Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Huddersfield Town - 1. ledna 2018   16:00

Leicester
53' Mahrez (Albrighton) • 60' Slimani (Mahrez) • 90+2' Albrighton
3:0
(0:0)
Leicester
Schmeichel – Amartey, Morgan (C) (28. Dragović), Maguire, Fuchs – Mahrez (77. Gray), Ndidi, James (86. Adrien Silva), Albrighton – Okazaki, Slimani.
Hamer – Dragović, Gray, Iborra, Iheanacho, Ulloa, Adrien Silva.
Scott – Hatzidakis, Davies
King Power Stadium, Leicester
31 748 diváků
Huddersfield Town
Lössl – Smith (C) (82. Depoitre), Zanka, Schindler, Löwe (76. Malone) – Mooy, Williams, Lolley (59. Quaner), Ince – van La Parra, Mounié.
Coleman – Cranie, Depoitre, Hadergjonaj, Hogg, Malone, Quaner.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Huddersfield 3:0. Řádil Mahrez

Z tohoto utkání už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek novoročního dne.

Žluté karty: 1 – 1.
Je dobojováno! Po zcela vyrovnané první půli převzal Leicester iniciativu a zaslouženě dokráčel k tříbodovému zisku. Rozhodnutí přišlo na svět v třiapadesáté minutě, kdy se prosadil Mahrez. Ten o pár minut později poslal do úniku Slimanoho a už to bylo 2:0. Lišky v závěru kontrolovaly hru a přidaly ještě jednu třešinku na dort v podobě gólu Albrightona. Domácí tým tak po čtyřech bodových ztrátách vstoupil do nového roku vítězně a upevnil si osmé místo. Huddersfield naopak po třech remízách ztratil všechny body a po dvaadvacátém kole bude na jedenácté pozici.
90+3'
90+2'
Leicester právě vstřelil branku!
Hned následná akce už ale končí gólem a je to 3:0! Slimani s důrazem sobě vlastním přešel přes několik hráčů a lehce roztáhl hru doprava na Graye. Jeho centr byl dvakrát sražen k MARCU ALBRIGHTONOVI a ten korunoval dnešní vynikající výkon snadnou dorážkou do takřka prázdné branky.
90+1'
Lišky trochu promarnily možnost vstřelit třetí branku. Slimani prováhal ideální moment k přihrávce na Albrightona, jehož přesná střela přiletěla z ofsajdu.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastavení.
90'
Jen co se k míči dostali také hráči Huddersfieldu, tak přišel útočný faul Rajiva van La Parry na Portugalce Adriena Silvu.
89'
Diváci hlasitě aplaudují každé zkompletované přihrávce, kterých teď je uprostřed hřiště opravdu hodně.
88'
Zápas se už pouze dohrává. Leicester drží míč a úmyslně hraje na jistotu, aby si nezadělal na nechtěné problémy.
86'
Za mohutného aplausu zaplněných tribun odchází ze hřiště dnes zcela neviditelný James, kterého nahrazuje Adrien Silva. Tedy muž, jehož přestup byl dotáhnut 14 sekund po skončení letního přestupového okna a na svůj debut v modrém dresu si musel počkat až do nového kalendářního roku.
84'
Žlutou kartu dostává Scott Malone (Huddersfield Town).
84'
Albrighton zprava přihrál do vápna na Graye, který si na malém prostoru stihl dát balón na levačku, ale tou slabě vystřelil jen do Lösslovy náruče.
83'
Místo tradičního exekutora Mahreze rozehrál rohový kop Gray a neudělal to vůbec špatně. Míč posadil přesně na hlavu Ndidiho, který vystřelil do břevna!
83'
Islam Slimani byl zahnán až k praporku, kde nastřelil svého hlídače a získal tím pro Leicester čtvrtý rohový kop.
82'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Tom Smith, přichází Laurent Depoitre.
81'
Slimani v rychlosti prodloužil přihrávku na Okazakiho. Tomu se dnes ale příliš nedaří a to se potvrdilo i nyní, kdy mu jeden z obránců míč ukopl do zámezí.
80'
Od atakovaného Okazakiho se míč odrazil přesně pod nohy Albrightona, jenže jeho centr neměl šanci na úspěch, když ve vápně neměl snad jediného spoluhráče.
79'
Domácí se několika krátkými přihrávkami s porcí štěstí prokombinovali až do pokutového území. Akce skončila až u Okazakiho, který byl trochu přidržen Schindlerem a o balón přišel.
77'
Obrana Huddersfieldu si neodpočine ani v poslední čtvrthodině. Autora gólu i asistence Riyada Mahreze střídá neméně kvalitní Demarai Gray.
76'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Chris Löwe, přichází Scott Malone.
75'
Quaner si kličkou navedl míč na střed a krátkým pasem ho předal Inceovi. Tomu znovu vůbec nesedlo zakončení z nějakých třiceti metrů a Schmeichel jenom vykopává.
74'
Hosté nenašli žádnou cestičku před Schmeichela a po nějakých čtyřiceti sekundách kombinace se vrátili až k vlastnímu brankáři.
73'
Ince si na pravém kraji velkého vápna nedošel pro faul. Ani domácí brejk pak ale nic kloudného nepřinesl, protože na zemi skončil také Okazaki.
72'
Následná ofenzivní snaha lišek trvala už jenom chvíli. Christian Fuchs se trochu unáhlil a z velké dálky vystřelil zcela mimo Lösslovu bránu.
71'
Neúnavný Marc Albrighton potáhl míč po pravé straně a přihrál ho Slimanimu. Po jeho patičce jeden z hostů zahrál rukou, ale rozhodčí nechali hru plynout.
70'
Menší zmatky van La Parry vyústily v rohový kop Riyada Mahreze, který centrem z pravé strany poslal míč jen na fotbalisty v červených dresech.
69'
Slimani byl zakřižován Zankou, ale vadit mu to nemusí. Leicester si hlídá svůj dvoubrankový náskok a teď pokračuje autovým vhazováním Fuchse.
68'
Jednu z mála přímočarých akcí Huddersfieldu zazdila střela Collina Quanera, jenž z rohu pokutového území vypálil natolik nepřesně, že si vysloužil od domácích fandů posměch.
67'
Domácí se rychlou kombinací vyhnali mimo hřiště. Vzápětí ale míč rychle získali nazpátek a novou akci zakládají od brankáře Schmeichela.
65'
Centr na Slimaniho byl o něco vyšší a delší, než bylo potřeba, a tak před útočníkem Leicesteru mohl rukama zasáhnout Jonas Lössl.
64'
Daniel Amartey hraje na postu pravého obránce velmi jistě. Nyní zkazil hostující nadýchaný centr do pokutového území a hlavou poslal míč do autu.
63'
Lišky se ubránily a jediné problémy měly po centru Smithe, kdy jeden z hostů střílel z prvního doteku do noh dobře postaveného soupeře.
62'
Dragović lehce vystoupil z pozice určené stoperům a srazil míč na rohový kop. Huddersfield ho má k dispozici vůbec poprvé v zápase.
60'
Domácí navyšují náskok a dělají důležitý krok k vítězství! Mahrez u půlící čáry zničehonic vysunul nabíhajícího ISLAMA SLIMANIHO, který se řítil zcela sám na vybíhajícího Lössla a toho před šestnáctkou elegantně přeloboval.
59'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Joe Lolley, přichází Collin Quaner.
58'
Mahrez se v jednu chvíli ocitl v obležení čtyř hráčů a ti ho s menšími problémy zastavili. O pár chvil později byl faulován Williams a hrát bude tým v červených dresech.
56'
Okazakiho gól nemůže platit kvůli evidentnímu útočnému faulu na Smithe. Dopředu se tak znovu ženou hosté.
55'
Hosté by rádi rychle odpověděli. Leicester se ale zatáhl a nedává jim možnost projít do blízkosti velkého vápna.
53'
Lišky vstoupily do druhé půle aktivně a díky tomu se dostávají do vedení! Všechno začalo autem Amarteyho, po kterém hostující obrana dostala míč jen k Albrightonovi. Ten ho prvním dotykem vrátil do velkého vápna, kde našel RIYADA MAHREZE a ten krásným volejem levou nohou zakončil k vzdálenější tyči.
52'
Albrighton se tentokrát přesunul doleva, kde trošku dostal pod tlak Smithe. Ten ale obstál a sám může vhazovat z prostoru vedle vlastního pokutového území.
50'
Marc Albrighton na pravé straně zahrál soupeři na housle a odcentroval. Slimani se musel trochu vracet, a tak jeho hlavička letěla jen doprostřed branky do Lösslovy náruče.
49'
Lolley převzal přihrávku od Mouniého a zkusil vypálit z velké dálky. Nic nebezpečného z toho ale nebylo, neboť střelu zablokoval hned první clonící protihráč.
48'
Leicester po odpískaném Lolleyho faulu na Ndidiho bleskově rozehráli, jenže Islama Slimaniho podobně rychle zastavil odmávaný ofsajd.
47'
Mahrezův rohový kop Lössl vyboxoval před šestnáctku, odkud napřáhl Fuchs a trefil spoluhráče Okazakiho. Míč se od japonského fotbalisty ale neodrazil směrem mezi tyče.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové pauze ke změně, a tak jediným střídáním zůstává vynucený odchod domácího kapitána Morgana.
46'

Žluté karty: 1 – 0.
První poločas moc nezaujatých fanoušků asi nepobavil. Za celých pětačtyřicet minut byla k vidění jediná větší šance, při které navíc bylo vzrušení zbytečné kvůli ofsajdu hlavičkujícího Slimanoho. Jinak se hraje pouze mezi vápny, u kterých na obou stranách kralují bezchybně pracující defenzivy.
45+2'
45+2'
Okazaki vypíchl hostům míč a sprintoval dopředu. Vynikající práci ale odvedl Schindler, který k ničemu nepustil Okazakiho a udržel hosty v útoku.
45+1'
Rajiv van La Parra se na úkor dvou soupeřů hezky uvolnil k centru, který na vzdálenější tyči jistil Amartey a prodloužil ho až do autu na opačné straně, kde operuje Löwe.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Střed pole je nesmírně zahuštěný a oba týmy mají obrovské problémy s prokombinováním do útočné fáze. To nyní na vlastní kůži poznali také fotbalisté Leicesteru.
43'
Menší zmatky v obraně lišek vyřešil odkop Dragoviće, který prodloužil Slimani a domácí díky tomu po delší době kombinují na útočné polovině.
42'
Löwe centroval z levé strany, ale našel jenom Fuchse, který se svými spoluhráči v následném boji míč definitivně získal do domácího držení.
41'
Riyad Mahrez se do hry prakticky nedostává. Platí to i po Amarteyho hodně nepovedené a především nepřesné přihrávce na jeho osobu.
40'
Joe Lolley si nevymodlil aut, který má naopak k dispozici Amartey. Míč se ale nachází hodně daleko od velkého vápna, a tak Leicester musí kombinovat u středové čáry.
38'
Amarteyho centr z pravé strany byl určen pro Slimaniho, který byl dobře ubráněn. Stejně tak Okazaki, ke kterému hosté znovu velmi rychle přistoupili.
37'
Sám faulovaný Marc Albrighton z hloubi pole nakopával míč do pokutového území. Kopu však dal až moc razance a Lössl si balón ze vzduchu pohodlně stáhl.
36'
Na druhé straně se už píská faul hostujícího kapitána Toma Smithe, který zezadu poslal na trávník nic netušícího Albrightona.
35'
Joe Lolley nekompromisně dohrál Dragoviće, který předním na poslední chvíli odkopl míč ven z obranné poloviny Leicesteru. Vše se obešlo bez žluté karty.
34'
Fuchsův aut nadělal ve vápně poměrně velké zmatky. Vše skončilo odražením míče k Ndidimu, který při snaze vystřelit z první trefil balón vnějším nártem a směrem na branku ho neposlal.
33'
Marc Albrighton si neporozuměl s Fuchsem, jenž na levém křídle ještě zabojoval o míč a získal sám pro sebe možnost dlouhého vhazování.
32'
Smith na pravé straně přenechal míč van La Parraovi, kterému se centr vůbec nepovedl a hosté se vzápětí vrátili až k Lösslovi, jehož nákop pro změnu propadl ke Kasperu Schmeichelovi.
30'
Zanka na hranici vápna poslal k zemi Okazakiho, který nepříjemně dopadl na zápěstí. Japonský útočník si nechává ruku zafixovat a domácí tak chvíli hrají v deseti.
29'
Daniel Amartey vhodil dlouhý aut, po kterém se k hlavičce prodral Harry Maguire, nicméně z hodně složité pozice nepřesměroval míč do prostoru mezi třemi tyčemi.
28'
Jamajský stoper Leicesteru odevzdal kapitánskou pásku Schmeichelovi a jasně tím dal najevo, že bude střídat. Na hrací ploše ho nahradí Aleksandar Dragović.
27'
Domácí kapitán Wes Morgan je znovu na trávníku a nechává se ošetřovat. Problém pravděpodobně bude v nataženém zadním stehenním svalu na levé noze.
26'
Tommy Smith přes sebe sice nepustil hráče s balónem, ale ten srazil na rohový kop. Zleva ho rozehrál Albrighton a do vzduchu šel Lössl, který míč vyboxoval.
25'
S Lolleyho centrem neměli domácí žádný problém. Pokus o rychlý přechod se ale trochu zadrhl a lišky už musí útočit do zformované obrany.
24'
Wes Morgan fauloval na půlící čáře Mounieho a kromě toho, že si sám výrazněji ublížil, viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
22'
Williams dostal přihrávku do druhé vlny a okamžitě střílel po zemi z delší vzdálenosti. Placírkou však dal opačnou faleš a Schmeichel zasahovat nemusel.
21'
Domácí se po nadějném úvodu stále více brání. Od Slimaniho neregulérní hlavičky v sedmé minutě se hráči City vůbec k ničemu nedostali.
20'
Morgan nastavil nohu a vložil ji do dráhy centru z pravého křídla. Následoval faul na Amarteyho a proto se chystá rozehrávat Schmeichel.
19'
Danny Williams se při další přihrávce vzduchem dostal za obranu lišek a pospíchal vstříc Schmeichelovi. Toho ale neohrozil, protože byl zezadu čistě přistrčen Maguirem.
18'
Huddersfield je na útočné polovině zatím hodně bezzubý. Nyní víceméně odevzdal balón nepřesným nákopem, který skončil až už Schmeichela.
17'
Ndidi přihrál do běhu Fuchsovi, ale toho míč úplně neposlechl a odskočil mu k soupeřům, kteří rozehrávají po odpískaném faulu na van La Parru.
16'
Amartey malinko zahnal Schmeichela, který situaci ale zvládl a relativně konstruktivně rozehrál. Zmíněný pravý zadák Leicesteru může vhazovat.
15'
Löwe při defenzivní práci nedal ani centimetr prostoru Riyadu Mahrezovi, kterého vytlačil až ke koncové čáře a jen přihlížel hodně nepovedenému centru letícímu do autu.
14'
Chris Löwe si před autem žádal výměnu míče, který se hlavnímu sudímu zdál v pořádku. Poklidnější pasáž hry pokračuje bojem o střed hřiště.
12'
Až teď se domácí obrana trochu zapotila, když své soupeře nepustila k centru z pravé strany. Amartey pak odkopl míč do bezpečí a vrátil ho Huddersfieldu.
11'
Huddersfield nadále sbírá procenta do statistiky držení míče, ale pro Schmeichela to neznamená žádné komplikace. Do nekončené rozehrávky se několikrát zapojil i brankář Lössl.
10'
Ligový nováček uklidnil hru a několik desítek minut kombinoval uprostřed hřiště. Lišky se v jedenácti lidech zatáhly a výborně zahušťují prostory, kterými nejde projít.
9'
Náznak rychlého brejku Leicesteru zhatil Lössl, který dobře přečetl hru a vyběhl si pro balón až k hranici pokutového území.
8'
Hosté trochu vytáhli napadání a to vedlo k zisku míče nějakých čtyřicet metrů od branky Schmeichela. Jeho spoluhráči ale nepřipustili žádné komplikace a muže v červeném rychle zastavili.
7'
Christian Fuchs si na levé straně narazil se spoluhráčem a zleva odcentroval. Islam Slimani se jednoduše dostal k hlavičce, kterou Jonas Lössl vynikajícím reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Do statistik se tato paráda ale nezapočítá, neboť alžírský útočník byl v ofsajdu.
6'
Mahrez s Albrigtonem byli odzbrojeni pár metrů před vstupem do velkého vápna. Huddersfieldu pak ale nevyšla přechodová fáze a zůstává nastěhovaný na vlastní půlce.
5'
Ndidi roztáhl hru doleva k Albrightonovi, jehož centr zase zneškodnil Christopher Schindler. City se musí vracet až k půlící čáře.
4'
Williams se natlačil před Ndidiho a získal pro hosty první standardní situaci, jenomže Lolleyho nákop lišky bezpečně odhlavičkovali ven z pokutového území.
3'
Albrightona před střídačkou zradilo zpracování a míč mu utekl do zámezí, odkud ho autem uvede do hry Tom Smith.
2'
Brzké prověření Schmeichela zajistil Chris Löwe, který se opřel do míče z nějakých třiadvaceti metrů a připravil tím nepříliš škodný pozdrav pro dánského brankáře.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve světle červených, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.
1'

Leicester City: Schmeichel – Amartey, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton – Okazaki, Slimani.
Náhradníci: Hamer – Dragović, Gray, Iborra, Iheanacho, Ulloa, Adrien Silva.

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe – Mooy, Williams, Lolley, Ince – van La Parra, Mounié.
Náhradníci: Coleman – Cranie, Depoitre, Hadergjonaj, Hogg, Malone, Quaner.

Rozhodčí: Scott – Hatzidakis, Davies.

Ligový nováček a jeden z papírově nejslabších týmů v soutěži si v její první polovině nevedl vůbec špatně. Z úvodních tří kol Huddersfield získal hned sedm bodů a díky tomu se zatím ani jednou nenachomýtl na sestupových pozicích. Kvůli čtyřem prohrám z přelomu listopadu a prosince se svěřenci Davida Wagnera o pár příček propadli, ovšem aktuálně naopak disponují sérii čtyr duelů bez porážky. Po výhře nad Waftordem a remízách se Southamptonem a Stoke přidal Huddersfield do tabulky další bod za bezbrankovou remízu s Burnley a před dvaadvacátým kolem mu tak patří solidní jedenácté místo.

Nejproduktivnější hráči:
1. L. Depoitre – 5 branek
2. A. Mooy – 4 branky
3. S. Mounie – 4 branky.
Leicester City

Senzační mistr předminulého ročníku Premier League nezačal tuto sezónu vůbec dobře a po osmi kolech se nacházel až v sestupovém pásmu. Poté se lišky herně i výsledkově zvedly a zároveň se vyšvihly do horní poloviny dvacetičlenné tabulky. Místo bojů o pohárové příčky však Leicester na konci roku znovu výrazně ztrácel. Z posledních čtyř zápasů svěřenci francouzského kouče Puela získali jediný bod za cennou remízu s Manchesterem United, jinak ale padli s Crystal Palace, Watfordem a před dvěma dny také s Liverpoolem. Do nového roku tak City vstoupí z osmého místa.

Nejlepší střelci:
1. J. Vardy – 9 branek
2. R. Mahrez – 6 branek
3. Š. Okazaki – 6 branek.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na střetnutí mezi Leicesterem a Huddersfieldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.