Tímto se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne.
Dnešní utkání přineslo jednoznačnou výhru Chelsea, která dokázala Arsenalu nastřílet šest branek a vyhrála 6:0. O osudu utkání už začínalo být jasno hned od prvních minut, když Chelsea vyhrávala v 17. minutě 3:0 a navíc Arsenal hrál pouze v deseti. Chelsea postupně svůj náskok navyšovala a dočkala se zaslouženého vítězství. Londýnské derby tedy fotbalistům Arsenalu velmi zhořklo, když se museli smířit s tímto debaklem.
90+2
Utkání se blíží ke svému konci. Chelsea kombinuje na vlastní polovině a její hráči si závěr utkání užívají.
90+1
Nad rámec utkání budou nastaveny 2 minuty.
90
Ke střele z dvaceti metrů se dostal Rosický a poslal na branku Chelsea velmi dobrý pokus, ale Čech dokázal míč vyrazit.
89
Po volném kopu se dostal k míči před pokutovým územím Cazorla, ale jeho střela byla zablokována.
88
Ivanović se na vlastní polovině provinil faulem proti Sagnovi. Volný kop pro Arsenal.
86
Salah se mohl dostat do další velké šance, ale tentokrát ho zastavil ofsajd.
85
Chelsea kontroluje hru a drží se u míče. Hosté by už měli raději po zápase.
84
Tak to byla velmi dobrá střela v podání Schürrleho. Ten vystřelil z dvaceti metrů a poslal míč těsně vedle pravé tyče.
83
Chelsea chce přidat další branku. Ivanović našel na hranici velkého vápna Salaha, který technickou střelou branku netrefil.
81
Z pravé strany odcentroval míč před branku Arsenalu Ivanović, ale Szczęsny se dokázal dostat k míči jako první.
79
Domácí se po volném kopu do zakončení nedostali, ale nadále se drží u míče.
78
Salah odvedl na útočné polovině velmi dobrou práci, když dokázal získat míč a následně si vynutil faul. Volný kop pro Chelsea.
76
Arsenal se snaží něco vymyslet na útočné polovině, ale Chelsea se bez problémů brání, když Ivanović bez sebemenšího zaváhání sebral míč Cazorlovi.
75
Fanoušci Chelsea opěvují Josého Mourinha. Dnes bude na Stamford Bridge hodně veselo.
74
Chelsea nadále útočí. Momentálně kombinuje na útočné polovině.
72
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází David Luiz, přichází John Obi Mikel.
71
Chelsea právě vstřelila branku!
Šestá branka v síti Arsenalu je na světě. Matić našel dlouhým pasem dopředu MOHAMEDA SALAHA, který při zakončení nezaváhal a střelou k bližší tyči dává svůj první gól za Chelsea.
70
Arsenal se drží s míčem na útočné polovině, ale obrana Chelsea nepouští hosty k brance Petra Čecha.
68
Z dvaceti metrů vystřelil velmi tvrdě Luiz a Szczęsny měl co dělat, aby dokázal míč zastavit. Nakonec se mu to podařilo a zabránil tak další brance.
67
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Mohamed Salah.
66
Chelsea dává Arsenalu pátou branku. Před pokutovým územím se dostal k míči OSCAR, který střelou k levé tyči překonal Szczęsného.
65
Giroud se pokusil nachytat Čecha, když vystřelil z poloviny hřiště. Brankář Chelsea byl však připraven.
65
Chelsea dokázala volný kop bez problémů přečkat.
64
Faulu na vlastní polovině se provinil Oscar. Volný kop pro Arsenal.
63
Torres se dostal s míčem do vápna, kde se zbavil bránícího hráče a přihrál na hranici pokutového území Oscarovi, který vystřelil těsně nad branku.
62
Fotbalisté Arsenalu se snaží vstřelit branku, ale obrana Chelsea dnes funguje bez problémů.
61
Z levé strany pokutového území vystřelil Cazorla, ale míč poslal těsně vedle levé tyče.
60
Ivanović hledal dlouhým pasem dopředu Torrese, ale ten se k míči dostat nedokázal.
58
Arteta poslal centr před branku Čecha, ale Cahill dokázal míč odhlavičkovat do bezpečí.
57
Arsenal bude zahrávat volný kop, když byl na útočné polovině faulován Giroud.
56
Schürrle si na středu hřiště pokryl míč a vynutil si faul. Chelsea bude rozehrávat.
55
Obrana Chelsea neměla problém míč po rohovém kopu odvrátit.
55
Arsenal bude zahrávat rohový kop.
53
Chelsea kombinuje na útočné polovině a kontroluje hru. Nutno dodat, že tempo hry mírně opadlo oproti prvnímu poločasu.
52
Rosický na středu hřiště zajel skluzem do Azpilicuety a dostává žlutou kartu.
51
Arsenal na vlastní polovině aktivně napadá, Chelsea se nedaří dostat k pokutovému území.
49
Chelsea kontroluje hru na útočné polovině, kde drží míč. Dočkáme se další branky?
48
Po rohovém kopu se Chelsea prosadit nedokázala.
48
Velká šance Chelsea brankou nekončí. Torres se dostal do pokutového území, kde jeh střela byla sražena a míč se dostal k Luizovi, který tvrdou střelou poslal míč do Szczęsného.
47
Arsenal kombinuje s míčem na středu hřiště, ale k brance Čecha se nedokáže dostat.
46
Arsenal rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Carl Jenkinson.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Mathieu Flamini.
46
46
Po prvním poločase vede Chelsea nad Arsenal jednoznačně 4:0, když má jasnou převahu. Svěřencům Josého Mourinha se podařil vstup do utkání, kdy v 5. minutě skóroval Eto'o a v 7. minutě se přesně trefil Schürrle. V 15. minutě se Arsenal dostal do deseti, když červenou kartu obdržel Gibbs. Z pokutového kopu se následně prosadil v 17. minutě Hazard. Jasnou převahu Chelsea v prvním poločase zakončil vstřelenou brankou ve 42. minutě Oscar. Arsenal tedy prohrává o čtyři branky a zbytek utkání pro něj bude ještě hodně těžký. Druhý poločas začne přibližně v 14:46.
45+3
45+3
Z dvaceti metrů vyzkoušel pozornost Čecha Rosický, ale brankář Chelsea míč bez problémů zastavil.
45+3
Do zakončení se dokázal dostat Hazard, ale míč poslal pouze bránícího hráče.
45+2
Obrana Arsenalu dokázala rohový kop bez problémů přečkat. Chelsea nadále zůstává na útočné polovině.
45+1
Torres se dostal do pokutového území a vybojoval rohový kop.
45+1
Nastaveny budou 3 minuty.
45
Z levé strany pokutového území vystřelil Giroud, jenž míč nasměroval pouze do boční sítě.
44
Z dvaceti metrů vystřelil Matić, ale jeden z bránicích hráčů dokázal střelu zablokovat.
43
Chelsea nadále zůstává na útočné polovině a snaží se přidat další branku.
42
Chelsea dává Arsenalu v prvním poločase čtvrtou branku. Torres se dostal do pokutového území a následně našel na malém vápně OSCARA, který míč pohotově poslal pod břevno.
41
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Hazard, ale míč poslal vysoko nad branku.
39
Z větší vzdálenosti to následně zkusil Schürrle, ale Szczęsny dokázal míč zastavit.
39
Na malém vápně se k míči dostal Ivanović, ale jeho zakončení hlavou nebylo přesné.
38
Chelsea se vymanila z tlaku Arsenalu a podnikla rychlý protiútok, ze kterého Oscar vybojoval rohový kop.
37
K centru do vápna se dostal z pravé strany Sagna, ale míč poslal do zámezí.
36
Do zakončení se tlačil Cazorla, ale jeho střelu dokázal zablokovat Cahill.
35
Arsenal se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, kde kombinuje.
33
Chelsea ovšem velmi aktivně napadá a dokázala se dostat znovu k míči.
32
K centru Schürrleho se dostal ve vápně jako první Szczęsny, který může uklidnit hru.
31
Rohový kop dokázal odvrátit Vermaelen, ale jen na další rohový kop.
30
Z dvaceti metrů se do míče opřel Luiz a byla z toho velmi zajímavá střela, kterou Szczęsny vyrazil na rohový kop.
29
Rosický se dostal do souboje s Ivanovićem a skončil na trávníku. O faul se nejednalo.
28
O postupný útok se také pokusili hosté, ale jejich snahu ukončil na středu hřiště Matić, jenž vybojoval míč.
27
Ivanović se dostal k centru do vápna, ale tam se k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
25
Fotbalisté Chelsea kontrolují hru a přihrávají si na středu hřiště.
24
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lukas Podolski, přichází Thomas Vermaelen.
23
Ke střele zpoza velkého vápna se dostal Luiz, ale jeho pokus zablokovala hostující obrana.
22
Obraz hry je stále stejný. Chelsea kombinuje na útočné polovině.
21
Torres poslal míč na pravou stranu Schürrlemu, jenže ten zaváhal při zpracování a do šance se nedostal. Chelsea ale nadále kombinuje na útočné polovině.
19
Utkání má zatím jednoznačný průběh. Chelsea jednoznačně vládne utkání. Arsenal to dnes bude mít velmi těžké.
17
K exekuci pokutového kopu se postavil EDEN HAZARD a střelou doprostřed branky překonal Szczęsného, který skákal k pravé tyči.
15
Červenou kartu však dostává Kieran Gibbs, tady sudí Marriner zachyboval.
15
Velká šance akce Chelsea gólem nekončí, když Hazardovu střelu vyrazil na brankové čáře rukou Oxlade-Chamberlain. Pokutový kop.
14
Chelsea rozehrála standardní situaci nakrátko a kombinuje na středu hřiště.
13
Hazard na útočné polovině vybojoval faul. Chelsea bude zahrávat volný kop.
12
K centru do vápna se dostal Podolski, ale Giroud se k míči dostat nedokázal.
11
Na útočné polovině se snažil dostat k centru Oscar, ale nakonec mu jeden z bránicích hráčů míč odkopl za postranní čáru.
10
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Samuel Eto´o, přichází Fernando Torres.
10
Na trávníku zůstal ležet Eto'a. Zřejmě se bude střídat.
9
Chelsea je nadále útočně naladěna a kombinuje na útočné polovině.
7
Chelsea se vstup do utkání daří na jedničku. Rychlá kombinace na útočné polovině vedla ke střele ANDRÉ SCHÜRRLEHO zpoza velkého vápna, která skončila u pravé tyče.
5
Chelsea se dostává do vedení! Schürrle vyslal do vápna SAMUELA ETO´A, který se kličkou do středu uvolnil a následně poslal míč ke vzdálenější tyči.
5
Čech si připisuje první důležitý zákrok. Do zakončení se dostal z hranice velkého vápna Giroud, ale český brankář míč vyrazil.
4
Rychlá kombinace Chelsea nakonec končí ofsajdem, do kterého se dostal Schürrle.
3
Na druhé straně dostával přihrávku do pokutového území Eto'o, ale k míči se jako první dostal Szczęsny.
2
Z dvaceti metrů se pokoušel vystřelit Giroud, ale jeho pokus byl zablokován.
2
Hosté se však dokázali dostat k míči a sami kombinují na útočné polovině.
1
Chelsea se po zahájení utkání drží u míče, se kterým kombinuje na středu hřiště.
1
Chelsea se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní utkání.
1

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Schürrle, Luiz, Oscar, Matić, Hazard – Eto´o.
Náhradníci: Schwarzer – Kalas, Lampard, Mikel, Salah, Torres, Ba.

Arsenal FC: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Rosický, Arteta (C), Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Podolski – Giroud.
Náhradníci: Fabiański – Vermaelen, Jenkinson, Flamini, Källström, Gnabry, Sanogo.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Perry.

Dnešní utkání odřídí jako hlavní rozhodčí Andre Marriner. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Scott Ledger a Marc Perry. Čtvrtým rozhodčím dnes bude Anthony Taylor.
Arsenal FC

Arsenal boj o titul nevzdává a nadále se drží na horních příčkách tabulky. Momentálně je na třetí pozici a na Chelsea ztrácí čtyři body, navíc má utkání k dobru. Dnešní utkání bude výjimečné pro Arsena Wengera, kterého čeká tisícáté utkání na lavičce Arsenalu. Jeho svěřenci by mu rádi udělali radost nějakým výsledkem. V minulém utkání vyhrál Arsenal na Tottenhamu 1:0.

Absence:

Arsenalu dnes nebude k dispozici Ramsey, Walcott, Diaby, Bendtner, Miyaichi, Özil a Wilshere. Otázník visí nad Tomášem Rosickým.
Chelsea FC

Chelsea stále patří první příčka, ale její náskok se po minulém nevydařeném utkání s Aston Villou ztenčil na pouhé čtyři body a to má Liverpool zápas k dobru. Větší hrozbou je však pro Chelsea Manchester City, který ztrácí bodů šest a má o tři zápasy méně. Do dnešního utkání vstupují svěřenci Mourinha plně odhodlaní, když se jim v úterý podařilo vyřadit z Ligy mistrů Galatasaray, kterou na domácím hřišti porazili 2:0.

Absence:

Dnešního utkání se nezúčastní kvůli zranění Ashley Cole a kvůli karetním trestům jsou ze hry Willian s Ramiresem.
Přeji krásné odpoledne a vítám Vás u sledování textového přenosu z 31. kola Premier League. Lákadlem dnešního dne je utkání Chelsea FC – Arsenal FC, kterým vás podrobně provedu.

Úvodní výkop je naplánován na 13:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.