Dnešní zápas je u konce. Příjemný zbytek neděle a úspěšný vstup do nového týdne Vám přeje Tomáš Reiner. Na shledanou.
Liverpool se dostal v prvním poločase do vedení po obrovské chybě Mikela, kterou potrestal po přihrávce Bellamyho Maxi Rodriguez. Ve druhém poločase dokázal srovnat po centru Maloudy střídající Ramires. Chelsea přesto na body nedosáhla. Tři minuty před koncem zápasu rozhodl o výhře Liverpoolu Glen Johnson. Reds se dotáhli bodově na dnešního soupeře a příští týden je čeká vedoucí Manchester City. Konečný výsledek Chelsea 1 - Liverpool 2.
90+3
Sturridge posílal zleva centr do šestnáctky Reds, ti se ale znovu ubránili. Do konce utkání zbývají vteřiny.
90+2
Mata nakopl míč na Torrese, ten ho však nedokázal zpracovat. Reds se ubránili.
90+1
Torres se dostal ke střele. Jeho technický pokus však skončil mimo.
90+1
Nad rámec normální hrací doby byly nastaveny 3 minuty.
90
Fanoušci Chelsea se na tribunách Stamford Bridge modlí, aby jejich tým vyrovnal.
89
Carroll nahradil Suareze.
88
Chelsea má ještě čas na odpověď, není ho však mnoho.
87
Liverpool právě vstřelil branku! GLEN JOHNSON strhl vedení na stranu Reds! Adam poslal nádherný pas na Johnsona, který pronikl do šestnáctky Blues a poté zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči.
86
Downing pronikl na pravé straně přes dva hráče a poslal míč na Adama, ten sklepl míč na Kuyta, který se ocitl ve velmi dobré šanci, jenže zamířil mimo.
85
Andre Villas Boas chce tento zápas vyhrát, to je jasné.
84
Dvojité střídání na straně Chelsea. Přišli Torres a Meireles. Odešli Drogba a Ramires.
83
DRŽENÍ MÍČE: Chelsea 54% - Liverpool 46%
82
Torres sundal rozlišovací dres a je připraven zasáhnout do hry.
81
Liverpool se na chvíli usadil na polovině Chelsea a mohl zaútočit. Aggera ale zastavil praporek pomezního rozhodčího.
80
Střelu Reds odvrátil na rohový kop Ramires.
79
Ivanovic dostal za svůj zákrok na Suareze žlutou kartu.
78
Ivanovic fauloval Suareze. Liverpool bude zahrávat volný přímý kop.
77
Downing nahradil Rodrigueze.
76
Ivanovic našel na zadní tyči přesným centrem Maloudu, ten ale nedokázal přesně zakončit.
75
Drogba hledal v šestnáctce patičkou Sturridge, ten ale míč nezpracoval. Liverpool odkopl míč do zámezí, takže Chelsea zůstává u míče.
74
Torres se rozcvičuje u postranní čáry, uvidíme zda dnes proti svému bývalému klubu nastoupí.
73
Útok Liverpoolu zastavil útočný faul Suareze, který složil k zemi Ramirese.
72
Určitě moc dobré ví, že Chelsea je nyní nebezpečnější a Liverpool se téměř vůbec nedostává do hry.
71
Kenny Dalglish postává nervózně u postranní čáry.
70
Mata poslal oblouček na Maloudu, který si zpracoval míč na prsa a pokusil se o nůžky, které skončily těsně mimo.
69
Chelsea vybojovala autové vhazování na útočné polovině Reds.
68
Ramires našel přesnou přihrávkou Drogbu, který přiťukl míč Matovi. Toho ale skvělým obraným zákrokem zastavil Enrique.
67
Henderson nahradil Bellamyho.
66
Liverpool chystá střídání.
65
Nepřesnou přihrávku Kuyta na Suareze zpacifikoval v pohodě Petr Čech.
64
Kuyt stáhl Maloudu a uviděl žlutou kartu.
63
Drogba se mohl dostal k míči po dlouhém pasu. Reina ale včas vyběhl a míč následně odkopl do bezpečí.
62
Ramires dostal žlutou kartu.
61
Útok Reds zastavil nepřesný nákop. Chelsea se vrací k míči.
60
Suarez se dostal ke střele. Ta však skončila mimo.
59
Chelsea se dopustila faulu a Liverpool se tak může alespoň na chvíli uklidnit.
58
Domácí navíc ženou fanoušci Blues pokřiky: Chelsea, Chelsea, Chelsea!
57
Chelsea po vstřeleném gólu ožila a chce vstřelit vedoucí gól.
56
Chelsea mohla jít do vedení! Ivanovic našel přesným centrem Luize, který hlavičkoval přesně k tyči. Reina ale vytáhl fantastický zákrok.
55
Chelsea právě vstřelila branku! STURRIDGE srovnal na 1:1!! Malouda pronikl skvěle do šestnáctky a poslal přízemní centr na zadní tyč, kde ho uklidil do sítě střídající Sturridge.
54
Útočnou akci Chelsea rozjel A. Cole. Liverpool se prozatím ubránil.
53
Liverpool rozjel další útok, který byl však pomalý. Bellamy hledal nakonec Rodrigueze, ten byl ale pokrytý a Chelsea se znovu ubránila.
52
Bellamy poslal míč z rohového praporku na bližší tyč, tam byli ale připravení dva obránci Chelsea.
51
Liverpool vybojoval rohový kop.
50
Další šance Chelsea. Liverpool tentokrát zachránil včasným obranným zákrokem Škrtel.
49
Drogba podržel skvěle míč a poté zpoza šestnáctky vypálil. Jeho pokus byl ale nepřesný.
48
Suarez mohl běžet sám na bráu. Zastavil ho však odpískaný útočný faul na Ivanovice.
47
Charlie Adam se odhodlal ke střele, ta byla ale příliš nepřesná.
46
Před začátkem druhého poločasu se rozhodl Villas Boas stáhnout Mikela, který v prvním poločase udělal obrovskou chybu, díky níž Liverpool vede 1:0. Mikela nahradil Sturridge.
46
45
Sturridge nahradil Mikela.
Oba aktéři dnešního zápasu jsou již připravení na hrací ploše. Druhý poločas za chvíli začne.
DRŽENÍ MÍČE PO PRVNÍM POLOČASE: Chelsea 47% - Liverpool 53%
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Chelsea se dopustila v prvním poločase obrovské chyby. Čech rozehrál na Mikela, ten však ztratil nepochopitelně míč, čehož využil Bellamy a přihrál přesně Rodriguezovi, který střelou z první poslal Reds do vedení. Chelsea - Liverpool po prvním poločase 0:1.
45+2
Standardní situace rozehrál Drogba, jehož centr odvrátil na rohový kop Johnson. Po rohovém kopu už se více nestalo.
45+1
Chelsea vybojovala standardní situaci.
45
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44
Suarez dostal skvělou kolmou přihrávku od Adama a mohl řítit sám na bránu, včas ho ale zakřižoval David Luiz.
43
STŘELY NA BRÁNU: Chelsea 0 - Liverpool 2
41
David Luiz fauloval Adama a stal se prvním potrestaným hráčem Chelsea.
38
Ivanovicova hlavička po centru Terryho směřovala mimo.
37
Chelsea vybojovala rohový kop. Liverpool se ale ubránil.
36
Rozhodčí Lee Probert zatím karty šetří, zatím vytáhl pouze jednu žlutou kartu.
35
Lee Probert si pozval na kobereček Bellamyho, vše se ale obešlo bez karty.
34
Omlouváme se za vzniklé potíže s ukazatelem skóre, které jsou už nyní vyřešeny a můžeme tak pokračovat v zápase, který nepostrádá náboj.
33
Liverpool právě vstřelil gól! MAXI RODRIGUEZ poslal Reds do vedení! Chelsea se dopustila v rozehrávce další obrovské chyby. Čech přihrál Mikelovi, který míč ztratil v souboji s Bellamym, který přihrál přesně Rodriguezovi a ten rozvlnil síť.
32
Liverpool nyní Chelsea zatlačil na vlastní polovinu, do šance se ale zatím nedostal.
31
Mata se snažil protlačit k míči, jenže svou snahu přehnal a byl mu odpískán útočný faul.
30
Lucas dostal žlutou kartu. Zřejmě za řeči, protože Luize fauloval Suarez.
29
Rozvážná rozehrávka Blues se změnila v rychlý counter, která táhl Suarez, který nakonec ale nepřesně přihrál a poté ještě sundal k zemi Davida Luize.
28
Chelsea opět rozvážně kombinuje.
27
Bellamy mohl založit rychlý protiútok, jeho přihrávka na Suareze však byla příliš dlouhá a skončila v autu.
26
Ramires hledal dlouhým pasem Drogbu, jeho přihrávka byla ale nepřesná a pro míč si došel v klidu Reina.
25
Útok Chelsea ztroskotal na pozorné obraně Reds.
24
DRŽENÍ MÍČE: Chelsea 63% - Liverpool 37%
23
Chelsea drží míč a zakládá další útok.
22
Míč se odrazil od tyče, která napíná síť za bránu, a tak to vypadalo, že Drogba vstřelil gól. Někteří domácí fanoušci už se radovali. Zbytečně.
21
Volný přímý kop rozehrál sám Drogba, jehož dělová střela těsně míjela pravou tyč.
20
Agger fauloval Drogbu. Chelsea bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
19
Mikel fauloval Johnsona. Liverpool bude rozehrávat.
18
Ivanovic se dostal k dalšímu centru, ale opět se mu nepovedl a Charlie Adam založil rychlý protiútok. Poté přihrál do úniku Suarezovi, toho ale zastavil ofsajd.
17
FAULY: Chelsea 2 - Liverpool 0
16
David Luiz si dovolil na Kuyta, když ho zatáhl za dres a poté ho ještě udeřil do ruky. Vše se však obešlo bez karty.
15
Ivanovic posílal do šestnáctky Reds další centr, ten ale opět odvrátila hostující obrana.
14
Chelsea hraje v typických modrých dresech, zatímco Liverpool v tradičních červených.
13
Ivanovic zblokoval centr Bellamyho na rohový kop, po kterém se Chelsea k zakončení nedostala.
12
Domácí předvedli dvě pohledné akce, ke vstřelení úvodního gólu moc nechybělo.
11
Mikel se dostal ke střele a z poměrně velké vzdálenosti pálil těsně nad břevno.
10
Malouda našel přesným centr z levé strany na zadní tyči Matu, který z voleje pohotově vypálil. Jeho střelu však zblokoval jeden z hostujících obránců.
9
Ramires je v pořádku.
8
První ostrý střet. Lucas nabral zezadu Ramirese, který se následně ještě střetl s Adamem.
7
Nepřesný centr domácích. Liverpool může zaútočit.
6
Ivanovicovi byl odpískán útočný faul, Liverpool tak mohl založit útok, ten však skončil na pozorné obraně Blues. Bellamy se odpískání penalty dožadoval marně.
5
Liverpool se ubránil. Chelsea však zůstává u míče.
4
Chelsea v klidu kombinuje a rozjíždí další útočnou akci.
3
Na druhé straně se tlačil do zakončení Maxi Rodriguez, Terry ho ale skvěle tělem pokryl a Čech následně odkopl míč do bezpečí.
2
David Luiz hledal dlouhým pasem vepředu Didiera Drogbu a nakonec ho našel, jenže útočník Chelsea stál v ofsajdu.
1
První útočná akce Chelsea skončila nepřesným centrem Ivanovice, který nedokázal ve skluzu poslat míč do šestnáctky.
1
Výkop zápasu obstará domácí Chelsea.
Zbývá už jen doplnit jméno hlavního rozhodčího, kterým je Lee Probert.
Oba týmy právě vycházejí z tunelu Stamford Bridge na hrací plochu. Velký ostrovní zápas za několik okamžiků vypukne.
Chelsea inkasovala 15 gólů v prvních 11 zápasech pod vedením manžera Andre Villase Boase, stejně tolik branek obdržel s londýnským klubem v ročníku 2004/05 manažer Jose Mourinho, který prožíval na Stamford Bridge také svou první sezónu.
Oba týmy se potkaly od první duelu v roce 1907 v lize celkem 136 krát. Od té doby zaznamenala Chelsea 46 výher, zatímco Liverpool 62 a 28 duelů skončilo nerozhodným výsledkem.
Pokud dnes Chelsea na Stamford Bridge porazí Liverpool, dostane se na třetí místo tabulky Premier League o skóre před Newcaste, zatímco Reds se mohou v případě plného bodového zisku dotáhnout na svého dnešního soupeře.
Dva nejdražší hráči anglického fotbalu dnes sedí pouze na lavičce. Útočník Fernando Torres, za kterého dala Chelsea 50 milionů liber, sedí proti svému bývalému klubu na lavičce. Liverpool dal za Andyho Carrolla 35 milionů liber, ale stejně jako Torres v základní sestavě nenastoupí. Oba vstřelili po přestupu do svých současných klubů dohromady 10 gólů a dohromady je stáli na začátku tohoto roku 85 milionů liber.
Úvodní sestavy: Chelsea FC: Čech; Ivanovic, Luiz, Terry, Cole; Ramires, Mikel, Lampard; Mata, Drogba, Malouda. Střídající hráči: Turnbull, Bosingwa, Romeu, Meireles, Sturridge, Anelka, Torres Liverpool FC: Reina; Johnson, Skrtel , Agger, Enrique; Kuyt, Lucas, Adam, Rodriguez, Bellamy; Suarez. Střídající hráči: Spearing, Doni, Kelly, Carragher, Henderson, Downing, Carroll
Dobrý den. Vítejte u sledování šlágru 12. kola Barclays Premier League. Chelsea hostí Liverpool. Zápasem ze Stamford Bridge Vás bude provádět dnešní komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.