Turnaj mistrů - čtyřhra - Skupina A -  ONLINE PŘENOS -  S. Bolelli, F. Fognini : R. Bopanna, F. Mergea - 19. listopadu 2015   13:12

5

Pro tuto chvíli je to ode mě vše, díky za pozornost a přeji hezký den.
Na závěr učinkování na turnaji mistrů se přeci jen podařilo Simone Bolellimu a Fabiu Fogninimu zapsat na své konto výhru, ačkoliv ve druhém setu vypadala situace Italů všelijak. V supertiebreaku však Bopanna s Mergeou předvedli pár chybiček a naopak Italové hráli jako z partesu!
Konec zápasu
10-5
Po delší výměně od základních čar dotahuje Bolelli zápas do vítězného konce, když trefuje další úžasný vítězný forhend!
9-5
Bolelli si počkal na odskok míčku, napřáhl se z forhendu a propálil obranu soupeřů u sítě! Mečboly pro italskou dvojici!
8-5
Mergea přepaluje return.
7-5
Krásná deblová přestřelka u sítě mezi Bopannou a Fogninim. Ital se nakonec dostal do těžké pozice, ve které se musel výrazně zkroutit, aby trefil míček, ale zahrál ho jen do pásky.
7-4
Bopannu nezaskočila ani teč míčku o pásku.
7-3
Také Bopanna trefuje přímý bod. Return dopadá do autu.
7-2
Přímý bod z prvního podání Fabia Fogniniho.
6-2
Po podání Fogniniho trefuje Bopanna trochu pomalejší return, který u sítě Bolelli zaklízí.
5-2
Přímý bod rumunského tenisty. Bolelli šel agresivně po returnu, ale přepálil ho.
5-1
Mergea se na servisu dostal pod tlak, musel přebíhat a naskočený forhend zastavila páska!
4-1
Přímý bod Bolelliho.
3-1
První je minulostí! Bolelli byl přehrán ve výměně od základních čar.
3-0
Fognini skvěle přehazuje lobem Mergeu, všiml si postavení obou tenistů a dokonale toho využil! Dva mini-brejky!
2-0
Nyní servíruje Rohan Bopanna. Ten přichází o první míček v supertiebreaku poté, co mijí dvorec ve výměně.
1-0
Podává Fognini a začíná dělovým prvním servisem.
0-0
Vše je v pořádku, Bolelli si obouvá botu – byl mu ošetřován kotník či nárt, jednalo se jen o protažení.
0-0
Simone Bolelli je ošetřován!
1-6
Ale další komplikace už Rumun nepřipouští a přímým bodem si zajišťuje společně se spoluhráčem supertiebreak, který rozhodne o vítězi tohoto zápasu!
30-40
Dvojchyba Mergey!
15-40
Fognini zahrál razantní úder na tělo Mergey, který odpaluje míček jen daleko za základní lajnu.
0-40
Bolelli nedopadá o moc lépe. Daleký aut z returnu. Setboly!
0-30
Fognini přepaluje return až za základní čáru.
0-15
Zahajuje přímým bodem.
1:5
Hned první vychází! Bopanna si u sítě pohrál s nabíhajícím Fogninim a Florin Mergea jde podávat na vítězství v druhém setu.
15-40
Bolelli umísťuje volej do autu! Tři brejkboly!
15-30
Bolelli se u sítě dostal pod tlak! Mergea prudkým forhendem nedal soupeři šanci k adekvátní odehrávce.
15-15
Mergea měl na raketě zajímavou příležitost, jak přehrát soupeře, ale vyhazuje míček mimo.
0-15
Fognini pomalejší return soupeře od základní čáry trefuje jen do sítě.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Fabio Fognini.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Esem zakončuje Rohan Bopanna pátý gem.
0-40
Bolelli přepaluje celý dvorec. Taktéž z returnu.
0-30
Fognini druhé podání Bopanny returnuje do sítě.
0-15
Vysoký return doletěl do autu.
1:3
Bolelli si forhendem do pravé strany lehce pootevřel dvorec a následně half-volejem kros k levé čáře dotáhl výměnu do vítězného konce.
40-15
Přímý bod po servisu na střed.
30-15
Bolelli si pomáhá kvalitním prvním podáním.
15-15
Skvěle trefený forhend Mergey, který využil horšího postavení soupeřů na dvorci k míčku do pravého rohu!
15-0
Citlivá polosmeč Fogniniho proti vysokému returnu soupeřů.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Simone Bolelli.
0:3
0:3
Fognini vyhazuje return mimo dvorec a Mergea si potvrzuje čistou hrou brejk!
0-40
A vzápětí eso! Již páté pro indicko-rumunský pár.
0-30
Přímý bod.
0-15
Excelentní bekhendový prohoz středem od Mergey, který našel maličkou skulinku mezi oběma soupeři u sítě.
0:2
Dvojchyba a Rohan Bopanna s Florinem Mergeou se dostávají do vedení po úspěšném brejku o dva gemy!
0-40
Fognini si doběhl pro volej, ale umístil ho jen do sítě před sebou! Čtyři brejkboly!
0-30
Krásná výměna, ve které se Fognini s Bolellim u sítě mohutně bránili útokům soupeře. Fognini ve výskoku v záklonu nedokázal přehodit síť.
0-15
Servíruje Fognini, ale nezačíná ideálně. V delší výměně přichází o fiftýn.
0:1
Ale tentokrát stejný scénář, jako v prvním setu nepřipouští a u sítě se ubránil prohozu Bolelliho.
40-40
Bopanna chybuje po nabíhaném úderu, trefuje aut! Brejkbol!
30-40
Bolelli viděl místo u levé lajny, ale nedokázal přehodit z forhendu pásku. Navíc to vypadá, že ho trápí nějaká bolest v zádech.
30-30
Fognini rozkmital své nohy, přeběhl síť a razantním volejem zakončil.
15-30
Jestřábí oko odhaluje aut z rakety Bopanny.
0-30
Přímý bod indického tenisty.
0-15
Mergea u sítě přetavil pomalejší return soupeře k vítěznému voleji.
6:4
Italský pár Simone Bolelli, Fabio Fognini ovládá první sadu v poměru 6:4, když si pomohli brejkem už v prvním gemu! Po pauze mezi sety půjde na podání Rohan Bopanna.
40-15
Tři setboly pro Bolelliho! Fognini u sítě dokázal pohotovým volejem přetlačit Bopannu.
30-15
Bolelliho míček tečovala páska, zpomalila ho, ale Mergea toho nevyužil, naopak ho to spíše rozhodilo a nastřelil síť.
15-15
Bolelli si následně pomohl prvním servisem.
0-15
Mergea od sítě fantasticky prohazuje krosovým úderem Fogniniho u sítě.
5:4
5:4
5:4
Bopanna si drží podání čistou hrou a ještě vykřesává naději pro svůj pár na zvrat v prvním setu.
0-40
Eso po prvním servisu!
0-30
Italové se ubránili dvěma smečím soupeřů, ale druhý obranný úder dokázal Bopanna u sítě citlivě odehrát těsně za síť.
0-15
Bopanna na servisu začíná přímým bodem.
5:3
Fognini to zvládá, drží si podání a nepouští soupeře zpět do hry v první sadě.
40-40
Dvojchyba a na světě brejkbol!
40-30
Fognini úderem po levé čáře napálil raketu Bopanny, jehož odehrávka končí až za základní lajnou.
30-30
Výborný return Bopanny odvrací Fognini jen do sítě.
30-15
Bolelli zkráceným stopvolejem nedal šanci svým soupeřům na míček dosáhnout.
15-15
Chyba italské dvojice.
15-0
Bolelli u sítě pohotově zakončil volejem.
4:3
4:3
4:3
Bolelli ale kazí return proti druhému podání Mergey! Šel po míčku přespříliš agresivně a odpálil ho do autu.
40-40
Chyba Bopanny přináší shodu a rozhodující bod! Brejkbol!
30-40
Mergea se dostává ke gembolu, padl mu do dvorce první servis.
30-30
Fogniniho return končí v autu.
30-15
Mergea nastřeluje síť a dostává se pod mírný tlak!
15-15
Deblovou přestřelku od sítě zakončil Bolelli volejem do pravé strany do odkrytého prostoru.
0-15
Přímý bod rumunského tenisty.
4:2
Mergea nedokázal od základní čáry přetlačit Bolelliho.
40-15
Další povedená deblová kombinace servisu Bolelliho a voleje Fogniniho.
30-15
Fognini u sítě zasáhl do výměny a trefil prudký volej do mrtvého úhlu mezi oba soupeře.
15-15
Bolelli si následně pomáhá prvním servisem.
0-15
Výborně umístěný vítězný return Mergey.
3:2
3:2
3:2
Eso na kříž! Bopanna si drží bez problémů servis a dává zapomenout na úvodní nevydařený gem, během kterého přišel o podání.
15-40
Čistá hra to však nebude, Mergea u sítě trefuje pásku.
0-40
Mergea svým volejem vyhnal Fogniniho za základní čáru, ten svůj křižný forhend odpálil mimo dvorec.
0-30
Další dobré technické podání a druhý přímý bod v řadě.
0-15
Právě Bopanna nyní servíruje a začíná přímým bodem.
3:1
Fognini to zvládá! Trefuje milimetrově míček po levé čáře okolo Bopanny a drží si servis.
40-40
Vzápětí však po returnu Bopanny jen nastřeluje síť. Shoda a brejkbol!
40-30
Fognini prokazuje své kvality při hře od základní čáry vítězným forhendem. Ukazuje se, že je stále i vynikající singlista.
30-30
Velká chyba Bolelliho u sítě! Jeho smeč k levé čáře vyletěla do autu. Měl přitom spoustu volného prostoru.
30-15
Fognini krosovým míčkem trefuje jen boční aut.
30-0
Bopanna se musel po míčku natahovat a obranný úder vyhodil jen do autu.
15-0
Fognini v krátké výměně od základních čar přetlačil Mergeu, který trefil jen pásku.
2:1
2:1
2:1
Bopanna nezasmečoval ideálně, ale Fognini ve výskoku vlastní úder příliš sklopil a míček dopadl ještě na polovinu italské dvojice.
30-40
Přímý bod Mergey.
30-30
Výborný return Fogniniho, který srovnává krok se soupeři.
15-30
Mergeovi se otevřel dvorec u levé čáry, kam také zacílil svou ránu z forhendu.
15-15
Bopanna chybuje na síti, trefuje se jen do autu.
0-15
Bolellimu nevyšel krok a svůj jednoruční bekhend nedostal přes síť.
2:0
Bolelli nakonec dobrým prvním servisem a esem uzavírá druhý gem a potvrzuje brejk.
40-30
Bolelli naběhl po servisu k síti a odpálil svůj nabíhaný half-volej za základní čáru.
40-15
Fognini proti prudkému forhendu Mergey nedokázal u sítě vzdorovat.
40-0
Krátká výměna mezi Bolellim a Mergeou končí chybou Rumuna.
30-0
Také Bopanna vyhazuje return za základní čáru.
15-0
Přímý bod. Return Mergey odletěl za základní lajnu.
1:0
Na podání se staví Simone Bolelli.
1:0
Italové vstupují do zápasu výborně! Čistou hrou proráží servis Bopanny.
40-0
A právě Fognini nyní od základní čáry vytloukl blok Bopanny u sítě, od kterého se odráží míček za základní čáru. Čtyři brejkboly!
30-0
Fogniniho return z returnu po lajně proletěl okolo Mergey!
15-0
Mergea u sítě trefuje volej do autu.
0:0
Oba páry jsou na dvorci a rozehrávají se před zápasem. Úvodní servis obstará zhruba za 8 minut Rohan Bopanna.
Rohan Bopanna s Florinem Mergeou jsou sice mezi nejníže nasazenými na turnaji mistrů, ale zároveň jako jediní prozatím předvádí nejkvalitnější výkony. Vyhráli oba dosavadní zápasy ve dvou setech a svou formu mohou potvrdit i v závěrečném utkání s Italy Simonem Bolellim a Fabiem Fogninim.

Italové oproti svým soupeřům na turnaji mistrů ještě nevyhráli a získali pouze set v úvodním zápase s Murrayem a Peersem. Jejich naděje na postup už zanikly, jelikož kromě Bopanny s Rohanou postoupí vítěz druhého čtvrtečního duelu. Najdou motivaci pro závěrečné vystoupení?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.