Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Dortmund - 25. října 2023   21:00

0:1
(0:1)
Dortmund
45' Nmecha  (Schlotterbeck)
Newcastle
Pope – Trippier, Schär, Lascelles (C), Burn (70. Targett) – Longstaff (65. Tonali), Guimarães, Joelinton (65. Murphy, 70. Willock) – Almirón, Isak (15. Wilson), Gordon.
Dúbravka, Karius – Dummett, Livramento, Hall.
Dias – Soares, Ribeiro (POR)
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52024 diváků
Dortmund
Kobel – Wolf, Hummels, Schlotterbeck, Binsibajní – Sabitzer, Can (C) (43. Özcan), Nmecha (79. Reyna) – Malen (79. Süle), Füllkrug (79. Haller), Reus (63. Adeyemi).
Meyer, Lotka – Moukoko, Bynoe-Gittens, Blank.

Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se žádné další branky nedočkali. Hosté v úvodu poločasu byli lepším týmem, ale postupem času přebrali otěže domácí, kteří měli i zajímavé příležitosti a rozezněli brankovou konstrukci. Ani jeden z pokusů však neskončil v síti, takže si možná trochu překvapivě odváží tři body německý host z Dortmundu. Domácí měli územní převahu, ze které ale vytěžit nic nedokázali. Sledovali jsme poměrně zajímavé ofenzivní utkání, které nakonec skončilo jedinou vstřelenou brankou. Pro dnešek je to ode mě vše, děkuji za pozornost a třeba zase někdy na počtenou.
90+5'
90+4'
Kobel má dnes štěstí, opět se za ním rozezněla branková konstrukce po zakončení domácích.
90+4'
Na rohový kop si naběhl i Pope, ovšem Trippierův centr nikoho v černobílém nenašel.
90+3'
Newcastlu se vůbec nedaří dostat do nějakého závěrečného tlaku, ovšem teď se podařilo získat další rohový kop.
90+2'
Odkop od branky Borussie, brankář Gregor Kobel si samozřejmě dává na čas s rozehrávkou.
90+1'
Volný přímý kop byl rozehrán přímo na branku a Kobel musel odvracet mimo tři tyče.
89'
Newcastle United kombinuje s míčem u kopaček na útočné polovině.
88'
Závěr zápasu se přibližuje a stále vedou hosté z Německa nejtěsnějším rozdílem.
87'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Targett, který našel centrem Wilsona, jehož hlavička orazítkovala břevno!
86'
Reyna podkopl nohy Anthonyho Gordona, takže uvidíme volný přímý kop Newcastlu.
85'
Jamaal Lascelles nedokázal propálit hradbu těl před sebou.
84'
Nick Pope si vyběhl z brankové čáry, aby sebral centrovaný míč od rohového praporku.
83'
Callum Wilson skončil téměř bez trenek, protože ho za ně tahal jeden ze soupeřů.
82'
Sebastian Haller si počínal nedovoleně v souboji s Brunem Guimarãesem.
80'
Bruno Guimarães dostává za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
79'
Končí trojice Malen, Füllkrug a Nmecha, které nahrazují Süle, Haller a Reyna.
78'
Matt Targett neprocpal míč na spoluhráče. Hosté chystají trojité střídání.
76'
Opět zakročil Nico Schlotterbeck, tentokrát odvrátil centr do pokutového území.
75'
Přihrávku směřující do vápna zachytil na poslední chvíli Nico Schlotterbeck.
74'
Karim Adeyemi dostal těžkou přihrávku na levou stranu, kterou nedokázal udržet ve hře.
73'
Matt Targett vybojoval další rohový kop. Trippierův centr doletěl do rukavic Kobela.
72'
Sandro Tonali se ocitl na zemi, ale sudí Dias mu ukazuje, aby vstával, že se o faul nejednalo.
70'
Ze hry odstupuje zraněný Murphy a s ním končí také Burn. Do hry jdou Willock a Targett.
69'
Jacob Murphy potřebuje lékařské ošetření, zřejmě jde o problém v oblasti ramene.
68'
Callum Wilson skončil na trávníku v pokutovém území soupeře, ale portugalský rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
67'
Mats Hummels si nepohlídal ofsajdovou linii, takže akce Dortmundu přišla vniveč.
66'
Už to vypadalo na zajímavý útok pro Newcastle, jenže vše pokazila nepřesná přihrávka.
65'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joelinton, přichází Jacob Murphy.
65'
ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Sandro Tonali.
64'
Míč na pravou stranu na Miguela Almiróna byl příliš nepřesný a dlouhý, takže mizí mimo hrací plochu.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Karim Adeyemi.
62'
Gregor Kobel se stal terčem nedovoleného zákroku po rozehrání rohového kopu.
61'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na soupeřově polovině.
59'
Miguel Almirón si narážel se spoluhráčem, ale ten mu nedokázal dobře vrátit.
58'
Almirón poslal míč na Gordona, který se pokusil o střelu, ale uvidíme pouze další rohový kop.
57'
Callum Wilson selhal ve vyložené šanci! Tváří v tvář nepropálil Gregora Kobela.
55'
Callum Wilson se snažil proniknout středem hřiště, ale neprocpal míč na spoluhráče přes obránce.
53'
Z pravé strany Newcastlu vyletěl centr Kierana Trippiera, který však doletěl jen do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
52'
Kombinace domácího celku probíhá momentálně daleko od soupeřovy branky.
51'
Další nedovolený zákrok domácího celku. Joelinton poslal k zemi Donyella Malena.
50'
Niclas Füllkrug si dobře pokryl míč, takže ho fauloval Jamaal Lascelles.
49'
Centrovaný míč v podání Borussie Dortmund se stal kořistí brankáře Popea.
48'
Hosté jsou v úvodu druhé půle možná trochu s podivem aktivnějším týmem.
47'
Přihrávku na Marco Reuse zachytil Kieran Trippier.
46'
Úvodní výkop druhé půle obstarali domácí, kteří se pokusili zaskočit hosty dlouhým nákopem, leč ten nebyl dostatečně přesný.
46'
Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme sledovali docela zajímavé utkání. Oba celky se snažily o vstřelení úvodní branky, což se nakonec povedlo hostům až v samotném závěru poločasu, kdy přesnou střelou otevřel skóre Felix Nmecha. Ani domácí nehráli špatnou partii, nicméně nedokázali se prosadit, když velmi aktivní byli hlavně Anthony Gordon a Kieran Trippier. V první půli jsme také viděli dvě střídání – po jednom zraněném na každé straně. V dresu Newcastlu musel odstoupit Isak, zatímco na straně Dortmundu odstoupil kapitán Can. Uvidíme, co nás čeká ve druhé půli, která začne přibližně v 22:05.
45+4'
45+4'
Rozhodčí po rohovém kopu píská přestupek proti pravidlům v podání Dortmundu.
45+3'
Nick Pope nejprve nepředvedl zrovna přesvědčivý zákrok, aby následně raději odvrátil na další roh.
45+2'
Hosté se vydali do dalšího útoku a podařilo se jim získat další rohový kop.
45'
Dortmund právě vstřelil branku! Nico Schlotterbeck si skvěle naběhl na levé straně, dostal přihrávku, načež okamžitě prudkým pasem našel v pokutovém územím spoluhráče a tím byl FELIX NMECHA, který dosud příliš nebyl vidět, nicméně v šanci nastavil nohu a přesnou technickou ranou otevřel skóre.
44'
Nový hráč na hrací ploše se dopustil nedovoleného zákroku na Bruna Guimarãese.
43'
Emre Can skutečně nemůže pokračovat ve hře, nahrazuje ho turecký reprezentant Salih Özcan.
41'
Joelinton se nedokázal prosadit k hlavičce v pokutovém území přes dobře bránícího soupeře.
40'
Donyell Malen zpoza vápna vyzkoušel pozornost brankáře Popea, který chytá. Kulhající Can se následně vrátil do hry.
39'
Za vydatného deště se Emre Can stále nezvedá a zatím to s jeho pokračováním v utkání nevypadá nejlépe.
38'
Další z hráčů zůstává na hrací ploše. Tentokrát jde o kapitána hostů Emreho Cana.
37'
Donyell Malen si trochu koledoval o kartu, když ho rozhodčí napomínal, aby couvl od míče, načež se Nizozemec opět vrátil blíže k míči.
36'
Nacvičený signál Newcastlu se neujal, protože na Gordonův centr nikdo z domácích nezareagoval.
35'
Miguel Almirón se skácel k zemi po souboji s Mariusem Wolfem. Hráč Borussie vidí žlutý trest.
34'
Zpoza pokutového území se pokusil vystřelit Joelinton, leč rána mu vůbec nevyšla a hodně minul.
33'
Anthony Gordon držel míč ve středu hřiště a dokázal obejít několik soupeřů, než byl faulován.
32'
Z autu nic zajímavého nevzešlo, následně posílal centr do vápna ještě Can, ale nebyl vůbec adresný.
31'
Joelinton vložil nohu do centru Donyella Malena, takže uvidíme aut Wolfa nedaleko vápna soupeře.
30'
S centrem Kierana Trippiera od rohu si poradil Marius Wolf a odhlavičkoval do bezpečí.
29'
Trippier posílal další centr z pravé strany, který však obrana Dortmundu zblokovala na roh.
28'
Daniel Burn poslal o kousek delší přihrávku, než jakou by Callum Wilson na hrotu útoku potřeboval.
26'
Donyell Malen dostal míč od Füllkruga v pokutovém území, ovšem svůj střelecký pokus opřel jen o soupeře.
25'
Příliš prudký centr Kierana Trippiera z pravé strany vyletěl mimo hrací plochu, aniž by ho kdokoliv mohl zasáhnout.
24'
Druhý rohový kop Newcastlu v utkání rozehrál opět Kieran Trippier, jeho centr do vápna vyškrábl Kobel.
23'
Joelinton získal pro svůj celek výhodu rohového kopu, když se snažil patičkou narazit spoluhráči.
22'
Bruno Guimarães hledal Almiróna, jemuž se vůbec nepovedlo zakončení z voleje, takže vykopávat bude Gregor Kobel.
21'
Další rohový kop Borussie, avšak obrana Newcastlu dokázala situaci vyřešit.
20'
Marco Reus ukázal dobrý návrat do obrany a zablokoval přihrávku. Domácí Almirón následně upadl ve vápně, ale rozhodčí ukazuje, aby se zvedl.
19'
Dortmund vybojoval výhodu dalšího rohového kopu, ze kterého však nakonec vůbec nic zajímavého nebylo.
18'
Nepřesná přihrávka hostujícího týmu se stala kořistí domácích, avšak žádná vážná akce se z toho nevyvinula.
17'
Joelinton byl sice pod tlakem napadajícího soupeře, nicméně i tak dokázal udržet míč pro Newcastle.
16'
Přihrávka Miguela Almiróna na spoluhráče byla zachycena Schlotterbeckem.
15'
Zraněný Alexander Isak nemůže pokračovat, ve hře ho nahradí rodák z Coventry Callum Wilson.
14'
Marco Reus dostal možnost zahrát rohový kop, našel sice spoluhráče, ale ten nebyl v dobré pozici. Následně se však dostal ke střele zpoza vápna Malen, nicméně branku o kousek netrefil.
13'
Na hrací ploše zůstal v nefotbalové poloze Alexander Isak, který potřebuje lékařské ošetření.
11'
Na druhé straně zakončoval Anthony Gordon, nicméně také on napálil pouze brankáře Kobela.
10'
V první větší šanci se objevila dvojice hráčů Borussie Dortmund, nicméně brankář Nick Pope dokázal pokusy Malena i Füllkruga zneškodnit.
9'
Anthony Gordon před Wolfem ukopl do zámezí a dočkal se potlesku fanoušků v St James' Parku.
8'
Dlouhý nákop Borussie skončil pouze v místech, kam si pro míč snadno došel Nick Pope.
7'
Centrovaný míč od rohového praporku v podání Trippiera letěl přímo na branku, kde Kobel odvrátil míč mimo pokutové území.
6'
Centr do pokutového území na Joelintona dokázal odvrátit Mats Hummels. Následovala další akce domácích a ti vybojovali roh.
5'
Za vápnem se dostal k míči Emre Can, ale dobře ho dostoupil obránce, který mu znemožnil střelu.
4'
Marco Reus neudržel míč na hrací ploše, takže mohou kombinovat domácí.
3'
Almirón zachytil nepřesnou rozehrávku, načež poslal prudkou přihrávku na levou stranu, kde však nenašel příliš pomalého Gordona.
2'
Také na druhé straně došlo ke střele na branku, nicméně Gordonův pokus dokázal Kobel vytěsnit mimo branku. Následoval tvrdší skluz Joelintona na Reuse.
2'
Hned ve druhé minutě se hosté dostali ke střele Malena, kterou musel Nick Pope vyrazit.
1'
Ve středovém kruhu došlo k nedovolenému zákroku, jehož cílem se stal Almirón. Portugalský rozhodčí domlouvá faulujícímu Binsibajnímu.
1'
Oba celky nastupují v klasických dresech. Newcastle v černobíle pruhovaných trikotech, zatímco Dortmund hraje ve žlutém.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Lascelles (C), Burn – Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, Gordon.
Náhradníci: Dúbravka, Karius – Dummett, Tonali, Wilson, Livramento, Targett, Hall, Willock, Murphy.
Trenér: Eddie Howe

Borussia Dortmund: Kobel – Wolf, Hummels, Schlotterbeck, Binsibajní – Sabitzer, Can (C), Nmecha – Malen, Füllkrug, Reus.
Náhradníci: Meyer, Lotka – Özcan, Reyna, Haller, Moukoko, Süle, Adeyemi, Bynoe-Gittens, Blank.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Dias – Soares, Ribeiro (POR).
Borussia Dortmund

Německý tým za sebou nemá příliš povedený start do letošního ročníku Ligy mistrů. Nejprve podlehl 0:2 v Paříži, aby následně jen remizoval bez branek s AC Milán. V bundesligové tabulce patří Borussii čtvrté místo se ztrátou pouhých dvou bodů na doposud vedoucí Bayer Leverkusen. Dortmund je na tom zatím bodově shodně s Bayernem Mnichov. Borussia nemá ve svém středu vyloženého kanonýra, protože o post nejlepšího střelce se dělí trojice třígólových střelců – Brandt, Malen, Reus.
Newcastle United

Anglický celek v prvním utkání Ligy mistrů remizoval bez branek na půdě milánského AC a ve druhém kole ho čekalo francouzské PSG, se kterým si Newcastle poradil hladce 4:1. V anglické Premier League pak Newcastle najdeme na průběžné šesté pozici se ziskem 16 bodů z odehraných devíti kol. Ovšem dlužno dodat, že na první Manchester City ztrácí Newcastle pět bodů, takže situace v horních patrech tabulky je zatím celkem vyrovnaná. Nejlepšími ligovými střelci týmu jsou šestigólový Isak a pětigólový Wislon.
Ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů se v rámci skupiny F utkají Newcastle United a Borussia Dortmund. Lehkým papírovým favoritem jsou domácí fotbalisté, kteří také po dvou kolech vedou tabulku skupiny, zatímco hosté se krčí na posledním místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.