Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Rozhodčí Dean ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodně 2:2. Do vedení šla dvakrát Chelsea, ale Tottenham dokázal vždy vyrovnat. Vůbec o úvodní branku se dnes postaral už v 11. minutě Oscar, ale ve 26. minutě vyrovnal na 1:1 Adebayor. Ve 39. minutě se trefil Ramires a Chelsea opět vedla. Druhý poločas už tolik aktivní nebyl, ale ke konci utkání vyvíjel Tottenham na svého soupeře tlak a vytěžil z toho branku, o kterou se zasloužil Sigurdsson. Oba celky si tak na svá konta připsaly jednobodový zisk.
Střely celkem: Chelsea FC 15:14 Tottenham Hotspur.
Držení míče: Chelsea FC 44% ─ 56% Tottenham Hotspur.
90+3
Volný přímý kop si vzal na starost Bale a ze své kopačky vyslal velmi zajímavou střelu, která se stáčela do Čechovy svatyně. Brankář Chelsea byl ale připraven a balon uklidil do náruče.
90+2
Ramires obdržel žlutou kartu za nedovolený zákrok.
90+2
Bale byl faulovaný a hosté dostanou výhodu standardní situace.
90+1
Po pravé straně všem svým protihráčům utekl Dempsey a pak se střelou pokusil překvapit Čecha. Nicméně brankář Chelsea byl pozorný.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Assou-Ekotto odcentroval balon do velkého vápna, ale domácí fotbalisté se ubránili bez potíží.
89
Benayoun fauloval Adebayora, a tak budou hosté rozehrávat.
88
Kohouti do pokutového území poslali zajímavý centr, ale Čech lapil míč do rukavic.
88
Dnešní utkání sleduje 41 581 diváků.
87
Gareth Bale obdržel žlutou kartu.
84
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Yossi Benayoun.
84
Bale se nebál střely z větší vzdálenosti a zkusil to. Nicméně Čech zasahovat nemusel, protože střelecký pokus mířil nad branku.
82
V ofsajdové pasti uvízl Adebayor.
80
Tottenham právě vstřelil branku!
Assou-Ekotto poslal do velkého vápna přihrávku, o kterou si řekl Adebayor, jenž pak patičkou míč vracel pod sebe. Výborně se uvolnil GYLFI SIGURDSSON a technickou střelou překonal domácího brankáře.
80
Lloris byl pozorný a pro centrovaný míč si vyskočil.
79
Jan Vertonghen za faul na Torrese uviděl žlutou kartu.
79
Chelsea podnikla protiútok, ale faulovaný byl Torres, a tak budou domácí zahrávat volný přímý kop.
78
Kohouti jsou aktivní, ale přechod do útočné fáze se jim teď moc nedaří.
75
Tottenham z rohového kopu nic nevytěžil, ale u míče zůstal.
75
Výborný obranný zákrok si připsal Ivanović, když se položil do tvrdé soupeřovy střely a zblokoval ji na rohový kop.
73
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Victor Moses.
72
Chelsea rozehrávku napadá a nyní následuje autové vhazování ve prospěch Tottenhamu.
72
U míče jsou hosté, kteří se pohybují na soupeřově polovině a snaží se prokombinovat k Čechově brance.
70
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Clint Dempsey.
70
Torres teď po střetu se svým protihráčem proletěl až k fanouškům, ti byli však šťastní.
67
Luiz vybojoval autové vhazování na soupeřově polovině.
66
Chelsea dostala výhodu standardní situace, na starost si ji vzal Mata, ale jeho spoluhráči soupeřovu branku neohrozili.
63
Ramires se po ošetření vrátil na hrací plochu.
63
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
62
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Gylfi Sigurdsson.
62
Ošetřit potřebuje Ramires, a tak je hra přerušena.
61
Kohouti dostali výhodu standardní situace. Huddlestone odcentroval míč do vápna, ale pozorný Luiz odhlavičkoval balon do bezpečí.
58
Parker vyslal do útoku Lennona, ale hru přečetl Cole a získal míč pro Chelsea.
58
Nepřesnou přihrávku ze své kopačky vyslal Vertonghen, a tak nikoho ze spoluhráčů nenašel. Rozehrávat bude Chelsea.
57
Walker fauloval Hazarda, a tak Chelsea bude rozehrávat.
56
Hazard si ve velkém vápně zasekl míč před Llorisem, ale pak pálil vysoko nad branku.
53
Lloris se prezentoval špatným odkopem, a tak se míče ujme Chelsea.
51
Adebayor unikl svým spoluhráčům u postranní čáry, ale míč mu unikl mimo hrací plochu, a tak Chelsea bude vhazovat.
50
Parker zblokoval Oscarův centr na rohový kop.
48
Kohouti z rohového kopu nic nevytěžili.
47
Walker se vydal do útoku, ale čistě ho zastavil Azpilicueta. Rohový kop pro Tottenham.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Střely na branku: Chelsea FC 6:2 Tottenham Hotspur.
Střely celkem: Chelsea FC 12:7 Tottenham Hotspur.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Máme za sebou první poločas, ve kterém padly hned tři branky. Šťastnější je však domácí Chelsea, která vede 2:1. Za domácí tým se trefili Oscar a Ramires a za Tottenham se trefil Adebayor.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Hazard přihrával Oscarovi, ale jeho pokus zneškodnil Lloris.
43
Walker si narazil míč s Adebayorem, ale střela hostujícího hráče jen těsně minula Čechovu branku.
42
Zajímavou přihrávku obdržel Hazard, ale míč si nedokázal zpracovat, a tak o něj přišel.
41
Ivanović hledal Azpilicuetu, ale pozorný Assou-Ekotto odhlavičkoval balon do bezpečí.
40
Prudkým centrem se představil Hazard, ale Lloris byl připraven a balon lapil do rukavic.
39
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí tým podnikl útočnou akci po pravé straně, kde se chytrou přihrávkou prezentoval Torres, jenž ve vápně našel RAMIRESE, který ze své pravačky vyslal nepříjemnou střelu a rozvlnil soupeřovu síť.
37
Adebayor se prezentoval skvělou střelou, ale nakonec skončila vysoko nad brankou.
35
Bale se dostal do skvělé pozice, navedl si míč na střelu a zkusil to. Nicméně Cahill byl připraven a střelecký pokus zablokoval.
34
Mata odcentroval míč do vápna, kde pozorně zasáhl Lloris a balon vyboxoval před sebe. K odraženému míči se dostal hlavičkující Azpilicueta, ale mířil nepřesně.
33
Chelsea vybojovala rohový kop.
30
Hazard podnikl sólo, ale o balon ho čistě obral Huddlestone.
28
Kohouti jsou u míče, ale pohybují se s ním pouze na vlastní polovině.
27
Mata obdržel přihrávku od Ramirese, ale nedokázal si míč zpracovat, a tak o něj přišel.
26
EMMANUEL ADEBAYOR založil útočnou akci. Navedl si míč na pravačku a přesnou trefou pod horní víko překonal brankáře Čecha, který zůstal pouze překvapivě zírat.
23
Torres přihrával svým spoluhráčům, ale hru výborně přečetl Walker a přihrávku zastavil.
22
Luiz zahrával volný přímý kop, ale trefil pouze zeď.
20
Holtby zachytil nepřesnou rozehrávku Chelsea a vyrazil do protiútoku. Nicméně vrátit se stihl Hazard a Holtbymu míč čistě odebral.
20
Oba celky v londýnském derby odehrály 125 vzájemných utkání.
16
Chelsea podnikla útočnou akci po pravém straně, odkud pak do velkého vápna přilétl přízemní centr, kterého se zmocnil Mata, jenž vystřelil z první. Lloris zasahovat nemusel, protože střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
15
Hosté se prokombinovali na útočnou polovinu, kde se finální přihrávky ujal Holtby a zkusil své štěstí. Nicméně Holtbyho střela o kousíček minula Čechovu branku.
14
Tottenham je u balonu a pohybuje se s ním v blízkosti středového kruhu.
12
Chelsea je od začátku utkání aktivnějším týmem, a tak si vstřelenou branku zasloužila.
11
Mata odcentroval balon do pokutového území, kde jej hlavou prodlužoval Cahill. U vzdálenější tyče se pak zjevil osamocený OSCAR, jenž přesnou trefou poslal Chelsea do vedení.
10
Ve velkém vápně se k míči dostal Ivanović, ale jeho střelu zblokoval protihráč na rohový kop.
10
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop.
7
Skvělou přihrávku obdržel Mata od Torrese, ukázkově si zpracoval míč a poté prudce vystřelil. Brankář Lloris zasahovat nemusel, protože Mata pálil nad branku.
5
Mata vyslal do útoku Hazarda, ale sudí musel hru přerušit, protože druhý jmenovaný uvízl v ofsajdové pasti.
5
Vertonghen se vydal do útoku, ale provinil se útočným faulem, a tak sudí hru přerušil.
4
V ofsajdu se zapomněl Torres, a tak sudí hru přerušil.
3
Na stadionu panuje příjemná atmosféra, hlasitější jsou domácí fanoušci.
2
Útočnou akci podnikli domácí hráči, ale Mata obdržel přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl ve hře pokračovat.
2
Autové vhazování pro domácí tým.
1
Hosté oblékli dresy bílé a trenýrky černé.
1
O úvodní výkop se postarala Chelsea, která oblékla tradiční modré komplety.
1
-2
Hlavní rozhodčí Dean přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole ─ Ramires, Luiz ─ Oscar, Mata, Hazard ─ Torres.

Tottenham Hotspur: Lloris ─ Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto ─ Lennon, Huddlestone, Parker, Holtby ─ Adebayor, Bale.

Rozhodčí: Dean ─ Collin, Brooks.
-40
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.95, kurz na remízu pak 3.6 a kurz na výhru hostů 3.6.
-41
Už známe dnešní sestavy, za malou chvíli je budete znát i vy.
Předpokládané sestavy:

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Ivanović, Luiz, Cole ─ Ramires, Lampard ─ Moses, Mata, Oscar ─ Ba.

Tottenham Hotspur: Lloris ─ Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto ─ Lennon, Huddlestone, Dembele, Dempsey ─ Bale, Defoe.
Tottenham Hotspur je v tabulce na místě pátém a na svém kontě má 65 bodů. Kohouti zaznamenali 19 výher, 8 remíz a 8 proher. Celkové skóre je 61:43.
Chelsea FC se v tabulce nachází na třetí příčce a na svém kontě má 68 bodů. Hráči Chelsea zaznamenali 20 výher, 8 remíz a 7 porážek. Celkové skóre je 69:35.
Poslední vzájemné utkání se konalo 20. října 2012 na White Hart Lane. Domácí Tottenham Hotspur nestačil na Chelsea FC a podlehl jí 2:4. V 18. minutě se trefil Cahill a poslal Chelsea do vedení. Vstup druhého poločasu patřil Tottenhamu a ve 46. minutě a 54. minutě se trefili Gallas a Defoe. Nicméně Chelsea se nevzdala a v 66. minutě vyrovnal Mata na 2:2 a o čtyři minuty později přidal svoji druhou branku, a Chelsea tak znova vedla. V závěru utkání se ještě trefil Sturridge.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mike Dean, na čarách mu budou asistovat Jake Collin a John Brooks. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Jon Moss.
Dnes večer máme na programu dohrávku 33. kola, ve které Tottenham Hotspur zavítá na DW Stadium, kde ho bude hostit Chelsea FC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.