Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Luton Town : Brentford - 20. dubna 2024   16:00

Luton Town
90+2' Berry
1:5
(0:2)
Brentford
24' Wissa  (Mbeumo) • 45+1' Wissa   • 62' Pinnock  (Reguilón) • 64' Lewis-Potter  (Mbeumo) • 86' Schade  (Janelt)
Luton Town
Kaminski – Burke (46. Berry), Mengi, Osho – Kaboré (35. Onyedinma), Lokonga (71. Hašioka), Barkley, Doughty – Clark (81. Mpanzu), Chong (71. Townsend) – Morris (C).
Shea, Krul – Johnson, Woodrow.
Gillett – Cann, Hopton
Kenilworth Road, Luton
11 877 diváků
Brentford
Flekken – Pinnock, Ajer (76. Roerslev), Collins – Lewis-Potter (71. Schade), Jensen (C) (82. Jarmoljuk), Janelt, Damsgaard (71. Nørgaard), Reguilón – Mbeumo, Wissa (83. Maupay).
Strakoša – Jørgensen, Ghoddos, Onyeka.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:12. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:9.
Druhé dějství přineslo dvojnásobný počet branek než to první, spokojenější mohou být hosté, kterým se dnes střelecky dařilo a domácího gólmana překonali hned pětkrát a to ještě Kaminski několik dalších velkých šancí bravurními zákroky zneškodnil. Luton se dočkal čestného úspěchu v samém závěru, kterým jen mírnil dnešní debakl. V tabulce tak zůstává v sestupových vodách
90+6'
90+6'
Bryan Mbeumo připravil míč pro Maupaye, jenž však střílel příliš mimo.
90+5'
Ještě jedna možnost pro hosty v podobě přímého kopu, poté duel skončí.
90+4'
Jeden z hostů zkusil střelu z velké dálky, mířil ovšem mimo tři tyče.
90+2'
Luton Town právě vstřelil branku!
Přeci jen se Luton dočkal čestného úspěchu. Hosté si až trestuhodně hráli s míčem na své polovině, po pokažené rozehrávce se sám na gólmana hnal LUKE BERRY, který udělal Flekkenovi kličku a poté adresoval balón do jeho prázdné brány.
89'
Z dálky to nyní zkusil Sergio Reguilón, jeho nepřesná rána letí nad, ale mrzet jej to moc nemusí.
88'
Žlutá karta pro tým Luton Town (Alfie Doughty).
86'
Brentford právě vstřelil branku!
Tohle už je debakl. Yoane Wissa poslal míč před sebe, ten doběhl Janelt a z pravé strany jej adresoval před prázdnou domácí svatyni, čehož nevyužil KEVIN SCHADE, jenž nic nevymýšlel a ihned zamířil do sítě.
85'
Mads Roerslev se dostal ke střele levačkou, ta mu ale vůbec nesedla a míč doputoval vedle bližší tyče.
84'
Bryan Mbeumo mohl střílet sám, místo toho vyslal přihrávku před bránu, kterou v poslední chvíli skluzem odehrál do bezpečí Gabriel Osho.
83'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Neal Maupay.
82'
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Jegor Jarmoljuk.
81'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Jordan Clark, přichází Pelly Ruddock Mpanzu.
79'
Bryan Mbeumo nebezpečně střílel po zemi k bližší tyči, Thomas Kaminski u ní byl včas a balón zastavil.
77'
Obrana Lutonu nyní dobře zapracovala a zabránila dalšímu nebezpečí, ovšem celkově už domácí tým zřejmě rezignoval.
76'
ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Roerslev.
76'
Ross Barkley přihrával po zemi do velkého vápna, kde jeden z jeho spoluhráčů fauloval.
74'
Sergio Reguilón poslal centr levačkou na vzdálenější tyč, kde se k hlavičce dostal Kristoffer Ajer, míč mířil do brány, avšak Thomas Kaminski vynikajícím zásahem pravačkou balón vyrazil. Jen díky němu zůstává stav nezměněn.
71'
ze hřiště odchází Keane Lewis-Potter, přichází Kevin Schade.
71'
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Christian Nørgaard.
71'
ze hřiště odchází Tahith Chong, přichází Andros Townsend,
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Daiki Hašioka.
70'
Jeden z hráčů Lutonu se málem dostal sám před gólmana, jenže míč mu v rozhodujícím momentu utekl. Docela škoda pro domácí, kteří mohli vykřesat malou jiskru naděje.
68'
Fred Onyedinma se na obranné straně provinil faulem, hosté mohou zkusit znovu zahrozit.
64'
O chvíli později přichází čtvrtý zásah Brentfordu. Mbeumo stačil skluzem odehrát míč ke vzdálenější tyči, kam naběhl nepokrytý KEANE LEWIS-POTTER, který zblízka hlavou usměrnil balón do odkryté části brány před sebou.
62'
Hosté dělají hodně důležitý krok v cestě za výhrou. Po rohovém kopu se míč snesl na hlavu ETHANA PINNOCKA, od níž se poté odrazil do sítě domácí brány. Thomas Kaminski se jen ohlédl.
59'
Mikkel Damsgaard střílel parádně z otočky po zemi k levé tyči, Thomas Kaminski předvedl parádní zákrok a míč vyrazil, poté jej musel rychle pokrýt před dobíhajícím protihráčem.
58'
Mikkel Damsgaard se snažil skluzem udržet míč na hrací ploše, to se mu nepovedlo a soupeř bude vhazovat.
56'
Na vysoký centr si před bránou vyskočil Keane Lewis-Potter, hlavou však usměrnil balón mimo ni.
55'
Mark Flekken se musel pořádně natáhnout, míč se mu však povedlo chytit do rukou, čímž uklidnil situaci u své brány.
53'
Domácí dlouho kombinují mezi sebou na útočné straně, do šance se však dostat nedokážou.
50'
Domácí se dožadovali faulu u levé hranice velkého vápna, jejich přání však není vyslyšeno.
48'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Mikkel Damsgaard).
48'
Thomas Kaminski si vyběhl pro volný míč, který uklidil rychle do rukavic.
46'
ze hřiště odchází Reece Burke, přichází Luke Berry.
46'
Dlouho se v první půli hrálo bez gólů, krátce před půl hodinou se však hosté prosadili jako první a v nastavení pak svůj náskok zvýšili. Domácí si několik možností vypracovali, ovšem žádnou pořádnou gólovku.
45+5'
45+5'
Hlavní arbitr se nemá k tomu, aby první půli ukončil, hosté rozehrají rohový kop.
45+4'
Carlton Morris mohl ještě před odchodem do kabin snížit, ovšem jeho střela byla zblokována a Mark Flekken neměl se zákrokem větší potíže.
45+1'
Hodně smolný gól v závěru prvního poločasu pro Luton. Reece Burke nedokázal balón odehrát do bezpečí, k tomu se dostal YOANE WISSA a zblízka jej odehrál do bližšího dolního rohu brány.
44'
Pro hosty mohlo být ještě veseleji, střela jednoho z nich však skončila pouze na břevnu. Thomas Kaminski se po míči jen ohlédl.
44'
Fred Onyedinma se málem ocitl v šanci, přes obránce se mu však nepovedlo dostat se do šance.
42'
Hráči Lutonu sice dlouho drželi míč před šestnáctkou soupeře, větší příležitost si však vypracovat nedokázali. První dějství se blíží ke svému závěru.
40'
Carlton Morris čekal ve středu pokutového území na přihrávku, ta k němu sice putovala, ovšem už nedorazila. Tohle mohla být dobrá příležitost.
38'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Ethan Pinnock). Žlutou kartu vidí za faul na unikajícího Morrise, jehož stáhl k zemi.
36'
Keane Lewis-Potter velice nebezpečně střílel z hranice vápna a nebýt teče jednoho z hráčů Lutonu, míč by zřejmě skončil v bráně.
35'
ze hřiště odchází Issa Kaboré, přichází Fred Onyedinma. Domácí dvanáctka ještě chvíli na hřišti pobyla, ovšem nyní už změna přichází.
32'
Mikkel Damsgaard až příliš přetáhl svůj centr, míč putuje za bránu Lutonu.
31'
Kristoffer Ajer si zpracoval míč a poté jej přihrával podél malého vápna na levou stranu, kde číhal Keane Lewis-Potter, ovšem k tomu balón nedoputoval.
30'
Hráč odkulhal za postranní čáru, ale střídání se zatím nekoná.
29'
Na hrací ploše zůstává ležet Issa Kaboré, který přihrával z pravého křídla před bránu, při svém manévru se však nejspíš zranil.
26'
Domácí mohli vzápětí odpovědět, ovšem přihrávku z pravé strany před odkrytou bránu zblokoval svou nohou hostující gólman. O chvíli později střílel Tahith Chong vysoko nad.
24'
Teď už se Brentford raduje a gól to byl výstavní. Bryan Mbeumo poslal křižnou přihrávkou po zemi míč na hranici velkého vápna, odkud střílel YOANE WISSA a zamířil parádně pod horní tyč brány, kam se její strážce marně natahoval. Velice dobře trefené.
23'
Vitaly Janelt mohl ohrozit domácího gólmana, střela z voleje mu však vůbec nesedla a Thomas Kaminski práci neměl.
20'
Velká skrumáž před bránou Lutonu gól nepřináší, domácím se přeci jen povedlo dostat balón do bezpečí.
19'
Obrovská příležitost hostí. Keane Lewis-Potter se vyhnul ofsajdu a dostal se k hlavičce z bezprostřední blízkosti, Thomas Kaminski však fantastickým zásahem míč vyrazil, poté jeden z jeho spoluhráčů balón zakopl do zámezí a bude z toho roh.
17'
Tahith Chong se snažil dostat se do zakončení, to se mu však nepovedlo, tečovaný míč končí v zámezí a nebude to ani roh.
14'
Jordanu Clarkovi byl pískán faul na útočné straně, hráč se sice hodně diví, ale verdikt musí respektovat.
11'
Znovu se hostujícímu celku povedlo odehrát míč do bezpečí, aniž si protivník vypracoval nějakou příležitost.
11'
Carlton Morris si nabíhal před odkrytou bránu soupeře na přihrávku, té se ale nedočkal.
7'
Domácí nebyli o mnoho úspěšnější, po špatné kombinaci přišli o míč a rozehrávat bude Mark Flekken.
5'
Příliš dlouhý balón nedokázal jeden z hráčů Brentfordu dostihnout, domácí budou vhazovat.
3'
Hosté oblehli pokutové území Lutonu, k hlavičce se dostal Ethan Pinnock, avšak míč adresoval pouze nad bránu.
1'

Luton Town: Kaminski – Burke, Mengi, Osho – Kaboré, Lokonga, Barkley, Doughty – J. Clark, Chong – Morris (C).
Náhradníci: Shea, Krul – Hašioka, J. Johnson, Berry, Mpanzu, Townsend, Onyedinma, Woodrow.
Trenér: R. Edwards.

Brentford FC: Flekken – Pinnock, Ajer, Collins – Lewis-Potter, Jensen (C), Janelt, Damsgaard, Reguilón – Mbeumo, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Jørgensen, Roerslev, Nørgaard, Ghoddos, Onyeka, Jarmoljuk, Maupay, Schade.
Trenér: T. Frank.

Rozhodčí: J. Gillett – D. Cann, N. Hopton.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti soubojů na hřišti Lutonu, v jednom případě se jednalo o přátelský mač, se domácí tým radoval ze tří výher, hostující pak ve dvou.
Brentford

Hosté jsou sice o tři místa lepší, ovšem úplně vyhráno ještě nemají, před dnešním protivníkem mají náskok sedmi bodů. Mimo svůj trávník se jim navíc nedaří, z šestnácti klání si přivezli pouze jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy, vstřelili dvacet branek a o osm víc inkasovali. V posledním venkovním střetnutí uhráli bod v Aston Ville za remízu 3:3, ovšem předtím čtyřikrát za sebou prohráli.
Yoane Wissa z konga a Kamerunec Bryan Mbeumo se díky osmi gólům dělí o první příčku tabulky střelců mančaftu.
Luton Town

Domácí tým hraje o setrvání v nejvyšší soutěži, pět kol před koncem drží první sestupovou pozici, ovšem na sedmnáctý Nottingham ztrácí jen bod. Na svém hřišti si z šestnácti utkání odnesli patnáct bodů díky čtyřem výhrám a třem nerozhodným výsledkům, skórovali ve čtyřiadvaceti případech a o tři branky více dostali. V posledním domácím zápase ukončili čekání na výhru a porazili 2:1 Bournemouth.
Nejlepšími střelci jsou s devíti góly Angličané Elijah Adebayo a Carlton Morris.
Dobrý den, třemi zápasy dnes bude předehráno 34. kolo nejvyšší anglické fotbalové soutěže. V tomto přenosu nás čeká souboj mužstev ze spodních pater tabulky, jsou to Luton a Brentford. Favoritem je druhý zmíněný mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.