Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Neapol - 17. března 2024   20:45

Inter Milán
43' Darmian (A. Bastoni)
1:1
(1:0)
Neapol
81' Jesus
Inter Milán
Sommer – Pavard (46. Bisseck), Acerbi, A. Bastoni – Darmian (84. Buchanan), Barella (71. Frattesi), Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco (79. Dumfries) – Thuram, La. Martínez (C) (79. Sánchez).
Di Gennaro, Audero – de Vrij, Klaassen, Asllani, Stanković, Sarr.
F. La Penna – A. Berti, G. Perrotti
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Jesus, Olivera (74. Rui) – Anguissa, Lobotka, Traorè (70. Cajuste) – Politano (90+2. Ngonge), Raspadori (75. Simeone), Kvaracchelija (90+1. Lindström).
Contini, Gollini – Natan, Mazzocchi, Östigaard, Zieliński, Dendoncker, Osimhen.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:6.
Tento duel vítěze nakonec nemá, Inter doma po vyrovnaném souboji ztratil dva body s Neapolí, úplně mrzet jej to ale nemusí. Nutno dodat, že si hosté za svoji snahu bodový zisk zřejmě zasloužili.
90+4'
90+3'
Na nebezpečný centr z pravé strany si nabíhal jeden z domácích fotbalistů, k hlavičce z bezprostřední blízkosti se však nedostal.
90+2'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Cyril Ngonge.
90+1'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Jesper Lindström.
90'
Domácí se nikam moc neženou, dlouho kombinují na své polovině a do hry zapojují i gólmana.
88'
Matteo Politano zkusil levačkou ohrozit z úhlu bránu Interu přímou střelou, míč však poslal jen za ni.
87'
Žlutou kartu inkasuje kouč hostujícího celku.
86'
Dlouho to trvalo, ale nakonec hlavní arbitr píská faul na Politana v blízkosti vápna Interu. Neapol tak může zahrozit.
84'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Tajon Buchanan.
81'
Neapol právě vstřelila branku!
Hosté rozehráli rohový kop, míč hlavou prodloužil nechtěně Alessandro Bastoni, k tomu se následně dostal úplně volný JUAN JESUS, jenž měl před sebou prázdnou bránu, do které hlavou balón ihned odehrál.
79'
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Denzel Dumfries.
79'
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
78'
André Anguissa byl blízko vyrovnání, levačkou ale trefil míč hodně špatně a namísto do brány jej adresoval pouze vysoko nad ni.
75'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Giovanni Simeone.
74'
ze hřiště odchází Mathías Olivera, přichází Mário Rui.
71'
ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Davide Frattesi.
70'
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Jens Cajuste.
67'
Po následném rohu sice přišla menší skrumáž před bránou, ovšem žádné nebezpečí z toho nebylo.
66'
Nicoló Barella nebyl daleko od zvýšení náskoku svého celku, jeho rána v pokutovém území však byla zblokována mimo tři tyče.
63'
Střela jednoho z hráčů Neapole končí jen vedle bližší tyče, lépe zamířit a možná se už hosté radovali.
61'
Giovanni Di Lorenzo přihrával křižně za sebe nabíhajícímu spoluhráči před odkrytou bránu, míč byl v poslední chvíli odvrácen do zámezí.
60'
Hodina hry je za námi a Inter stále vede pouze o jeden gól. Hosté se čím dál více osmělují, ovšem na jejich gólovém ukazateli nadále svítí nula.
58'
Dopředu vyrazil jeden z hráčů Neapole, zakončit se mu ale nepovedlo, míč zakopl obránce Interu do zámezí. Pokračovat se bude rohovým kopem.
55'
Hosté rozehráli na útočné polovině, ale akci provedli velmi špatně, po špatné kombinaci jim míč utíká do zámezí.
54'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Nicoló Barella).
52'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Stanislav Lobotka). Hostující hráč fauloval Thurama.
51'
Nicoló Barella bezmocně rozhazuje rukama, neboť mu byl odpískán nedovolený zákrok na Politana.
51'
Následuje rohový kop favorita.
50'
Inter drží míč u vápna Neapole, Bastoni bude vhazovat.
47'
Inter mohl hned v úvodu druhého dějství jít do dvougólového vedení, střelu jednoho z hráčů však Alex Meret dokázal vyrazit.
46'
ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Yann Aurel Bisseck.
46'
První půle se hrála dlouho bez branek, o něco aktivnější byli domácí, ale i hosté měli šance a klidně mohli jít oni do vedení. Nakonec však Inter přeci jen potvrdil papírové předpoklady a těsně před koncem se ujal vedení. Podaří se mu jej udržet?
45+2'
43'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Těsně před odchodem do kabin se favorit prosazuje. Inter předvedl moc pěknou souhru, na jejíž konci přišla Bastoniho přihrávka na střed, kde MATTEO DARMIAN poslal střelu bez přípravy za záda bezmocného Mereta, který toho už moc dělat nemohl.
42'
Slušná příležitost hostů, Matteo Politano poslal centr na střed vápna, kde se snažil hlavičkovat Matteo Politano, míče se sice dotkl, avšak mezi tři tyče jej adresovat nedokázal.
40'
Příliš přetažený centr domácích letí za bránu Neapole, takto to jistě nepůjde.
39'
Francesco Acerbi a Giacomo Raspadori si mezi sebou něco vyříkávali, hlavní arbitr situaci rychle zklidňuje.
38'
Faulu se provinili i hosté, v tomto případě se situace obejde bez žluté karty.
36'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Benjamin Pavard). Po jeho faulu skončil na trávníku Chviča Kvaracchelija.
34'
Hosté se dostali s míčem lehce za středovou lajnu, kde o něj přišli, pokračují domácí.
31'
Přihrávku před malé vápno se snažil zužitkovat jeden z hráčů Neapole, jeho střela byla sražena do zámezí.
29'
Míč se kutálí k brankáři Neapole, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
27'
Hlavní arbitr zkoumal penaltovou situaci, nakonec však z toho byl ofsajd milánského mužstva.
25'
Nepřesný centr Interu z levého křídla prošel pokutovým územím Neapole a skončil za vzdálenější postranní lajnou.
23'
Kombinace se teď favoritovi moc nepovedla, míče se zmocňují ve středovém kruhu hosté.
21'
Marcus Thuram se ocitl za obranou Neapole, ale nejen, že přízemní střelou minul vzdálenější tyč, navíc se lapil do ofsajdové pasti.
18'
Dlouhý nákop domácího gólmana končí až u jeho protějšku.
17'
Lautaro Martínez si nabíhal na přihrávku, ta však směřovala do jiné části vápna a balón nakonec končí v zámezí.
15'
Juan Jesus byl faulován na pravém křídle, domácí se tak musí stáhnout ke své polovině.
13'
Obrovské šance milánského celku. Alex Meret napřed kryl hlavičku protihráče, následně i dorážku a poslední střelecký pokus soupeře šel vysoko nad jeho bránu.
11'
Nicoló Barella pálil pravačkou bez přípravy příliš vysoko nad.
11'
Do šance se dostával nejlepší střelec ligy Lautaro Martínez, zakončení se mu ale moc nepovedlo, také proto, že byl dobře bráněn, míč končí v zámezí a domácí rozehrají první roh.
9'
Hráči Interu si dlouho přihrávají mezi sebou na obranné polovině, dopředu se jim moc nechce.
7'
Po špatné kombinaci domácích hráčů bude soupeř vhazovat.
6'
Nebezpečná přihrávka z pravé strany byla odvrácena obranou Neapole do bezpečí.
3'
Málem se do šance dostal domácí tým, jeho hráč byl od míče v pokutovém území odstaven.
1'

Inter Milán: Sommer – Pavard, Acerbi, A. Bastoni – Darmian, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco – Thuram, La. Martínez (C).
Náhradníci: Di Gennaro, Audero – Dumfries, de Vrij, Bisseck, Klaassen, Frattesi, Asllani, Stanković, Buchanan, Sarr, Sánchez.
Trenér: S. Inzaghi.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka, Traorè – Politano, Raspadori, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Natan, Rui, Mazzocchi, Östigaard, Zieliński, Cajuste, Lindström, Dendoncker, Osimhen, Simeone, Ngonge.
Trenér: F. Calzona.

Rozhodčí: F. La Penna – A. Berti, G. Perrotti.
Vzájemné zápasy

Inter zvítězil nad Neapolí v posledních pěti ligových soubojích, jež se odehrály na jeho hřišti. Neapol si bodový zisk odvezla naposledy 11. března 2008 za bezgólovou remízu, z výhry se na trávníku Interu radovala naposledy 30. dubna 2017, kdy svého protivníka porazila těsně 1:0.
Neapol

Obhájce titulu se po špatném začátku dostává do boje o pohárové příčky, na šestou Atalantu, jenž drží postup do do kvalifikace o EKL, ztrácí tři body. Mimo svůj stadion si hosté ze čtrnácti utkání přivezli dvaadvacet bodů díky šesti výhrám a čtyřem remízám, skórovali třiadvacetkrát a o devět branek méně dostali. V posledním klání mimo svůj stadion si zastříleli, když deklasovali Sassuolo 6:1.
Hattrickem se na vítězství podílel Nigérijec Victor Osimhen, jenž se s jedenácti góly dostal do pozice nejlepšího snajpra klubu.
Inter Milán

Domácí mančaft suverénně vede tabulku, před městským rivalem z AC má náskok šestnácti bodů. Na svém hřišti je rovně nejlepší, ze čtrnácti duelů si odnesl sedmatřicet bodů díky dvanácti výhrám, jedné remíze a jen v jednom případě odcházel poražen, vstřelil šestatřicet branek, nejvíc ze všech celků, a jen sedm inkasoval, což je pro změnu nejméně.
Nejlepším střelcem mančaftu i celé ligy je díky třiadvaceti zásahům Argentinec Lautaro Martinez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62