Reading dokázal získat velice důležité tři body, díky kterým se posune ze třetí sestupové pozice. Everton naopak ztratí. To je vše, pěkný zbytek soboty přeje Petr Dejnožka.
Právě se rozběhla již druhá ze tří minut nastavení. Reading drží míč.
Heitinga v důležitém okamžiku netrefil prostor mezi třemi tyčemi, s ambicemi Evertonu to začíná vypadat bledě.
Tabb z rychlého protiútoku třetí gól Readingu nevytěžil.
84
Hosté střídají, odejde Thomas Hitzlsperger, nahradí jej Apostolos Vellios.
83
K výměně dojde i na domácí straně, za střelce obou branek Readingu Le Fondre totiž přijde Noel Hunt.
82
Marouane FellainI mohl srovnat, ale trefuje pouze tyč!
81
Až nyní zde máme první střídání, místo Naismithe přijde Oviedo.
80
Reading právě vstřelil branku!
Domácí otáčí skóre zápasu ve svůj prospěch, nařízený pokutový kop bez problémů proměnil ADAM LE FONDRE - 2:1!
78
Jeden z hráčů Readingu byl faulován Jelavičem a je to penalta pro domácí!
79
Žlutou kartu dostal Jelavič.
75
Čas ubíhá, již nevidíme tolik dobrých příležitostí jako v prvním poločase.
72
Série rohových kopů Evertonu druhou vstřelenou branku nepřinesl.
70
Everton zakončil útok nepřesnou střelou Jelaviče.
67
Nutno říci, že by mu hodně pomohl v boji o záchranu. Everton by naopak hodně ztratil v boji o pohárová umístění.
65
Outsider tohoto duelu má však poslední minuty navrch a snaží se dokonce o tříbodový zisk.
64
Le Fondre je dnes při chuti, tentokrát mu ale zakončení nevyšlo podle představ.
62
Ale musí také myslet na zadní vrátka, protože k šanci se hnal Adam La Fondre. Howard vyběhl a zlikvidoval mu šanci!
59
Hosté pochopili, že jeden bod z dnešního zápasu by byl ztráta. Proto se snaží agresivně forčekovat.
57
Vedení na stranu Evertonu však mohl nyní strhnout Jagielka, nicméně jeho hlavička, na kterou neměl Federici šanci dosáhnout, skončila těsně mimo!
54
A Reading je stále při chuti, centr Tabba nyní však přeletěl pokutové území a skončil v autu.
52
Aktivita domácího týmu ve druhém poločase se vyplácí, po levé straně unikl Nicky Shorey a přesným centrem našel hlavu ADAM LE FONDRE, který se nedokázal mýlit. Sedm minut po přestávce se tak začíná zase od začátku - 1:1!
52
Rychlý protiútok Evertonu pokazil Coleman, který přihrávkou našel pouze obránce soupeře.
50
Reading je nyní aktivnější, stále se mu ale nedaří přejít před dobře zkonsolidovanou obranu soupeře.
48
Jay Tabb se z první opřel do míče, ale trefil jen záda jednoho z obránců Evertonu.
47
Domácí vstoupili do druhé půle aktivně a ihned vybojovali rohový kop.
46
Je tu konec prvního poločasu, ve kterém se Everton dočkal vedení již v desáté minutě zásluhou Naismithe a měl ještě několik dobrých příležitostí k navýšení náskoku. To se mu ale nepodařilo a vše je tak otevřeno.
44
Mikele Leigertwood prozkoušel pozornost Howarda, jeho střela však byla zblokována a k brance se ani nedostala.
41
Reading také dostal k dispozici roh, ale centr se jeho hráči vůbec nepovedl.
39
První poločas se nám pomalu chýlí ke konci, Everton má na svém kontě stále jednogólový náskok.
37
Everton si střihl dva rohy za sebou, na ten druhý naskočil Jagielka, avšak minul.
34
Z obrovské dálky se opřel do balónu Osman, ale hodně se ukopl.
32
Coleman byl poměrně dlouho ošetřován u postranní čáry, ale vypadá to, že bude moci pokračovat v dnešním zápase.
31
Kaspars Gorkšs vyfasoval žlutou kartu.
30
Steven Naismith mohl podruhé v zápase vstřelit gól, ale spálil téměř tutovou příležitost!
28
Coleman je také oceněn žlutou kartou.
27
Na centr od rohového praporku si naskočil McAnuff, ale ostrou hlavičku poslal asi metr nad branku Howarda!
26
Dobrou práci udělal Roberts u rohového praporku a vybojoval míč pro Reading.
25
Steven Pienaar se opřel do balónu z ostrého úhlu, ale trefil jen boční síť branky Readingu.
24
Jason Roberts dostává za tvrdý zákrok žlutou kartu.
21
Everton má v posledních okamžicích více ze hry a to se projevu zejména na držení míče.
19
Le Fondre se na chvíli zjevil za obránci Evertonu, ti ho ale dokázali dostihnout a v poklidu obrat o balón.
17
Na druhé straně se z první opřel do míče Coleman, ale ráně chyběla razance. Míč pohodlně doplachtil až do Federiciho náruče.
15
Z velké dálky vyzkoušel paní štěstěnu Robson-Kanu, ale rána mu vůbec nesedla.
13
Bláznivý začátek se nám poměrně uklidnil, nyní hru obou celků poznamenaly značné nepřesnosti.
10
Everton právě vstřelil branku!
A favorit duelu se v desáté minutě dostává do vedení, když brankáře Federiciho prudkou střelou propálil STEVEN NAISMITH - 0:1!
8
Nyní se hosté trochu mazlí s míčem a chtějí se postupnou kombinací dostat na dostřel pokutovému území Readingu.
6
Zatím sledujeme velmi pohledný zápas, k velké šanci se dostal Adam Le Fondre ale nedokázal trefit branku! To bylo velmi silné varování pro obranu Evertonu!
5
Rohový kop si pro změnu vyzkouší i Reading.
4
A na rohový kop si pro změnu naskočil Jelavič, ale nezamířil mezi tři tyče.
3
Ale nyní jsme tu měli velmi zajímavou příležitost! Phil Jagielka napřáhl z hranice pokutového území a protáhl Federiciho! Následuje roh Evertonu!
2
Domácí rozehráli a snaží se kombinovat na své polovině. Everton se zatím téměř nedostal k míči.
1
Příjemné odpoledne při sledování anglické Premier League. Záchranářského boje účastnící se Reading přivítá na své půd Everton, který naopak hraje o příčky na čele. Favoritem je tedy Everton. Uvidíme tak, jak se nám duel vyvine.

Reading FC: Federici - Shorey, Gunter, Gorkšs, Morrison - Leigerwood, McAnuff, Tabb, Robson-Kanu, Roberts - Le Fondre

Everton FC: Howard - Heitinga, Jagielka, Baines, Hitzlsperger, Pienaar, Osmna, Coleman, Fellaini, Naismith, Jelavič

Rozhodčí: Atkinson - Kirkup, Flynn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.