Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Lens - 8. listopadu 2023   21:00

Eindhoven
Eindhoven
12' L. de Jong (Bakayoko)
1:0
(1:0)
Eindhoven
Benítez – Teze, Ramalho, Boscagli, Dest – Til (66. Tillman), Schouten, Veerman (66. Saibari) – Bakayoko, L. de Jong (C) (90+3. Pepi), Lozano (90+3. Vertessen).
Drommel, Waterman – Sambo, van Aanholt, Babadi.
D. Siebert – J. Seidel, L. Koslowski (všichni GER)
Philips Stadion (Eindhoven).
34 200 diváků
Lens
Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski (78. Guilavogui), Samed, N. Mendy (66. El Ajnawí), Machado (78. Haïdara) – Sotoca, Wahi (82. Saïd), Thomasson (65. Fulgini).
Leca, Pandor – Maouassa, Chusanov, Diouf, Pouilly.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 19:10.
Situace se tak ve skupině B zamotává, oba dnešní soupeři mají na kontě stejný počet bodů, ovšem PSV lepší bilanci ze vzájemných zápasů a je tedy druhé, Lens třetí, do konce základní části zbývají dvě utkání. Eindhoven se v tom příštím představní na hřišti Sevilly, která bude mít poslední šanci zabojovat o postup, Lens míří na trávník silného Arsenalu, jenž si naopak může postup do jarní fáze definitivně pojistit.
Duel tak nakonec rozhodl jediný gól, hosté se ve druhé půli marně snažili najít recept na domácí obranu v čele s gólmanem Benítezem a když už se jim konečně povedlo ji prolomit, zachránila Eindhoven tyč. Nizozemský tým mohl dávno definitivně rozhodnout o svém vítězství, avšak ze zápasu bylo nakonec drama až do úplného konce se šťastným koncem pro domácí mančaft.
90+6'
90+3'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Yorbe Vertessen.
90+3'
ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Ricardo Pepi.
90+2'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Racing Club de Lens (Morgan Guilavogui). A to je hráč francouzského mančaftu na hřišti sotva patnáct minut.
89'
Johan Bakayoko se nyní dostal ke střele, tu ovšem odehrál jen do boční sítě.
88'
Morgan Guilavogui byl velmi blízko vyrovnání. Svou střelou zblízka sice dokázal Beníteze překonat, avšak ten měl velké štěstí, neboť mu pomohla pravá tyč.
86'
Lozano mohl přihrávat na pravou stranu, kde stál zcela volný Bakayoko, který by zakončoval do odkryté brány, jenže domácí hráč zkusil střílet sám k pravé tyči, pokus to byl slušný, leč Brice Samba dokázal bravurně zasáhnout a balón vyrazit.
85'
Hodně nepřesný centr z levé strany na druhé straně. Massadio Haïdara hledal někoho u malého vápna, míč však kolem něj pouze proletěl a skončil za vzdálenější postranní čárou.
84'
Nepřesná přihrávka Eindhovenu doputovala k brankáři Lensu, jenž rychle sebral míč do rukavic.
82'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Wesley Saïd.
82'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Morgan Guilavogui). Kartu dostává za faul na Schoutena.
80'
Hodně špatnou kombinaci předvedl domácí tým u pravé postranní čáry, hosté budou vhazovat aut.
78'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haïdara.
78'
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Morgan Guilavogui.
76'
Hosté se snaží o vyrovnání, naráží ale na pevnou obranu francouzského mužstva. Možná něco přinese rohový kop.
74'
Stejný hráč se přesto o chvíli později dostal ke střele z hranice vápna, kterou odehrál kousek nad břevno soupeřovy svatyně. Už to mohlo být o dva góly.
74'
Johan Bakayoko se znovu provinil útočným faulem, vinou čehož jeho tým přichází o balón.
73'
Hodně nepřesná rozehrávka domácího celku, který sice vybojoval míč, ale pak jej ihned odehrál k brankáři Lens.
72'
Prvního faulu se hosté nedovolali, na druhý pokus už byli úspěšní a rozehrávat budou ze své poloviny.
70'
Z rohového kopu nepřišla žádná šance, domácí budou rozehrávat.
69'
Angelo Fulgini střílel hezky pod břevno, Benítez vytěsnil míč nad. Poté zůstává sedět na trávníku, hráči francouzského celku se jej snaží přesvědčit, aby nezdržoval.
67'
Isamel Saibari fauloval a dává šanci soupeři, jenž rozehraje přímý kop. Povede se mu vyrovnat?
66'
ze hřiště odchází Joey Veerman, přichází Isamel Saibari.
66'
ze hřiště odchází Guus Til, přichází Malik Tillman.
66'
ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Níl El Ajnawí.
65'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Angelo Fulgini.
65'
Domácí nemohli pokračovat v útočné aktivitě, neboť Johan Bakayoko fauloval.
63'
Walter Benítez musel rychle vyběhnout proti míči, povedlo se mu jej ukrýt do náruče.
62'
Slabá hlavička Dansa končí v rukách gólmana Eindhovenu.
61'
Przemysław Frankowski přiťukl balón u hranice vápna Samedovi, jehož střelu tečoval hlavou bránící protihráč nad bránu.
60'
Deiver Machado si nabíhal na centr z pravé strany, obrana Eindhovenu na něj zcela zapomněla a hostující trojka byla v pokutovém území zcela sama, jenže Machado v rozhodujícím momentu na kluzkém povrchu podklouzl a o šanci tak přišel. Velká škoda pro Lens.
58'
Johan Bakayoko dobře pohlídal míč v cestě do zámezí, Deiver Machado se přes soupeře neměl šanci dostat.
56'
Luuk de Jong neměl šanci doběhnout a ani dosáhnout na vysoký centr, míč končí v zámezí.
55'
Lozano střílel do bližšího horního rohu brány, který však minul. Nebyla to špatná střela.
53'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Facundo Medina). Žlutou kartu přesto dostává opět hráč Lens, zřejmě za protesty.
53'
Guus Til se dostal k hlavičce, ovšem s tímto pokusem si gólman Lens poradil. Následně byl faulován střelcem zatím jediného gólu.
52'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Jonathan Gradit).
52'
Je tu faul hostujícího celku, na trávník zůstává kapitán nizozemského týmu, který rozehraje zajímavou standardku a navíc se bude žlutit.
50'
Odvrácený balón putuje až ke gólmanovi PSV, který pomáhá s rozehrávkou.
49'
Zblokovaný centr přináší Eindhovenu další rohový kop.
48'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
46'
Nastavení první půle se protáhlo víc, než bylo v původním plánu. Emočně vypjatý první poločas končí, domácím se v něm povedlo dostat do vedení, které si s sebou odnáší do kabin, ale i hosté byli nebezpeční, avšak zatím drhne jejich koncovka.
45+5'
45+3'
Elye Wahi si zpracoval míč, ovšem následná střela mu vůbec nesedla a balón letí daleko vedle pravé tyče domácí brány.
45+2'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (André Ramalho). Také on inkasuje trest zřejmě za nesportovní chování.
45+1'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Florian Sotoca). Další hráč Lens inkasuje kartu za nesportovní chování.
45+1'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Elye Wahi). Kartu dostává za úder loktem do břicha Ramalha.
43'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Kevin Danso).
43'
Machado mohl napravit svůj předchozí prohřešek, před sebou měl dost volného prostoru ke střele, přesto skluzem odehrál balón vysoko nad bránu.
42'
Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Deiver Machado). Hráč francouzského celku strčil do zad de Jonga a poslal jej k zemi. Může být možná i rád, že to nebyla červená.
41'
Johan Bakayoko poslal přihrávku levačkou na střed před velké vápno, Lozanovu následnou přízemní střelu však gólman Lens kryje.
41'
Domácím se málem povedlo zahrozit z rychlého brejku, jenže přihrávka mezi dva hostující obránce nebyla dobrý nápad.
39'
Jeden z domácích hráčů pálil před hranicí vápna pouze do bránícího soupeře.
38'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Hirving Lozano).
37'
Sergiño Dest si zpracoval kolmou přízemní přihrávku a střílel na bránu hostů, ovšem jen do náruče připraveného gólmana.
36'
Špatná kombinace hostů končí míčem v zámezí. Takto to jistě nepůjde, Walter Benítez s rozehrávkou spěchat nebude.
34'
Florian Sotoca se lapil do ofsajdu, ovšem bylo to hodně těsné. Spíš bych řekl, že ne.
32'
Faul hostů znamená ztrátu balónu, domácí budou rozehrávat před středovou lajnou.
30'
Joey Veerman střílel na střed hostující brány, kde stál připravený Brice Samba, jenž neměl moc velkou práci.
28'
Domácím nevyšla kombinace u středové čáry, kde jim utíká balón do autu. Lens tak bude pokračovat u balónu.
26'
Luuk de Jong míč u rohového praporku nedoběhl včas, hosté budou vhazovat.
25'
Walter Benítez oddaluje rozehrávku, míč bere do rukou poté, co k němu některý z protihráčů přiběhl.
24'
Další nepřesný střelecký pokus francouzského mančaftu. Na trávník se sice snáší prudký liják, ale z tohoto mráčku pršet nebude.
23'
Florian Sotoca zkusil střelu z dálky, ta nebyla špatná, leč šla kousek nad břevno domácí svatyně.
21'
André Ramalho si počínal u středové půlící čáry faulem, hosté se rozčilují, že nebyla ponechána výhoda.
20'
Už podruhé se Lozano chytá do ofsajdové sítě.
19'
Hodně prudký a především nepřesný křižný centr v podání hostů, Przemysław Frankowski to možná myslel dobře, ale praktické provedení bylo hodně mizerné.
16'
Luuk de Jong se dožadoval pokutového kopu po ataku Mediny, ovšem to by bylo hodně přísné.
14'
Hirving Lozano se lapil do ofsajdové pasti.
12'
PSV právě vstřelilo branku!
Nizozemský tým jde do vedení. Bakayoko přesně odcentroval před malé vápno, kde se k hlavičce dostal LUUK DE JONG, jenž adresoval míč pod břevno. Brice Samba se natahoval, jak jen to šlo, balónu se i dotkl, avšak ani to nestačilo.
11'
Kombinace francouzského celku nebyla úplně přesná, hosté však vybojovali další roh, neboť se míče jako poslední dotkl Sergiño Dest.
8'
Málem se do šance dostali hosté, ovšem přihrávka do vápna byla zblokována a následuje první roh zápasu.
6'
Domácí pokračují kombinací na své polovině, šance nebo alespoň střela ještě k vidění nebyly.
4'
Po špatné kombinaci nizozemského celku budou pokračovat hosté vhazováním.
2'
Jonathan Gradit si hodně tvrdě vyšlápl na protihráče, kartu nevidí, ale míč získává domácí tým.
1'

PSV Eindhoven: Benítez – Teze, Ramalho, Boscagli, Dest – Til, Schouten, Veerman – Bakayoko, L. de Jong (C), Lozano.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Sambo, van Aanholt, Tillman, Babadi, Saibari, Pepi, Vertessen.
Trenér: P. Bosz.

Racing Club de Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed, N. Mendy, Machado – Sotoca, Wahi, Thomasson.
Náhradníci: Leca, Pandor – Maouassa, Haïdara, Chusanov, Fulgini, Diouf, Guilavogui, Pouilly, Saïd, El Ajnawí.
Trenér: F. Haise.

Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, L. Koslowski (všichni GER).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným soubojem těchto týmů byl první vzájemný mač skupiny B, jenž skončil nerozhodně 1:1. PSV šlo sice v 54. minutě do vedení, domácí však o deset minut později vyrovnali a další změna skóre už nepřišla.
Lens

Francouzský celek hájí druhou příčku, která znamená postup do další fáze Ligy mistrů, ovšem jak už bylo řečeno, v případě, že by dnes prohrál, by byl jeho náskok před PSV rázem pryč. Dosud však v LM neprohrál, nejprve vyválčil cennou remízu 1:1 v Seville, poté porazil doma 2:1 Arsenal a následovala zmíněný nerozhodný výsledek s Eindhovenem 1:1.
V Ligue 1 se Lensu moc nedaří, po 11. kole mu patří až desáté místo, v posledním ligovém utkání před tímto zápasem hrál bez branek na půdě Lorientu.
Eindhoven

Domácímu celku zatím patří poslední pozice s pouhými dvěma body, pokud však dnes vyhraje, dotáhne se na svého protivníka, ve druhém případě by si hodně zkomplikoval cestu do jarní fáze LM, eventuálně i do případného play-off Evropské ligy. Na úvod schytal holandský celek debakl 0:4 na hřišti Arsenalu, následovaly dvě remízy, 2:2 doma se Sevillou, kdy Eindhoven srovnával až v 90+5. minutě, a 1:1 na trávníku dnešního soupeře.
V generálce na dnešek si PSV zastřílelo a zvítězilo vysoko 6:0 na hřišti Heraclesu, v domácí lize má parádní formu, z jedenácti utkání si odneslo jedenáct výher a neuvěřitelné skóre 41:5.
Dobrý den, dalšími zápasy dnes pokračuje milionářská fotbalová Liga mistrů. Na nizozemský Eindhoven čeká velice důležitý mač s francouzským Lens. Do utkání jde jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.