Challenger Le Gosier - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wesley Koolhof : Jan Hernych - 31. března 2015   21:11

6

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Jana Hernycha do druhého kola vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou!
První set se vyvíjel přesně tak, jak se dalo čekat. Oba tenisté si v úvodních gemech drželi svá podání. Až při třetím podání Koolhofa začal mít nizozemský tenista potíže a na ně také doplatil, neboť ho český tenista obral o podání. Od té doby to byl právě Hernych, který prvnímu setu dominoval a dokráčel si tak pro zisk první sady, i když jeho závěr nebyl zcela hladký. Až třetí setbol rozhodl o osudu prvního setu. Ve druhém setu si oba tenisté na úvod připsali čisté gemy. Jan Hernych tento počin zopakoval ještě při svých dalších dvou podáních, to už byl stav druhého setu 3:3. Právě po tomto podání českého tenisty přišel zvrat i ve druhém setu, při kterém Hernych obral soupeře podruhé v zápase o podání a bylo jasné, kdo směřuje za vítězstvím. Zkušený český pravou rukou hrající tenista potvrdil svojí nadvládu, především ve druhém setu, v závěru zápasu, kdy dokázal soupeře obrat ještě jednou o podání a dokráčet tak k vítězství 6:3 a 6:3 po necelé hodině čisté hry. Jan Hernych tedy postupuje do druhého kola, kde se utká s lepším z dvojice Benoit Paire – Matwe Middelkoop.
Konec zápasu
3:6
Nejlépe, jak mohl! Jan Hernych získává i následující míček. Fiftýn, gem, set, zápas.
30-40
To už nyní neplatí. Jan Hernych má k dispozici mečbol! Jak s ním naloží?
30-30
Nizozemec zatím mečbol nepřipouští. Měl však namále, neboť musel získat fiftýn skrze druhé podání.
15-30
Navíc se povedlo českému tenistovi ukořistit další míček při podání soupeře.
15-15
Jeho pokračování však nemá potřebnou kvalitu. Dvojchyba v podání Wesleyho Koolhofa.
15-0
Wesley nenačíná devátý gem vůbec špatně.
3:5
Nakonec přeci jen český tenista získává ve svůj prospěch devátý gem druhé sady. To tedy také znamená, že potvrzuje předchozí brejk a je jen jeden gem od vítězství v celém zápase.
40-A
V ní si se situací lépe poradil vyšší z dvou tenistů – Jan Hernych.
40-40
Ne minimálně před shodou, která nyní nastala.
30-40
Hernych může ukončit osmý gem druhého setu. Povede se mu to?
30-30
Jenže Nizozemec cítí šanci na vybojování podání soupeře taktéž.
15-30
Ten z toho evidentně nedělá vědu. Vše napravuje ziskem druhého fiftýnu v tomto gemu.
15-15
Koolhof bere českému tenistovi ve druhém setu poprvé fiftýn. Tentokrát z toho čistá hra pro Hernycha nebude.
0-15
Hernych si pomohl k zisku fiftýnu až při druhém podání.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Jan Hernych.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Druhý brejkbol už byl pro Nizozemce příliš. Jan Hernych tak, stejně jako v prvním setu, bere podání svému soupeři v sedmém gemu.
30-40
První z nich Koolhof odvrátil, jak naloží s hrozbou druhého brejkbolu ve druhém setu?
15-40
Ale proti je velezkušený Jan Hernych. Ten má k dispozici hned dva brejkboly!
15-30
Nizozemec nic takového nechce připustit.
0-30
Navíc pětatřicetiletý tenista přidává na své konto další fiftýn. Přišla řada na brejk?
0-15
To už se nedá říci o Wesley Koolhofovi, ten vytvořil první dvojchybu v celém dnešním zápase.
3:3
Potřetí na podání ve druhém setu, třetí čistá hra pro Jana Hernycha.
0-40
Velmi rychle se dostal český tenista ke třem gembolům.
0-30
Hernych při svém podání ve druhém setu i nadále předvádí svojí nadvládu.
0-15
Přestávka vyhověla více českému zástupci v dnešním utkání.
3:2
3:2
3:2
Koolhof i přes drobné problémy na začátku gemu získal pátý gem druhé sady.
40-15
Vše potvrzuje třetím fiftýnem v pátém gemu.
30-15
Nizozemec však nechce připustit taktéž ztrátu podání.
15-15
Hernych si vše nahrazuje v následující výměně.
15-0
Nyní už byl ale Koolhof nad síly českého tenisty.
2:2
Český tenista se s tím nemazal a i své další účinkování v zápase, při svém podání, vyhrává čistou hrou.
0-40
Tím spíše, že má k dispozici tři gemboly.
0-30
Hernych nedává nikomu moc nadějí na negativní odpověď na otázku.
0-15
Zatím si ve druhém setu drží oba tenisté své podání. Bude tomu tak i ve čtvrtém gemu?
2:1
2:1
2:1
Hned ten první! To i přes fakt, že musel ze svého repertoáru vytáhnout druhé podání.
40-15
Naopak má Wesley Koolhof k dispozici dva gemboly. Který z nich využije?
30-15
Odvrací hrozbu ztráty setu.
15-15
Poté se o slovo hlásí znovu podávající hráč z Nizozemska.
0-15
Dokonce pět míčků v řadě uhrál český tenista.
1:1
Je tomu tak! I Jak Hernych dokázal získat čtyři míčky v řadě a vyhrát druhý gem druhé sady čistou hrou.
0-40
Zatím to vypadá stejně jako u Nizozemce na čistou hru.
0-30
Při druhém podání navíc zapisuje třetí eso zápasu.
0-15
Své podání načíná dobře naopak Hernych.
1:0
Koolhof si však poradil i se čtvrtým míčkem v řadě a čistou hrou tedy získává první gem druhého setu.
40-0
Po malé chvíli přidává další fiftýn. Hernych musí čelit třem gembolům.
30-0
Zatím nedal svému soupeři z Česka šanci na zisk fiftýnu.
15-0
Do druhého setu vyšel nizozemský tenista úspěšně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Wesley Koolhof.
0:0
3:6
Tentokrát už ho pětatřicetiletý tenista využívá a vyhrává tak první set v poměru 6:3, to vše po druhém esu v zápase!
40-A
V následující výměně může být mnohem spokojenější. Má k dispozici další setbol!
40-40
To je nepříjemné. Hernych pohrdl dvěma setboly. Nyní se jedná o shodu.
30-40
První z nich ještě využit není. Koolhof se snaží zmařit Hernychovi zisk první sady.
15-40
Nyní už jen jeden míček. Jan Hernych má k dispozici dva setboly!
15-30
Jeden fiftýn střídá druhý. Hernych je dva míčky od zisku prvního setu.
15-15
Vše si vynahrazuje v další výměně, ve které získal fiftýn naopak on.
15-0
Jenže český tenista nenastoupil dobře ani do devátého gemu.
3:5
Nizozemec nakonec osmý gem vyhrává a snižuje stav prvního setu.
40-15
Hlavně když získává nizozemský tenista další fiftýn. Má tedy k dispozici dva gemboly.
30-15
Zatím tomu moc faktů nenasvědčuje.
15-15
Nebo se snad Hernych nadechuje k dalšímu brejku?
15-0
Koolhof načíná své podání ziskem míčku. Hernych si nejspíše bude muset počkat na vlastní podání.
2:5
2:5
2:5
Český tenista potvrzuje předchozí brejk ziskem sedmého gemu. Od vítězství v prvním setu ho tak dělí jediný set.
30-40
Jan Hernych se nenechal rozladit. Jeden míček ho dělí od zisku sedmého gemu.
30-30
Wesley však brzdí rozlet českého tenisty.
15-30
To už je mnohem lepší. Hernych získává druhý fiftýn v řadě.
15-15
Vše napravuje hned v té další výměně. Po patnácti.
15-0
Své podání ale nezačíná nikterak oslnivě.
2:4
Hernychovi se to povedlo! Český tenista bere svému soupeři podání a nyní půjde podávat na potvrzení brejku.
40-A
První brejkbol zápasu si připisuje Jan Hernych. Dokáže ho využít?
40-40
Šestý gem pokračuje i nadále. Hernych dokázal vyrovnat na shodu.
40-30
Hernych se ještě nadechuje k naději na zisk tohoto gemu.
40-15
Navíc přidává do svých statistik třetí fiftýn v šestém gemu. Dva gemboly pro Nizozemce.
30-15
To se však Koolhofovi vůbec nezamlouvá a tak kontruje tím nejlepším způsobem – ziskem míčku.
15-15
Hernych nechce nechat svého soupeře uskočit o větší počet fiftýnů.
15-0
Nizozemský tenista se prosazuje z prvního podání.
2:3
2:3
2:3
Hned prvním z nich si připisuje pátý gem do svých statistik.
15-40
Ale český tenis zkušeně kontroluje hru. Zbývají dva míčky do uhrání pátého gemu.
15-30
Tak jsem to zakřikl. Nizozemec se nadechuje ke zdramatizování gemu.
0-30
Zatím je to představení spíše podávajících hráčů.
0-15
Ale ani Hernych se nenechává zahanbit.
2:2
Je to tak! Koolhof z Nizozemska získává čtvrtý gem první sady čistou hrou.
40-0
Koolhof má poprvé v zápase k dispozici tři gemboly, dokáže získat hned ten první?
30-0
K němu přidává velmi rychle další.
15-0
Po přestávce je úspěšnější nizozemský tenista – připisuje si fiftýn.
1:2
1:2
1:2
Ten přichází velmi záhy. Jan Hernych předvedl první eso zápasu!
15-40
Už jen jeden míček dělí českého tenistu od zisku třetího gemu.
15-30
Navíc ke svému dosavadnímu součtu míčků přidává další.
15-15
Hernychovi se příliš nedaří na podání. Zatím jen dvakrát dokázal dostat míček do hry přes své první podání. Nyní mu to však nikterak nevadilo, i tak vybojoval míček.
15-0
Úvodní fiftýn třetího gemu získává Wesley Koolhof.
1:1
Nakonec byl Nizozemec úspěšný i při druhém podání v závěru druhého gemu.
A-40
Tentokrát zafungoval první servis.
40-40
Ovšem pětatřicetiletý tenista prodlužuje o nějakou chvíli délku druhého gemu. Shoda.
40-30
Proti je samozřejmě podávající hráč – Wesley Koolhof. Ten má nyní k dispozici gembol.
30-30
Český tenista se snaží průběh druhého gemu zdramatizovat.
30-15
A tak k prvnímu přidává s přehledem druhý.
15-15
Prohru ve svém prvním gemu na podání nechce Koolhof podcenit.
0-15
Hernych ukořistil hned první míček při podání nizozemského tenisty.
0:1
Jan Hernych povolil svému soupeři z osmé stovky světového žebříčku v prvním gemu pouze jeden fiftýn.
15-40
Tak přeci jen se Koolhof dočkal, tentokrát už na druhý servis pravorukého českého tenisty vyzrál.
0-40
Nizozemec neuhrál ještě ani fiftýn. Český tenista má k dispozici tři gemboly.
0-30
Cesta Hernycha k dalšímu fiftýnu vedla přes pomalejší druhý servis.
0-15
První míček zápasu zápasu získává česká tenista.
0:0
Hráči už se objevují na kurtu, po krátké rozcvičce bude poslán do hry první míček.
Vzájemná bilance

Tenisté se ve své kariéře proti sobě ještě na žádném turnaji všech kategorií nepostavili. Dnešní zápas tedy bude premiérový v tomto ohledu. Dle sázkových kanceláří je jasným favoritem český tenista Jan Hernych.
Jan Hernych

je český tenista, kterému aktuálně patří 178. příčka v žebříčku ATP. Poslední zápas odehrál tento pětatřicetiletý tenista na konci února v kvalifikaci na turnaj v Dubaji. Zde jeho cesta ale skončila ve druhém kole kvalifikace a znovu se přihlásil až do tohoto Challengeru v Le Gosier, ve kterém byl zařazen do hlavní fáze turnaje. Stejně jako jeho soupeř, i Jan Hernych startuje poprvé na tomto Challengeru. Český pravoruký tenista je však v žebříčku mnohonásobně výš, než jeho soupeř a tak by měl s přehledem vyhrát.

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 59. (27. dubna 2009)

je pětadvacetiletý nizozemský tenista, který se pohybuje až na 774. místě světového žebříčku a pro českého tenistu by tedy neměl být velká hrozba. Tento tenista, hrající pravou rukou, se naposledy představil v Šenženu v polovině března, kde se snažil projít kvalifikací. V ní ho zastavil až v posledním kole Ind Sanam Singh ve dvou setech 3:6 a 5:7. Naopak na Challenger Le Gosier se dokázal kvalifikací probít a proto má právo startu v prvním kole. Na tomto Challengeru nikdy předtím Nizozemec neodehrál ani set a tak to tedy dnes pro něj bude premiéra v hlavní soutěži.

Nejvyšší umístění v žebříčku ATP: 462. (5. srpna 2013)
Přeji příjemný večer všem tenisovým nadšencům! Dnes je na programu 1. kolo na Chllengeru Le Gosier, v němž mimo jiné sehraje zápas Wesley Koolhof proti Janu Hernychovi. Zápas se odehraje od 21:00 na kurtu číslo 2 jako první v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.