Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního dne a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! V druhém poločase jsme se již branky nedočkali a nepřicházelo ani moc šancí. United až na pár okamžiků měli převahu ve hře a zaslouženě tak dnes zvítězili. Na čele tabulky tak mají po dnešním kole náskok na druhý Manchester City už 18 bodů, přičemž do konce ligy zbývá ještě 8 utkání. To hosté budou mít na konci sezony úplně jiné starosti, na 18. příčku mají náskok pouhých 4 bodů, navíc Wigan má o jeden zápas méně. Každopádně to bude ještě zajímavé.
90+6
Robin van Persie v samém závěru zazdil obrovskou šanci, když po dobré přihrávce Younga neuspěl tváří v tvář Mignoletovi, ten předvedl velmi pěkný zákrok!
90+4
Hosté zvládají konec utkání výborně takticky, drží míč co možná nejdále od své branky.
90+2
Van Persie v offsidu.
90+1
Cleverleyho centr nenašel ve vápně nikoho v modrém.
90
Rozhodčí ještě nastaví 6 minut nad rámec hrací doby za ošetřování hostujícího brankáře.
90
Schovaná střela Wickhama nakonec De Geu nevystrašila.
89
Domácí kombinují s míčem kolem branky United.
88
Pro Colbackův centr si v klidu došel De Gea.
85
A poslední změnu provedl také domácí trenér, Rose nahradí Colback.
84
Pro dnešek již dohrál Anderson, na poslední minutky si zahraje Cleverley.
83
Domácím zbývá cca10 minut i s nastavením na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali.
82
Anderson hraje výborně dozadu, teď zastavil průnik Rose.
80
Pěknou střelou kousek od vápna se prezentoval Büttner, Mignolet se ale vytáhl a míč vyrazil na roh! Už mohlo být rozhodnuto!
78
Oba trenéři provedou své druhé změny, na domácí straně odchází ze hřiště Bardsley a nahradí jej Larsson. Na té hostující již pro dnešek dohrál Kagawa a vystřídal ho Welbeck.
78
76
První změnu v sestavě provádí domácí kouč, Johnsona na trávníku nahradí Wickham.
76
Další žlutou kartu vidí domácí Bardsley.
75
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu – offside a v něm Robin van Persie.
73
Johnson napřáhl ke střele, jeho přízemní pokus jen o kousek minul levou tyč.
72
Valencia se na pravé straně pokoušel obelstít hned dva protihráče, nakonec se však provinil faulem a bude se kopat proti brance United.
70
Van Persie hledal ve vápně centrem Valenciu, ten ale tísněn obráncem se k míči nedostal.
68
Hra se malinko zklidnila a odehrává se teď především ve středu pole.
66
Po něm se k zakončení dostával Sessegnon, jeho pokus se ale k SDe Geovi nedostal.
65
Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, teď si vybojovali další rohová kop.
63
Zdá se, že De Gea bude po ošetření v pořádku a ve hře bude moci pokračovat.
61
Centr směřující do vápna hostí vyboxoval efektivně De Gea, při souboji s domácím fotbalistou ale zřejmě přišel k menšímu zranění a bude muset být ošetřen.
60
Útočný výlet domácích zakončoval nad branku Johnson.
58
Robin van Persie šel do souboje s obráncem hodně nešikovně a zasáhl jeho obličej kopačkou, to neušlo pozornosti hlavního sudího a ten tak vytáhl po zásluze žlutý kartonek.
55
Dobrý centr z levé strany směřoval do vápna hostí, s ním si ale dobře poradil O´Shea a zažehnal tak hrozící nebezpečí.
53
Centr Valencii zprava postrádal přesnost a tak bude moci od branky odkopávat Mignolet.
51
Van Persie se znovu pokoušel standardku zprava zakončit, tentokrát ale trefil dobře postaveného obránce.
50
John O´Shea znovu fauloval před vápnem van Persieho, za což si od sudího vykoledoval žlutou kartu.
49
Kombinaci hostů přerušil u postranní čáry McClean.
47
Robin van Persie byl ve středu pole stažen k zemi domácím O´Shea.
46
Oba celky nastoupily do druhé půle beze změn.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 14:46.
Máme za sebou první poločas utkání mezi Sunderlandem a Manchesterem United. Hosté jsou dnes zatím jasně lepším celkem, což se ji povedlo potvrdit v 27. minutě, kdy si do vlastní branky srazil střelu van Persieho Bramble. Hosté již další branku do poločasu nepřidali a tak je to po první půli 0:1. Domácí si za celou první pětačtyřicetiminutovku nevytvořili žádnou větší šanci.
45+1
Ten ale van Persie nezahrál zrovna nejlépe a tak ho odhlavičkoval pryč od branky první obránce.
45+1
Hosté budou ještě kopat rohový kop.
45
Rozhodčí nastaví v prvním poločase ještě jednu minutu.
43
Ashley Young si teď nerozuměl s van Persiem a tak skončil míč za čárou, Mignolet bude moci odkopávat.
42
Tak to nakonec z pravé strany zakončoval právě van Persie, jeho pěkný pokus vyrazil Mignolet nad břevno.
41
Van Persie byl faulován kousek od vápna, to je dobrá příležitost na centr.
40
Burnsley stál tak dlouho nad míče, až o něj přišel.
38
Van Persie dostal od Younga pěknou přihrávku do běhu, okamžitě se z úhlu tísněn obráncem snažil zakončit, jeho pokus ale lapil Mignolet.
37
Hosté se po vstřelení branky poněkud uklidnili a v tuto chvíli kontrolují hru.
34
Anderson se na vápně dostal k odraženému míči a už to vypadalo, že bude sám před brankou, na poslední chvíli jej ale o míč obral jeden z beků.
33
Rozehraní standardky se ujal Young, jeho střela přes zeď nakonec skončila v rukavicích Mignoleta.
33
Hosté střídají, Rafael má pravděpodobně nějaký zdravotní problém, na trávníku jej nahradí Evans.
32
Büttner byl před vápnem faulován. Dobrá šance pro United.
30
Graham se odhodlal ke střele, jeho pokus ale branku dosti minul. De Gea může být v klidu.
27
Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Robin van Persie dostal dobrou přihrávku na levou stranu, odkud se prokličkoval do vápna a z úhlu díky teči Brembleho posílá United do vedení!
26
Žlutou kartu za zbytečný faul zezadu na Valenciu dostal N´Diaye.
26
Barnsleyho centr nenadělal hostující obraně žádné problémy.
24
Ashley Young se teď trochu ukvapil a zbytečně odevzdal svým odkopem míč soupeři.
23
Další útočnou akci hostů zastavil ve vápně Bramble, když obral o míč van Persieho.
21
Valencia se provinil útočným faulem na O'Shea.
19
Ten ale van Persie příliš přetáhl a nebylo z toho nic.
18
Po centru Younga si United znovu zkusí rozehru rohového kopu.
18
Po Youngově centru zakončoval Vidič, jeho hlavičku ale zastavil jeden z domácích beků.
17
Kagawa posílal do vápna centr na van Persieho, u míče byl ale dříve Bramble a poslal jej na roh.
15
Bramble fauloval ve středu pole Younga.
15
Anderson adresoval pěknou přihrávku na Büttnera za obranu, ten byl ale o krok později u míče než domácí brankář.
12
První velká šance pro Manchester! Büttner se skvěle prokličkoval až do vápna, kde ale tváří v tvář nepřekonal domácího brankáře, ten jeho pokus vyrazil na roh, z kterého si následně hosté nic nevytvořili!
10
Na druhé straně se hnal do brejku Carrick s Kagawou, první jmenovaný ale na vápně zbytečně místo střely nahrával a United tak přišli o míč.
10
Dlouhý nákop si v klidu pohlídal De Gea.
9
Skvostná akce United, Anderson našel skvěle na levé straně Younga, jeho centr ale ke vší smůle nenašel nikoho v modrém.
8
Young ale svůj centr až příliš přetáhl a Mignolet bude moci v klidu odkopávat od své svatyně.
7
Dobrá standardka pro United po ruce Bardsleyho.
7
Po něm se k zakončení dostal Gardner, ale trefil pouze obránce.
6
McCleanův centr byl zablokovaný obranou na roh.
4
Kagawa se ve vápně dobře obtočil kolem obránce, jeho střela ale nenadělala Mignoletovi žádné větší potíže.
3
Robin van Persie se dostal ke svému prvnímu dnešnímu zakončení, jeho hlavička ale postrádala přesnost.
3
Young hledal nepřesně svého spoluhráče ve vápně a tak bude moci Mignolet v poklidu odkopávat od své branky.
2
Vidic si při obranném odkopu udělal pravděpodobně něco se zády, snad ale bude v pořádku.
1

Sunderland AFC: Mignolet – Bramble, Rose, Bardsley, O´Shea, N´Diaye, Gardner, McClean, Sessegnon, Johnson, Graham

Manchester United: De Gea – Vidic, Rafael, Smailling, Büttner, Valencia, Kagawa, Young, Anderson, Carrick, van Persie

Rozhodčí: Kevin Friend.
Manchester United – Tým Sira Alexe Fergusona se může soustředit po vypadnutí z Ligy mistrů pouze na domácí soutěže, což je pro Rudé ďábly velké plus. Navíc mají hosté ohromnou formu, dokázali vyhrát šest utkání v řadě a navíc v posledních pěti ani neinkasovali. Hostům také hraje do karet, že nemají nikoho na marodce. Uvidíme, jak se dnešní utkání bude vyvíjet.
Sunderland – Domácí fotbalisté jsou jen 4 body od sestupové propasti. Navíc jim dost přidělává vrásky fakt, že se budou muset obejít bez hned několika zraněných hráčů. Na marodce je i nejlepší střelec týmu Steven Fletcher, který se zranil v reprezentační pauze a do konce sezony si již kopačky neobuje. Hrát nebude ani kapitán Lee Cattermole a Carlos Cuellar. V minulém kole Sunderland remizoval doma s Norwichem 1:1.
Dobré sobotní fotbalové odpoledne Vám přeji při sledování 31. kola anglické Premier League. V něm přivítá Sunderland na svém stadionu Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.