Cardiff ziskem tří bodů oživil naději na záchranu a od nesestupových pozic ho nyní dělí jen skóre. Naopak Fulham zůstává poslední a pád do Championshipu tak nabírá stále reálnějších obrysů.
Duel dvou nejhorších týmů soutěže opanoval domácí Cardiff, který zvítězil nad Fulhamem 3:1. Hvězdou zápasu je především kapitán Bluebirds, Steven Caulker, který nejprve v nastavení první půle otevřel skóre a v 67. minutě odpověděl dalším gólem na vyrovnání Holtbyho. Zmar hostí ještě v 71. minutě dokonal trefou do vlastní brány Riether. Hráči Cardiffu šli za třemi body dravěji a jejich vítězství tak můžeme považovat za naprosto zasloužené.
90+4
Fábiův centr zblokoval Hangeland, každou chvíli můžeme očekávat konec.
90+3
Dæhli v souboji 1 na 1 s Hangelandem. Pokusil se vystřelit, ale poslal míč jen do zámezí.
90+3
Centr Richardsona byl odvrácen už na hranici šestnáctky.
90+2
Domácí odvážně napadají a znepříjemňují soupeři rozehrávku.
90+1
Rozhodčí Atkinson nastaví čtyři minuty.
90
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází otřesený Ben Turner, přichází Kévin Théophile-Catherine.
89
Mitroglu vypálil z otočky, ale chyběla tomu razance a Marshall tak neměl s likvidací střely větší problémy.
88
Kim se dostal k přízemní střele, kterou likviduje Stekelenburg.
87
Nákop Karagounise skončil jen na červené zdi.
87
To už je křeč v podání Fulhamu. Hosté jen nakopávají míče a domácí obrana je zase vrací zpět na jejich polovinu.
86
Karagounisův dlouhý pas přelétl Benta a skončil až u Marshalla.
85
Hostům se krátí čas, teď už by potřebovali malý fotbalový zázrak.
84
Pokus Mitroglua končí jen v rukavicích brankáře Marshalla.
82
Mitroglu prodloužil Hangelandův nákop k Sidwellovi, který hlavou uklidil míč k tyči domácí brány. Gól však neplatí, jelikož byl hostům máván ofsajd!
81
Jones před vápnem přepadl přes Heitingu, ale o faul se podle sudího Atkinsona nejednalo.
81
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Magnus Wolff Eikrem.
79
Hangeland prohrál souboj s Noonem a situaci musel zachraňovat odkopem Heitinga.
77
Mitroglu byl hned dvakrát blízko ke gólu! V prvním případě dobře zasáhl stoper domácích Caulker, ve druhém byl na svém místě brankář Marshall.
76
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Cauley Woodrow, přichází Darren Bent.
74
Cardiff je blízko vítězství, které by Bluebirds reálně udrželo v boji o udržení. Naopak Fulham se utápí ve stále větších problémech.
72
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Fraizer Campbell, přichází Mats Dæhli.
71
Cardiff právě vstřelil branku!
Obrovská radost domácích hráčů i fanoušků! Hlavičku Mutche ještě Stekelenburg skvěle vyrazil, ale padající SASCHA RIETHER nešťastně srazil míč zpět za jeho záda. Kuriózní vlastanec a domácí vedou už 3:1!
69
Teď je zase řada na Fulhamu, hosté si dnes nemohou dovolit prohrát.
67
Domácí zahrávali další dva rohové kopy v rychlém sledu a ten druhý přinesl gól! Mutch nacentroval na zadní tyč, kde se protlačil k hlavičce STEVEN CAULKER a Stekelenburg míč nedokázal zastavit. Caulker se dnes trefuje podruhé a pro tuto chvíli je hrdinou dnešního duelu.
66
Po rohu se dostal k tvrdé střele Kim. Trefil však prostor, kde stál Stekelenburg a hostující gólman tak balón vyboxoval.
66
Mutch získal roh pro svůj tým.
65
Noone byl ve středu hřiště zastaven faulem, domácí mohou pokračovat v kombinaci.
64
Po standardce Kima nedokázal Hangeland ovdrátit míč, pro hosty to nakonec dobře dopadlo.
63
Mutch byl faulován Sidwellem, hosté musí vyhlásit pohotovost.
61
Hráči Fulhamu museli v šatně dostat od Felixe Magatha co proto. Ve druhé půli se po hřišti pohybují v úplně jiném tempu.
59
Fulham právě vstřelil branku!
1:1! Karagounisův roh na přední tyči hlavou prodloužil Heitinga k úplně volnému LEWISOVI HOLTBYMU, který zblízka uklidil míč do odkryté brány. Máme tu novou zápletku!
59
Ve druhé půli už začal hrát i Fulham, nyní je z toho roh.
58
Kontr domácích táhl Kim. Do šestnáctky mu ještě nabíhal Jones, ale korejský středopolař vše řešil sám a o balón přišel.
57
Richardson našel ve vápně Mitroglua. Tomu ale střela vůbec nesedla a Marshall tak mohl zůstat v klidu.
56
Domácí Kim zajel skluzem do Karagounise a vysloužil si žlutou kartu.
55
Míč se po souboji mezi Sidwellem a Caulkerem odrazil do zámezí. Odkop od brány přisouzen Fulhamu.
54
Domácí budou zahrávat rohový kop.
53
Druhý poločas začal v hodně svižném tempu. Jones přiťukl míč Kimovi, jehož bomba skončila pouze na těle stopera Hangelanda.
52
Kačaniklić ve středu hřiště vybojoval míč a sám se dostal až před šestnáctku, odkud vypálil jen těsně vedle horního růžku domácí brány!
51
Roh Karagounise už domácí obrana odvrací.
51
Střídající Karagounis hned rozehrával zmiňovanou standardku. Odražený míč pak napálil Mitroglu a je z toho roh.
50
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ashkan Dejagah, přichází Georgios Karagounis.
50
Kačaniklić byl faulován Fábiem, bude se kopat proti domácí bráně.
49
Obrovská šance Cardiffu! Noone poslal parádní centr na zadní tyč, kde byl Jones. Domácí útočník však z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit bránu!
47
Hosté hned na začátku druhé půle zahrozili. Woodrow hlavou sklepl míč pro Holtbyho, který z hranice šestnáctky natáhl ke střele. Marshall byl na zemi včas a vyrazil balón na roh.
46
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází John Arne Riise, přichází Alexander Kačaniklić.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na branku – 5:1
Střely mimo – 3:2
Rohy – 3:0
Držení míče – 51 % : 49 %
První poločas nesl veškeré znaky duelu dvou nejhorších týmů soutěže. Přesto můžeme říci, že Cardiff byl lepším týmem, jeho hráči si dokázali vytvořit i nějaké šance a v nastavení se zaslouženě ujali vedení, když se prosadil kapitán Caulker. Cottagers se budou muset v ofenzivě hodně zlepšit, pokud chtějí na Cardiff City Stadium něco uhrát.
45+2
45+1
Přece jen gól! Po standardní situaci se ve vápně dostal k balónu Noone a z levé strany poslal střílenou přihrávku do malého vápna. Obránce Riether balón sice tečoval, ale tak nešťastně, že ho odrazil přímo ke STEVENU CAULKEROVI a domácí kapitán doklepával do prázdné brány.
45
No, málem jsem to zakřikl! Mutch poslal z pravé strany do šestnáctky přízemní přihrávku, která doputovala až k nohám Jonese. Ten z 10 metrů pálil pod břevno, ale Stekelenburg využil veškeré své centimetry a balón vyrazil.
45
První poločas se blíží ke svému konci, zdá se, že si na gól budeme muset počkat.
43
Campbell si nabíhal do šestnáctky na centrovaný míč, před ním však stačil balón odvrátit Heitinga.
43
Noone nakonec centroval a žádné nebezpečí pro hostující bránu z toho nebylo.
42
Kim donutil Holtbyho k nedovolenému zákroku. Rozehrávat se bude asi 30 metrů od brány Fulhamu.
40
Po pěkném pasu Holtbyho se dostal v šestnáctce k zakončení Mitroglu, z těžké pozice však bránu netrefil.
39
Holtbyho centr odvrátil Medel pouze k Mitrogluovi, který se ale k zakončení neprotlačil.
38
Mutch to zkusil z dálky, ale hostující bránu netrefil.
37
Jones byl ve středu hřiště faulován Richardsonem, domácí tak zůstanou u balónu.
36
Holtby ve vápně uvolnil Riiseho, který se z leva řítil na domácí bránu, ovšem dvojice bránících hráčů dokázala jeho průnik zastavit.
36
Pro roh Kima si došel Stekelenburg.
35
Po zákroku Richardsona budou domácí zahrávat rohový kop.
35
Dnešní zápas není pro diváky nijak atraktivní, ale to se dalo vzhledem k postavení obou týmů v tabulce čekat. Je to více boj, než pohledný fotbal.
34
Kim pro svůj tým vybojoval standardní situaci. Tu však domácí rozehráli nakrátko a o balón rychle přišli.
33
Mitroglu posílal míč za obranu na Holtbyho. Ten se ale do balónu zamotal a upadl.
32
Další akce Bluebirds začíná od brankáře Marshalla.
31
Střílený centr Kima dolétl až do rukavic Stekelenburga, který balón podržel před nabíhajícím Jonesem.
30
Nákop Riethera odhlavičkoval do autu Turner.
29
Hráči Fulhamu si užívají chvíli s míčem na svých kopačkách.
27
Noone opět zahrozil. Tentokrát to zkusil z 20 metrů, mířil však poměrně vysoko nad.
26
Nyní už Noone dokázal odcentrovat a k hlavičce se dostal Jones. Zamířil ale jen do prostoru, který si pohlídal Stekelenburg.
26
Noone u rohového praporku neobehrál dvojici bránících hráčů Fulhamu.
25
Heitinga před napadajícím Campbellem raději jen zakopl míč do autu.
24
Fotbalisté Cardiffu jsou v posledních minutách aktivnějším týmem.
22
K odvážné akci se nadechl Noone, který přes tři protihráče prošel až na hranici šestnáctky, odkud o metr minul levou tyč hostující brány.
21
Campbell si vylámal zuby na vracejícím se Sidwellovi, který tak vybojoval míč pro hostující barvy.
20
Marshall musel odkopávat míč před dotírajícím Woodrowem.
19
Hangeland si na hranici šestnáctky dovolil poměrně drzou kličku na napadajícího Jonese. Úmysl mu vyšel a tak mohl v klidu rozehrát.
18
Noone hledal dlouhým nákopem Campbella, u míče byl jako první brankář Stekelenburg.
16
Campbell se trochu kostrbatě protlačil ke střele z levého rohu šestnáctky, ale nakonec to bylo hodně nebezpečné! Míč směřoval ke vzdálenější tyči a jen skvělý zákrok Stekelenburga hosty uchránil od obdrženého gólu.
15
Směrem dopředu toho zatím moc k vidění není. Hráči obou týmů před šestnáctkami kazí.
14
Nákop Fábia nenašel nikoho ze spoluhráčů. U míče hosté.
12
Standardku rozehrál Mutch. Svůj centr směřoval na vzdálenější tyč, ale přetáhl ho a balón skončil až za brankou.
12
Kim byl faulován Sidwellem. Standardní situace pro domácí.
11
První zajímavější příležitost zápasu. Heitinga pasem od půlící čáry rozběhl Dejagaha, který pálil z těžkého úhlu do boční sítě.
10
Chyby v kombinaci na obou stranách, u balónu jsou teď hráči Cottagers.
9
Domácí si přihrávají míč kolem půlící čáry.
7
Jones vyhrál před šestnáctkou hlavičkový souboj a míč se následně dostal od Noona ke Campbellovi. Ten však ani nepřihrál, ani nevystřelil, a jen lehce poslal balón do náručí Stekelenburga.
7
Bluebirds to teď zkouší trošku zdlouhavější rozehrávkou z vlastní poloviny.
6
Fábio dokázal ustrážit Riiseho a bude se jen kopat od domácí brány.
5
Hostím byl odmáván ofsajd, míč uvede do hry brankář Cardiffu Marshall.
4
Richardson chtěl narazit míč Riisemu, ale do přihrávky mu vběhl Fábio.
4
Dnes to bude asi hodně bojovný zápas, teď sledujeme přetlačovanou u středového kruhu.
3
Centr hostujícího debutanta Woodrowa odvrátila obrana Cardiffu.
1
Úvodní výkop zápasu provedli hráči Fulhamu.
1

Cardiff City FC: Marshall – Fábio, Caulker (C), Turner, Declan – Noone, Mutch, Medel, Kim, Campbell – Jones.

Náhradníci: Lewis – Cala, Théophile-Catherine, Eikrem, Dæhli, Zaha, Bellamy.

Fulham FC: Stekelenburg – Riether, Heitinga, Hangeland (C), Riise – Dejagah, Sidwell, Holtby, Richardson – Mitroglu, Woodrow.

Náhradníci: Stockdale – Zverotić, Burn, Kvist, Kačaniklić, Karagounis, Bent.

Rozhodčí: Atkinson – Lennard, Flynn.
Tito soupeři se poprvé utkali v rámci 6. kola Premier League a z vítězství 2:1 se radoval tehdy hostující Cardiff. Zápas rozhodl ve druhé minutě nastavení Jordon Mutch.
Cardiff City (19. místo, 5 výher, 7 remíz, 16 porážek, skóre 19:459, 22 bodů)
Nováček soutěže se mezi elitou hodně trápí a po slibném úvodu se postupně propadl do stále větší mizérie, kterou nedokázal zastavit ani manažer Ole Gunnar Solskjaer, jenž na lavičku Bluebirds usedl po Vánocích. Bývalý skvělý útočník Manchesteru United vedl Cardiff v osmi ligových zápasech, z nichž získal jen čtyři body za vítězství nad Norwichem a remízu s Aston Villou. Ztráta na nesestupové pozice však stále není tak hrozná, na sedmnácté WBA Velšané ztrácí pouze tři body. Cardiff hodně trápí ofenziva, 19 nastřílených gólů je nejhorší počin v celé Premier League.

Posledních pět ligových zápasů Cardiffu:
24. kolo: Cardiff – Norwich 2:1
25. kolo: Swansea – Cardiff 3:0
26. kolo: Cardiff – Aston Villa 0:0
27. kolo: Cardiff – Hull 0:4
28. kolo: Tottenham – Cardiff 1:0
Fulham FC (20. místo, 6 výher, 3 remízy, 19 porážek, skóre 28:62, 21 bodů)
Londýnský celek prožívá opravdu mizernou sezónu a od jejího začátku se uhnízdil na dně tabulky. Špatné výsledky Fulhamu letos odnesli už dva manažeři. Nejprve se pakoval Nizozemec Martin Jol, jehož ve funkci nahradil jeho krajan René Meulensteen, ale ani jemu nebylo přáno sezónu dokončit. Po domácí porážce s Liverpoolem vedení klubu angažovalo zkušeného Němce Felixe Magatha, který je pověstný svým nekompromisním přístupem k hráčům. Ten zatím odkoučoval dva zápasy. Na úvod jeho tým sahal po výhře na West Bromwichi, ale v závěru utkání srovnal na 1:1 Matěj Vydra. Před týdnem pak Fulham po půli vedl 1:0 nad Chelsea, ovšem ve druhé půli třikrát inkasoval. Cottagers se naposledy radovali z ligového vítězství na Nový rok, kdy udolali West Ham. Od té doby z dalších osmi duelů vytěžili pouhé dva bodíky.

Posledních pět ligových zápasů Fulhamu:
24. kolo: Fulham – Southampton 0:3
25. kolo: Manchester United – Fulham 2:2
26. kolo: Fulham – Liverpool 2:3
27. kolo: West Bromwich – Fulham 1:1
28. kolo: Fulham – Chelsea 1:3
Vítám tu všechny fanoušky anglického fotbalu. 29. kolo Premier League přinese souboj dvou nejhorších týmů tabulky, předposlední Cardiff City přivítá poslední Fulham. Pro oba celky to bude mimořádně důležitý duel, který může napovědět mnohé o tom, kdo ještě bude živit reálné šance na záchranu a kdo se již výrazně přiblíží sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.