To je z tohoto utkání vše, ale sportovní program na onlajnech pokračuje dál. Zůstaňte s námi! U dalších přenosů se těším na shledanou.
Je konec! Tohle bojovné utkání nakonec končí výhrou domácího Arsenalu 1:0 po proměněném přímáku Lukase Podolskiho. Stoke se snažilo, ale na dobře připravený celek Arsenalu to nestačilo.
90+5
Už přetahujeme i přesčas...
90+3
Tak se nakonec spokojil se slovním napomenutím oběma kohoutům a celou situaci tím uzavírá.
90+2
Strkanice mezi Wilsherem a Owenem, jak to vyřeší hlavní rozhodčí?
90+1
Poslední střídání Arsenalu, za bouřlivého aplausu odchází Theo Walcott a na zbývající minuty vyběhl na pažit Aaron Ramsey.
90
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
90
Jones posouval na číhajícího Owena, ještě před ním ovšem zasáhli domácí hráči.
89
Žlutá karta pro hostujícího Ryana Shawcrosse za skluz na Koscielnyho.
87
Hosté už nemají vymýšlet složitosti, řeší to nakopávanými míči do pokutového území - tam vše čistí domácí obrana.
84
Hned trojnásobné střídání nachystal hostující trenér. Odešli Peter Crouch, Jonathan Walters a Geoff Cameron a zbytek zápasu odehrají Kenwyne Jones, Cameron Jerome a Michael Owen.
84
84
83
Obdobně dopadl i Monreal se svým pokusem z levé strany.
81
Rohový kop domácích. Centr se odrazil ke Cazorlovi, ten byl opět zblokován.
80
A hned to mohlo být o dvě branky. Cazorla využil chybné rozehrávky hostů, první pokus mu sice hosté zablokovali, ale následná střela už měla gólové parametry. Jenže šla těsně nad!
78
Arsenal právě vstřelil branku!
Střídání se domácímu trenérovi vydařilo, k přímému kopu se postavil LUKAS PODOLSKI a jeho bomba i s pomocí teče jednoho z hostujících hráčů končí v brance. Pár vteřin to sice vypadalo, že gól nebude uznán pro ofsajd, ale po poradě hlavního sudího se svým asistentem gól platí.
76
Přímý kop pro Arsenal téměř z hranice pokutového území. Andy Wilkinson navíc dostává žlutou kartu.
76
Obléhání branky Stoke pokračuje, Sagna hledal na malém vápně své spoluhráče, jenže k míči se dostal hostující Shawcross a odhlavičkoval pryč.
75
Stoke se po dlouhé době dostalo do útoku, ale hned je zase vše ukončeno - Crouch byl v ofsajdu.
74
Tohle Monrealovi nesedlo, střela pravačkou byla velmi nepřesná.
72
Giroudova hlavička šla jen kousek vedle Begovićovy levé tyče.
71
Podolski ostře odcentroval z levého křídla, našel však pouze Etheringtona.
70
První žlutá karta utkání, kterou za přerušení rychlého brejku vidí hostující Glenn Whelan.
68
A je to tady, hned dvojí střídání domácího týmu. Odešli Alex Oxlade-Chamberlain a Abou Diaby a na jejich místa nastoupili Lukas Podolski a Santiago Cazorla.
68
67
Hlavička Walcotta po centru Oxlade-Chamberlaina končí o několik metrů vedle Begovićovy branky.
66
Arsène Wenger chystá hned dvojí střídání, uvidíme, koho se bude týkat.
65
Wilshere to vzal sám středem narazil však na pevnou obranu Stoke.
64
Po dlouhém autu do vápna Arsenalu se míč několikrát odrazil, až se dostal k Shawcrossovi, jenže jeho střela byla značně nepřesná.
64
Monreal předvedl své obranné schopnosti a zažehnal rodící se náznak šance Stoke.
61
Begović si stáhl ze vzduchu Sagnův centr a velice pomalu rozehrává.
60
Oxlade-Chamberlain se ostrou přihrávkou pokusil vysunout Wilsherea, jenže ta byla prudší, než bylo potřeba.
57
Centr Walterse na nabíhajícího Crouche končí v rukavicích brankáře Szczesného.
56
Narážečka Girouda s Wilsherem končí tvrdou střelou prvně jmenovaného, bohužel pro domácí trochu moc vysokou.
53
Monreal odcentroval z levé strany přímo na Girouda, jenže v posledním okamžiku se do centru přimotal Huth a zvládl tuto nebezpečnou situaci zachránit.
51
Wilshere byl faulován u středového kruhu a docela nahlas vyčítá rozhodčímu, že nebyla udělena žlutá karta.
50
Stoke pokračuje v dobré obranné činnosti a domácím už trochu začínají téct nervy.
50
Monreal vybojoval pro domácí rohový kop.
49
Wilshere centroval z levé strany, hosté odhlavičkovali.
48
Utkání sleduje 59 872 diváků.
47
Úvodní okamžiky druhé půle se odehrávají kolem středového kruhu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Je za námi první poločas a zatím sledujeme bezbrankový zápas. Arsenal se do svého soupeře zakousl, ale hosté mají v brance Begoviće, který zachránil minimálně tři velmi nebezpečné akce Arsenalu. Pokud mu tato forma vydrží do druhé půle, může se stát, že si Stoke odveze i nějaký ten bod.
45+2
Domácí si přihrávají na krátkou vzdálenost, ale neposunují se směrem vpřed. Někteří fanoušci Arsenalu jsou již docela netrpěliví a dávají to najevo.
45+1
Walters má ovázanou hlavu a bude pokračovat. Další ošetření nastane o přestávce.
45
Sudí nastaví dvě minuty.
44
Au... Srážka Monreala s Waltersem končí krvavým zraněním hostujícího hráče.
43
Giroud i Walcott, ten dokonce dvakrát, byli při svých pokusech zablokovaní.
41
Ani dva centry od rohového praporku neznamenaly Begovićovo ohrožení, tohle domácím moc nevyšlo.
40
A je z toho rychlá akce Arsenalu, Wilshere vysunul Oxlade-Chamberlaina za obranu a jeho křížnou ránu musel Begović vytáhnout na roh.
40
Stoke po dlouhých minutách před brankou domácích, ale Szczesny zatím nemá moc práce a i tentokrát v klidu sebral míč a hledá, komu by rozehrál.
38
Domácí začínají utahovat šrouby, hosté nic nevymýšlí a pouze odkopávají.
35
O pár vteřin později hlavičkoval Koscielny a Begović předvedl další skvělý reflexivní zákrok!
35
Giroud byl zcela volný, ale nedokázal nasměrovat svou hlavičku tím správným směrem.
34
Další roh pro Arsenal.
34
Diaby si narazil s Giroudem, jenže mu pak odskočil míč od kopaček a skončil mimo hrací plochu.
32
Mertesackerův roh se dostal na malé vápno k Oxlade-Chamberlainovi, jenže jeho střelu dokázal Begović zázračným způsobem vykopnout!
31
Walcott sice na pravé straně vládne svou rychlostí, přesnost centrů je ale stále slabá. Wilkinson odkopl. Je z toho alespoň roh pro Arsenal.
30
U hranice vápna se odrazil míč k Shawcrossovi, jeho pokus zamířil do prvních řad tribuny za gólmanem Szczesnym.
28
Sagna ale bude v pořádku, hosté vrací Arsenalu míč.
27
Walcott odkopl míč do autu, neboť v pokutovém území leží Sagna a drží se za hlavu. Jedná se o pozůstatek vzdušného souboje proti Wilkinsonovi.
25
Osamocený Crouch statečně bojuje mezi obránci Arsenalu, potřeboval by ale podporu svých kumpánů.
23
Na druhé straně kopal Arsenal roh, který si však Begović zcela v klidu sebral do svých rukavic.
22
Hostující Whelan měl chvíli zcela volno pro střelu, jenže uklouzl a nyní jen vztekle mlátí rukou do trávníku.
20
Wilshere rozehrával přímý kop, centr se snesl do šestnáctky, tam ale zaúřadovali hráči Stoke a na chvíli celou situaci uklidnili.
19
Hráči Arsenalu hledají cestu do vápna, zatím to připomíná házenkářskou rozehrávku, jenže v pomalejším tempu...
18
Shawcrossova hlavička nemohla nikterak ohrozit branku Arsenalu.
17
Crouch se obtočil kolem svého strážce a následně vypálil na Szczesného bránu. Pokus byl tečován, Stoke má k dispozici roh.
15
Diaby převzal míč do běhu a snažil se ho nacpat na bližší tyč, kam si sbíhal Giroud. Shawcross jej ale dokonale ubránil.
14
Obrana Stoke si už dává větší pozor na výpady Kanonýrů a ti už to mají o hodně těžší se probít do nějaké slibné pozice.
12
Etherington centroval z levé strany, našel však pouze hlavu Koscielnyho.
10
Domácí rychle přistupují k hráčům Stoke a nutí je tak rychle dávat míč od nohy, což vede k poněkud "divokým" rozehrám hostů.
8
První útočný výpad Stoke, jenže Cameronův centr odkopl Arteta.
8
Teď se už hosté ubránili a vytlačili svého soupeře mimo své pokutové území.
7
Cameron centr odvrátil, domácí si tuto standardku zopakují.
7
Na bližší tyči číhal Oxlade-Chamberlain, na něj také směřoval Walcottův centr, ale Huth odkopl na rohový kop.
5
Další skvělý Walcottův sprint po pravé straně, ze svého obránce udělal doslova trhací kalendář, ale následná zpětná přihrávka na hranici vápna už postrádala tolik potřebnou kvalitu.
3
První střela utkání, předvedl ji Oxlade-Chamberlain, ale netrefil branku.
2
Sagna zakombinoval s Walcottem a Huth si musel připsat další obranný zákrok.
1
Jenže hned se míče chopil Walcott, předvedl padesátimetrový sprint a pouze zákrok Hutha mu zabránil v úspěšném odcentrování do vápna před Begoviće.
1
Výkop obstarali hráči Stoke.
1

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby, Arteta - Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Walcott - Giroud. Trenér: Arsène Wenger.

Stoke City: Begović - Shotton, Shawcross, Huth, Wilkinson - Walters, Cameron, N'Zonzi, Whelan, Etherington - Crouch. Trenér: Tony Pulis.

Rozhodčí: Chris Foy - Mick McDonough, David Bryan.
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí v červenobílé kombinaci, hosté v červenomodré. Týmy se zdraví, diváci na Emirates Stadium jsou natěšení, můžeme začít!
Dobré odpoledne u anglické Premier League, která má na svém pořadu 25. kolo. Do Londýna na hřiště Arsenalu FC přijíždí Stoke City, takže uvidíme souboj šestého týmu s desátým.

Arsenal bude moci napravit výsledkové zaváhání z minulého kola, kdy na svém hřišti pouze remizoval 2:2 s Liverpoolem, když musel dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Už v páté minutě se trefil Suárez a když v 60. minutě skóroval Henderson, vypadalo to s "Kanonýry" zle nedobře. Jenže už za dalších pět minut snížil Giroud a o další dvě minuty později srovnal Walcott. I když by se zdálo, že Arsenal svého soupeře dorazí, opak byl pravdou a kromě jedné střely Walcotta se už nic zvláštního neudálo.

Remízu 2:2 si na svém stadionu připsalo i Stoke a soupeřem mu byl Wigan. Zde to ale bylo naopak a Stoke po gólech Shawcrosse a Crouche vedlo 2:0. V 50. minutě ale snížil McArthur a za dalších pár minut srovnal Di Santo. Wigan byl při chuti, svého soupeře tlačil, ale Begović už svému týmu remízu udržel.

Oba týmy využily posledního dne pro posílení kádru. Arséne Wenger přivedl z Málagy Nacha Monreala a ten už bude k tomuto utkání okamžitě připraven.

Do Stoke přišli Jack Butland a Brek Shea, jenže ani jeden za Stoke určitě nenastoupí. Butland dochytá sezónu v Birminghamu, odkud do Stoke přestoupil a Shea se zotavuje po operaci chodidla.

Zápas začíná na Emirates Stadium v 16 hodin a řídit ho bude Chris Foy s pomocí pomezních Micka McDonougha a Davida Bryana. Všechny fanoušky fotbalu samozřejmě zvu ke sledování tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.