Challenger Scheveningen - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Adam Pavlásek : Juan Ignacio Galarza - 25. července 2016   12:09

3

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Na počtenou!
Právě skončilo utkání mezi Adamem Pavláskem a Juanem Ignacio Galarzou. První set vyzněl lépe pro českého hráče, který tuto sadu vyhrál.. V tom druhém však začal Pavlásek více chybovat a jeho soupeř toho dokázal patřičně využít a sadu dotáhl do vítězného konce. V třetím setu bylo utkání vyrovnané a o všem rozhodl osmý gem. V něm dokázal český tenista vzít svému protivníkovi podání a celý zápas následně doservíroval do vítězného konce. Z postupu do dalšího kola se tedy po setech 6:3, 3:6 a 6:3 raduje Adam Pavlásek, který se utká s vítězem duelu mezi Georgem Von Massowem a Peterem Torebkem.
Konec zápasu
6:3
A hned ten první je proměněn! Juan Ignacio Galarza si připisuje další a zároveň poslední nevynucenou chybu a Adam Pavlásek vítězí v tomto gemu, setu i celém utkání.
40-15
Eso Pavláska znamená 2 mečboly.
30-15
Tentokrát to zvládl již lépe. Vítězným úderem si zajišťuje vedení 30:15.
15-15
Nyní však český tenista chybuje a svůj úder nasměroval jen do autu.
15-0
A klíčový gem začíná lépe Adama Pavlásek.
5:3
A Galarza tento tlak vůbec nezvládl. Tuctový forhend napálil jen do sítě a Adam Pavlásek nyní bude servírovat na vítězství v tomto utkání.
40-15
Adam Pavlásek má dva brejkboly po nepodařeném čopu soupeře, který skončil v síti.
30-15
Nečistý bekhend Galarzy, který vyletěl daleko mimo kurt, posílá Pavláska do vedení.
15-15
Nyní však zahrál pro změnu do autu Pavlásek a je srovnáno na 15:15.
15-0
Poté, co se výměna dvakrát opakovala kvůli chybám sudích poslal Galarza míček pouze do sítě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Juan Ignacio Galarza.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Přesným křižným forhendem na lajnu si pomohl Adam Pavlásek a Juan Ignacio Galarza trefuje jen síť.
40-15
Nyní to však již zvládl a má dva gemboly.
30-15
Až profesorsky si počínal Pavlásek na síti a to se mu hrubě nevyplatilo. Z jednoduché pozice nedokázal míček vrátit na soupeřovu polovinu.
30-0
Prakticky ihned je zde stav 30:0.
15-0
Returnem nalil Galarza svému soupeři na smeč, který touto situací nepohrdl a winnerem ji ukončil.
3:3
Pavlásek byl nyní u kraťasu soupeře včas, ale i přesto poslal míček za základní čáru. je srovnáno na 3:3.
15-40
Galarzy zatloukl hřebík u sítě a má dva gemboly.
15-30
Pavlásek sice dostal svými údery Galarzu pod tlak, ale poté přišla nevynucená chyba a fiftýn tedy získal Argentinec.
15-15
Nyní však pohledným prohozem srovnává na 15:15.
0-15
Pavlásek opět nezvládl return druhého podání a poslal míček za základní čáru.
3:2
3:2
3:2
Pavláskův servis se Galarza rozhodl obíhat, čímž se dostal do značné nevýhody. Pavlásek si poté si vzniklou situací poradil a gem dovedl do vítězného konce.
40-30
Míček z rakety Pavláska se otřel o pásku a následně vyletěl mimo kurt.
40-15
Nyní však Juan skvěle zreturnoval podání svého soupeře a snížil na 40:15.
40-0
Nátlaková hra českého tenisty donutila Argentince zahrát úder v nouzi jen do sítě.
30-0
Míček za postranní čarou od Galarzy a Pavlásek vede 30:0.
15-0
V dalším gemu si Adam Pavlásek připisuje první fiftýn.
2:2
Ledabyle zahrál Pavlásek svůj kraťas a byl za to potrestán winnerem od Galarzy. Český tenista poté vztekle hodil se svou raketou o zem.
40-A
Vzápětí však přichází výhoda Galarzy.
40-40
Pavlásek se však dostává na shodu.
30-40
Páska opět hrála s Juanem. Na změnu směru míčku dokázal Adam reagovat, ale Galarza následně zahrál úder, na který sice Pavlásek dosáhl, ale již ho nevrátil přes síť.
30-30
Nevynucenou chybou ale Argentinec pomáhá Pavláskovi.
15-30
Přímým bodem z podání se argentinský hráč dostává do vedení.
15-15
Nyní se mu to ovšem povedlo a Pavlásek zahrál v nouzi pouze rámem rakety mimo kurt.
15-0
Return Pavláska nedokázal Galarza vrátit na soupeřovu polovinu.
2:1
2:1
2:1
A hned ten první využívá. Adam Pavlásek se ujímá vedení 2:1 na gemy ve třetím setu.
40-15
Skvělý fohrend ven z kurtu, úder v tísni od Galarzy a přesná smeč po čáře znamenají dva gemboly pro Adama.
30-15
A další přesným úderem strhává vedení na svou stranu český hráč.
15-15
Výborným úderem do protipohybu soupeře a Pavlásek srovnává na 15:15.
0-15
Dvojchyba Adama Pavláska. Juan Ignacio Galarza vede 0:15.
1:1
Míček opět končí v síti. Máme srovnáno na 1:1.
15-40
Další pokažený forhend znamená dva gemboly pro Juana.
15-30
Nyní však přesnými a tvrdými údery snižuje na 15:30.
0-30
Nevynucenou chybou posílá Pavlásek svého soupeře do vedení o dva fiftýny.
0-15
Rozhodčí zahlásil Pavláskovi aut. Galarza vede 15:0.
1:0
1:0
1:0
Aut z bekhendové strany v podání Argentince a Adam Pavlásek vede 1:0 na gemy.
40-15
Nepříliš přesvdčivý úder na síti od Pavláska nedokázal Galarza vrátit do kurtu.
30-15
Vzápětí však Pavlásek trefuje síť.
30-0
Míček dopadl za základní čáru a český hráč vede 30:0.
15-0
Esem začíná Adama Pavlásek první gem třetího setu.
0:0
Začíná třetí set.
0:0
Druhý set je také za námi. V něm rozhodl jeden brejk navíc a více nevynucených chyb v podání Pavláska. Argentinský tenista tedy po zásluze srovnává stav zápasu na 1:1.
3:6
Třetí setbol je již využit! Galarza zvládl náběh k síti a s notnou dávkou štěstí posílá volej přesně na čáru.
40-A
Nyní však má Galarza šanci na reparát. Je zde třetí setbol.
40-40
A ani druhý není využit! Pavlásek si Galarzu přitáhl k síti halfvolejem a Argentinec pak trefil jen pásku.
30-40
První Galarza ještě nevyužívá, protože svým úderem trefil pouze síť.
15-40
Pavlásek byl u kraťasu soupeře včas, ale ani tak nedokázal zahrát míček ideálně a Galarza jej v pohodě prohodil po lajně. Jsou zde dva setboly.
15-30
Vzápětí však máme sníženo na 30:15.
0-30
Adam pokazil jednoduchý return druhého podání. 30:0.
0-15
Juan zvládl nyní pokus o lob od Adama a smečí k základní čáře se ujímá vedení.
3:5
A Galarza hned ten první proměňuje! Pavlásek situaci vůbec nezvládl a poslal míček za postranní čáru. Juan Ignacio Galarza nyní bude podávat na vítězství ve druhém setu.
15-40
Dva brejkboly po forhendu do autu jsou na světě.
15-30
Pavlásek si nyní došel na síť pro vítězný úder a snižuje na 15:30.
0-30
Pěkný prohoz po čáře a Galarza vede 0:30.
0-15
Čtvrtý úder do soupeřova bekhendu již Pavláskovi nevyšel, protože jeho forhend končí za postranní lajnou.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.
3:4
3:4
Další čistou hrou se Galarza ujímá vedení 4:3 na gemy.
0-40
A ani lob českého hráče se do kurtu nevešel.
0-30
Vyrovnaná výměna se šťastným koncem pro Argentince. Pavlásek svůj forhend namířil jen do autu.
0-15
Return českého hráče nepřešel přes síť.
3:3
Ten si ovšem už pohlídal a vítězným úderem do rohu kurtu srovnává na 3:3.
40-30
Agresivní hra Galarzy donutila Pavláska zahrát jen síť. Adam má už jen jeden gembol.
40-15
Ta však nepřichází. Adam vyhodil svůj úder za základní čáru. 40:15.
40-0
Vypadá to na čistou hru od Adama Pavláska. Stav je totiž 40:0
30-0
A další fiftýn získává Pavlásek po úderu soupeře do sítě.
15-0
Galarza pokazil jen ze svých forhendů a míček končí v sítí.
2:3
2:3
2:3
A ten ihned proměňuje. Argentinec si znovu pomohl dobrým servisem a vede 3:2 na gemy.
30-40
Dobrým podáním si Galarza zajišťuje gembol.
30-30
Vzápětí máme opět srovnáno. 30:30.
15-30
Pavlásek si sice vypracoval skvělou pozici úderem pod nohy a následným přitáhnutím soupeře k síti. Další míček však nezvládl a poslal jej pouze do sítě.
15-15
Míček za postranní lajnou znamená srovnání Juana na 15:15.
15-0
Páska nyní zpomalila výměnu, což pomohlo jednoznačně Adamovi. Ten nakonec svého soupeře ve výměně udolal a vede 0:15.
2:2
Přímý bod z podání znamená srovnání stavu druhého setu na 2:2.
40-30
Esem si však pomáhá Adam Pavlásek a má gembol.
30-30
Galarza ihned srovnává na 30:30.
30-15
Velmi zkušeně si nyní počínal Adam na síti a svůj winner posílá přesně na lajnu.
15-15
Teď Galarza pomohl českému tenistovi, když zreturnoval druhé podání pouze do sítě.
0-15
Pavlásek nyní velmi lacinou chybou posílá svého soupeře do vedení.
1:2
1:2
1:2
Čistou hrou vyhrává Galarza tento gem. Jeho vítězný úder mířil tentokrát do levé části kurtu.
0-40
A vzápětí jsou zde 3 gemboly po returnu do sítě.
0-30
Aut v podání Čecha. Argentinec vede 30:0.
0-15
Pavlásek se opět pokusil o zkrácení hry. Tentokrát mu to však nevyšlo a míček skončil za postranní lajnou.
1:1
Který argentinský hráč proměňuje. Galarza si naběhl na síť odkud zahrál winner a srovnává stav druhého setu na 1:1.
30-40
Míček z rakety českého tenisty je v autu. Juan Ignacio Galarza má brejkbol.
30-30
Toto vedení je však minulostí. Pavlásek srovnává na 30:30.
15-30
Centimetry dělily prohoz českého tenisty od toho, aby se vešel kurtu. Bohužel se tak nestalo a Juan vede 15:30.
15-15
Páska pomohla forhendu Galarzy v cestě na polovinu Pavláska. Ten již neměl šanci zareagovat.
15-0
Nečiště zahrál Juan svůj return a podle toho to také dopadlo. 15:0 pro Adama Pavláska.
1:0
1:0
1:0
Výborně Pavlásek! Český tenista zahrál pod nohy nabíhajícího soupeře, který míček sice dokázal vrátit, ale proti následnému úderu Adama již neměl šanci.
A-40
Nevynucená chyba na straně argentinského tenisty. Druhý brejkbol pro Adama v tomto gemu.
40-40
Pěkný kraťas od Pavláska nedokázal Juan doběhnout. Druhá shoda.
40-A
Dalším esem si Argentinec zajišťuje výhodu.
40-40
Ovšem Galarza ihned srovnává. Je zde shoda.
40-30
Obrovská chyba Galarzy! Po skvělém podání ven z kurtu měl nalito na smeč. Tu však poslal pouze do sítě a je zde brejkbol.
30-30
Pavlásek returnuje jen do sítě. 30 oba.
30-15
Eso vrací Argentince do hry.
30-0
Výborným returnem po čáře nedal svému soupeři žádnou šanci.
15-0
A začíná vítěznou smečí Adama Pavláska.
0:0
Začíná druhý set.
0:0
První sada je minulostí. V ní dominoval český tenista. Ačkoliv hned v úvodu setu ztratil servis, dokázal se velmi rychle vzpamatovat a celý set nakonec zaslouženě vyhrát 6:3.
6:3
Adam Pavlásek vítězí v tom setu 6:3. Galarza opět nevměstnal svůj úder do kurtu a po zásluze prohrává tento gem i set.
40-30
Setbol pro českého hráče! Juan Ignacio Galarza trefuje svým úderem jen prostor za základní čarou.
30-30
Galarza stál daleko za základní lajnou, Pavlásek si ho dobře přitáhl k síti a následným prohozem srovnává na 30:30.
15-30
Zdánlivou převahu nedokázala Pavlásek proměnit v další fiftýn. Čech trefil jen síť a Argentinec vede 15:30.
15-15
Nyní dobrou nátlakovou hrou donutil svého soupeře zahrát za základní lajnu. 15:15.
0-15
Myšlenka dobrá, provedení horší. Pavlásek chtěl křižně prohodit svého soupeře, ale jeho úder končí za postranní čarou.
5:3
Galarza to však zvládl. Vyhnal Pavláska ven z kurtu a ten už nedokázal vrátit míček přes síť.
30-40
Adam ještě bojuje o tento gem a snižuje na 40:30.
15-40
Velmi vlažně si počínal Pavlásek u sítě, za což byl potrestán. 40:15.
15-30
Nyní český tenista podklouzl, a možná i proto nedosáhl na úder Argentince.
15-15
Adam však vzápětí posílá forhend do sítě.
15-0
Vynikající, ale opravdu vynikající zkrácení hry předvedl z returnu Adam Pavlásek. Galarza ho neměl šanci doběhnout.
5:2
5:2
5:2
A ten český tenista využívá. Juan zahrál pouze aut a Adam Pavlásek vede 5:2.
40-30
Po autu Galarzy má Pavlásek gembol na 5:2.
30-30
Dvojchyba však určuje znovu nerozhodný stav.
30-15
Nyní si Čech pomohl dobrým prvním servisem, který argentinský hráč nedokázala vrátit do kurtu.
15-15
Český tenista však vzápětí srovnává na 15:15.
0-15
Adam sice vyhnal svého soupeře z kurtu, ale ten si se situací poradil a parádním prohozem po lajně se ujímá vedení v tomto gemu.
4:2
Galarza snižuje stav prvního setu na 4:2 pěkným volejem do levé části kurtu.
30-40
Míček z rakety Pavláska dopadl těsně za základní lajnu. Gembol pro Argentince.
30-30
30 oba po úderu do sítě od Galarzy.
15-30
Před druhým podáním udělal Pavlásek pár kroků dopředu, čímž si zajistil výhodu ve výměně, kterou nakonec ukončil pěkným křižným prohozem.
0-30
Esem Galarza navyšuje svůj náskok.
0-15
Return mladšího z obou hráčů letí daleko za základní lajnu. 15:0.
4:1
4:1
4:1
Tuhle situaci Adam zvládl skvěle. Po přechodu na síť již neměl problém výměnu zakončit do prázdného rohu dvorce.
A-40
Další fiftýnem si Pavlásek zajišťuje výhodu a gembol.
40-40
Tohle byla výměna, ve které nechtěl nikdo udělat chybu. Ta však nakonec přišla z rakety Argentince, který trefil pouze síť.
30-40
Příležitost k brejku pro Juana, který zahrál pěkný prohoz po lajně. Pavlásek poté již míček nevrátil na soupeřovu polovinu.
30-30
To už však neplatí. Galarzův úder zastavila síť a máme srovnáno.
15-30
Po prudkém returnu a forhendu Adama do sítě vede Argentinec 15:30.
15-15
Škoda pro českého hráče. Pavlásek si soupeře dobře rozběhal, ale následně nezvládl nabíhaný úder, který poslal pouze do sítě.
15-0
Výtečný prohoz po čáře v podání Pavláska. 15:0.
3:1
A Pavlásek druhým brejkbolem v tomto gemu nepohrdl! Galarzův bekhend se vůbec nevešel do kurtu a český tenista vede 3:1.
A-40
Prakticky ihned další dvojchybou dává výhodu Adamovi.
40-40
Galarza však vzápětí odvrací hrozbu brejku.
40-30
Páska teď hrála proti Galarazovi. Míček se o ní otřel a následně skončil v autu. Brejbkbol pro Pavláska.
30-30
Eso z druhého podání. 30 oba.
30-15
Výborným forhendem do protipohybu nedal Pavlásek svému soupeři šanci.
15-15
Dvojchyba Galarzy a stav čtvrtého gemu je 15:15.
0-15
Juan se nyní skvěle ubránil atakům Pavláska a poté Čecha prohodil nechytatelně po čáře.
2:1
2:1
2:1
Krásná výměna v podání obou tenistů, která trochu připomínala hru kočky s myší. Adam Pavlásek svého soupeře proháněl ze strany na stranu a výměnu následně zakončil do odkrytého koutu kurtu.
40-30
Vzápětí si český tenista vypracovává gembol.
30-30
Prvním esem zápasu Pavlásek srovnává. 30 oba.
15-30
Nyní měl Pavlásek velké štěstí. Return Galarzy šel jen těsně za postranní lajnu.
0-30
Další nevynucená chyba z forhendu. Galarza vede 0:30.
0-15
Svůj druhý gem na podání začíná Pavlásek úderem do autu.
1:1
Adam Pavlásek si bere ztracené podání zpět! Juan Ignacio Galarza zahrál za základní lajnu a máme tak srovnáno na 1:1.
40-15
Nyní má český tenista 2 brejkboly. Galarza si naběhl k síti, ale Adam situaci dobře vyhodnotil a svého soupeře přeloboval.
30-15
Po pěkné výměně od obou hráčů se může radovat Argentinec. Pavláskův bekhend nepřešel pásku.
30-0
Lacinou dvojchybou posílá Galarza Pavláska do vedení 0:30.
15-0
Příliš dlouhý míček zahrál i argentinský hráč. 0:15.
0:1
0:1
0:1
A hned ten první využívá! Český tenista na úvod zápasu při svém podání neuhrál ani fiftýn a zaslouženě tedy prohráva 0:1 na gemy.
0-40
Tohle je dlouhé! Argentinec má 3 brejkboly.
0-30
Galrarza vede již 0:30. Pavlásek si přechod k síti příliš nepřipravil a Juan prohodil křižně Pavláska, který míček v nouzi zahrál jen do autu.
0-15
První fiftýn utkání získává Galarza poté, co Pavlásek zahrál bekhend jen do sítě.
0:0
Rozcvička je u konce. Zápas začíná a na podání jde Adam Pavlásek.
Na kurtu právě probíhá předzápasové rozcvičení. Po něm už bude následovat samotný zápas.
Hezké poledne všem tenisovým příznivcům. Za malou chvíli začne utkání mezi Adamem Pavláskem a Juanem Ignacio Galarzou. V tomto duelu je český tenista jasným favoritem, a jak si povede, uvidíte v našem přenosu již za pár minut.
Vzájemná utkání

Adam Pavlásek se s Juanem Ignaciem Galarzou nikdy neutkal, a proto je jejich dnešní střetnutí z kategorie premiérových.

Argentinský tenista odehrál letos celkově pouze šest zápasů a všechny na antuce. Ani jeden však nedokázal dotáhnout do vítězného konce. V lednu letošního roku podlehl Galarza na challengeru v Mendoze Facundu Bagnisovi 0:2 na sety. Přesně o měsíc později prohrál v kvalifikaci v Buenos Aires s Marcem Cecchinatem hladce 6:1 a 6:2. V Sao Paulu pro změnu nestačil na Maximiliana Esteveze a po setech 6:7 a 3:6 se poroučel z turnaje domů. Poté následovala zhruba tříměsíční pauza, po níž Juan naskočil do challengeru v Braunschweigu, kde nedokázal vyzrát na Jana – Lennarda Struffa. V červenci zavítal Galarza na turnaj do Bastadu, kde však v kvalifikaci narazil na Tristana Lamasina, se kterým prohrál ve třech setech. Naposledy se Galarza objevil na kurtech v rakouském Kitzbühelu, kde rovněž neprošel přes kvalifikaci do hlavní fáze turnaje. Zde ho zastavil Steven Diez. Juan má tedy v dnešním zápase o motivaci postaráno, a sice se pokusí vyhrát svůj první zápas v letošním roce.

Sedmý nasazený hráč tohoto turnaje má za sebou poměrně nevydařenou travnatou část sezóny. Na trávě odehrál Pavlásek pouze jeden turnaj, a to hned v londýnském Wimbledonu. V něm se sice dokázal dostat do poslední části kvalifikace, ale do hlavní soutěže už se neprobojoval. Český tenista se tedy rozhodl vrátit na antuku, na které se mu relativně dobře dařilo. Na challengeru v italské Barlettě dokráčel Adam až do finále, kde však nestačil na Eliase Ymera. Poté následovaly dvě neúspěšná první kola, a sice v Ostravě a Římě. French Open přineslo Pavláskovi úspěšně zvládnutou kvalifikace, po které se dostal do druhého kola turnaje, kde vypadl na raketě Jeremy Chardyho. Čtvrtfinálové vypadnutí v Prostějově však jednadvacetiletý tenista odčinil v Praze, kde ve finále udolal Stephana Roberta 2:1 na sety. Z dalšího turnaje v Popradu se Adam poroučel ve čtvrtfinále, když ho domů poslal domáčí Martin Kližan. Poté následoval již zmiňovaný Wimbledon a svůj zatím poslední turnaj odehrál Pavlásek v Kitzbühelu. Tady nestačil na Nikoloze Basilašviliho, který Čecha porazil ve třech setech. V dnešním zápase je Adam velkým favoritem. Naplní předzápasové prognózy a postoupí do další fáze turnaje?
Hezký den všem fanouškům bílého sportu. Dnešním dnem startuje tenisový challenger v nizozemském Scheveningenu. My se v rámci tohoto online přenosu zaměříme na duel, ve kterém Adam Pavlásek vyzve argentinského tenistu Juana Ignacia Galarzu. Utkání začíná v 12:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.