Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Manchester Utd. - 30. března 2024   21:00

Brentford
90+9' Ajer (Toney)
1:1
(0:0)
Manchester Utd.
90+6' Mount  (Casemiro)
Brentford
Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev (87. Ghoddos), Jarmoljuk (71. Damsgaard), Jensen, Janelt, Lewis-Potter (87. Maupay) – Toney /C/, Wissa (71. Mbeumo).
Strakoša – Kim Či-su, Onyeka, Baptiste, Trevitt.
Hooper – Holmes, Long
Gtech Community Stadium, Brentford
17 138 diváků
Onana – Wan-Bissaka, Varane (46. Maguire), Lindelöf (69. Martínez), Dalot – McTominay, Mainoo (80. Casemiro) – Garnacho (59. Antony), Fernandes /C/, Rashford (80. Mount) – Højlund.
Heaton – Kambwala, Amrábat, Eriksen.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 17:4. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:15.
Nestranný fanoušek může nad zážitkem z dnešního večera jásat, z příznivců jednoho z klubů ale není spokojen po závěrečném hvizdu nikdo. Hostům uteklo vítězství mezi prsty, když skóre otevřel v 96. minutě střídající Mount, jenže vyrovnávací trefa Ajera z 99. minuty je slabou útěchou pro jasně lepší Brentford, který většinu zápasu favorita přímo drtil. Rohů i střel měl trojnásobný počet.
Manchester zachránila hned čtyřikrát branková konstrukce. V prvním poločase zakončil nájezd do tyče Toney, pak hlavičkoval po rohu do břevna Jørgensen. Po změně stran trefil tyč také Wissa a konečně Mbeumo v další obrovské šanci otřásl zase jen břevnem.
90+14'
90+14'
Flekken zvládl rozehrát po malé domů přes atakujícího Mounta.
90+12'
A také Neal Maupay (Brentford) si vysloužil žlutou kartu za potyčku po odpískání.
90+12'
Žlutou kartu si zblízka prohlédl po uklidnění situace Scott McTominay (Manchester Utd.).
90+12'
Odpískán je útočný faul a vzniklo několik strkanic. Na začátku 102. minuty rozehrávají trestný kop červenobílí.
90+11'
Na centrovaný míč naskakoval Maguire, ovšem míč se nad břevno odráží od bránícího Jørgensena, takže si Manchester United roh zopakuje.
90+11'
Hosté vybojovali na levém křídle rohový kop.
90+9'
Brentford právě vstřelil branku!
Tak nakone přece jen úleva v ochozech, co se nedařilo celý zápas, k tomu včelí roj vyburcoval až inkasovaný gól. Ghoddos poslal vysokou svíci před bránu, Toney se dokázal fantasticky vymotat a z obklíčení manchesterské přesily prostrčil míč před bránu, kde nabíhající KRISTOFFER AJER nezaváhal a z ideální pozice napnul síť.
90+6'
Manchester United právě vstřelil branku!
Krutější tvář už fotbal snad ani nastavit nemůže. Domácí trefili čtyřikrát tyč, měli zdrcující převahu prakticky celý zápas, a pak z ojedinělé střely inkasují. Okolo velkého vápna však teď prohráli dva klíčové souboje, MASON MOUNT dostal míč přistrčený od souputníka z lavičky náhradníků Casemira a z 10 metrů se trefuje za háčky.
90+6'
Jensenův dlouhý aut propadl na přední tyč, hosté se však ubránili a tentokrát Sámán Ghoddos předvedl čistý skluz při jejich brejku.
90+5'
Na okamžik si i rudí, dnes zelenobílí, ďáblové vytvořili závar, jenže Casemirovu slabou přihrávku domácí vystihli a Ghoddosův postup zastavil taktickým faulem McTominay.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 17 138 diváků.
90+3'
Mbeumo prostrkával míč na Toneyho, který se k míči nedostal, z druhé vlny pak pálil prudce jen do hradby těl Janelt.
90+2'
Zřejmě se ale bude nastavovat více, teprve po třech minutách dokončili zdravotníci obou mužstev svou práci a postižení hráči se budou moci vrátit na hřiště.
89'
Souboj Maupaye s Dalotem vyústil ve srážku hlavami, oba hráči potřebují ošetření.
88'
Wan-Bissaka centroval přes Mbeuma, jenže míč se při odrazu ještě otřel o jeho nohu a tedy se kope od brány Brentfordu.
87'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mads Roerslev, přichází Sámán Ghoddos,
ze hřiště odchází Keane Lewis-Potter, přichází Neal Maupay.
86'
Trestný kop ze 17 metrů se Brentfordu nevydařil, Toney cílil na bližší šibenici, ale vůbec netrefil bránu.
85'
Casemiro pár decimetrů od velkého vápna podrazil Mbeuma.
84'
Hrubku Lisandra Martíneze napravil Harry Maguire, který se stačil vrátit s Ivanem Toneym, jemuž se otevřela volná dálnice na bránu. Tentokrát domácí útočník příležitost prováhal.
83'
Mathias Jørgensen (Brentford) dostává žlutou kartu za taktický faul.
83'
Mbeumův roh si na předním vrcholu malého vápna nachází Toney a šajtlí z voleje těsně přestřeluje. Pak už jen ve výrazu bezmoci praštil vkleče dlaní o trávník.
82'
Onana vystihl nákop Lewise-Pottera, na který naskakoval Jensen, ale zřejmě míč nezasáhl. Série nákopů před bránu Manchesteru pak končí tečí a rohem.
81'
Mark Flekken snadno kryje přízemní střelu Bruna Fernandese ze střední vzdálenosti.
80'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Carlos Casemiro,
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Mount.
79'
Collinsův centr zprava si našel Onana.
78'
Onanu zachránila počtvrté branková konstrukce, to je něco nevídaného! Dlouhý výkop brankáře Flekkena doskákal změtí těl až před Mbeuma, který se do míče opřel halfvolejem a otřásl břevnem!
77'
Janelt přiťukl míč na velké vápno na Lewise-Pottera, který po krátké zasekávačce střílel přímo do Onanovy náruče.
74'
Předčasná radost na okraji Londýna, Toney sice konečně rozvlnil síť, jenže na křížnou průnikovou přihrávku Keanea Lewise-Pottera vybíhal z těsného ofsajdu. Správné oko pomezního potvrzuje i VAR.
72'
Střídající Antony dos Santos vyslal z 20 metrů pěknou křížnou ránu, která se však nevešla mezi tyče.
71'
ze hřiště odchází Jegor Jarmoljuk, přichází Mikkel Damsgaard,
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Bryan Mbeumo.
70'
Domácím prostě není přáno. Ani když Collins vrátil Janeltův roh hlavou na malé vápno a Keane Lewis-Potter zakončil skvělými nůžkami, neproletěl míč mezi tyče, ale těsně nad břevnem.
69'
ze hřiště odchází zraněný Victor Lindelöf, přichází Lisandro Martínez.
67'
Vzápětí s Wan-Bissaka pomohl odkopem na roh, který však bude rozehrán až po ošetření zraněného Lindelöfa.
67'
Wissa uvolnil pěknou patičkou Roersleva, jenž však nachází přízemní přihrávkou jen kopačky Kobbieho Mainooa.
66'
Hostující Scott McTominay napřáhl ze střední vzdálenosti a diváci trochu ironicky aplaudují jeho ráně, která míří mezi ně na tribunu.
65'
Toney chtěl zaskočit Onanu a Jensenův načechraný nákop napálil lobem rovnou z voleje, jenže do nesmírně obtížného řešení dal příliš razance a míč přistál až za bránou.
63'
Roerslevův křížný pas naslepo zachytávají spoluhráči až u levé lajny a budou obléhat území soupeře, který se stačil stáhnout v plném počtu.
61'
Wissa natáhl k průniku od půlící čáry, před vápnem předal míč Jarmoljukovi, ten okamžitě nabízel doprava Jensenovi a jeho nadýchaný centr usměrnil temenem nad břevno naskakující Lewis-Potter.
59'
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Antony dos Santos.
58'
Neuvěřitelná smůla včel v zakončení, i Wissovo žihadlo bodlo jen do tyče, která zachránila hosty již potřetí! Byl to parádní volej poté, co vysoký nákop do šestnáctky sklepl hlavou Jegor Jarmoljuk.
57'
Obrovský závar v manchesterské šestnáctce, kde Jarmoljuk ani Ajer nepropálili hradbu těl a posledně jmenovaný pak uhýbal křížné střele Lewise-Pottera, která ale letí vedle.
55'
Je až neuvěřitelné, že takovému fotbalu chybějí góly. Onana se vrhl k pravé tyči a vyškrábl Jarmoljukovu prudkou střelu, stačil i vstát a zneškodnit dorážku úplně volného Lewise-Pottera zblízka.
54'
O půl minuty později přichází první vyložená šance hostů, i když případný gól by byl jistě přezkoumán na videu kvůli vyběhnutí z hrany ofsajdu. Fernandes prostrčil míč na Højlunda, který pálil z 10 metrů tváří v tvář Flekkenovi. Ten však vytáhl úžasný zákrok a hranou předloktí míč vyráží.
54'
Protiútok už z hlubin vlastní půle odtáhl Wissa a ač se mu nabízel Toney, zakončil sám po zemi vedle.
53'
Garnachův centr nepřešel přes Collinse.
52'
Manchester převzal na chvíli otěže, obklíčený Højlund se nedostal ke střele, Rashfordův nákop jeden ze zadáků rybičkou odvrací a vše tak končí až povedenou ranou Dioga Dalota z podobné vzdálenosti těsně kolem šibenie.
50'
Mark Flekken nastavil náruč střele Bruna Fernandese z 20 metrů.
49'
Míč šel znovu do šestnáctky po ose Jensen-Toney-Janelt, před ním ale v poslední chvíli odkopl míč do autu Dalot.
48'
Na velkém vápně se srazili kopačkami Janelt a Garnacho, domácí marně reklamují faul argentinského hráče Manchesteru.
47'
Dlouhý aut však odhlavičkoval Maguire za bránu a tak byl jedenáctý roh Brentfordu jen o pár desítek vteřin oddálen.
47'
Roerslevův nákop se svezl po noze Højlundovi, hosté stačili míč odvrátit alespoň místo dalšího rohu do autu.
46'
Trestný kop Brentfordu běžel až k půlící čáře rozehrát brankář Flekken, dlouhý pas převzal Jensen a na Dalotovi vybohoval jubilejní desátý roh.
46'
ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Harry Maguire.
46'
Po vyrovnané čtvrthodince rozjeli domácí drtivý nápor, fotbalisty Manchesteru zachránila tyč i břevno a také v několika dalších šancích měli domácí útočníci vychýlenou mušku. Za bezbrankový stav mohou být svěřenci trenéra ten Haga hodně vděční.

Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 1:1, střely mimo 8:1, rohy 9:1, ofsajdy 0:1, fauly 2:5.
45+1'
45+1'
Trestný kop Bruna Fernandese domácí hlavičkáři uskákali.
45'
Yoane Wissa (Brentford) vidí žlutou kartu.
43'
Jensen rozehrál roh na velké vápno pro Jarmoljuka, který nepropálil zelenobílou hráz. Odražený míč vrátil Ajer před bránu a Lewis-Potter hlavičkou k tyči poprvé přinutil zasahovat Onanu.
43'
Červenobílí okamžitě parádní cik-cak akcí na jeden dotek přešli do útoku, přízemní centr zprava před Onanou uklízí možná zbytečně na roh Lindelöf.
42'
Při drtivé převaze včel je paradoxně hostující Marcus Rashford autorem první střely mezi tyče. S pokusem z dobrých 27 metrů však neměl Mark Flekken těžkou práci.
41'
Osmý roh Brentfordu se nevydařil, přetažený míč zachytil Dalot a dopředu mohou po delším čase hosté.
41'
Po trestném kopu se srazil Toney s Varanem, který odehrál míč ve skluzu na další roh a teď potřebuje krátké ošetření.
40'
Aaron Wan-Bissaka (Manchester Utd.) dostává první žlutou kartu zápasu.
38'
Roerslev si naběhl na skvělou Janeltovu kolmici a přistrčil míč uprostřed šestnáctky zcela volnému Wissovi, jenž však musel zakončovat v záklonu a přestřelil.
36'
Další nakopávaný míč odhlavičkoval po několika odrazech Lindelöf jen na kopačku Vitalyho Janelta, jenž z 20 metrů tvrdou střelou bez přípravy těsně minul. Brentford vyslal již 10 střel, ale žádnou mezi tyče.
35'
Rashfordův protiútok zastavuje zdvižený praporek pomezního Holmese.
34'
Wissa odebral míč skluzem Mainoovi a Janelt okamžitě vyslal dlouhý pas dopředu na Toneyho. Ten postupoval jeden na jednoho až do vápna, kde levačkou přes Lindelöfa přestřelil manchesterskou svatyni.
32'
Domácí buší do soupeře ze všech sil a Manchester už podruhé zachránila branková konstrukce! Tentokrát se po rohu vložil do Janeltova přetaženého centru Jørgensen a hlavičkou otřásl břevnem.
32'
Na křížný pas Lewise-Pottera po rychlém náběhu naskakovali hned dva domácí hráči, míč však odhlavičkoval Wan-Bissaka za sebe na roh.
30'
Jensenův dlouhý aut posouvá McTominay zády k bráně hlavou do rukavic Andrého Onany.
27'
Toney se elegantně zbavil skluzujícího Mainooa a hledal v šestnáctce Jarmoljuka. Tomu však míč riskantně, leč čistě vypíchl Diogo Dalot.
25'
Hosté odkopli míč jen na roh, po kterém hlavičkoval daleko mimo tísněný Yoane Wissa.
24'
Obrovská šance Brentfordu! Wissa prodloužil Collinsovu přihrávku z první do běhu Toneymu, který uháněl sám na bránu a obstřelil i Onanu, kterého zachránila pravá tyč!
23'
Na opačné straně naskakoval na Dalotův centr Garnacho mezi dva hráče a zřejmě spíše ramenem než hlavou posílá míč vedle domácí pravé tyče.
23'
Další nálet včel přišel vzápětí, kolmici na pravé křídlo dostal Roerslev, ale jeho přízemní centr si Onana bezpečně pokryl.
22'
Napoprvé se rudí ďáblové s potížemi ubránili, Brentford však zůstal u míče, Mathias Jørgensen si naběhl na centr Lewise-Pottera a hlavičkou nad břevno ukončil pětiminutový úsek, kdy se míč pohyboval nonstop v okolí manchesterské šestnáctky.
21'
Toneyho střela se od kolene jednoho z hráčů ve zdi odráží na čtvrtý roh v řadě.
20'
Nebezpečí pro Manchester United není konec, Dalot fauloval pár kroků od velkého vápna Toneyho.
19'
Jensenův centr hosté odhlavičkovali, jenže Fernandes si počínal lajdácky, Mathias Jensen mu míč znovu odebral a z těžkého úhlu posílal možná centr, možná přímou střelu, kterou musel André Onana vyhmátnout před sebe.
19'
A do třetice. Bruno Fernandes tísněn Jørgensenem hlavičkoval za sebe.
18'
Po rohovém kopu se Janeltův centr odrazil od Jørgensena a zakončil z malého vápna Lewis-Potter. Díky teči si Brentford rohový kop zopakuje.
17'
Wissa si píchl míč mezi dva hráče a jeho nebezpečnou zpětnou přihrávku odvracel Varane ve skluzu z malého vápna na roh.
16'
Rasmus Højlund přebíral na prsou Fernandesovu přihrávku do šestnáctky a byl těsně až na hranici pravidel bráněn domácí přesilou. Faul je naopak po odrazu míče pískán Raphaëlu Varaneovi.
15'
Z rohu se hosté neprosadili, Jensen zakopává míč za postranní čáru.
14'
Fernandes přistrčil míč Diogu Dalotovi, jehož prudkou ránu zpoza šestnáctky srazil Collins na roh.
11'
Jensenův centr vracel hlavou do šestnáctky v záklonu Lewis-Potter, nakonec červenobílí obehráli kombinací pokutové území zpět na pravé křídlo a Roerslev nachází jen hostující hlavičkáře.
9'
Rashfordovi nevyšel po Fernadesově kolmé přihrávce pokus o kličku v pokutovém území.
8'
Před Wissou odkopl míč Varane a byla z toho pobídka pro Garnacha, který ho však u postranní čáry neudržel.
7'
Právě Ivan Toney naskočil na rohový kop a hlavičku z 12 metrů umístil vedle vzdálenější tyče.
6'
Aaron Wan-Bissaka odhlavičkoval míč před naskakujícím Ivanem Toneym na roh. Brentfordský útočník špatně došlápl, ale bude v pořádku.
5'
Rashford prodlužoval Onanův výkop hlavou jen do míst, kde vládl domácí brankář Flekken.
3'
Protiútok hostů táhl Rashford, před velkým vápnem předal míč pod sebe a prudká střela Bruna Fernandese skončila metr vedle domácí pravé tyče.
3'
Toneyho nebezpečnou zpětnou přihrávku do vápna Manchesteru vystihl Kobbie Mainoo.
1'
Domácí hrají v červenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, hosté se dnes převlékli za klokany do zelenobílých dresů a bílých trenýrek.
1'

Brentford FC: Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev, Jarmoljuk, Jensen, Janelt, Lewis-Potter – Toney (C), Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Kim Či-su, Onyeka, Ghoddos, Baptiste, Damsgaard, Maupay, Mbeumo, Trevitt.
Trenér: Frank

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Varane, Lindelöf, Dalot – McTominay, Mainoo – Garnacho, Fernandes (C), Rashford – Højlund.
Náhradníci: Heaton – Martínez, Kambwala, Maguire, Amrábat, Mount, Casemiro, Eriksen, dos Santos.
Trenér: ten Hag

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.
Od premiérového postupu do nejvyšší soutěže v roce 2021 se Brentford s jejím historicky nejúspěšnějším klubem utkal pětkrát, výsledkem byly čtyři porážky, ale také parádní domácí výhra 4:0 z loňského ročníku, kdy Dasilva, Jensen, Mee a Mbeumo své góly vměstnali do rozmezí 10. a 35. minuty. Na tu by na západním okraji Londýna moc rádi navázali.
Na podzim sahal Brentford po vítězství i v Manchesteru, ale přišel krutý kolaps, když domácí McTominay otočil skóre na konečných 2:1 dvěma zásahy v nastaveném čase.
Manchester United

Rudí ďáblové na jaře po posledním místě v základní skupině absentují v Lize mistrů a dost daleko mají i k účasti v dalším ročníku. Z šesté příčky ztrácejí devět bodů, mají ovšem zápas k dobru. Po porážkách s Fulhamem a v městském derby s City naposledy United vyhráli 2:0 nad Evertonem, když oba góly dali v prvním poločase z pokutových kopů.
Na marodce jsou obránci Shaw a Martínez.

Střelci: 13 – Højlund, 9 – McTominay, 8 – Fernandes, Rashford.
Brentford FC

Včely mají nejhorší formu v celé soutěži, nad hranou sestupu je drží především bodový polštář z úvodu sezony a také čtyřbodový trest Nottinghamu za porušení finančních pravidel. Za posledních 15 kol Brentford získal jen dvě výhry a jednu remízu, před reprezentační přestávkou prohrál i na hřišti nováčka v Burnley 1:2.
Dlouhodobá zranění vyřadila stopery Pinnocka a Meeho.

Střelci: 8 – Maupay, 7 – Wissa, Mbeumo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.