Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Janov - 30. prosince 2017   15:00

0:0
(0:0)
Torino
Sirigu – De Silvestri, Burdisso, N'Koulou, Molinaro (C) – Rincón, Valdifiori (63. Samuel Gustafsson), Obi – Falqué, Niang, Berenguer (76. Boyé).
Ichazo, V. Milinković-Savić – Acquah, Boyé, De Luca, Fiordaliso, Samuel Gustafsson, Moretti, Sadiq, Millico, Rivoira, Buongiorno.
Irrati – Alassio, Rossi
Stadio Olimpico
Janov
Perin (C) – E. Zukanović, Spolli, Izzo – Rosi (56. Biraschi), Bertolacci, Veloso (58. Lapadula), L. Rigoni, Laxalt – Taarabt (68. Rossi), Panděv.

Dnešním nerozhodným utkáním vás provázel Ondřej Zoubek. Já doufám, že jste se příjemně bavili a budu se těšit znovu příště.
STATISTIKY UTKÁNÍ
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 25:21.
Za námi je celé utkání, ve které jsme neviděli ani jednu branku, přitom šancí bylo dost. Domácí jednoznačně dominovali, proto je pro ně bod rozhodně ztrátou. Největší šance měl Niang, N´Koulou či Obi, ani jeden však nedokázali míč dostat do branky. Krásnou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Berenguer, Perin ale jeho pokus nádherně vytěsnil.
Ve druhém poločase stojí za vypíchnutí lob z kopačky M´Baye Nianga, nejspíše nejlepšího hráče utkání, který ale zneškodnil bránící hráč na brankové čáře.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Nicolás Spolli (Janov CFC).
90+1'
Sudí nastaví nad rámec hrací doby 3 minuty.
90'
Ne, ani tentokrát se Panděv nedostal do lepšího postavení, s míčem operuje opravdu daleko od brány Turína.
88'
Janov se dostal ze sevření domácích a Rossi teď svou aktivitou vyburcoval i ostatní, uvidíme zajímavý závěr utkání.
86'
Gustafsson nezvládl přihrát z první svému spoluhráči, což znamená jediné, k míči se dostanou hráči v bílém.
85'
Turín znovu obléhá pokutové území Janova. Snad jen aktivní pohyb při bránění drží domácí v dostatečné vzdálenosti od branky Perina.
84'
K rohovému kopu se po dlouhé době propracovali i hosté, z něj však, jako zatím z každé jejich akce, nic nevytěžili.
82'
Iago Falqué nevěří vlastním očím! Jeho pěkná přízemní střela jen o pár centimetrů minula pravou tyč branky Perina, který ji má snad začarovanou, minimálně tak to v dnešním utkání vypadá.
81'
Laxalt přišlápl kotník svému strážci v souboji s De Silvestrim, sudí tento moment nechal bez povšimnutí.
80'
Po krátkém přerušení hry, kdy musel být ošetřován Spolli, se znovu hraje. Turín zakládá další útok po ose Burdisso – De Silvestri.
79'
N´Koulou si ve vápně pomohl loktem, což neušlo pozornosti sudího.
78'
Obrovská šance M´Baye Nianga! Toho do dobré pozice poslal De Silvestri. Senegalský střelec ale zatím bojuje se špatnou produktivitou, jeho téměř gólovou ránu vytěsnil Perin na roh.
77'
Ofsajdové postavení je pískáno M´Bayé Niangovi.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Lucas Boyé.
74'
V záběru jsme mohli vidět kanonýra Andrea Belottiho, kterého na trávník nepustilo zranění.
73'
Sudí Irrati zastavil snažení domácích, konkrétně to byl Faulqué, který se hnal za míčem, jenže byl až příliš důrazný.
72'
Nepřesně přihrával útočník ze Senegalu, který ve službách Turína dal pouhou jednu branku. Dnes zatím všem ukázal, že pro svůj tým je ale extrémně platný.
71'
Laxalt neúspěšně bojoval o míč, Janov bude muset přidat, aby potrápil domácí celek.
70'
Obrovská šance Nianga! Ten se dostal ke skákavému míči, který směřoval k Perinovi, rozhodl se ho lobovat a míč letěl do sítě, jenže proti byl jeden z obránců Janova, který vyhlavičkoval míč těsně před brankovou čarou!
69'
Na hřiště přichází italský kanonýr Giuseppe Rossi, nevím kdo jiný by už měl snažení hostí zefektivnit, než právě on.
68'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Adel Taarabt, přichází Giuseppe Rossi.
67'
Žlutou kartu dostává Luca Rigoni (Janov CFC).
66'
Přece jen se teď osmělili hosté o chlup více, Laxalt ale na vysoký míč z kopačky Biraschiho nedosáhl.
64'
Tři pokusy měl Berenguer na zahrání dobrého rohového kopu, ani jednou se mu to však nepovedlo a hosté se ubránili.
63'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mirko Valdifiori, přichází Samuel Gustafsson.
63'
Rincón chtěl zamotat hlavu bránícímu hráči, vybojoval alespoň rohový kop.
62'
N´Koulou vyhrál souboj nad Panděvem, což zajišťuje míč v držení domácích.
61'
Znovu byl faulovaný útočník Senegalu, tentokrát však z centrovaného míče do vápna nic nebylo.
60'
Skvěle Molinaro, tedy až na jeho centr. Nádherně se italský bek prosmýkl po levé straně, ve vápně to bylo 2 na 2, Niang si ideálně seběhl na přední tyč, míč z kopačky kapitána Turína však vyletěl vysoko a nepřesně.
59'
Trenér hostí se rozhodl do sestavy sáhnout, co mu také zbývalo, když jeho tým domácí dusí neustálým tlakem.
58'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Gianluca Lapadula.
56'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Davide Biraschi.
55'
Míč z kopačky Berenguera letěl velice slibně mezi malé a velké vápno, k hlavičce se ale jako první dostal Spolli a zažehnal nebezpečí.
54'
Niang vybojoval již několikátý volný kop pro svůj celek. Zukanovič byl v souboji příliš pozdě, aby uspěl.
53'
Střet Burdissa a Panděva dokumentoval jejich obrovské zkušenosti. Argentinský stoper zůstal stát a paže měl vysoko nad tělem, aby nebylo pochyb o tom, že nefauluje, za to Panděv se ochotně skácel k zemi a sudí písknul do píšťalky.
52'
Rigoni nezvládl zpracovat míč v ostrém souboji s Molinarem, sudí nechal hru plynout a hrát mohou domácí.
51'
Dvakrát po sobě se v ofsajdovém postavení nacházel Adel Taarabt.
50'
Panděv hledal ve vápně některého ze svých spoluhráčů, jeho přihrávka však neměla dostatečnou razanci, aby neskončila na kopačce bránících hráčů.
49'
De Silvestri potáhl míč po své pravé straně blíže k bráně soupeře, narazil si s Falquém, jenže přes Laxalta dále neprošel, dobrý obranný zákrok.
48'
Naopak, na druhé straně se k zakončení dostal Niang, ale snad i on sám musel vědět, že takový pokus nemá šanci na úspěch, před ním byla snad hradba těl.
47'
Žlutou kartu dostává Mirko Valdifiori (Turín FC).
47'
Obdobně jako první poločas, začal ten druhý nákopem, tentokrát z kopaček hostujících obránců, mnoho starostí však defenzivní linii domácích nenadělal.
46'
První poločas tak máme za sebou, a vzhledem k průběhu je s podivem, že nepadla jediná branka. Domácí jednoznačně určují chod zápasu, největší šance měl Niang, N´Koulou či Obi, ani jeden však nedokázali míč dostat do branky. Krásnou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Berenguer, o to lepší zákrok musel vytáhnout Perin – to byla opravdu slast pro oko fanouška.
45'
První poločas skončil. Vysoký míč skončil až na rohu, sudí k nepochopení všech nenastavil ani sekundu nad rámec hrací doby a utkání ukončil.
44'
Berenguer hraje skvěle! Jeho výtečná práce s míčem donutila Rosiho faulovat a domácí budou dávat další míč do vápna.
43'
Ostrý faul Rincóna, ten nejspíše cítil, že sudí chybně neodpískal faul ve prospěch jeho týmu a pomstil se klasický šlapákem.
42'
Teď znovu M´Baye Niang skvěle udržel míč na svém hrudníku, tělem si udělal prostor a vyslal dobrou přihrávku na Berenguera. Ten měl výtečný první dotek s míčem, navedl si míč na střelu, která na první pohled byla dost nebezpečná. Jenže brankář Perin s ledovým klidem ztlumil míč ve svých rukavicích.
40'
A další střela Nianga! Z pravé strany přilétl nádherný centr od Faulquého, nechybělo mnoho, aby jeho výzvu útočník domácích využil naplno, Perin byl však pozorný.
39'
Perin si je vědom faktu, že 0:0 je zatím pro jeho tým dobrým výsledkem, také proto nechal teď Nianga trochu vyprovokovat jeho pomalou rozehrávkou.
38'
Těch faulů bylo z pohledu hostí už příliš, proto je také k podivu, proč první žlutý karton je k vidění až v 37. minutě.
37'
Žlutou kartu dostává Aleandro Rosi (Janov CFC).
34'
No a brankář hostí toho už má dost, minimálně tak by se dala pochopit jeho gestikulace směrem k obraně jeho týmu. Ta mu v udržení čistého konta zatím příliš nepomohla.
33'
No tak to byla opravdová nádhera! Velmi aktivní Berenguer znovu natáhl ke střele z úctihodné vzdálenosti. Míč letěl do horního rohu brány, ale Perin se doslova vyšrouboval a míč vyrazil!
32'
Tentokrát na vysoký míč nedoskočil opravdu nikdo, proto se dá tento rohový kop klasifikovat jako neúspěšný.
31'
Hodně důrazný Rincón, vlastně tak jak ho známe, vybojoval míč a následně rohový kop.
30'
Adel Taarabt vrazil do hlavičkujícího N´Kouloua a sudí neváhal pískat faul.
29'
Z toho ale nebylo nic nebezpečného, naopak se do brejku hnali znovu domácí, Falqué ale Nianga tvrdou přihrávkou nenašel, a také proto byla akce neúspěšná.
28'
A až teď, ve 28. minutě se k zakončení dostal Panděv, jehož pokus z hranice šestnáctky musel vytěsnit Sirigu na roh.
27'
Nepovedený nájezd Panděva do obrany domácích, ti brání zatím opravdu znamenitě.
26'
A centrovaný míč z kopačky Rincóna nenašel adresáta. A aby těch faulů spjatých s Niangem nebylo málo, útočník se ohnal loktem v hlavičkovém souboji po Izzovi, který zůstal ležet na trávníku.
25'
Faulovaný Niang, tak na tento pohled si asi budeme muset zvykat, dnes již poněkolikáté vybojoval urostlý útočník volný kop pro svůj tým.
23'
De Silvestri kontroluje se svými spoluhráči v defenzivě míč, nic nebrání další
postupné rozehrávce domácích.
21'
Po dlouhé době zaměstnali středopolaři hostí také zleva hrajícího Laxalta, a ten znovu nemohl míč zastavit.
20'
Z dalšího volného kopu hlavičkoval N´Koulou a znovu jen těsně vedle tyče, z těchto šancí rozhodně měla padnou nějaká branka!
19'
A další střela! To byl Burdisso, který hlavičkoval po rohovém kopu na bránu, Perin zasahovat nemusel, míč letěl nad horní tyč branky.
18'
A tlak domácích neustává, k dobré ráně z dálky se odhodlal Berenguer, Perin jeho pokus vytěsnil na roh.
16'
Skvěle Niang! Dostal dobrý míč do tahu,na hranici vápna zasekl míč za patou, což Spolli očividně nečekal, M´Baye Niang měl dost prostoru na střelu levačkou, která ale letěla nepřesně. Dobrá šance.
15'
Skvěle hrající De Silvestri zkusil centrovat z pořádné dálky, tentokrát ale Niang nebyl v dobrém prostoru a s míčem nemohl nic kloudného vymyslet.
13'
Ostrý faul předvedl Faulque, vystrčil při svém skluzu kolíky napřed a Miguel Veloso šel k zemi.
12'
Niang zastaven na hranici faulu, Spolli však jasně ukazoval, že se přestupku nedopustil, s čímž souhlasil i rozhodčí Irrati.
11'
Panděv se sice opravdu snaží, bohužel pro něj a jeho spoluhráče, mu zatím míč příliš nelepí.
10'
To, že Obi nastupoval ve slavném Interu rozhodně dokumentovala jeho skvělá práce s míčem, fanoušci ho odměnili potleskem.
9'
Taarabt pěkně přiťukl míč Bertolaccimu a nadále pokračoval v pohybu, zkušený záložník jeho volání nevyslyšel a místo toho zvolil krosový míč na Laxalta, jenže ten by musel mít alespoň dva metry, aby si s touto těžkou přihrávkou poradil.
7'
De Silvestri svým autem našel právě španělského štírka a domácí mohou nadále útočit.
6'
Falque snad vůbec neslyšel hvizd sudího, který signalizoval právě jeho přestupek, pomohl si při zpracování míče rukou. Španělský střelec však pokračoval ve svém útočném snažení dál, což se nelíbilo stoperu Spollimu, který mu důrazně domluvil.
5'
M´Baye Niang snad četl naši před zápasovou kritiku snad, dneska je velice aktivní, svému týmu v úvodních minutách pomohl vyhrát mnoho soubojů.
4'
Turínští snad ještě nepůjčili hostům z Janova míč, opravdu aktivní vstup do utkání.
3'
O první faul se postarali taktéž domácí, konkrétně to byl Berenguer, který při útočném snažení byl až příliš dominantní.
2'
Domácí stále u míče, Niang se uvolnil na pravé straně a posílal centr do vápna, ten nenašel svého adresáta.
1'
Utkání zahájili nákopem domácí, Niang se aktivně hnal do zakončení, jeho pokus byl zablokován.
1'
-1'
Hráči obou celků jsou nachystaní na travnaté ploše. Domácí ve své tradiční vínové barvě dresů, hosté přijeli oděni v bílém.
-6'
Do zahájení utkání zbývá několik minut, sestavy obou celků jsou nám již známy. Teď je již jisté, že do utkání nezasáhne italský kanonýr ve službách domácích Andrea Belotti, kterého vyřadilo zranění.

Turín FC: Sirigu – De Silvestri, Burdisso (C), N'Koulou, Molinaro – Rincón, Valdifiori, Obi – Falqué, Niang, Berenguer.
Náhradníci: Ichazo, V. Milinković-Savić – Acquah, Boyé, De Luca, Fiordaliso, Samuel Gustafsson, Moretti, Sadiq, Buongiorno, Millico, Rivoira.

Janov CFC: Perin (C) – E. Zukanović, Spolli, Izzo – Rosi, Bertolacci, Veloso, Laxalt – Taarabt, Panděv, L. Rigoni.
Náhradníci: Zima, Lamanna – Biraschi, Brlek, Cofie, Galabinov, Lapadula, Lazović, Omeonga, Pellegri, Rossi, Rossettini.

Rozhodčí: Irrati M..
Janov CFC
Soupeř Turínského celku má poněkud jiné starosti. Janov se nachází až na 15. pozici, hrozivější snad je jen to, že má náskok pouhé 2 body na zónu sestupu. Pokud by ale svěřenci Davide Ballardiniho dnešní zápas vyhráli, poskočili by ve vyrovnané tabulce o pár příček výše.

Janov ztrácel zbytečně body například s Atalantou, když je doma obdaroval rovnou třemi. Vedení sice vystřelil Bertolacci, jenže Iličič a jeho spoluhráči byli proti, utkání skončilo 1:2 pro hosty z Atalanty. Remíza na hřišti Fialek 0:0 pak byla poměrně cenná. V pohárovém utkání čekal Janov pořádný oříšek, tím byl městský rival dnešního soupeře, velký Juventus. Výhru 2:0 pro giganta vystřelil Dybala a Higuaín. V posledním ligovém utkání Janov přivítal jednoznačně poslední Benevento, které jako vždy dlouho odolávalo, rozhodující branku dal až v nastaveném čase Gianluca Lapadula, která znamenala, že všechny tři body zůstaly v Janově.

O pozici krále střelců se v týmu dělí hned čtveřice hráčů, Gianluca Lapadula, Luca Rigoni, Adel Taarabt či Pietro Pellegrini nastříleli shodně po dvou brankách. Minimálně za zmíňku stojí poslední jmenovaný, Pellegrini má pouhých 16 let a dva zásahy si připsal v 6 startech!

V Janově dlouhodobě působí i český brankář LUKÁŠ ZIMA, třiadvacetiletý golmán se sice v týmu usadil, přes Mattia Perina se však do brány nedostal a bohužel to není ani příliš pravděpodobný scénář.

Minimálně fanoušci, ale jistě i vedení a hráči, čekají na návrat Giuseppe Rossiho, který prodělal vážné zranění kolene. Tento italský střelec se sice již v posledních dvou utkáních objevil v nominaci, nasbíral ale pouhých 14 minut v poháru, větší minutáž se ale dá očekávat s postupným rozehráním. Tento zkušený ofenzivní univerzál nastřádal ve 189 zápasech hned 73 zásahů, což je pěkná porce. V posledních letech, i vinou zranění, jeho kariéra trochu stagnuje, uvidíme, co přinese blízká budoucnost.
Turín FC
Turínský celek okupuje střed tabulky, přesněji řečeno se nachází na 10. pozici. S dosavadním postavením může vládnout spokojenost, to hlavně proto, že svěřenci trenéra Mihajloviče ztrácí pouhé 3 body na pozici zajišťující EL. Se skórem 25:27 tak téměř tvoří vyrovnanou bilanci, což dokumentuje i velké množství remíz. Z 18 kol se celek z Turína rozešel smírně hned v polovině případů.

Blíže EL se přiblížil Turín výhrou právě nad rivalem z Lazia, 1:3 na hřišti soupeře byla poměrně překvapivá zálažitost. Stejnou mincí pak kontrovala rozjetá Neapol, Turín neměl šanci. V pohárovém utkání si však spravili chuť. S dalším celkem z Říma, tentokrát AS, rozhodl o vítězství De Silvestri a Edera, za domácí pak kontroval český kanonýr Patrik Schick. Co je tomu platné, když v posledním ligovém utkání ztratili 2 body na hřišti Spal. Iago Falque sice ukázal, proč je právě on nejlepší střelec týmu, to když v 1. a 10. minutě rychle poslal svůj tým do vedení, závěr zápasu však patřil domácím, kterým se podařilo vyrovnat, utkání tak skončilo 2:2.

Jak již bylo řečeno, nejlepším střelcem týmu je Iago Falque, který nasázel 7 branek, stíhá ho jen Andrea Belotti, který před svým zranění stihl 4x propnout síť, teď se ale zatím hledá.

Menším zklamáním pro vedení, ale i fanoušky, mohou být výkony M´Baye Nianga, talentovaného mladíka s minulostí v AC Milán, který si v 17 zápasech připsal pouze 1 branku, za to rovných 7 žlutých karet!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62