MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Švédsko - 27. dubna 2024   14:00

Švédsko
10:49' Lindberg  (Eklund, Annborn) • 15:21' Eklund  (Zetterberg, Eriksson) • 20:36' Hesselvall  (Eklund, Eriksson) • 21:20' Hesselvall  (Nordlund, Berglund) • 44:15' Berglund  (Härenstam, Sahlin Wallenius) • 49:17' Pettersson  (Öhrqvist, Fernström) • 54:56' Fernström  (Pettersson)
Kazachstán
Gour (CAN), Ruprecht (SUI) – Kingdon (USA), Sostumoen (NOR)
Vantaa Trio Arena
Švédsko

Jediné utkání skupiny B třetího dne šampionátu je u konce. Po poměrně vyrovnaném začátku si otěže zápasu převzali Švédové a už je nepustili. Kazachstán se sice také poměrně často dostával do pásma, ale přes napadání soupeřů se jeho hráči moc často k zakončení nedostali. Výběr Tre Kronor ve třetí třetině přidal ještě tři góly a jenom díky Tanirkhanovi Alpysbayevovi, který si připsal 52 zákroků, nevypadá skóre hrozivěji. Švédové si tedy s pohodlným náskokem dokráčeli pro první body na mistrovství. S výhrou v zádech se reprezentace Švédska zítra postaví českému národnímu týmu.

Střely na branku ve třetí třetině 4 – 17
Střely na branku celkem 14 – 59

Nejlepší hráči:
Abzal Alibek (KAZ)
Linus Eriksson (SWE)
59:39'
Raty Durglishvili se dostal u mantinelu mezi dva Švédy a ti si přebrali puk a už se ani do žádné větší akce nepouštěli.
59:21'
Po zákroku Tanirkhana Alpysbayeva se vhazuje po jeho pravici.
58:49'
Svyatoslav Evplov zkoušel zpoza své branky rozehrát. Byl však zastaven a puk si převzali Švédi.
58:28'
58:04'
Zatím se kazašskému týmu nedaří rozestavit přesilovkovou kombinaci.
56:43'
Korney Korneyev se snažil proháčkovat mezi bránícími hráči. Jedním z nich byl naražen na mantinel a odzbrojen.
56:28'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Gabriel Eliasson – 2 min., nedovolené bránění.
56:28'
Gabriel Eliasson u mantinelu poslal k ledu jednoho ze soupeřů a byl za to vykázán na trestnou lavici.
56:06'
Po zákroku Tanirkhana Alpysbayeva došlo k menší strkanici.
54:56'
Švédsko právě vstřelilo branku! Ve strkanici u mantinelu to schytal jeden z Kazachů do obličeje. Jeho spoluhráči se ohlíželi po rozhodčích a toho využili jejich soupeři. K puku se nakonec dostal Lucas Petterson, který střílel z hranice kruhu a jeho střelu do branky tečoval MELVIN FERNSTROM. Asistence Lucas Petterson.
53:54'
Další pokus Alfonse Freije končí na Alpysbayevých betonech.
53:29'
Karim Kazhibekov se dostal do pásma, jenomže sám proti dvěma soupeřům nic moc nezmohl.
52:37'
Viggo Gustafsson narazil na pozorného Tanirkhana Alpysbayeva.
51:38'
Timofey Simonov se těsně kolem mantinelu protáhl až ke kruhu. Tam však jeho cesta skončila.
51:05'
I když aktuálně je horko spíše Kazachstánu, který se opět musí bránit.
50:08'
Během přestávky na úpravu ledu byla na kostce k vidění grafika, která zobrazovala, intenzitu hry a ta je podle všeho na obou polovinách kluziště stejná.
49:17'
Švédsko právě vstřelilo branku! Po rychlém otočení hry se LUCAS PETTERSSON se stínem za zády dostal do mezikruží, tam si přehodil puk a zakončil do odkryté části branky. Asistence Felix Ohrqvist a Melvin Fernstrom.
48:48'
Alfons Freij si vzal od modré na mušku kazašskou branku. Po teči puk skončil v ochranné síti.
47:45'
Semyon Cherkassov se v mezikruží dostal mezi bránící hráče a tak jeho zakončení postrádalo přesnost a proletělo těsně kolem tyčky.
47:34'
Přestávka na úpravu ledu.
47:23'
Korney Korneyev svým napadáním drží hru v pásmu, kam se mezitím stáhli i jeho spoluhráči.
46:45'
46:42'
Semyon Cherkassov se svým spoluhráčem uháněli k brance, kousek od ní je zastavila dvojice švédských hráčů.
46:18'
Už po několikáté musí hráči Tre Kronor zakládat hru od své branky.
44:45'
Vyloučení v týmu Kazachstán:
Svjatoslav Jevplov – 2 min., podrážení.
44:15'
Švédsko právě vstřelilo branku! Po otočení hry z mezikruží pálil JACK BERLUNG. Ten nejprve trefil jenom gólmana, ale odražený puk se mu vrátil zpět a napodruhé už uspěl. Asistence Love Härenstam a Leo Sahlin Wallenius.
43:28'
Linus Eriksson vystihl kazašskou přihrávku a vzal to rovnou cestou k brance.
43:05'
Korney Korneyev se v závěru svého brejku dostal mezi dva Švédy a tak z jeho šance nebylo nic.
42:31'
41:55'
Švédskou kombinaci zakončoval Leo Sahlin Wallenius. Po jeho střele zaduněl zadní mantinel.
40:58'
Pětiminutové oslabení Kazachstánu skončilo.
40:31'
Tamerlan Manažanov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
40:31'
Švédským hráčům se nyní něco nelíbilo a na trestnou lavici míří Tamerlan Manazhanov.
40:07'
Hned po buly kazašští hráči vyhazují.
40:01'
Šance na srovnání ve druhé části zápasu ztížily týmu Kazachstánu dva inkasované góly a také to, že musel bránit několik oslabení. V závěru třetiny dokonce pětiminutové. Z něho si zhruba minutu ještě domácí přenesou do poslední části utkání. Švédští mladíci jsou naopak na koni a snaží se svůj náskok ještě navýšit. To jim však svými zákroky kazí Tanirkhan Alpysbayev, který čelí neskutečnému náporu. Po dvou třetinách už má na kontě 38 zákroků. Uvidíme, co nám přinese poslední část tohoto duelu, která začne zhruba v 15:57.
Střely na branku ve druhé třetině 2 – 20
Střely na branku celkem 10 – 42
40:00'
39:50'
Tanirkhan Alpysbayev si pokryl bližší tyčku a vlastním tělem zastavil dělovku Alexandra Zetterberga.
38:14'
Po střele Lea Sahlina Walleinuse se jeho spoluhráči snažili ještě o dorážky. Kazašští mladíci se ubránili.
36:16'
Vypadalo to, že Švédsko hned v úvodu využilo dlouhou početní výhodu, ale kazašský gólman puk udržel před brankovou čárou.
35:57'
Asanalij Sarkenov – 5 min. + OK, naražení zezadu, odpyká Abzal Alibek.
35:57'
Hra se i po komerční přestávce nerozbíhá, protože rozhodčí zkoumají video a na verdikt na trestné lavici čeká Assanali Sarkenov.
34:56'
34:15'
Pro puk, který před kazašskou brankou sjel Assanali Sarkenovovi se natahoval švédský útočník, naštěstí zřejmě Mstislav Shipilin byl rychlejší.
33:44'
Hráči v modrém se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
32:56'
Karl Annborn – 2 min., sekání.
32:56'
Otočení hry přineslo závar před švédskou brankou. V něm si jeden z bránících hráčů počínal nedovoleně a půjde za to pykat.
32:12'
Skvělou rybičkou zastavil Tanirkhan Alpysbayev střelu Adama Hesselvalla.
31:15'
Švédský tým tým se usadil v pásmu a po zákroku Tanirkhana Alpysbayeva se vhazuje po jeho pravici.
30:32'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Timofej Simonov.
30:23'
Švédsko hrálo ve výhodě. Napadáním bránících hráčů byli vyhnáni až ke své brance.
29:33'
28:41'
Kazašští hráči byli vyhnáni ke své brance. Do pásma se vydal také Viktor Eklund, který z mezikruží přestřelil branku.
27:33'
Po komerční přestávce si Kazachstán zahraje v početní výhodě.
27:33'
Melvin Fernström – 2 min., držení hole.
26:35'
V souboji dvacet pětek zvítězila ta v brance Kazachstánu a Hugo Orrsten odjel s prázdnou.
24:55'
Adam Hesselvall chtěl u mantinelu obrat o puk Damira Britikova, ten se však prosmýkl jako ještěrka a tak na mantinelu skončil nakonec švédský útočník.
24:01'
V útočném pásmu zůstal ležet jeden z kazašských hráčů, ale trest si tento zákrok nevyžádal.
22:17'
22:17'
21:20'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ADAM HESSELVALL. Asistence: Viggo Nordlund a Jack Berglund.
20:36'
Švédsko právě vstřelilo branku! Přesilovkovou kombinaci zakončil JAKOB IHS WOZNIAK, který střílel z pozice před brankou ke vzdálenější tyčce. Asistence Victor Eklund a Linus Eriksson.
20:17'
Současné vyloučení:
Asanalij Sarkenov – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení, odpyká Abzal Alibek.

Gabriel Eliasson – 2 min., hrubost.
20:17'
Před kazašskou střídačkou se strhla rvačka a oba hlavní aktéři byli vykázáni na trestnou lavici. Po poradě rozhodčích na trestnou lavici usedá ještě jeden kazašský hráč.
20:01'
První třetina dnešního duelu je za námi a rozhodně se bylo na co koukat. Častěji v pásmu pobývají hráči Švédska, kteří několikrát své soupeře vzali pod zámek a vytěžili ze svého tlaku jednobrankové vedení. Na gól Abzala Alibeka, který využil početní výhodu, odpověděl Valter Lindberg. Vedení severskému týmu vystřelil v početní výhodě Victor Eklund. Zhruba v 15:03 tak druhá část začne za stavu 1:2.
Střely na branku 8 – 22
20:00'
19:55'
A opět se halou rozlehlo dunění betonu kazašského gólmana.
19:29'
Alpysbayevův parádní zákrok zastavil střelu Alfonse Freije.
19:20'
Poslední minuta se dohrává v pásmu Kazachstánu.
17:33'
Mans Toresson, Alexander Zetterberg a ještě jeden z jejich spoluhráčů se snažili protlačit puk do branky. Tanirkhan Alpysbayev se v ní však bleskurychle přesouval a podržel svůj tým.
16:27'
Kari Sterner vložil svou hůl do střely Alexandra Perkina. Sice ji měl vzápětí na dva kusy, ale nejspíš zabránil vyrovnání.
16:05'
Po střele jednoho ze Švédů zvonila tyčka u kazašské branky.
15:21'
Švédsko právě vstřelilo branku! Využitá početní výhoda posílá Švédsko do vedení. Postaral se o to VICTOR EKLUND, který tečoval střelu Alexandera Zetterberga. Asistence Alexander Zetterberg a Linus Eriksson.
14:24'
V kruhu se rozmáchl Linus Eriksson. Střela švédského kapitána skončila na Alpysbayevových betonech.
13:57'
Abzal Alibek – 2 min., vysoká hůl.
13:57'
U mantinelu se nyní těžce zvedá Lucas Pettersson, jemuž v obličeji skončila hůl Abzala Alibeka.
13:25'
Další akci severského týmu zastavila kolize vedle kazašské branky, kdy se střetli dva hráči, ale po chvilce už se pokračuje.
12:39'
Akce švédského týmu, kterou založil Karl Annborn skončila ofsajdem.
12:39'
Po šancích na obou stranách hru přerušila komerční přestávka. Vhazovat se bude u švédské branky.
10:49'
Švédsko právě vstřelilo branku! Je srovnáno. Victor Eklund se musel stáhnout za branku. Zpoza ní však stihl nahrát VALTEROVI LINDBERGOVI, který svou střelou srovnal skóre. Asistence Victor Eklund a Karl Annborn.
10:46'
Cestou k brance jednomu z kazašských hráčů sjel puk a ten pak Härenstam bez problémů poslal svou holí zpět do hry.
10:10'
Švédi se sice drží v pásmu, jenomže jejich soupeři je k zakončení nepustí.
09:01'
Lucas Pettersson měl dobře namířeno k brance, ale kousek nad kruhy uklouzl. Přesto si puk udržel. O chvilku později mu však Semyon Cherkassov postavil do cesty parádní strom a to už švédský útočník neustál.
08:38'
Po komerční přestávce měli před svou brankou napilno hráči Tre Kronor.
08:12'
Po střele Alfonse Freije vznikl před brankou Kazachstánu menší závar, ale Tanirkhan Alpysbayev ho vyřešil.
06:15'
Kazašská akce nevyšla a hra se okamžitě otočila.
05:41'
Po střele jednoho ze Švédů došlo před kazašskou brankou k menší strkanici, kterou rozhodčí rozpustili pouze s domluvou.
05:32'
Kazachstán právě vstřelil branku! Tak to bylo rychlé využití přesilovky. Abzal Alibek chvilku míchal pukem u mantinelu, pak ho předal Mstislavu Shipilinovi, který mu ho po chvilce vrátil a ABZAL ALIBEK svou střelou vymetl vzdálenější roh švédské branky. Asistence: Mstislav Shipilin a Karim Kazhibekov
04:53'
Jeden z kazašských útočníků byl cestou k brance faulován a skončil ve švédské brance, kterou posunul.
04:53'
Jakob Ihs Wozniak – 2 min., podrážení.
04:07'
Nahození Viggo Gustafssona od mantinelu škrtlo gólmanovi betony a skončilo u mantinelu.
03:32'
Střela Abzala Alibeka končí v náruči švédského gólmana a do neúspěšného střelce se úplně zbytečně pouštějí bránící hráči.
02:25'
Rychlá akce Timofeye Simonova a Alexandra Perkina neskončila gólem jenom proto, že první jmenovaný tváří v tvář Härenstamovi promáchl.
01:47'
Kolem kazašské branky je pěkně živo. K zakončení se však Švédové nemohou dostat.
00:57'
Po dělovce Alfonse Freije zaduněl beton kazašského gólmana.
00:15'
Melvin Fernstrom se prohnal až před branku, tam mu však v zakončení soupeři zabránili.
00:01'

Kazachstán: Alpysbajev (Lytkin) – Šipilin, Bolšedvorsky, Durglišvili, Manažanov, Britikov, Jevplov, Sagymbajev – Alibek (C), Gluchich, As. Sarkenov (A) – Kirejev, Čerkasov, Al. Sarkenov – Božko, Perkin (A), Simonov – Orazbajev, Kažibekov, Kornejev – Dronov.
Trenér: Georgi Vereshagin

Švédsko: Härenstam (Liv) – Sahlin Wallenius (A), Eliasson, Freij, Öhrqvist, Annborn, Gustafsson, Wernquist – Zetterberg, Pettersson (A), Fernström – Eklund, Eriksson (C), Wozniak – Nordlund, Berglund, Hesselvall – Toresson, Orrsten, Sterner – Lindberg.
Trenér: Johan Rosen

Rozhodčí: Gour (CAN), Ruprecht (SUI) – Kingdon (USA), Sostumoen (NOR).
Švédsko:
Seveřané začali šampionát pěkně zostra, neboť jejich prvním soupeřem byla Kanada. Hráči Tre Kronor si v úvodu utkání vypracovali zajímavé šance, ale z gólu se jako první radovali Kanaďané. Následně se situace opakovala. Švédští střelci dobývali kanadskou branku, ale vzápětí znovu sami inkasovali. První třetina nakonec skončila za stavu 1:4. Ve třicáté páté minutě se Švédové dostali na dostřel jedné branky, jenomže kanadští střelci přidali další dva góly a tak reprezentační výběr Švédska zůstal bez bodů. Seveřané do zápasu naskočí po volném dni, takže uvidíme, zda to pro ně bude výhoda nebo nevýhoda.
Kazachstán:
Kazaši vstoupili do utkání se Švýcarskem výborně. Díky chybě jednoho ze Švýcarů otevřeli v sedmé minutě skóre zápasu a před polovinou třetiny šli do vedení 2:0. V tu chvíli švýcarští trenéři sáhli k výměně gólmanů a do branky se postavil Christian Kirsch. Ten už za svá záda puk nepustil a naopak během druhé třetiny reprezentanti země helvétského kříže srovnali skóre a v poslední třetině přidali další tři góly. Kazaši bojovali do poslední chvíle, ale od druhé třetiny se do větších akcí už nedostali. Nakonec i přes výborný výkon gólmana Tanirkhana Alpysbayeva zůstali bez bodů.
Jediný duel má dnes na programu skupina B mistrovství světa osmnáctek. Síly si spolu změří týmy Švédska a Kazachstánu. Oba celky si zatím nepřipsaly ani bod a mají společné i to, že svým soupeřům vzdorovaly, ale utkání nakonec ovládli jejich protivníci. V případě Švédska to byla Kanada a Kazachstán podlehl Švýcarsku. I z tohoto důvodu nás, podle mého názoru, čeká zajímavý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.