Dnešní zápas je u konce! ACF Fiorentina v domácím prostředí překvapivě pouze remízovala s Hellasem Verona FC 1:1!

První poločas dnešního souboje příliš atraktivní fotbal nenabídl. Favorizovaná Fiorentina vstoupila do utkání dobře, a měla více ze hry. Hellas byl však dlouho vyrovnaným soupeřem. V závěru poločasu domácím vyšla akce přes pravou stranu, odkud Tello našel přesným centrem Mauro Zárateho, který s pomocí teče obránce dostal míč do sítě!

Ve druhém poločase byla Verona hodně aktivní, avšak stále se hostům nedařilo vyrovnat. V 86. minutě Hellas zahrával rohový kop, a centr Emanuelsona našel přesně hlavu Erose Pisana, jehož hlavička skončila v síti! V závěru ještě nebezpečně střílel Siligardi, avšak jeho rána mířila těsně vedle!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+4
V samotném závěru se ještě dostal k nebezpečné střele Nikola Kalinič, který se uvolnit ze souboje s Helanderem. Jeho střelu však dokázal vyrazit Gollini!
90+3
Fiorentina v samotném závěru vybojovala rohový kop, kterého se ujal Bernardeschi. Jeho následný centr však dokázal zablokovat Helander, a bude z toho další rohový kop!
90+1
Stoper Helander posílal dlouhý nákop na útočníka Toniho, který se pokoušel prodrat k míči, avšak ten nakonec odhlavičkoval Astori!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Hellasu vyrovnání nestačí, a pokouší se ještě skóre zápasu otočit! Na pravou stranu dostal míč střídající Siligardi, jehož rána mířila těsně vedle branky!
88
V závěru dnešního zápasu dostává žlutou kartu domácí Fernández, který u postranní čáry na pravé straně poslal k zemi Farese!
86
Hellas Verona právě vstřelila branku!
A čtyři minuty před koncem základní hrací doby Verona vyrovnává! Hellas celý druhý poločas hrál aktivně, a zaslouženě srovnává na 1:1! Verona vybojovala rohový kop, kterého se ujal Emanuelson, jehož centr našel hlavu EROSE PISANY, a ten poslal míč přesně k tyči!
85
Fiorentina se hned po zisku míče vydala do protiútoku, který táhl po levé straně Tello. Rychlonohý křídelník poslal centr před branku na Kaliniče, avšak těsně před ním míč odkopl do zámezí Helander!
85
Hostující Hellas postupoval do dalšího protiútoku, který však Emanuelson nevyřešil dobře, a jeho přihrávka byla nepřesná!
84
Emanuelson dokázal najít povedeným centrem ve vápně Ante Rebiće, kterého zřejmě lehce zasáhl Astori. Chorvatský záložník zakončil, avšak domácí brankář zasáhl!
82
Gostující brankář Gollini zachytil centr Valera, a pokoušel se bleskově rozehrát. Poslal míč na Helandera, kterému však nesedlo zpracování, a míč skončil v zámezí!
81
Cristian Tello se pokoušel napadat na levé straně, avšak ho chytla svalová křeč, a musel být krátce ošetřen. Španělský křídelník už je však zpět na hrací ploše!
80
Verona postupovala do dalšího nebezpečného protiútoku, který táhl po levé straně Ionita. Hostující podhrotový útočník se pokoušel najít Toniho, avšak ten byl obsazený!
79
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Luca Marrone, přichází Urby Emanuelson.
78
Teď si však Verona vypracovala velkou šanci! Siligardi vrátil míč do vápna, kde si jej zpracoval Luca Toni, a bleskově zakončil. Jeho ránu však dokázal lapit Tătăruşanu!
77
Aktivní Verona vybojovala rohový kop, kterého se ujal Marrone. Jeho centr nebyl až tak nebezpečný, a obrana Fiorentiny se dokázala ubránit!
76
Fiorentina je v posledních minutách aktivní, a pokouší se ještě před koncem zápasu navýšit své vedení. Hellas je totiž nebezpečný, a v závěru se bude pokoušet srovnat stav!
75
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Nikola Kalinič.
74
Aktivní Bernardeschi se opět pokoušel uvolnit na pravé straně, nicméně tentokrát už si jeho postup pohlídal Helander, a svého soupeře dokázal zastavit!
72
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Pawel Wszolek, přichází Giampaolo Pazzini.
71
Mauro Zárate se tentokrát dokázal uvolnit na pravém křídle, kde odcentroval přes Farese. Argentinský záložník však nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.
70
Domácí celek postupoval do rychlého protiútoku, který táhl středem hřiště Zárate. Jeho následná přihrávka směřovala na Babacara, který se pravděpodobně nacházel v ofsajdu, nicméně se dostal do zakončení, ale Gollini zasáhl!
69
Hellas momentálně kombinuje na vlastní polovině, a pomalu se dostává na polovinu soupeře. Hellas by si za svůj výkon ve druhém poločase vyrovnat zasloužil ...
67
Následné standardní situace se ujal Zárate, jehož přímá střela mířila nad zadní tyč, avšak brankář Gollini dokázal míč lapit!
66
Bernardeschi se dokázal uvolnit ve středu hřiště, a následně postupoval na levé křídlo. Střídající hráč měl proti sobě dvojici hráčů, do vápna se sice nedostal, avšak vybojoval zajímavou standardní situaci!
65
Domácí celek se snaží být aktivní, avšak do velkých šancí se zatím dostává pouze Hellas. Momentálně je míč na pravé straně, kde kombinuje Pisano s Wszolekem.
63
Střídající Bernardeschi je po svém příchodu velmi aktivní! Nyní si italský křídelník dělal prostor ve středu, a už si vedl míč na střelu. Na poslední chvíli ho však zastavil dobře postavený Rebić!
62
Firenze dokázalo vybojovat míč na pravé straně, a postupovalo po pravé straně směrem vpřed. Cristian Tello se pokoušel prodrat kolem Farese, avšak jeho průnik nevyšel.
60
Verona je zatím ve druhém poločasu aktivnější, a nyní si vypracovala další velkou šanci! Do levé části vápna proniknul Rebić, který zasekl míč přes Roncagliou, a tvrdě vystřelil. Jeho pokus však zablokoval Astori!
60
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Leandro Greco, přichází Luca Siligardi.
59
Útočnou akci Fiorentiny táhl středem hřiště Borja Valero, který ve středu hřiště přenechal míč Bernadeschimu. Střídající hráč ostře vypálil, nicméně jeho ránu dokázal Gollini vyrazit!
56
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Tino Costa, přichází Federico Bernardeschi.
55
Hellas dobře zapracoval na vlastní polovině, a dokázal vybojovat míč. Následně Verona vyrazila do protiútoku, který táhl Greco. Italský záložník se uvolnil ve středu hřiště, avšak jeho následnou slabou střelu dokázal lapit domácí brankář.
54
Domácí celek postupně navyšuje tlak, nicméně k nějaké větší šanci se stále nemůže dostat. Momentálně Fiorentina kombinuje na útočné polovině.
53
Manuel Pasqual postupoval rychle po levé straně směrem vpřed, a pokoušel se dostat do úniku. V tomto prostoru však skvěle zapracoval Pisano, který svého soupeře zastavil. Fiorentina bude alespoň vhazovat!
51
Celek z města Firenze postupoval velmi rychle na útočnou polovinu. Následný centr Tella byl zblokován na rohový kop, kterého se ujal Pasqual. Dnešní oslavenec však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
50
Následného rohového kopu se ujal také Luca Marrone, nicméně jeho centr již nebyl tak nebezpečný, a obrana Fiorentiny si dokázala poradit.
50
Následné standardní situace se ujal Luca Marrone, který vyslal povedenou střelu, avšak tu dokázal Tătăruşanu vyrazit na rohvoý kop!
49
Leandro Greco navíc nepříjemně upadl na zem, a zjevně si přivodil nějaké zranění. Po delším ošetření odchází záložník Verony za postranní čáru, a uvidíme, zdali bude schopen pokračovat ve hře.
47
Hlavní rozhodčí Gavillucci uděluje další žlutou kartu! Davide Astori ve středu hřiště nestíhal v souboji s Grecem, a tak hostující záložníka poslal k zemi.
46
Oba trenéři zatím k žádnému střídání nesáhli, a tak pokračujeme ve stejných sestavách. Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Hellas, který momentálně kombinuje na vlastní polovině.
46

Druhý poločas začne ve Firenze přibližně v 16:05.
45+2
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby, což je způsobeno zejména ošetřováním Tomoviće!
45
Fiorentina se pokoušel opět ohrozit branku svého soupeře přes pravou stranu. Cristian Tello měl proti sobě Farese, přes kterého se však nedokázal dostat, a dopředu může zamířit Verona.
44
Hostující Hellas si vybojoval zajímavou standardní situaci, které se ujal Leandro Greco. Jeho ostrá střela nevypadala špatně, avšak míč prolétl nad brankou rumunského brankáře.
42
Cristian Tello si opět dokázal udělat prostor na pravém křídle, odkud přesným centrem našel hlavu Babacara. Domácí silový útočník však hlavičkoval v záklonu, a poslal míč nad branku!
41
Fiorentina se dostala zanedlouho po rozehrávce Hellasu opět k míči, a je znovu nastěhovaná na útočné polovině.
40
Fiorentina právě vstřelila branku!
Favorizovaný celek se dostává až v závěru prvního poločasu do vedení! Fiorentina postupovala do rychlého protiútoku, Borja Valero chytře roztáhl hru na pravé křídlo, odkud přesně odcentroval Tello. Jeho centr přesně našel nohu MAURA ZÁRATEHO, jehož střelu tečoval Bianchetti za záda bezmocného Gollini!
38
Verona mohla po delší době vyrazit do protiútoku! Celou akci táhl po levé straně obránce Mohamed Fares, avšak toho dostihl Astori, který svého soupeře nepustil dál, a dostal míč do zámezí.
36
Druhého rohového kopu v krátkém časovém sledu se ujal opět Manuel Pasqual, jehož centr se snesl do středu vápna, kde se dostával k hlavičce Astori. Těsně před ním však míč odhlavičkoval Helander!
35
Na hřišti se mírně přiostřuje! Mauro Zárate podnikl na levé straně povedený průnik, který zastavil ostrý, ale čistým skluzem Pisano. Následoval rohový kop Fiorentiny, který rozehrál Pasqual, avšak jeho centr odvrátil Helander na další rohový kop!
34
Fiorentina následně o míč přišla, a do protiútoku se vydal Hellas. Celou akci táhl po pravé straně Eros Pisano. Na italského beka si počíhal Costa, který ho zastavil nedovoleným zákrokem.
33
Celek z Firenze táhl svou akci přes pravou stranu, odkud nebezpečně odcentroval Cristian Tello. Centr bývalého hráče Barcelony hledal Babacara, avšak Helander dokázal míč odhlavičkovat za vápno!
32
Hellas se následně dostal k míči, avšak přechod do rychlého protiútoku hostům nevyšel. U míče je momentálně Fiorentina, která kombinuje na vlastní polovině, a pomalu se přesouvá na polovinu soupeře.
31
Fiorentina se po několika minutách prodrala na útočnou polovinu, kde vybojovala rohový kop. Následný centr Pasquala letěl do nebezpečného prostoru na přední tyč, nicméně Bianchetti dokázal míč odhlavičkovat.
29
V posledních minutách je aktivní hostující Hellas, který využívá častých chyb domácích hráčů v kombinaci. Svěřencům trenéra Delneriho však chybí větší kreativita na útočné polovině.
28
Ani Tino Costa se na druhé straně hřiště nevyvaroval nedovoleného zákroku, a Verona měla k dispozici zajímavou standardní situaci. Na centr Greco si však nikdo z hostů nenaskočil, a Roncaglia míč odhlavičkoval!
27
Firenze se po delší době dostalo do kombinace před pokutovým územím, kde spolupracoval Borja Valero s Babacarem. Domácí útočník však v souboji fauloval Bianchettiho, a u míče bude Hellas.
26
Akci domácího celku táhl středem hřiště Tino Costa, který se nejpre vyhnul Grecovi, a směřoval do vápna. Následná klička v souboji s Rebićem však nevyšla, a u míče je Hellas.
25
Borja Valero našel na pravé straně Tina Costu, který hned přenášel hru na Alonsa. Levý obránce se pokoušel z voleje dostat míč k Babacarovi, avšak toho míč přelétl.
24
Domácí celek je zatím v utkání jednoznačně aktivnější, avšak se nemůže prodrat přes dobře propracovanou obranu Hellasu do nějaké větší šance. Momentálně Fiorentina kombinuje na útočné polovině.
22
Hellas postupoval vpřed, a celou akci táhl po pravé straně Pawel Wszolek. Jeho následná přihrávka našla na hranici vápna Rebiće, nicméně tomu se nepodařilo míč ideálně zpracovat.
21
Fiorentina se teď opět vrátila ke své klasické kombinaci na útočné polovině, nicméně spolupráce Costy s Pasqualem nebyla ideální, a přišla ztráta míče.
20
Verona se dostala poprvé do kombinace poblíž pokutového území. Greco přiťuknul míč Ionitovi, který vystřelil z voleje na zadní tyč, avšak branku minul!
17
Pomezní sudí měl problémy s praporkem. Nakonec pomezní dokázal situaci vyřešit, a můžeme pokračovat ve hře!
16
Khouma Bababar dostal od Fernándeze dobrou přihrávku do vápna. Domácí útočník se dokázal dostat přes Helandera, nicméně jeho následné zakončení z ostrého úhlu skončilo v zámezí.
14
Fiorentina následně rozehrávala zajímavou standardní situaci. Exekuce se ujal Manuel Pasqual, jehož centr směřoval do levé části vápna. Jeho centr však dokázal odhlavičkovat Bianchetti.
13
První žlutou kartu udělil hlavní rozhodčí hostujícímu stoperovi Helanderovi, který ve středu hřiště poslal nedovoleným způsobem k zemi Costu.
11
Domácí Fiorentina je zatím v dnešním zápase jednoznačně aktivnější. Celek z Firenze svého soupeře prakticky nepouští k míči, a momentálně opět kombinuje na útočné polovině.
9
Úvodního rohového kopu dnešního zápasu se ujal oslavenec Manuel Pasqual, kterému se však centr příliš nepovedl. Nejdříve se míč snášel před branku, následně se však zakroutil do zámezí.
8
Fiorentina kombinovala na polovině hřiště. Následně se střídající Roncaglia rozhodl pro útočný nákop, který sice Tella nenašel, avšak míč tečoval bránící Fares, a bude z toho rohový kop.
7
Jak jsem již avizoval, Nenad Tomović skutečně nemůže pokračovat v dnešním zápase. Hned na začátku utkání tak musí Paulo Sousa střídat! Na Tomovićovo místo přichází Roncaglia.
5
Po nějakých dvou minutách hra konečně pokračuje, a favorizovaná Fiorentina momentálně kombinuje na útočné polovině. Celek z Firenze se pokouší dostat do vápna, avšak Hellas zatím brání dobře.
4
Tomović nakonec odešel za postranní čáru po svých, nicméně příliš to nevypadá, že by byl schopen pokračovat ve hře. No, nechme se překvapit.
3
S Nenadem Tomovićem to vůbec nevypadá dobře, a na hřiště již přicházejí zdravotníci s nosítky. Srbský stoper tak bude muset nejspíše střídat ...
2
Nenad Tomović šel na pravé straně do skluzu, který byl úspěšný, neboť srbský stoper zasáhl míč, avšak při skluzu si něco udělal s kolenem, a momentálně je ošetřován!
1
Hlavní rozhodčí Claudio Gavillucci právě zahájil dnešní zápas. Úvodní výkop měli k dispozici hosté, kteří jsou v dnešním zápase považováni za velkého outsidera.
1
Hlavní rozhodčí Claudio Gavillucci právě přivedl oba týmy na zaplněné Stadio Artemio Franchi. Za pár desítek sekund začínáme!
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má dnes na programu své zápasy 29. kola. My se společně zaměříme na souboj ACF Fiorentiny s Hellasem Verona FC. Úvodní výkop je naplánován v 15:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
ACF FIORENTINA
Italský celek z Firenze se momentálně nachází na čtvrtém místě tabulky se ziskem 53 bodů. Fiorentina se pár kol nacházela i na vedoucí příčce, nicméně ACF svou formu neudrželo, a postupně klesalo tabulkou. V posledních zápasech měla Fiorentina velmi těžký los. Nejdříve se představila v domácím prostředí v zápase s druhou Neapolí, se kterou remízovala 1:1. V posledním ligovém zápase se svěřenci trenéra Paula Sousy představili na hřišti římského AS, odkud si odvezli výprask 1:4!
HELLAS VERONA FC
Hellasu se v letošní sezoně vůbec nedaří, a momentálně se nachází na samém dně italské nejvyšší soutěže. Na svém kontě má Hellas pouze osmnáct bodů, a pokud by chtěl pomýšlet na záchranu, musel by stáhnout devítibodové manko na sedmnácté Palermo! V posledních dvou ligových kolech se navíc Verona ani nedokázala prosadit. Nejdříve prohrála na hřišti Udine 0:2, a v posledním kole podlehla 0:3 v domácím prostředí Janovu!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62