.

Do Ligy mistrů Newcastle vstoupil ubojovanou remízou 0:0 na AC Milán, kde získal bod díky úspěšné defenzivní taktice. Potom zcela přejel favorizované PSG 4:1 a byl favoritem před prvním vzájemným utkáním s Dortmundem, o prohře 0:1 už ale byla řeč a kvůli horší vzájemné bilanci vstupuje Newcastle do zápasu z třetího místa a dnes by ideálně potřeboval vyhrát, aby měl dobrou výchozí pozici do závěru skupiny.

Při absencích obou levých beků (Targetta i Burna) by šanci mohl dostat mladý Tino Livramento, jenž ve druhém poločase souboje s Arsenalem vymazal ze hry Gabriela Martinelliho.
Borussia Dortmund

Borussia nevstupuje do utkání v ideálním rozpoložení, když v sobotu hrubě nezvládla tradiční německý „Der Klassiker“, Bayernu podlehla v domácím prostředí vysoko 0:4. V tabulce německé bundesligy tak je aktuálně na čtvrté příčce se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Leverkusen.

V Lize mistrů Borussia v úvodních třech kolech vstřelila jedinou branku, přesto je až neuvěřitelně na druhém místě tabulky. Tu jedinou branku totiž vstřelila před dvěma týdny právě v Newcastlu, první vzájemný souboj s dnešním soupeřem rozhodl v závěru prvního poločasu Felix Nmecha. Do skupiny Borussia vstoupila prohrou 0:2 v Paříži, následovala domácí bezbranková remíza s AC Milán.

Kapitán Emre Can stále bojuje s kyčlí, kterou si poranil ve zmíněném zápase v Newcastlu, z dlouhodobých zranění kolene, respektive stehna, se stále zotavují Mateu Morey a Julian Duranville. Včerejší předzápasový trénink nedokončil Marius Wolf, což by mohlo znamenat příležitost pro Juliana Ryersona.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání čtvrtého kola skupiny F Ligy mistrů, v němž Borussia Dortmund přivítá Newcastle United a ve velmi vyrovnané skupině půjde o velmi důležité body do tabulky před posledními dvěma koly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.