Je dobojováno. I podruhé v sezoně vítězí v tomto derby Chelsea a znovu shodně 2:1. Chelsea si v prvním poločase vybudovala dvoubrankový náskok, na který Arsenal dokázal ve druhém poločase i přes výrazně zlepšenou hru zareagovat pouze snižující brankou, kterou vstřelil Walcott. Já se s vámi loučím a u dalších zápasů z anglické Premier League se budu těšit.
90+5
Po centru Wilshera naopak hlavičkoval Giroud a jeho pokus se snesl na síť nad bránou Čecha.
90+4
Po Giroudově prodloužení míče měl velkou šanci Walcott, ale před ním na poslední chvíli zasáhl Cahill.
90+3
Dva rohové kopy za sebou kopali Gunners. První odvrátil hlavou Ramires, druhý naopak Čech.
90+1
Hlavní rozhodčí Atkinson nastavuje 5 minut přesčas.
90
Tvrdá přízemní rána z velké dálky v podání Oliviera Girouda skončila u Petra Čecha. Akce se dala řešit mnohem lépe.
88
Poslední střídání Chelsea: na hřiště jde Marin, z něj Hazard.
88
Rozehrávky přímého kopu se ujal Thomas Vermaelen, který svou tvrdou přízemní ránou mířil zhruba metr a půl vedle vzdálenější tyče.
87
Bacary Sagna se mohl dostat do obrovské šance, ale na hranici vápna jej fauloval Ashley Cole, který viděl žlutou kartu. Navíc dobrá možnost pro Gunners.
86
Ashley Cole fauloval Santiho Cazorlu, Arsenal má možnost standardní situace od postranní čáry.
84
Neskutečné. Szczesny nesmyslně vyběhl daleko z brány proti útočníkovi Ba, který jej bez problémů obešel. Ba poté zakončoval do prázdné brány a Arsenalu uchoval naději Vermaelen, který jeho zakončení zblokoval.
82
Andrej Aršavin při svém prvním útoku zbytečně přišel o míč, Chelsea odkopává od brány.
80
Druhé střídání Blues. Na hřiště se na poslední minuty podívá Demba Ba, který střídá Fernanda Torrese.
79
Wilshere dostal nafackováno od Ramirese, mladý anglický štírek byl ošetřovaný, ale bude pokračovat ve hře.
77
Technická střela Torrese na zadní tyč byla snadným soustem pro brankáře Szczesného v bráně Arsenalu.
75
Přichází avizovaná změna. Andrej Aršavin střídá Abou Diabyho.
75
Střídání připravuje i Arsenal, na hřiště půjde Rus Andrej Aršavin.
73
Dalekonosná střela Ramirese ukrytá za hradbu těl vystrašila Szczesného, poté byl pískán ofsajd Matovi.
72
Chelsea poprvé v utkání střídá. Ryan Bertrand jde na hřiště místo Oscara.
71
Protiútoky Chelsea jsou více a více nebezpečnější. Akci domácího týmu nyní přerušila nepřesná přihrávka Torrese.
70
Za postranní čárou se rozcvičuje kanonýr Demba Ba a je pravděpodobné, že v dohledné době na hřišti vystřídá Fernanda Torrese.
69
Fernando Torres si míč posunul kolem Thomase Vermaelena, nasadil rychlý krok a belgickému stoperovi utekl. Míč si však poté příliš předkopnul a u něj byl dříve Wojciech Szczesny.
67
Rozehrávky přímého kopu se ujal Santi Cazorla, ovšem svým projektilem napálil jen zeď, kterou si postavil Petr Čech.
66
Juan Mata viděl žlutou kartu.
66
Walcott byl Colem faulován pár decimetrů před vápnem Chelsea. Arsenalu se tak nabízí standardní situace ve velice dobré pozici. Využije ji?
61
Arsenal chytil druhý dech, v další šanci zakončoval na vápně slabší levačkou Theo Walcott zhruba dva metry mimo.
60
Ošetřovaný byl úspěšný střelec Theo Walcott, vypadá to ale, že by se měl vrátit do hry.
59
Arsenal přichystal první střídání. Zřejmě zraněného Francise Coquelina nahradil Aaron Ramsey.
58
Arsenal právě vstřelil branku!
Gunners se definitivně vracejí do hry! Fantastickým pasem našel za obranou Chelsea THEA WALCOTTA Santi Cazorla a anglický reprezentant poté v samostatném úniku překonal Petra Čecha.
57
Gibbs přesně odcentroval na zadní tyč, kde hlavičkoval Giroud. Míč sice ideálně netrefil, ovšem byla to obrovská šance.
55
Arsenal ve druhém poločase zjevně přidal a jeho hra je mnohem nebezpečnější. Chelsea se však postupem času probouzí z přestávky.
53
Bývalý útočník Montpellieru už odešel za postranní čáru a za malý okamžik se vrátí do hry, která už pokračuje.
52
Giroud dostal ve středovém kruhu od Ramirese kolenem do zad, francouzský forvard je ošetřován.
50
Další nadějná a dobře vyvíjející se akce Gunners skončila odkopem od brány Čecha. Arsenal zatím ve druhém poločase Blues takřka nepustil k míči.
49
Další příležitost Arsenalu. Wilshere našel za obranou Chelsea Thea Walcotta, který z pravé strany ve vápně vystřelil. Čech byl připraven.
48
Standardní situaci Wilshera odvrátil Ivanovič jen pod nohy Mertesackera, který ihned zakončoval. Pouze však doprostřed brány.
46
Druhý poločas byl zahájen a hned na jeho úvodu byli slyšet fanoušci Arsenalu, kteří i přes nepříliš dobré období svůj klub neustále podporují.
46
Fotbalisté Arsenalu už jsou na hrací ploše a v tuto chvíli přibíhají také domácí, kteří zatím zaslouženě vedou 2:0.
Na úvodní poločas londýnského derby bude chtít Arsenal jistě rychle zapomenout. Na začátku zápasu si sice vytvořil velkou šanci Giroudem, ale ten v zakončení selhal. Z následného útoku Chelsea pak tým manažera Arsena Wengera inkasoval poprvé a o deset minut později z penalty i podruhé. Chelsea naopak může být naprosto spokojená, Arsenal takřka k ničemu nepustila a vybudovala si klidný dvoubrankový náskok. Mnohem těžší ale bude nyní zápas dovést do vítězného konce, i když s přístupem Gunners by to taková obtížná situace být nemusela. Druhý poločas začne zhruba v 15:32.
45+1
Walcott šel znovu sám na bránu a opět mu byl máván a zároveň i pískán ofsajd. Další správné rozhodnutí rozhodčích.
45
Centrovaný balon sice Arsenal odvrátil, jenže pouze ve vápně k volnému Torresovi. Ten s touto příležitostí naložil špatně a balon vyslal k nebi.
44
Ramires byl ve středu pole faulován Wilsherem, domácí mají možnost standardní situace z poměrně dobré střelecké pozice.
41
Jack Wilshere vyslal za obranu Chelsea Thea Walcotta, který však stál v těsném ofsajdu.
40
Sagna je zpět na hřišti a už se zapojil do akce, při níž centroval do šestnáctky Blues Walcott. Girouda však nenašel.
39
Standardní situaci i rohový kop severolondýnský celek využít nedokázal, Chelsea se bez větších komplikací ubránila.
38
Francouzský pravý obránce Bacary Sagna odkulhal za postranní čárou, kam jej doprovodil pískot domácích fanoušků.
37
Bacary Sagna při snaze hrát míč najednou upadl a drží se zřejmě za kotník. Ihned přispěchal lékař Arsenalu.
37
Na druhé straně měl velkou šanci zvýšit už na 3:0 Ramires, který hladce prošel přes Gibbse. Domácí záložník ale zamířil zhruba do desáté řady na tribuně.
35
Další nadějnou akci hostujícího mužstva přerušilo těsné ofsajdové postavení Thea Walcotta, který nedávno na Emirates Stadium prodloužil smlouvu do roku 2016.
34
A hned na druhé straně musel být ve středu Polák Szczesny, který zasahoval proti centru z levé strany. Arsenal se ubránil.
33
Wilshere skvělým pasem našel ve vápně Chelsea Girouda, který si snažil míč obloučkem obhodit přes Cahilla. Přispěchal však Ivanovič, který za pomoci bývalého stopera Boltonu francouzského útočníka odzbrojil. Po dlouhé době také nebezpečí před Čechovou svatyní.
31
Na druhé straně spěchal za dlouhým míčem útočník Arsenalu Giroud, gólman Chelsea Čech musel ven z brány, aby jej před dotěrným forvardem odkopl.
30
Chelsea znovu obléhala šestnáctku Arsenalu, Oscar výborně patičkou uvolnil obránce Colea, jehož centr poté odvracel Mertesacker.
29
Po dlouhé době byl u míče také Walcott, který jej posunul do pravé strany na Sagnu. Jeho centr byl však hodně nepřesný a skončil u brankáře Čecha.
27
Navíc další práci měl kapitán červených Vermaelen, který musel odvracet centr Maty z pravé strany.
26
Arsenal je zatím doslova tragický a směrem dopředu si prakticky nic nevytvořil, pokud nebudeme počítat Giroudovu šanci z úvodu utkání a ojedinělou střelu Cazorly. Chelsea jasně kraluje.
24
Domácím Blues standardka příliš nevyšla, od brány odkopával polský gólman Szczesny.
23
Francis Coquelin si u postranní čáry vyšlápl na Edena Hazarda, Chelsea bude zahrávat standardní situaci.
22
Gunners zahrávali rohový kop, ovšem podobně jako u předchozích, míč skončil v rukavicích Čecha.
21
Chelsea si v úvodních dvaceti minutách vytvořila dvoubrankový náskok a její londýnský soupeř to nyní bude mít hodně těžké. Do konce utkání je ale ještě dost času.
16
Chelsea právě vstřelila branku!
Kapitán Chelsea FRANK LAMPARD s chladnou hlavou k tyči proměňuje pokutový kop a Chelsea vede už o dvě branky.
16
V obrovské šanci se objevil Ramires, kterého musel Szczesny faulovat. Polský brankář viděl žlutou kartu a Chelsea bude kopat pokutový kop!
15
Chelsea znovu předvedla nebezpečný a rychlý protiútok, po němž z voleje střílel pouze nad Oscar.
11
Juan Mata pronikl do šestnáctky Gunners a vystřelil na přední tyč, i Wojciech Szczesny tak musel zasahovat.
10
Následný roh pak skončil v rukavicích brankáře Petra Čecha.
10
Santi Cazorla výborně vystřelil za vápnem Chelsea a Petr Čech musel jeho nebezpečný projektil vyrazit na roh.
9
Na Stamford Bridge podle očekávání panuje výborná atmosféra, vždyť se také jedná o londýnské derby dvou velkých rivalů.
7
Opakovaný záznam ukázal, že Ramiresův zákrok rozhodně v pořádku nebyl a měl se pískat faul, který by si zasloužil i kartu.
6
Nedáš – dostaneš. Ramires ve středu pole přišlápl Coquelina, ovšem pokračovalo se ve hře. JUAN MATA poté obdržel dlouhý pas do vápna pod Césara Azpilicuety a střelou pod břevno překonal Szczesného.
6
Obrovskou šanci měl Olivier Giroud. Útočník Arsenalu dostal pas za obranu od Thea Walcotta a jeho střela na zadní tyč skončila jen těsně vedle. Petr Čech se jen koukal, jak míč letí mimo bránu.
2
První střelecký pokus na bránu Arsenalu vyslal Lampard. Jeho projektil však skončil hodně mimo. Od brány tak odkopává Szczesny.
1
Hned na úvod zápasu povalil Oscara ve vápně Diaby, nepískalo se.
1
Derby bylo zahájeno výkopem domácí modré Chelsea, Arsenal v červenobílých barvách.
1
Na soupisce Arsenalu pro dnešní utkání chybí český reprezentant Tomáš Rosický, který má problémy s lýtkem. Naopak v bráně Chelsea je tradiční opora londýnského klubu Petr Čech.

Chelsea FC: Turnbull, Ferreira, Terry, Bertrand, Ake, Marin, Ba.

Arsenal FC: Mannone, Koscielny, Santos, Jenkinson, Frimpong, Ramsey, Aršavin.
Chelsea dnes posadila na lavičku poprvé od příchodu útočníka Dembu Ba, kterého v sestavě vystřídal Fernando Torres. Na lavičce Blues je třeba i John Terry. Arsenal naopak nemůže počítat s Alexem Oxlade-Chamberlainem a Lukasem Podolskim, kteří jsou nemocní.
V Londýně aktuálně sněží, ale podle posledních zpráv není utkání ohroženo a odehraje se v řádném termínu.

Chelsea FC: Čech – Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Cole – Lampard, Ramires – Mata, Oscar, Hazard – Torres.

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Diaby, Coquelin – Walcott, Wilshere, Cazorla – Giroud.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Breakspear.
Chelsea naposledy v dohrávce remizovala se Southamptonem doma 2:2, Arsenal naopak v téže den porazil v FA Cupu v opakovaném utkání Swansea 1:0 a radoval se z postupu do čtvrtého kola.
Nutno však podotknout, že Chelsea jinak na Arsenal umí. V posledních dvaadvaceti zápasech jen čtyřikrát prohrála, šestkrát remizovala a hned dvanáctkrát zvítězila. Ostatně povedlo se jí to i v prvním vzájemném utkání v letošním ročníku Premier League. V září Blues vyhráli 2:1 po brankách Torrese a Maty. Domácí sice Gervinhem dokázali během utkání srovnat na 1:1, avšak krátce nato Matou inkasovali.
Fotbalisté Chelsea v dvaceti vzájemných domácích soubojích v Premier League s Arsenalem sedmkrát vyhráli, ovšem stejným počtem i prohráli. Dalších šest zápasů skončilo nerozhodně. V posledním vzájemném setkání na Stamford Bridge Arsenal zvítězil vysoko 5:3, když se hattrickem předvedl Robin van Persie, toho času již hráč Manchesteru United.
Příjemný nedělní den u toho nejlepšího fotbalu. Šlágr 23. kola Premier League se odehraje na Stamford Bridge v Londýně, kde domácí Chelsea přivítá v derby Arsenal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.