Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Newcastle - 24. dubna 2024   21:00

Crystal Palace
55' Mateta (Ayew) • 88' Mateta (Hughes)
2:0
(0:0)
Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz (90+4. Ward), Wharton (83. Riedewald), Hughes, Mitchell – Ayew (73. Olise), Eze (83. Schlupp) – Mateta.
Matthews – Tomkins, Ahamada, Ozoh, Édouard.
Bramall – Wood, Meredith
Selhurst Park, Londýn
Newcastle
Dúbravka – J. Murphy (65. C. Wilson), Krafth, Schär, Burn (C) – Longstaff (90. J. White), Guimarães, Anderson (90. Ritchie) – A. Gordon, Isak, Barnes (65. Hall).
Karius – Dummett, Livramento, A. Murphy, Parkinson.

Utkání je u konce a domácí Crystal Palace svého soka dokonale zaskočil. Londýnský klub předvedl výbornou práci v obraně a skóroval po dvou rychlých přechodech do útoku. Skóre otevřel v 55. minutě Jean-Philippe Mateta a od té doby domácí skvěle bránili těsný náskok až do konce. V 88. minuté navíc svou dnes druhou trefu přidal Jean-Philippe Mateta a pečetil výhru 2:0. Crystal Palace tak vyhrál třetí zápas v řadě a je s 39 body na 14. místě. Newcastlu patří sedmé místo s 50 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 13:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:15.
90+7'
90+6'
Dúbravka se snaží ještě rozehrát jednu rychlou akci.
90+5'
Henderson drží čistý štít. povedlo se mu totiž vyrazil Gordonovu nepříjemnou střelu z levé strany. Hosté z toho vytěžili jen rohový kop.
90+5'
Domácí Schlupp střílel levou nohou, trefil ale jen stínícího beka Newcastlu.
90+4'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Daniel Muñoz, přichází Joel Ward.
90+4'
Do lehce rozhozené obrany Newcastlu se hnal Olise, nedokázal ale zpracovat poměrně prudkou přihrávku.
90+3'
Hostující Hall hledal po úniku Wilsona, tuto přihrávku zastavil vracející se Richards.
90+2'
Slabá hlavička končí u Dúbravky, ten si stáhl míč do rukavic.
90+1'
Přímý kop z pravé strany byl tečován nad Dúbravkovu branku, následovat tak bude roh.
90'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Joe White.
90'
ze hřiště odchází Elliott Anderson, přichází Matt Ritchie.
89'
Hosté se ale ještě nevzdávají a pokusí se ještě něco vymyslet i pomocí dvojnásobného střídání.
88'
V Selhurst Parku propukají mohutné oslavy, fanoušci už děkují svým hráčům.
88'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí jsou blízko všem bodům! Po postupné akci od středu přihrával na střed Schlupp, ve vápně pak Hughes přiťukl na JEANA-PHILIPPE MATETU a ten zblízka nasadil Dúbravkovi jesličky – 2:0!
86'
Už se hrálo na opačné straně, výsledkem byla pouze slaboučká Andersonova hlavička doprostřed branky.
85'
Mateta na zemi a ne vlastní vinou. Byl totiž faulován u postranní čáry.
84'
Mateta centroval z levé strany, hledal Schluppa, ten byl ovšem pokrytý.
83'
ze hřiště odchází Adam Wharton, přichází Jaïro Riedewald.
83'
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Jeff Schlupp.
82'
Už je po všem míč je mimo hrací plochu a rozehrávat se bude od branky domácích.
81'
Na lavičce domácích se chystá další střídání, nejprve ale londýnský klub musí přečkat rychlý útok soupeře.
80'
Domácí se teď dostali do kontru, který faulem hasil Elliott Anderson. Byl za něj potrestán žlutou kartou.
79'
Crystal Palace se teď stáhlo do obrany, stráží tak těsný náskok.
77'
Kontrola netrvala dlouho a VAR potvrdil, že se o faul nejednalo. Domácí z toho vyvázli bez trestu, žlutou kartou byl naopak potrestán Sean Longstaff.
77'
Celá situace se ale ještě kontroluje na videu.
76'
V pokutovém území upadl hostující Longstaff, dostal se do kontaktu s Hughesem a šel k zemi. Sudí penaltu nepískal.
75'
Útočný faul Anthonyho Gordona končí nápor Newcastlu, domácí nebudou s rozehrávkou pospíchat.
73'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Michael Olise.
73'
Na lavičce Crystal Palace se chystá střídání, do hry půjde Michael Olise.
72'
Ve vápně si ale umí najít místo pro střelu. V tuto chvíli ovšem jen trefil Hughese.
71'
Hostující Isak začíná mít problémy s kondicí, nyní zůstal chvíli v předklonu, než se opět rozběhl.
70'
Eze dostal pas na levou stranu, ve vápně se snažil si najít lepší pozici, ale sám se vyhnal z ideálních pozic.
69'
Ostrý centr z pravé strany byl sražen na autové vhazování, Newcastle pokračuje v útočení.
68'
Newcastle se nadechuje k náporu, hosté nechtějí odjet s prázdnou.
66'
Žlutá karta za straně domácích, Guimarães skluzem trefil Adam Wharton.
65'
Eze se sice ke střele nedostal, ale přihrál na Hughese, jehož technická střela z první skončila na horní síti.
65'
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Callum Wilson.
65'
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Lewis Hall.
63'
Útok Crystal Palace si teď hodně věří, po průniku levou stranou zakončoval Eze, byl ale zablokován.
63'
Roh domácích. Na centr si nejlépe naskočil Mateta, hlavičkou ale našel jen Dúbravkovy rukavice.
62'
Následný přímý kop si vzal na starost právě Eze, jenže prudkou ranou trefil jen hostující zeď.
60'
Na hranici vápna byl sražen Eze a tohle už bylo za kartu. Tu obdržel Anthony Gordon.
59'
Už už se za obranu Newcastu dostával Mateta, hosté se museli bleskově vracet.
58'
Dva ostřejší zákroky hostujícího celku. První prošel bez karty, druhý se dokonce ani nepískal.
56'
Probralo se i publikum, které teď svými chorály popohání tým k dalším výpadům.
55'
Domácí jdou do vedení! Vyšlo jim napadání rozehry soupeře, odkop skončil jen na půlce, odkud Crystal Palace předvedlo rychlý návrat k vápnu, kde si s Ayewem narazil JEAN-PHILIPPE MATETA a ranou po zemi překonal Dúbravku – 1:0!
54'
Teď to vzal Eze na sebe a svou ranou trefil stínícího obránce.
53'
Najednou tu byla akce domácích u vápna, Eze se snažil prostrčit na Matetu, to už však zakročila obrana Newcastlu.
51'
Na opačné straně se koncovka ne úplně vydařila Ezemu.
49'
Po akci levou stranou se do vápna domácích dostal Gordon, jeho střela ale byla sražena na roh. Ten pak pokryl svým výskokem Henderson.
48'
Zleva centroval domácí Mitchell, ale našel pouze obranu Newcastlu.
47'
Úvod druhé půle je také v pozvolném tempu, dnes se asi rychlého fotbalu nedočkáme...
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalovosti nepřinesl, spíše se bojovalo. Lehce favorizovaný Newcastle se dlouho nemohl dostat do tempa a přenechával prostor domácím fotbalistům. Jenže ti toho nevyužili a vrcholem celé snahy byla Ayewova střela zpoza šestnáctky. A když se na opačné straně proti Hendersonovi neprosadil ani Isak, odešlo se do kabin za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Tak ještě jedna žlutá karta na straně Crystal Palace. Guimarãese přibrousil Jordan Ayew.
43'
Ofsajd hostujícího celku po nákopu z pravé strany, Crystal Palace rozehrává od svého gólmana.
41'
První žlutá karta utkání. Za zatažení protivníkova dresu si ji prohlédl domácí Chris Richards.
41'
Centr hostů letěl na malé vápno, kde však následovala obranná hlavička a Wharton poté definitivně odkopl.
40'
Sledujeme hodně bojovné utkání, mnoho šancí v něm zatím nebylo. Obrany vládnou.
38'
Eze se sice dostal do kontaktu s Krafthem, na zem šel ale velmi ochotně. tohle asi skutečně na penaltu nebylo.
37'
Domácí Eze se nebojácně pustil mezi trojici obránců a v šestnáctce upadl. Sudí ale hned ukazoval, že tohle penalta nebude.
35'
Do rychlého kontru se dostali hosté a ve vápně se najednou mezi obránci prosmýkl Isak. Jenže nenašel odvahu pro střelu a byl vytlačen z dobrého úhlu.
33'
Tvrdší zákrok domácích ve středovém kruhu, na trávníku se ocitl Guimarães.
32'
Samotný přímák hosté odvrátili, ale akce pokračovala a za obranu si naběhl Mateta. Svou ranou trefil břevno, stejně se ale mával a pískal ofsajd. Vzrušení tak bylo zbytečné.
31'
Šanci budou mít i domácí fotbalisté, z pravé strany bude mít Eberechi Eze přímý kop.
29'
Velká šance Newcastlu. Za obranu domácích se prodral přes obránce Isak a dostal se pak do střetu s Hendesonem. Gólman Crystal Palace zakročil čistě, trefil ale u toho i útočníkovy nohy. Isak si chvíli poležel, ale už je zase připraven hrát.
28'
Už se vše přesunulo na opačnou stranu a Jordan Ayew střelou zpoza pokutového území donutil jít Dúbravku na zem.
27'
Následný přímý kop vyvrcholil centrem od brankové čáry, náběh ale byl stejně z ofsajdové pozice.
26'
Hru také ovlivňuje klouzající terén, se stabilitou mají problém hráči obou celků. Nyní domácí Mateta při pádu dokonce fauloval.
24'
Newcastle se zatím nemůže moc dostat do tempa, pokusy o útoky končí velký kus od pokutového území.
22'
Hosté naštěstí střídat nebudou muset, Guimarães je už připraven do hry a čeká jen na pokyn od rozhodčího.
20'
Po souboji s domácím Mitchellem zůstal na trávníku ležet hostující Bruno Guimarães a je teď v péči týmového fyzioterapeuta.
18'
Zpoza vápna vystřelil Ayew, jeho rána přes obránce šla jen těsně vedle a Dúbravka si musel dávat velký pozor!
16'
Tentokrát centr od rohového praporku přistál u Burna, ten dostal míč mimo pokutové území.
15'
Londýnský celek začíná přidávat na tempu, Mateta pro svůj tým vybojoval další rohový kop.
14'
Eze rozehrál další rohový kop, opět z toho byly hned dva centry do vápna a po druhém se do vzduchu dostal Mateta. Jeho hlavička šla těsně nad břevno!
13'
Středem se chystal k výpadu Mateta, jenže lehce podklouzl a pak už to obrana Newcastlu zvládla ukočírovat.
12'
První opravdu velká šance utkání. Měl ji domácí Eze, když se kličkami zbavil obránců a jeho následná prudká rána prolétla kousek vedle levé Dúbravkovy tyče!
10'
Centr z levé strany předvedl domácí Eze, hledal na první tyči Muñoze, míč ovšem skončil u Dúbravky.
9'
Hráči Crystal Palace pokračují v napadání rozehrávky hostů a tento forčekink se vyplácí. Obrana Newcastlu musí odkopávat.
8'
Rychlý kontr hostů byl zakončen patičkou na Gordona, šlo mu to ale trochu na paty a bylo po akci.
8'
Nakonec se ale vše stáhlo k vápnu Newcastlu a Dúbravka musel řešit nepříjemnou malou domů, která šla doprostřed branky. Zvládl odkopnout.
7'
Hosté rozehrávají po nedovoleném zákroku soupeře, je to ale z hloubi vlastní poloviny.
6'
Následná akce už skončila bez nebezpečí, obraně Newcastlu vypomohl Isak a odkopl směrem k půlce.
5'
Eze nacentroval od rohového praporku, nakonec to bylo na dva centry a zakončoval Andersen. Jeho střelu na poslední chvíli zablokoval Schär.
4'
Crystal Palace trochu přitlačilo na pravé straně a vyplatilo se to. Je tu první rohový kop.
3'
První lehké výpady Newcastlu ohrožení Hendersonovy branky nepřineslo, dopředu už jdou zase domácí.
2'
Úvod zápasu je hodně opatrný, oba celky si dávají na své polovině obrovský pozor na případné výpady soupeře.
1'

Crystal Palace FC: Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz, Wharton, Hughes, Mitchell – Ayew, Eze – Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ward, Tomkins, Olise, Schlupp, Ahamada, Riedewald, Ozoh, Édouard.
Trenér: Oliver Glasner

Newcastle United: Dúbravka – J. Murphy, Krafth, Schär, Burn (C) – Longstaff, Guimarães, Anderson – A. Gordon, Isak, Barnes.
Náhradníci: Karius – Dummett, Hall, Livramento, A. Murphy, Ritchie, J. White, C. Wilson, Parkinson.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Bramall – Wood, Meredith.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
1. vzájemný zápas

21.10.2023 (9. kolo)
Newcastle – Crystal Palace 4:0
Branky
: 4. J. Murphy, 44. A. Gordon, 45+2. S. Longstaff, 66. C. Wilson.
Newcastle United

Mužstvo ze severu Anglie se dlouhodobě pere s rozsáhlou marodkou a s vypětím všech sil se drží v horní třetině tabulky. S bilancí patnácti výher, pěti remíz a dvanácti porážek figuruje na šestém místě, kde má desetibodové manko na pátý Tottenham. V těsném závěsu naopak jsou Manchester United, West Ham a Chelsea. Právě s tou Magpies zaznamenali svou poslední prohru. Od té doby remizovali s Evertonem a získali hned tři výhry nad West Hamem, Fulhamem a Tottenhamem. Tabulce střelců vévodí švédský čahoun Alexander Isak (17+1). V asistencích kraluje Anthony Gordon (10+8). Na zmiňované listině zraněných je brankář Nick Pope a z pole například Trippier, Botman, Willock, Lascelles, Joelinton a Almirón.
Crystal Palace FC

Londýnský tým v předešlých dvou kolech vykročil za záchranou. Po prohře 2:4 s Manchesterem City senzačně uspěl na hřišti Liverpoolu a před pár dny si připsal tři body také proti West Hamu, nad kterým vedl už ve 31. minutě o čtyři góly. V tabulce se „The Eagles“ ze čtrnáctého místa nikam neposunuli, ale klíčová pro ně je skutečnost, že se od osmnáctého Lutonu vzdálili na bezpečný rozdíl jedenácti bodů. Mezi tři stavební kameny ofenzivní patří Jean-Philippe Mateta (9+4), Eberechi Eze (8+3) a Michael Olise (7+4). Kromě zraněného brankáře Sama Johnstonea postrádá manažer Orliver Glasner obránce Guéhiho a záložníky Doucourého, Françu a Lermu.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z dohrávky devětadvacátého kola anglické Premier league. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Crystal Palace a Newcastlem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.