Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huddersfield Town : Manchester City - 26. listopadu 2017   17:00

Huddersfield Town
45+1' Otamendi(vl.)
1:2
(1:0)
Manchester City
47' Agüero   • 84' Sterling
Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Malone (75. Löwe) – Hogg (86. Mounié), Williams – Ince (82. Quaner), Mooy, van La Parra – Depoitre.
Green – Kachunga, Cranie, Löwe, Quaner, Mounié, Hadergjonaj.
Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin, Neil Swarbrick
John Smith's Stadium Huddersfield
24 121 diváků
Ederson – Walker, Otamendi, Kompany (C) (80. Jesus), Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (89. Mangala) – Sterling, Agüero (86. Gündoğan), Sané.
Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Jesus, Zinčenko.

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Manchester City 1:2. Favorit zabral ve druhém poločase

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Krom držení míče (20% – 80%) je zajímavá i statistika přihrávek. Huddersfield jich měl za zápas 185, kdežto Manchester City 732. Nadvládu nejvíc Citizens předvedli ve druhé půli, kdy mezi 46. a 79. minutou měli hned 285 úspěšných přihrávek, kdežto Huddersfield pouze 16.
Dnešní utkání sledovalo 24 121 diváků!
Máme dobojováno, Manchester City přidává další výhru do své už tak neuvěřitelné série! Do vedení šli sice jako první domácí, když si v nastavení prvního poločasu srazil míč do branky Nicolás Otamendi, nicméně hned v 47. minutě proměnil penaltu Sergio Agüero a skóre nakonec otočil Raheem Sterling trochu šťastným gólem, nicméně Manchester City měl jednoznačně navrch a více ze zápasu a vítězí naprosto zaslouženě.
90+6'
90+6'
A Rajiv van La Parra dostává červenou kartu za nesportovní chování se Saném, kterému byla ponechána žlutá.
90+6'
V závěru zápasu ještě Leroy Sané dostává žlutou kartu za strkanici.
90+5'
Manchester City bude ještě v závěru zahrávat aut u branky Huddersfieldu.
90+3'
Po útočném faulu se téměř u půlící čáry rozehrával volný přímý kop Manchesteru City. Ten zahrával centrem Ederson, který nalezl Gabriela Jesuse.
90+2'
Huddersfield se ještě snaží ze zápasu něco vytěžit, jenže se jim zkrátka nedaří prověřit Edersona nějakou střelou.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Kevin De Bruyne našel Ilkaye Gündoğana, který se ještě pokoušel vysunout do samostatného úniku Gabriela Jesuse, jenže neúspěšně.
89'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Eliaquim Mangala.
88'
K volnému přímému kopu se postavil Australan Aaron Mooy a svou střelou rozvlnil boční síť! Velká škoda pro domácí.
87'
To se moc nepovedlo Davidu Silvovi, který fauloval a získal tak žlutou kartu. Huddersfield bude zahrávat volný přímý kop z dobré pozice a fanoušci jsou ve varu.
87'
Hypoteticky gólovou šanci Huddersfieldu zažehnal Fernandinho. Manchester City se nadále poté drží u míče a snaží se hlavně si udržet vedení.
86'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Jonathan Hogg, přichází Steve Mounié.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Ilkay Gündoğan.
84'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchester City otáčí skóre a jde do vedení! Gabriel Jesus nedokázal ve skluzu překonat Lössla, jenže míč se od něj odrazil na RAHEEMA STERLINGA, který se štěstím míč tečoval do branky Huddersfieldu a svým osmým gólem v letošním ročníku Premier League posílá hosty do vedení – 1:2!
83'
Fabian Delph šikovně zastavil rozjíždějící se útok Huddersfieldu za cenu rohového kopu pro domácí. Ten se ovšem Huddersfieldu moc nepovedl, i když byli hlasitě podporování fanoušky. Míč totiž Nicolás Otamendi odhlavičkoval pryč.
82'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Tom Ince, přichází Collin Quaner.
81'
Manchester City kombinuje před šestnáctkou Huddersfieldu a snaží se dostat míč na Gabriela Jesuse, nebo Sergia Agüera. Domácí však poctivě brání.
80'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Vincent Kompany, přichází Gabriel Jesus.
79'
Po faulu na obránce Huddersfieldu se s rozehrávkou moc nepospíchá. Trochu bokem zaujme i statistika, že ve druhém poločase měl Huddersfield 16 přesných přihrávek, kdežto Manchester City 285.
77'
Nicolás Otamendi udržel míč na kopačkách Citizens, byť se k němu celkem měl Chris Löwe. Argentinský bek následně poslal míč na Saného, který s ním už však nic moc nevymyslel.
76'
Vincent Kompany čistým skluzem sebral míč Depoitremu, který se snažil projít až k brance Edersona.
75'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Scott Malone, přichází Chris Löwe.
74'
Strhnout vedení na svou stranu zkoušel Kyle Walker, který svým centrem hledal volného Sergia Agüera. Míč se však dostal k Schindlerovi, který jej odkopl pryč.
73'
Leroy Sané si excelentně pohrál s obranou Huddersfieldu, když předváděl skvělou hru s míčem. Nicméně následně neměl v šestnáctce komu nahrát a musel tak míč vrátit zpátky na obránce.
72'
Tentokrát byl Manchesteru City odpískán ofsajd a Jonas Lössl tak dostal možnost exekuce standardní situace kousek od své svatyně. Balón se však hned dostal k hostům.
71'
Po rozehrávce dánského brankáře se však míč vrátil zpátky k Citizens, kteří znovu rozjíždějí novou ofenzivní akci.
70'
David Silva se s míčem ocitl sice ve velmi ostrém úhlu, nicméně v blízkosti branky Lössla. Středopolař Manchesteru City si všiml volného Saného a zkoušel mu poslat míč centrem, centrovaný balón však Jonas Lössl chytil do rukavic.
69'
Míč se sice vrátil na polovinu Manchesteru City, jenže je to právě hostující celek, který jej má na kopačkách, byť se Huddersfield snaží o opak.
68'
O převaze Manchesteru City ve druhém poločase svědčí i poměr držení míče, který je 78% – 22% ve prospěch Manchesteru City.
67'
Tom Smith svým dlouhým centrem hledal Thomase Inceho, jenže ten byl v ofsajdu. Toto pomeznímu sudímu neuniklo a ofsajdu odpískal.
66'
Kevin De Bruyne rozehrával volný přímý kop přízemním centrem, nicméně ten zastavil Mooy. Od něj se poté vyvinul nový útok Huddersfieldu, který skončil faulem Kevina De Bruyneho na Williamse. Craig Pawson tento zákrok kartou neocenil.
65'
Na druhé straně Scott Malone zastavil Kevina De Bruyneho mimo rámec pravidel a taktéž vidí žlutou kartu.
64'
Fernandinho obdržel od Davida Silvy balón a tlačil se do vápna. Nicméně celá akce skončila žlutou kartou pro Fernandinha za simulování, když se snažil získat penaltu pro Manchester City.
63'
Ten rychle skončil a dopředu šli domácí. Thomas Ince se stylovou patičkou na pomezní čáře pokoušel poslat dopředu Laurenta Depoitrea, jenže při této parádičce šel míč do zámezí a vrací se tak Manchesteru.
62'
Nyní již však hra běží a my sledujeme další rozjíždějící se útok Citizens.
61'
Rajiv van La Parra zůstal na zemi po srážce s Kylem Walkerem a musí být ošetřován mimo hřiště. V zápase se tak posledních pár desítek vteřin nepokračovalo.
59'
Hra se stále více a více odehrává před brankou Huddersfieldu. Manchester City zde momentálně kombinuje, nicméně zatím bez ohrožený svatyně domácích.
58'
Po Saného břevně se dopředu rychle tlačili domácí, jenže byli zastaveni pomezním sudím, který odpískal ofsajd.
57'
K volnému přímému kopu se postavil Leroy Sané a vypálil. Jeho rána nakonec orazítkovala břevno!
56'
Jonathan Hogg dost ošklivě srazil k zemi Davida Silvu a daroval tak Manchesteru City možnost volného přímého kopu z dobré vzdálenosti. Navíc dostal žlutou kartu.
55'
David Silva se odhodlal k dalekonosné střele, jenže mu moc nesedla. Míč letěl dost mimo.
54'
Nicolás Otamendi s Edersonem uklidnil rozvíjející se útok domácích a vrátil míč zpátky do držení Citizens. Nicméně hosté si jej zatím drží spíše více vzadu.
53'
Rohové kopu Manchesteru dnes moc nejdou. Po vlastním gólu se teď Leroy Sané poněkud překopl a de facto tak odevzdal míč.
52'
David Silva získal od Hogga balón a rozjel kombinační hru na polovině Huddersfieldu. Ta skončila Fernandinhovým pasem na Agüera, který však tváří v tvář s Lösslem selhal.
50'
Manchester City gól vrátil rychle do hry a opět sledujeme svěřence Pepa Guardioly, jak, již tradičně, kontrolují hru.
49'
Raheem Sterling se snažil ve vzduchu poslat balón na Sergia Agüera, jenže neúspěšně. Balón získal Jonas Lössl. Nutno podotknout, že ještě před odpískanou penaltou upadl Sterling ve vápně právě po zásahu Lössla, to se však jako penalta nepískalo.
47'
K penaltovému puntíku se postavil SERGIO AGÜERO a s klidem proměnil, když poslal míč k tyči do protisměru pohybu Lössla. Nakonec to tedy hostům moc dlouho netrvalo – 1:1!
47'
Penalta pro Manchester City! Raheem Sterling byl stažen k zemi a následuje tak penalta.
46'
Beze změn v sestavě rozehráli Citizens druhý poločas. Následně se dostávají do akce.
46'
Je za námi první poločas. Manchester City měl několik gólovek a jednoznačně navrch, nicméně po první půli vede Huddersfield, když si v nastavení srazil balón do branky Nicolás Otamendi. Uvidíme, jak se zápas nakonec vyvine a jak moc toto Manchester City srazí.
45+1'
45+1'
Huddersfield právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení a na stadiónu propuká pořádná radost! Od rohového praporku se míč přes Fernandinha dostal až na NICOLÁSE OTAMENDIHO, který si jej ramenem srazil do vlastní branky – 1:0!
45+1'
Míč se od rohového praporku vznesl pouze na hlavu Vincenta Kompanyho, který je tak rád, že si míč nesrazil do branky. Následovat bude další.
45'
V závěru prvního poločasu ještě Huddersfield vybojoval svůj první rohový kop v tomto zápase.
44'
Schindler se pokoušel svým centrem vyslat do akce Depoitra, jenže trochu přestřelil a balón se zadarmo dostal až k Edersonovi.
42'
Opětovnou rozehrávku útoku Huddersfieldu od Jonase Lössla zachytil Fabian Delph, který poté přes Davida Silvu založil nový útok na polovině domácího celku.
41'
A po něm mohl skórovat Jørgensen! Ten však hlavičkoval mimo, když se prosmýkl obranou hostů.
40'
Po souboji s Leroyem Saném zůstal Daniel Williams na zemi, karta se však neudělovala. Místo toho budou mít domácí volný přímý kop.
39'
Po odkopu Jonase Lössla se však k míči dostali opětovně ihned Citizens, kteří přechází dopředu k dánskému gólmanovi.
38'
Neskutečné! Sergio Agüero byl opětovně vychytán a míč se odrazil k Raheemu Sterlingovi, který však před téměř odkrytou brankou mířil mimo!
37'
Nicolás Otamendi se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky a málem vstřelil branku! Míč letěl pouze těsně nad.
36'
Fernandinhův pas na Saného roztáhl hru trochu více na křídla, jenže právě Leroy Sané byl posléze nachytán v ofsajdu a míč tak jde Huddersfieldu.
35'
David Silva fantasticky prošel přes několik hráčů a poslal míč na Sergia Agüera, který však nedokázal vypálit v poskytnuté šanci.
34'
Ani tentokrát však Kevin De Bruyne nenašel v šestnáctce Huddersfieldu nikoho, kdo by dokázal poslat míč do sítě. Onen balón se po odkopnutí obranou vrací za půlící čáru na půlku Manchesteru.
33'
Vincent Kompany poněkud sporně zastavil Inceho a z tribun se ozýval pískot, nicméně rozhodčí nechal hru plynout. To vyústilo v rohový kop Citizens, který vybojoval David Silva.
31'
Naopak na druhé straně Laurent Depoitre obdržel centr, prošel přes Otamendiho a domácí se už zvedali ze sedaček, jenže na poslední chvíli mu míč sebrat Kompany.
30'
Leroy Sané nesobecky našel Kevina De Bruyneho, který se však ve vápně Huddersfieldu zamotal a nedokázal tak vystřelit v gólové šanci!
29'
Po Edersonově rozehrávce přechází dopředu hosté, tentokrát o něco rychleji. Huddersfield se hodně stáhl k vápnu.
28'
Jonas Lössl dlouhým odkopem našel Daniela Williamse, který ještě přes Mooye zkoušel uvolnit Inceho. Celá tato akce však ztroskotala na Fabianu Delphovi.
27'
Vincent Kompany si všiml vyběhnutého Saného a zkoušel mu tam poslat centr, jenže Jørgensen jeho úmysly přečetl a centr dokázal zastavit.
26'
Kyle Walker se snažil svým centrem od postranní čáry dostat do gólové šance Sergia Agüera, jenže nemířil přesně. Balón se však i tak od Lössla vrátil k Citizens.
25'
A následně se díky skvělému pressingu dostali dopředu domácí. Ederson konkrétně musel odkopnout balón do autu, jelikož neměl vůbec komu přihrát a byl u něj Hogg.
24'
Typická akce Citizens. David Silva vyslal Leroye Saného, který kousek od hranice hřiště poslal balón do malého vápna na Sergia Agüera. Ten se ovšem díky Lösslovi do šance nedostal.
23'
Ani tentokrát se nedokázal Mooy po přihrávce od Inceho dostat do vápna přes Davida Silvu. Přesto se však Huddersfield dostal ke střele, nicméně dalekonosný projektil Daniela Williamse nebyl úspěšný.
22'
Sergio Agüero se rychle vrátil zpátky za zálohu a čistým skluzem připravil Mooye o míč, když zrovna rozjížděl akci domácích.
20'
Fabian Delph získal balón a přes kapitána Kompanyho poslal do akce Kevina De Bruyneho. Jeho přízemní centr ovšem Jansen Lössl zastavil.
19'
Kevin De Bruyne zahrával již pátý rohový kop Manchesteru City v tomto zápase (Huddersfield jich má jen o 5 méně). Nicméně ani tento se hostům moc nepovedl.
18'
Tak toto nebylo vyřešeno úplně ideálně. Po nepovedeném rohovém kopu se dostal k míči Tom Smith, kterému si nabíhali spoluhráči, nicméně on zpoza vápna zkusil štěstí. A minul.
17'
Raheem Sterling obdržel balón, prošel přes obránce a málem se už dostával do šance, nicméně ho na poslední chvíli zastavil Malone. Manchester City však tak získává rohový kop.
16'
David Silva stylově prošel přes několik hráčů a snažil se následnou přihrávkou poslat do akce Raheema Sterlinga, nicméně míč k tomuto Angličanovi neprošel. Ani následná střela Fernandinha zpoza vápna se neujala.
15'
Ani to však Citizens neodradilo a favorit i hraje i nadále před šestnáctkou Huddersfieldu, který se pouze brání.
14'
Kevin De Bruyne rozehrál volný přímý kop centrem za obranu na Sergia Agüera, který hned vstřelil gól! Ten ovšem nemohl být uznán, poněvadž byl Argentinec v jasném ofsajdu.
13'
Kevin De Bruyne si všiml volného Sterlinga a hned mu posunul balón. Ten byl ovšem faulován van La Parrou a bude se tak kopat volný přímý kop.
12'
Nepřesná rozehrávka Maloneho málem stála domácí další rohový kop, jenže Raheem Sterling očividně moc nepočítal s tím, že by Malone takto chyboval a špatné rozehraný míč se od něj pouze odrazil do zámezí. Jonas Lössl tak bude vykopávat.
11'
Zničehonic se však Jørgensen odhodlal k centru na Laurenta Depoitreho, který si nabíhal za obranu. Tento míč na poslední chvíli dokázal zastavit hrudí Nicolás Otamendi.
10'
Hra má momentálně poněkud pomalejší tempo. U míče je domácí Huddersfield, který si jej drží a kombinuje na své polovině.
9'
Leroy Sané se po pasu od Otamendiho zkoušel dostat přes Toma Smitha, jenže upadl. Hlavní arbitr však tuto situaci jako faul nevyhodnotil a k míči se tak dostávají domácí.
8'
Po rozehrávce Jonase Lössla se balón vrátil do obrany Manchesteru City. Konkrétně Kyle Walker s míčem hledal Sergia Agüera za obranou domácích, jenže neúspěšně.
7'
Kevin De Bruyne rozehrával rohový kop přímo na hlavu kapitána hostů Vincenta Kompanyho. Ten kousek od penaltového puntíku však hlavičkoval mimo.
6'
Tom Smith obdržel balón a snažil se rozjet útočnou akci Huddersfieldu, jenže mu Fernandinho sebral míč a snažil se rychle vyslat své spoluhráče do akce před branku Lössla. Tomu ovšem na poslední chvíli zabránil Schindler.
5'
Na stadiónu Johna Smitha panuje zatím skvělá atmosféra. Domácí fanoušci jsou hodně hlasití a akční. Aktuálně však sledují Fernandinhův náběh do akce.
4'
Fabian Delph s Nicolásem Otamendim podrželi míč na půlící čáře a následným pasem na Leroye Saného přesouvají hru blíže k brance Lössla.
3'
Do hypoteticky první gólové akce si nabíhal Raheem Sterling, který se snažil zachytit dlouhý centr Vincenta Kompanyho. Míč však letěl až do zámezí.
2'
Rajiv van La Parra tahal míč podél postranní čáry ve snaze založit první útok domácích, jenže neprošel přes Kylea Walkera. Ten následně s Kevinem De Bruynem zakládá nový útok Manchesteru City.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Huddersfieldu, kteří však byli hned zatlačeni na vlastní polovinu.
1'

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Malone – Hogg, Williams – Ince, Mooy, van La Parra – Depoitre.
Náhradníci: Green – Kachunga, Cranie, Löwe, Quaner, Mounié, Hadergjonaj.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany (C), Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Jesus, Zinčenko.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin, Neil Swarbrick.
MANCHESTER CITY

To hosté jdou do utkání jako absolutní favorit. Svěřenci Pepa Guardioly vedou tabulku Premier League o 5 bodů nad svým městským rivalem, navíc v této sezóně ještě neprohráli. Uvidíme, jestli se jim podaří udržet sérii plnou vstřelených gólů a výher. V posledním zápase s papírově slabším Feyenoordem v rámci Ligy mistrů zvítězili jen 1:0.
HUDDERSFIELD TOWN

Domácí si jako nováček nevedou vůbec špatně. Po dvanácti zápasech se nachází na desáté příčce se ztrátou jednoho bodu na devátý Brighton, který odehrál zápas navíc. Huddersfield bude určitě chtít hrát jinak, než tomu bylo v posledním zápase s Bournemouthem, který domácí prohráli 4:0. Nejlépe pro ně by domácí mohli hrát jako proti Manchesteru United, který překvapivě porazili 2:1.
Nedělní odpoledne nabízí vždy zajímavé souboje v Premier League a ani dnes tomu nebude jinak. Nováček soutěže Huddersfield totiž doma přivítá Manchester City. Utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.