Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 23. prosince 2017   20:45

Juventus
18' Benatia
1:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – Barzagli, Benatia, Chiellini (C), Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi (79. Marchisio) – Cuadrado (76. Bernardeschi), Higuaín, Mandžukić.
Tagliavento – Costanzo, Manganelli
Allianz Stadium, Turín
AS Řím
Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C) (85. Ünder), Strootman (71. Pellegrini) – El Shaarawy (67. Schick), Džeko, Perotti.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a překrásný zítřejší vánoční den! U dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:13.
Šlágr končí, Juventus se vypjatém závěru poráží AS Řím a odskakuje třetímu Interu a právě čtvrtému AS! Juventus si vedení dlouho kontroloval, s přibývajícími minutami však tlak hostů sílil. Do obrovské šance se dostal Florenzi, ale zblízka trefil obloukem jen břevno. Na druhé straně Pjanić z brejku rovněž nastřelil horní tyč. Srovnat v závěru mohl Patrik Schick, ale svůj únik neproměnil. Brankář Szczęsny udržel čisté konto a po brance Benatii v první půli i tři body pro Juventus.
90+5'
90+5'
Szczęsny míč vyboxoval, utkání končí!
90+5'
Fazio pro AS vybojoval rohový kop.
90+5'
Autové vhazování pro hosty.
90+5'
Následné centry domácí odvrátili, poslední minuta.
90+4'
Obrovskou šanci na srovnání měl Patrik Schick, který teď bude zpytovat svědomí! Český reprezentant se dostal díky chybě Chielliniho s Benatiou do brejku, který však nevyřešil dobře a Szczęsny jeho střelu vyrazil!
90+3'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Kolarov (AS Řím).
90+3'
Sandro dlouho motal hostující obranu, nakonec z toho však není ani roh. Dopředu míří Římané.
90+2'
Mohlo být rozhodnuto, Pjanić nakonec napřáhl ke střele a povedeným pokusem orazítkoval břevno! Alisson si na míč sáhl a připsal si dobrý zákrok.
90+2'
Pjanić vystihl rozehrávku a Juventus míří do brejku.
90+1'
Perotti neodcentroval přes obránce, je z toho pouze autové vhazování pro hosty.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Protiakce Římanů nebyla zdařilá, míč opět u Szczęsneho.
90'
Szczęsny s rozehrávkou nespěchal. Poté střílel z veliké dálky Marchisio, rána se mu vůbec nevyvedla.
89'
Centr Pellegriniho propadl až k Perottimu, který ihned vypálil. Mířil o kousek nad bránu.
88'
Další roh pro AS Řím, veliký tlak hostů!
88'
Na prodloužený centr na zadní tyč si naskočil Ünder, Szczęsny vyráží na roh.
87'
Rána Pellegriniho sražená, následně se hostující záložník dopustil útočného faulu na Higuaína, za což dostává žlutou kartu.
86'
Sandro hlavou odehrál až ke Szczęsnemu, domácí poté jen odevzdali míč.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Cengiz Ünder.
85'
Nainggolan vyslal do křídla nabíhajícího Florenziho, ten míč na hrací ploše těsně nestihl.
84'
Centr z rohového kopu chytá do rukavic Alisson.
84'
Manolas před dotírajícím Higuaínem odehrál raději na rohový kop, Juventus může šetřit čas a zároveň ještě zahrozit.
83'
Centr se Kolarovovi vůbec nepovedl, přetažený míč si pohlídal brankář Szczęsny.
82'
Schick dostal od Sandra úder do obličeje, domácí bek dostává žlutou kartu. Římané rozehrají zajímavou standardku.
81'
Řím pokračuje v tlaku a snaží se vytvořit další šanci.
80'
Centr u hloubi pole propadl až ke Florenzimu, který byl tak překvapený, až v obrovské šanci trefil jen břevno! Poté se ještě pustil do odvážného průniku Schick, přešel přes dva protihráče, poté ovšem byl o míč připraven.
79'
Nyní už kombinuje AS Řím a snaží se vymyslet vyrovnávací branku.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Claudio Marchisio.
78'
Mandžukić našel volného Matuidiho, který se prokličkoval až k technické střele, o kousek branku netrefil a ke svojí smůle se sám zranil.
76'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Federico Bernardeschi.
76'
Sandro dobře zasáhl u postranní čáry a vybojoval pro domácí autové vhazování.
75'
Chiellini vystihl rozehrávku a dokonce zamířil dopředu, nakonec chtěl vystřelit, ale při ráně podklouzl.
74'
Sandro se dlouze bránil napadání Patrika Schicka, nakonec situaci zvládl bravurně.
73'
Perotti fauloval Cuadrada, Juventus si oddechne.
72'
AS Řím pokračuje v tlaku a snaží si vytvořit nějakou další šanci.
71'
Ve velké šanci se ocitl Edin Džeko, který pálil z pravé strany, avšak jeho pokus skončil jen nad bránou mezi diváky.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Lorenzo Pellegrini.
70'
Strootman fauloval při napadání Pjaniće, čas se Římanům rychle krátí.
69'
Nakonec se Juventus dostal ke střele, skákavý pokus Alisson bez problémů kryje.
69'
Schickovi se první dotyk s míčem vůbec nepovedl, snažil se přihrát ale podklouzl, dopředu míří domácí.
68'
AS Řím u míče a kombinuje.
67'
Schick však teď jen přihlížel tomu, jak po přihrávce Mandžukiće pálí vysoko nad Benatia.
67'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Patrik Schick. Český útočník míří na trávník!
67'
Po následném autu Sandra je to jen odkop od brány hostů.
66'
Na přihrávku do vápna od Mandžukiće si naběhl Matuidi, zblízka z první Alissona neprostřelil! Dobrý reflexivní zákrok hostujícího brankáře.
66'
El Shaarawy nepřetlačil v souboji Benatiu, dořpedu znovu míří Juventus.
65'
Domácí však z napadání přeci jen vytěžili míč a následně i střelu Gonzala Higuaína, ta však byla sražená.
65'
Kolarov zvládl těžkou situaci a odvrátil nápor napadajícího Higuaína.
64'
Po pěkné akci se do vápna dostal Džeko, ke střele se už však neprotlačil.
63'
Tlak Juventusu zastaven, jelikož Mandžukić, který se vrátil na trávník, hrál v ofsajdu.
63'
Sandrův centr odvrácen, ovšem Řím jen odevzdal míč.
63'
Odvážný únik Higuaína nebyl úspěšný, následná rána Pjaniće nedolétla k bráně.
62'
Alisson a jeho spoluhráči zvládli nepříjemné napadání Juventusu, ale museli jen odevzdat míč.
61'
Mandžukić kulhá z trávníku. Uvidíme, jestli bude v utkání pokračovat.
60'
Po jednom ze soubojů zůstává na zemi Mandžukić, hosté nakonec míč zakopli a domácí útočník může být ošetřen.
59'
Pjanić našel pěkným pasem ve vápně Matuidiho, který však byl ve velikém úhlu a tak ještě vracel míč před bránu, tam však byl připravený Fazio.
59'
Perotti se v souboji o mí snažil dostat přes Sandra, ten si však míč pohlídal a vynutil si faul.
58'
Přetažený centr ještě stihl El Shaarawy na hrací ploše, vybojoval alespoň autové vhazování.
57'
Na centr Florenziho si naskakoval Džeko, ale nedokázal pořádně zakončit. Vzápětí hosté vybojovali rohový kop.
56'
Rodila se další zajímavá šance domácích, Khedira dostal přihrávku do vápna, snažil se vypálit v otočky, ale v tísni se mu to nepovedlo. Odražený míč si ještě snažil najít Cuadrado, těsně na něj nedosáhl.
55'
Juventus je ve druhém poločase aktivnější a už je opět u míče.
54'
Obrovská šance Juventusu! Mandžukićova sražená přihrávka skončila u Khediry, který dopředu výtečně vysunul Higuaína, ten však ve velikánské šanci přestřelil bránu!
54'
Centr z levé strany ukryl v rukavicích brankář Szczęsny.
53'
Z něj však domácí branku neohrozila, ale pokračuje v tlaku.
53'
AS nakonec vybojovalo rohový kop.
52'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC), za protesty proti předchozímu výroku.
52'
Kolarov nepřešel přes Cuadrada, i přes protesty domácího útočníka je z toho aut pro hosty.
51'
Khedira odchází po svých a zřejmě bude v duelu pokračovat.
51'
Sami Khedira musí být ošetřován.
50'
Centr Cuadrada byl sražený k Alissonovi, po předchozím souboji zůstává na zemi Khedira.
49'
Centr Pjaniće Římané odvrátili, poradili si i s následným míčem do šestnáctky.
49'
Strootman se dopustil faulu proti Barzaglimu, standardka pro domácí.
48'
Ovšem hosté o balon rychle přišli a brejk Juventusu zastavil na poslední chvíli Manolas.
47'
Pjanić se protlačil až na hranici pokutového území odkud odcentroval, avšak míč skončil v zámezí a Alisson odkopává od brány.
46'
De Rossi si při zpracování míče pomohl rukou, dopředu tedy míří Juventus.
46'
Domácí ihned vyrazili dopředu, ale o míč rychle přišli.
46'
Hráči obou celků se vracejí zpět na trávník.
První půle je u konce a vedou po zásluze domácí. Zajímavá byla první půlhodina, ve které si oba týmy vytvářely brankové příležitosti. Aktivnější byl v úvodu Juventus. Khedira nejprve v dobré pozici netrefil míč ideálně, poté Mandžukić hlavou nemířil přesně. Do dobré šance se poté cpal Higuaín, ale skvěle ho zastavil Fazio za cenu rohového kopu. Ovšem z něho už domácí udeřili. Benatiovu střelu zblízka nejprve vytěsnil Alisson na břevno, ale na dorážku už nedosáhl.
Řím mohl srovnat ve 27. minutě. Perotti našel ve vápně El Shaarawyho, který si sice našel prostor k zakončení mezi dvěma obránci, ale Szczęsneho nepřekonal. V závěrečné čtvrthodině drželo míč převážně AS, ale do žádné větší šance se už nedostalo. Uvidíme, jestli se do druhého poločasu, který začne přibližně v 21:48, podívá Patrik Schick.
45'
45'
Velká většina domácích fanoušků teď vlaje nad hlavou černobílými vlajkami a tvoří na Allianz Stadium parádní atmosféru.
45'
Higuaín sklepával po autovém vhazování nepřesně pro Cuadrada, míč pro AS.
44'
Benatia pálil ambiciózně z veliké dálky, rána mu nesedla a skončila vysoko nad bránou.
43'
Cuadrado si nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku na pravou stranu, škoda pro Juventus, protože tohle mohla být zajímavá akce, ne-li přečíslení.
42'
Faziova nepřesná přihrávka mohla založit brejk domácích, ale následný pas na Matuidiho neměl potřebné kvality.
41'
Na druhé straně musel být pozorný Alisson, ten pokus Mandžukiće ze střední vzdálenosti v klidu kryje.
40'
Centroval z levé strany právě Kolarov, avšak jeho míč našel jen rukavice brankáře Szczęsneho.
39'
Avšak ti o míč přišli a dopředu zamířil Perotti, který přenechal míč Kolarovi, jenž se však zamotal mezi tři obránce, naštěstí pro hosty byl na něj pískán faul.
39'
Perotti nepříjemně ve středu hřiště zasáhl Khediru, u míče domácí.
38'
Střelec první branky Benatia byl ve vápně opět nehlídaný, ale svou hlavičkou nemířil přesně.
37'
Zajímavý brejk Juventusu, Sandro přihrával do vápna z levé strany, Manolas odvrátil na roh.
36'
Vysoký centr z levé strany sebral ze vzduchu Alisson, akce Říma však také neměla větší úspěch.
35'
Džeko na hranici vápna v souboji o míč stáhl Chielliniho, píská se útočný faul.
34'
Hosté kombinují na útočné polovině, blíže k šestnáctce se zatím dostat nemohou.
33'
Po zmatcích v rozehrávce Juventusu se do šance tlačil Džeko, ale o míč byl čistě připraven.
32'
Po sraženém centru Kolarova se do míče opřel za hranicí vápna Nainggolan. Jeho pokus nebyl z těch nejhorších, ale bránu minul.
32'
Ovšem útok Juventus měl rychlý konec a následně Kolarov vybojoval faul u postranní čáry.
31'
Nyní už to neplatí, skvěle se vrátil Cuadrado.
31'
Roh odvrácen, u míče však pokračuje Řím.
30'
Střela Kolarova skončila jen ve zdi, dobře zasáhl Higuaín. Rohový kop pro hosty.
29'
Znovu to byl Džeko, který se snažil protlačil do šance, tentokrát už byl zákrok na jeho osobu posouzen jako faul a Řím rozehraje zajímavou standardku.
28'
Pronikající Džeko upadl na hranici vápna a dožadoval se faulu, sudí Tagliavento zůstává v klidu.
28'
Na druhé straně se po vysokém centru Pjaniće natahoval Higuaín, na míč nedosáhl.
27'
Mohlo být srovnáno! Perotti dostal přihrávku na hraně ofsajdu do křídla, poté hledal před bránou El Shaarawyho, který v tísni nedokázal překonat připraveného Szczęsneho.
27'
Aktivní Higuaín to zkusil z veliké dálky, branku minul.
26'
Hosté se nebezpečí ubránili, avšak jen odevzdali míč na kopačky domácím.
25'
Manolas přistrčil v souboji o míč Higuaína přímo před zraky rozhodčího, který ihned zakročil a nařídil pro Juventus přímý kop.
24'
Fazio bránil tělem Higuaína a chtěl aby si pro míč došel Alisson, Higuaín však nakonec nadělal hostům veliké problémy a po souboji s brankářem Říma se dokonce dožadoval penalty, ta se však nepíská.
23'
Žlutou kartu dostává Daniele De Rossi (AS Řím). De Rossi to přehnal s napadáním a Barzagliho poslal k zemi ostrým šlapákem, za který si vysloužil žlutou kartu.
22'
Centr Perottiho odvrácen, následný míč do vápna se odrazil ke Szczęsnemu, který uklidňuje situaci.
22'
Domácí se ubránili, avšak AS pokračuje v tlaku.
21'
Hosté vybojovali zajímavý přímý kop z pravé strany.
20'
AS Řím kombinuje a snaží se co nejrychleji odpovědět.
18'
Juventus právě vstřelil branku!
Avšak Fazio nebezpečí pouze oddálil, teď už se domácí dostávají do vedení! Hlavičku Chielliniho vyrazil Allison jen k Benatiovi, který trefil nejdříve jen břevno, ale míč si našel opět stejného hráče a MEHDI BENATIA už napodruhé nedal Alissonovi šanci!
18'
Krásná přihrávka dopředu na Higuaína, který se vyhnul ofsajdu, avšak skvěle se vrátil Fazio a odvrátil míč na roh, odvrátil se hrozící nebezpečí ze strany Juventusu.
17'
Cuadrado našel centrem z pravé strany hlavu Higuaína, ten z velké dálky bránu netrefil, Alisson jeho pokus jen jistil pohledem.
16'
Džeko po souboji ve středu hřiště zůstává na trávníku a diví se, že nebyl odpískán faul na jeho osobu, za což je oceněn pískotem domácích fanoušků.
16'
Cuadrado si naskakoval na velmi vysoký centr, míč hlavou netrefil ideálně.
16'
Matuidiho střílený centr do vápna neprošel, avšak domácí pokračují v tlaku.
15'
Protiakce Říma skončila neúspěšným centrem do vápna, u míče opět Juventus.
14'
Cuadrado našel na křídle Matuidiho, jehož křižoval El Shaarawy, který nakonec vybojoval pro hosty autové vhazování.
13'
Na Džekovu krásnou přihrávku do vápna si naběhl Florenzi, který ambiciózně pálil z voleje, rána mu vůbec nesedla.
12'
Řím přišel o míč a dopředu vyrazil Higuaín, dobře se však vrátil hostující obránce.
11'
Juventus velmi vysoko napadá, což činí hostům problémy, zatím se s tím však dokázali vypořádat.
10'
Matuidiho přihrávka do křídla nebyla přesná, autové vhazování pro AS.
9'
Juventus držel hosty po zámkem, ti se teď však osvobodili, jejich pokus o brejk byl zastaven faulem.
8'
Další šance Juventusu! Na centr z levé strany si naskakoval Mandžukić, snažil se mířit k tyči, ale o kousek minul.
7'
U míče Římané, kteří kombinují trpělivě kolem půlící čáry.
6'
Tohle už byla o mnoho nebezpečnější akce, avšak na druhé straně! Cuadrado naběhl s míčem riskantně mezi tři hráče, avšak balon se odrazil šťastně ke Khedirovi, který ihned pálil, ale střela mu nesedla.
5'
Chiellini nepřesnou přihrávkou založil hostující brejk, na centr z pravé strany skluzoval El Shaarawy, jeho pokus byl zblokován.
4'
Cuadrado byl dohraný z postranní čáry Kolarovem, jemuž se píská faul.
4'
Po nepřesné akci Říma odkopává od brány Szczęsny.
3'
Higuaín si navedl míč na střed a poté ještě přihrával, Florenzi dobře zasáhl a poté byl na pravé straně faulován.
2'
Strootman hledal na pravé strany El Shaarawyho, ten si míč zasekl a snažil se obejít protihráče, to se mu však nepovedlo.
1'
Džeko v souboji o míč přišel, dopředu jde poprvé Juventus.
1'
AS ihned vyslalo dopředu dlouhou přihrávku, domácí odvrátili.
1'
Výkop budou mít hosté, utkání může začít!
Oba týmy dnes budou hrát v klasických barvách. Juventus v černobílých, AS Řím v červených.
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.
Patrik Schick začíná jen na střídačce.

Juventus FC: Szczęsny – Barzagli, Benatia, Chiellini (C), Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Cuadrado, Higuaín, Mandžukić.
Náhradníci: Pinsoglio, L. Loria – Marchisio, Dybala, Costa, Pjaca, Asamoah, Rugani, Lichtsteiner, Sturaro, Bentancur, Bernardeschi.

AS Řím: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – El Shaarawy, Džeko, Perotti.
Náhradníci: Skorupski, Lobont – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, H. Moreno, Ünder, Gonalons, Peres, Gerson, Emerson, Castán.

Rozhodčí: Tagliavento – Costanzo, Manganelli.
Vedoucí Neapol dokázala otočit duel se Sampdorií, rozhodující branku na 3:2 vstřelil Marek Hamšík, avšak zaváhal třetí Inter, který si připsal druhou porážku v řadě, když překvapivě podlehl 0:1 Sassuolu. Juventus v případě výhry může Interu odskočil na rozdíl čtyř bodů, v případě vítězství Římanů se AS dotáhne právě na druhý Juventus.
Ve vzájemných duelech v loňské sezóně byl vždy úspěšnější domácí tým. Nejprve vyhrál Juventus 1:0, poté AS 3:1. Tyto celky se setkaly i v přípravě v rámci International Cupu, 2:1 po penaltách zvítězil Juventus. Kdo se bude v důležitém souboji o body před Štědrým dnem radovat nyní? Potvrdí Juventus v domácím prostředí roli favorita, nebo AS Řím překvapí? A nastoupí Patrick Schick v základní jedenáctce?
Juventus FC
Mistr Itálie z posledních šesti sezón se zatím nachází na druhém místě o pouhý bod za Neapolí, která měla suverénní start do ligy, avšak poté začala ztrácet a jednou prohrála a třikrát remizovala. Juventus má zatím na kontě dvě remízy a dvě porážky, všechny se silnými soupeři. Prohrál doma 1:2 s Laziem a poté 2:3 na půdě Sampdorie. Remizoval pak 2:2 na hřišti Atalantou a v předminulém zápase v 0:0 doma s Interem Milán. Předtím však turínský celek zvládl šlágr s vedoucí Neapolí, na jejím hřišti zvítězil 1:0. Naposledy si poradil s Bolognou, kde vyhrál jednoduše 3:0.

Juventus díky triumfu v loňské sezóně rovněž hraje Ligu Mistrů. V konkurenci Barcelony, lisabonského Sportingu a řeckého Olympiakosu skončil na druhém místě s 11 body a v osmifinále ho čeká Tottenham.

Turínský klub má vůbec nejlepší útok v lize a dva jasné kanonýry, Argentinci Paulo Dybala a Gonzalo Higuain táhnou svými góly Juventus znovu na vrchol. První jmenovaný jich vsítil dvanáct, druhý devět. Nezaostávají však ani ostatní, hned šest hráčů má na kontě alespoň tři branky.

AS Řím
Římský celek loni uhrál výborné druhé místo a letos opět míří na nejvyšší příčky. V tabulce je AS čtvrté, avšak chybí mu odehrát duel 3. kola se Sampdorií, který byl odložen kvůli počasí. Na vedoucí Neapol Římané ztrácí čtyři body, v případě výhry se mohou dotáhnout právě na druhý Juventus. AS Řím doposud prohrál jen doma s Interem Milán a Neapolí. Posledních pět duelů se mu však příliš nepovedlo. Nejdříve sice dokázal v římském derby porazit Lazio 2:1, poté však přišlo nečekané zaváhání v Janově, kde jen remizovalo 1:1. Následovala výhra 3:1 se Spalem, poté však pouze další remíza, tentokrát bezbranková na hřišti Chieva. Naposledy si AS poradilo s Cagliari, které doma udolalo 1:0.

AS Řím rovněž hraje letošní sezónu Ligy Mistrů. V těžké skupině s Atléticem Madrid, Chelsea a Karabechem nakonec postoupilo díky shodě výsledků v posledním kole z prvního místa s jedenácti body, v osmifinále se utká s ukrajinským Šachtarem Doněck.

Římané mají vůbec nejlepší obranu v lize, za 16 zápasů obdrželi pouhých deset gólů! V útoku zase řádí bosenský Edin Džeko, bývalý hráč Teplic. V posledních dvou duelech se však po jeho boku objevil i český reprezentant Patrik Schick, který do AS přestoupil ze Sampdorie Janov, po zranění však nastupuje teprve v posledních týdnech a přestože ještě čeká v lize na první gól, trenér Di Francesco si jeho výkony pochvaluje.
První gól Schicka z AS Řím však přišel ve středu v pohárovém duelu proti Turínu. Ten se dostal do vedení 2:0, poté po faulu právě na Schicka neproměnil penaltu Džeko, Patrick Schick však alespoň snížil v závěru přízemní střelou na 1:2.
Přeji krásný sobotní předvánoční večer, vítejte u šlágru 18. kola italské Serie A, ve kterém Juventus FC vyzve AS Řím. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62