Netradičním způsobem nám tedy skončilo utkání jedenáctého kola, i když pro Piráty se prohra v prodlužovaném zápase už stává takřka tradicí. Za domácí stříleli branky Šulák a Hřebejk, za hostující Mountfield Ptáček, Škoda a v prodloužení Květoň. Děkuji všem za pozornost a u dalšího hokejového přenosu pro onlajny.com se budu těšit na shledanou!
60:19
Mountfield právě vstřelil branku!
Tak branka je nakonec uznána. LUKÁŠ KVĚTOŇ se doklouzal i s kotoučem do branky a rozhodl tak zápas mezi Chomtuovem a Hradcem Králové. Bez asistence.
60:19
Máme tu kuriózní moment. Květoň dostal kotouč za brankovou čáru vleže nohou, rozhodčí se rozhodují o regulérnosti branky.
60:07
Prodloužení začalo tvrdým zákrokem Metrla na Hřebejka, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
60:01
Zásahy brankářů po 3. třetině:
Milan Řehoř: 18
Pavel Kantor: 20
Piráti dokázali zásluhou Štěpána Hřebejka srovnat stav a popáté v sezóně půjdou do prodloužení, ve kterém mají hrozivou bilanci 0:4.
60:00
59:23
Ani Balej, ani Bartečko nedokázali volný kotouč dopravit ve zmatku do brány hostů.
58:44
Mountfield se usadil v útočné třetině a začal tlačit, ale rozhodčí je vykázali zpět na střed hřiště, protože Suja stál v Řehořově brankovišti.
57:56
Hosté jsou kompletní a kotouč se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat ve středním pásmu.
57:00
Bartečkova přihrávka zpoza brány do prostoru před Kantorem nesměřovala na nikoho, a tak skončil puk až za Řehořem.
56:09
Hosté se osvobozují vyhozením kotouče.
55:52
Šance pro Piráty. Lukáš Květoň (HKM) – 2 minuty za podražení.
55:42
Řehoř chytil lapačkou střelu Škody.
55:16
Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu, nejblíže k Řehořově pravici.
54:56
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
54:38
Hruška tečoval Sikorovu střelu do boční konstrukce!
53:16
Knotek dorážel kotouč do odkryté klece, ale Řehoř se hbitě natáhl a betonem zatarasil cestu puku.
53:05
Piráti ve snaze založit další útok vyhodili na zakázané uvolnění.
51:57
Trefný střílel od modré, Kantor si pokryl prostor mezi betony.
Oddechový čas pro hosty.
51:50
Tomáš Harant rozehrál přímo na hůl Kubinčákovi a ten vystřelil velice tvrdě, ale Kantor byl pozorný a kotouč chytil.
50:39
Kantor po střele Jozefa Baleje přikryl kotouč a hra se přerušuje.
50:12
Balejova formace operuje v útočném pásmu.
Dnešní utkání sleduje 3920 diváků.
48:21
Šimánek pálil z dálky tvrdě a Řehoř vůbec nevěděl, kde je puk. Nakonec ho našel ve výstroji.
48:01
A Piráti se opět osvobozují.
47:28
Šimánek přihrával do brankoviště Mertlovi, který ale kotouč netrefil.
46:50
Střela Květoně byla sražena mimo, Piráti pak vyhodili kotouč ze třetiny.
46:24
Lukáš Pulpán (CHM) – 2 minuty za hákování.
45:56
Lakos rozehrál velmi nepřesně a do šance tak vyslal hosty, Šimánek v zakončení přestřelil.
44:52
Knotek nabral rychlost a vypálil od modré, Milan Řehoř použil svou vyrážečku.
44:00
Bartečkova střela rozvlnila boční síť Kantorovy svatyně.
42:40
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí vyrazili do přečíslení a Vojtěch Kubinčák správně volil tvrdou střelu, která se odrazila na hůl ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, pro kterého nebyl problém kotouč dorazit do odkryté brány. Je vyrovnáno! Asistence: Vojtěch Kubinčák.
42:06
Balej pálil tvrdě od mantinelu, Kantor zasáhl vyrážečkou.
40:57
Tvrdou střelu Kubinčáka vyrazil Kantor do ochranné sítě.
40:30
Kaše hrál v ofsajdovém postavení.
40:01
Zásahy brankářů po 2. třetině:
Milan Řehoř: 12
Pavel Kantor: 15
Druhá třetina byla po hokejové stránce o něco líbivější, než ta první. Viděli jsme sice o gól méně, ale mnohem více akce v útočných pásmech. Mountfield přidal rozdílovou branku, když si v situaci dva na jednoho po Sujově přihrávce přehodil Škoda kotouč na forhend a zakončil nekompromisně k tyči. Třetí dějství velice vyrovnaného zápasu začne zhruba v 19:17.
40:00
39:15
Květoň poslal pomalý puk na Řehoře, ten ho raději přikryl. Vhazuje se po jeho levici.
38:22
Mountfield je kompletní a hra je přerušena pro sevření puku.
37:36
Kaše vystřelil z pravého kruhu, kotouč se naštěstí pro Kantora odrazil od chráničů hostujícího obránce těsně mimo branku.
36:52
Balej nahodil do ochranné sítě.
36:30
Pulpánovu střelu vyrazil Kantor.
36:14
Tomáš Rousek (HKM) – 2 minuty za sekání.
36:03
Do útoku teď vyrazil Pulpán, který naservíroval puk před bránu Kašemu. Ten si s ním neporadil.
35:43
Zakázané uvolnění hostů. Piráti jsou v posleních minutách útočně jednoznačně aktivnější.
35:22
Teď se gólman Hradce blýskl proti Kubinčákovi.
34:49
Hřebejk vystřelil z otočky a Kantor se musel pro puk hodně natáhnout.
34:40
Icing ze strany Mountfieldu.
34:16
Řehoř skryl v lapačce střelu Ptáčka.
33:39
Zakázané uvolnění. Hráči si po dlouhé době mohou oddechnout.
33:14
Rousek vyrazil do protiútoku, jeho střelu srazil Malec do rohu.
32:43
Teď v útočném pásmu vaří Divíškova formace.
32:05
Piráti už jsou v pěti, ale Mountfield je stále drží pod zámkem.
31:07
Mikušovu střelu od modré Řehoř vyrazil na hůl Langhammera, který ale před prázdnou bránou trestuhodně minul.
30:27
Harantova střela byla sražena a domácí opět vyhazují.
29:23
Lakos potřetí osvobozuje Piráty.
28:32
Domácí zatím dobře brání, Před Řehoře se ještě nedostal kotouč, naopak na druhé straně střílel Hřebejk – nepřesně.
27:45
Hosté jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.
27:35
Za vysokou hůl v obličeji Květoně je na 4 minuty vyloučen Libor Šulák (CHM).
27:13
Lakos si udělal kolečko po útočném pásmu a poslal nechytatelnou přihrávku Hruškovi, tím zničil náznak tlaku svého týmu.
26:20
Červený stál v brankovišti, Mountfield je proto vykázán z útočného pásma.
25:40
Vzápětí je na trestnou lavici poslán František Ptáček – 2 minuty za nedovolené bránění.
25:34
Další trest si půjde odsedět Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za hákování.
24:01
Kudrna přihrál kotouč Šimánkovi do jízdy, ten ho ale nedokázal zpracovat.
23:06
Až před Kantora se teď dostal Balej, ale vystřelit nedokázal. Hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.
22:41
Týmy se teď vrátily k nezáživné hře ve středním pásmu.
21:28
Hosté provedli situaci dva na jednoho ukázkově. Jakub Suja poslal žabkou kotouč VLADIMÍRU ŠKODOVI, který si ho hodil na forhend a odrazem od tyče skončil kotouč v brance. Asistence: Jakub Suja, Peter Mikuš.
20:42
Mertl nabil na střelu Škodovi, kterému ale kotouč nesedl. Piráti pak vyhodili na zakázané uvolnění.
20:01
Zásahy brankářů po 1. třetině:
Milan Řehoř: 8
Pavel Kantor: 11
První třetina moc pohledného hokeje nepřinesla, většinu času strávily týmy ve středním pásmu hledáním receptu na proboření valu na modré čáře. Viděli jsme ale dva nádherné góly, oba z tvrdých střel. Nejdříve nabil Tvrdík Františku Ptáčkovi, který prostřelil gólmana Řehoře a pak ujel v oslabení Libor Šulák, který z podobné dálky překonal s pomocí tyče Kantora. Druhá třetina začne zhruba v 18:26.
20:00
19:58
Divíšek tvrdě vystřelil k pravé tyči, Kantor se protáhl použil svůj beton.
19:58
19:08
Gólman domácích lapil vysokou střelu Vladimíra Škody a počkal si na hvizd rozhodčích.
18:18
Řehoř kryje puk po střele Šimánka.
18:09
Kudrna u mantinelu tvrdě atakoval Šagáta, rozhodčí zůstávají v klidu.
17:37
Zakázané uvolnění domácích.
17:01
Kubinčák střílel z pravého kruhu, Kantor zasáhl betonem.
15:53
A skvělé oslabení korunují Piráti gólem! Dvě sekundy před vypršením trestu Tomáše Malce ujel dopředu LIBOR ŠULÁK a nádhernou střelou k levé tyči Kantorovy branky si připisuje první gól v Tipsport extralize! Bez asistence.
15:30
Piráti zatím hrají oslabení skvěle. Divíšek vyvezl kotouč a domácí jsou ve čtyřech.
13:54
Máme před sebou dlouhou přesilovku pěti proti třem. Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za sekání.
13:35
První přesilovku si zahrají hosté. Petr Mainer (CHM) – 2 minuty za hákování.
12:13
Hosté otevírají skóre nádherným gólem. Michal Tvrdík převezl kotouč přes modrou čáru, udělal zasekávačku a přihrál do jízdy FRANTIŠKU PTÁČKOVI, který z první napálil kotouč za Řehořova záda. Asistence: Michal Tvrdík, Lukáš Květoň.
11:23
Hraje se teď hlavně ve středním pásmu, oba týmy mají obrovský problém s přechodem přes modrou čáru.
10:40
Další zakázané uvolnění domácích.
10:14
A Piráti se zbavili puku za cenu zakázaného uvolnění.
09:57
Rousek pálil v rychlosti, pátý roh branky si Řehoř pohlídal.
08:57
Kantor měl před sebou nelehký úkol v podobě lapení nepříjemného nahození Kubinčáka, ale poradil si s ním skvěle.
08:33
Střela Kämpfa z otočky byla sražena do rohu, hosté pak vyhodili kotouč přes všechny čáry.
07:59
Kotouč po souboji Rouska a Šuláka skončil v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.
07:31
Nedorozumnění tentokrát na straně Mountfieldu a je pískáno zakázané uvolnění.
07:21
Šagát nastřelil bekhendem z pravého kruhu spojnici pravé tyče a břevna Kantorovy brány!
06:41
Rudolf Červený byl sám před Řehořem, v zakončení mu ale sjel kotouč z čepele!
05:55
Ofsajd Mountfieldu. Zahlášen pozdě, ale přece.
04:43
Hruška z blízkosti střílel zápěstím nad a kotouč zastavila až ochranná síť.
04:19
Rozhodčí teď Hradci trochu pomohl, opět vyhazují.
03:36
Piráti se nemohou usadit v útočném pásmu. obrana Mountfieldu odvádí skvělou práci.
03:01
Kantor se zmocnil volného kotouče a přerušil hru.
02:41
28 sekund přesilovky pěti proti třem! Tomáš Mertl (HKM) – 2 minuty za hákování.
02:25
Chomutovští jsou zatím bezradní v rozehrávce a vyplynul z toho brejk, který Mertl řešil střelou. Řehoř si připsal první zákrok a skryl kotouč pod lapačkou.
01:46
Divíšek poslal svou přihrávku ven z pásma, Piráti musí začít znovu.
01:27
Kantor skryl kotouč po nahození pod lapačkou.
01:09
Důrazný forčeking Chomutova si vyprovokoval faul. Jakub Langhammer (HKM) – 2 minuty za podražení.
01:02
Kubinčák mířil od modré moc vysoko.
00:38
Kantor musel řešit dorážku Hrušky, poradil si bezchybně. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
00:26
Piráti začali ofsajdem.
00:06
Úvodní buly vyhrál Kämpf pro Chomutov a Piráti zakládají akci.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě, za malou chvíli začne bitva jedenáctého kola!
Domácím Pirátům bude v dnešním zápase nejvíce chybět ostřílený forvard Jaroslav Svoboda, který není úplně fit. V první formaci ho nahradí mladík David Kämpf.
Skalní příznivci hokeje si ale určitě dnešní utkání Chomutova se staronovým soupeřem nenechají ujít. Bude se jistě jednat o velice zajímavou bitvu.
Ještě jednou posílám pozdrav z Chomutova, tentokrát už živě, u on-line přenosu ze zápasu domácích Pirátů proti Hradci Králové. Návštěva dnes nebude nijak oslnivá, i z Hradce dnes přijela jen hrstka příznivců. Někoho mohlo od návštěvy dnešního zápasu odradit i počasí, které je na severu Čech opravdu otřesné.

Piráti Chomutov: Řehoř – Malec, Lakos, Pulpán, Mazanec, Trefný, Šulák, Kučný – Bartečko, Kämpf, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Mainer, Kůs, Kaše.

Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Harant, Mikuš, Plánek, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Podrazil, Zavřel.
Všechny hokejové příznivce zdravím z Chomutova, kde se vše chystá k vypuknutí zápasu jedenáctého kola Tipsport extraligy mezi domácími Piráty a hosty z Hradce Králové.

Piráti Chomutov mají z prvních deseti zápasů hrozivou bilanci 2:8, kterou vylepšují pouze čtyři body posbírané v zápasech, které skončila po nájezdech. Tato čtveřice bodíků svědčí o tom, že Piráti umí hrát vyrovnanou partii s jakýmkoli soupeřem, nicméně penaltová loterie jim v letošní sezóně zatím opravdu nepřeje. Výsledkem je deset bodů v extraligové tabulce a třinácté místo, a to pouze díky skóre lepšímu v porovnání se sousedním Litvínovem. Svěřenci trenéra Čelanského by nutné potřebovali vyhrát za tři body, aby se nálada v týmu trochu zlepšila.

Mountfield Hradec Králové je nováčkem ligy pouze v uvozovkách, západočeši pochopitelně operují s loňským týmem Českých Budějovic. A zatím se jim poměrně daří, po devíti odehraných zápasech mají na dosah čelo velice vyrovnané ligy a navíc jedno utkání k dobru. Zápasy Mountfieldu ale provází poměrně chudá gólová nadílka. Skóre 18:18 po devíti odehraných kolech je v extraligové tabulce výrazný podprůměr z obou stran. V Chomutově ale všichni věří, že se bude hrát vzrušující hokej se spoustou gólových situací.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.