WTA Praha - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Samantha Stosurová : Lucie Šafářová - 30. dubna 2016   12:07

6

Ode mne je to vše a těším se na vás příště. S konstatováním, že LUCIE ŠAFÁŘOVÁ vyhrává domácí turnaj v Praze se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek slunného víkendu. Na shledanou!
V Praze ještě proběhne závěrečný ceremoniál a Lucie Šafářová obdrží pohár pro vítězku.
Dnešní utkání je za námi. Lucie Šafářová poráží po třech setech Samanthu Stosurovou a vyhrává turnaj v Praze. Ochozy bouří a Lucie se raduje!

Pro Lucii je vítězství o to sladší, že se jedná o první vyhraný turnaj od prodělání nemoci, která ji postihla na přelomu roku 15/16.
Konec zápasu
4:6
JE TO TAM!!!!!! Lucie ŠAFÁŘOVÁ vyhrává Turnaj v Praze! A jak jinak než esem?! Obrovská gratulace LUCII ŠAFÁŘOVÉ!
40-A
SKVĚLÉ! Další eso v podání Lucie!
40-40
Máme tu další zápletku! Lucie Šafářová se netrefila do dvorce a je tu shoda.
30-40
Lucie je jeden míč od výhry v tomto turnaji!!!
30-30
Šafářová to teď hodně přepálila! Tady už pracují nervy.
15-30
Stosurová se dostala do útoku a vítězným bekhendem snižuje.
0-30
Stosurová přetáhla forhend a tohle začíná vypadat lépe a lépe! Pojď Lucko!
0-15
Znova výborné podání Šafářové! Lucka jde za výhrou v tomto turnaji.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Stosurová si ale zvládla udržet servis. Nicméně Lucie Šafářová půjde podávat na výhru v turnaji.
40-30
Dvojchyba a Lucie se dostává na dostřel své soupeřky.
40-15
Následují dva gemboly. Lucie teď přetáhla svůj bekhend.
30-15
Eso číslo 5 Australanky!
15-15
Lucie znova využívá druhého servisu australské tenistky a srovnává stav gemu.
15-0
Přepálený forhend znamená první fiftýn pro Stosurovou.
3:5
Lucie zakončuje tento gem smečí a vede už 3:5. Australanka bude podávat na udržení se v zápase!
15-40
Stosurová teď zahrála pěkný vítězný bekhend a snížila na 15:40.
0-40
Další výborné podání! Tři gemboly pro Lucii Šafářovou!
0-30
Eso číslo 12!
0-15
Lucie hraje skvěle! Další dobré podání a úvodní míč tohoto gemu jde pro českou tenistku.
3:4
Je to tam! Australanka znova musela hrát přes druhý servis a Lucie dokázala získat brejk! Teď už jen udržet podání a vítězství je na světě!
0-40
Tři brejkboly pro českou tenistku! Australanka netrefila ani jeden první servis a prohrála všechny výměny o ten druhý. Lucie teď hraje znova fantasticky!
0-30
Skvělé! Lucie získává i další fiftýn! Její údery byly přímo smrtelné!
0-15
Lucie využila druhého podání soupeřky a po skvělé obraně se ujímá vedení v tomto gemu.
3:3
Čistá hra! Return Stosurové letí do sítě a třetí set je znova srovnán. To je bitva hodna finále!
0-40
Které po další dlouhé výměně získává! Australanka se dobře bránila, ale údery Lucie byly lepší a lepší!
0-30
Po delší době jsme byli svědky delší výměny. Tu nakonec ovládla Lucie a podává na zisk tří gembolů.
0-15
Další skvělé podání!
3:2
3:2
3:2
Tentokrát letěl return do outu a Stosurová jde znova do vedení ve třetím setu.
40-30
Určitě ne teď. Lucie totiž zariskovala a její return zastavila páska.
30-30
Lucie ale perfektně returnuje! Uvidíme brejkbol?
30-15
Teď to ale Australanka napravila. Její první podání bylo velmi přesné a tvrdé.
15-15
Teď jsem to možná trochu zakřikl. Dvojchyba Stosurové.
15-0
Obě tenistky teď skvěle podávají. Na nějaký ten brejk si tak musíme počkat.
2:2
Přesně to se i stalo a stav třetího setu je znova srovnaný.
30-40
Dvojchyba Lucie. Teď by to chtělo znova podporu prvního podání!
15-40
Australská tenistka vrátila míček až na základní čáru a Lucie pod tlakem zahrála pouze do sítě.
0-40
Eso číslo 11. Uvidíme čistou hru?
0-30
Další skvělé podání a už je to 0:30.
0-15
Return rodačky z Brisbane byl příliš dlouhý. Lucie se tak ujímá vedení v tomto gemu.
2:1
Tak hned ten druhý australská tenistka využívá a dostává se do vedení 2:1.
40-15
Stosurové se nepovedl čop a první gembol je tak minulostí. Co ty zbylé dva?
40-0
Eso z druhého podání a náběh na čistou hru.
30-0
Šafářová teď netrefila dvorec a Australanka získává další fiftýn.
15-0
Return Lucie skončil na síti.
1:1
Desáte eso. Čistá hra pro Lucii. Stav je 1:1.
0-40
Return australské hráčky míří do sítě a máme tu tři gemboly.
0-30
Eso číslo devět! To je fantazie.
0-15
Šafářová má ale taky výborné podání!
1:0
Znova dobré první podání a Samantha si udržela podání.
A-40
Dobré první podání a znova výhoda pro Stosurovou.
40-40
Australanka se netrefila do dvorce a je tu další shoda!
A-40
Teď to Šafářová přehnala s razancí a Stosurová má výhodu.
40-40
Výborný return a následný forhend české tenistky! Máme tady shodu!
40-30
Dvojchyba Australanky.
40-15
Teď se jí však return nepovedl a Stosurová má dva gemboly.
30-15
Šafářová ale znova parádně zareturnovala a snížila stav tohoto gemu.
30-0
I další fiftýn jde pro Australanku, která znova nabrala ztracené sebevědomí.
15-0
Úvodní fiftýn rozhodujícího setu získává po tvrdém prvním podání Stosurová.
1:6
Je to tam! Uvidíme poslední set tohoto turnaje! Lucii Šafářové stačilo 26 minut na získání tohoto setu!
40-A
Další eso a další setbol! Pojď Lucie!
40-40
Ten ale Šafářová rázně odmítla! Máme tu znova shodu.
A-40
Stosurová trefila základní čáru a získává brejkbol.
40-40
Dvojchyba. To je škoda.
30-40
Dočkáme! Lucka servíruje skvěle! Setbol!
30-30
Další skvělé podání a gem už je srovnán. Dočkáme se teď setbolu pro českou tenistku?
30-15
Teď však eso Lucie a snížení na 30:15.
30-0
Stosurová nemá co ztratit a tak hraje uvolněně a může riskovat.
15-0
Out Šafářové a Stosurová získává úvodní míček této sady.
1:5
Eso a je to 1:5.
40-15
Dobré první podání a dva gemboly pro australskou tenistku.
30-15
Stosurová předvedla výborný prohoz a ujala se vedení v tomto gemu.
15-15
Teď však dobré první podání Australanky.
0-15
Stosurové se teď vůbec nedaří. Další míček z její rakety letí mimo dvorec.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Samantha Stosurová.
0:5
0:5
Čistá hra Lucie, která je teď jasně lepší! Blížíme se k rozhodujícímu setu.
0-40
To je neuvěřitelné! Šafářová si teď se soupeřkou dělá co chce! Další eso.
0-30
Dámy a pánové, máme tu další eso.
0-15
Znova výborný servis Lucie.
0:4
Lucie returnuje neuvěřitelně! A navíc získává další brejk. Už je to 0:4.
0-40
Tři brejkboly pro Lucii Šafářovou! Znova skvělý return české hráčky!
0-30
Lucie je na koni! Předvádí teď nádherný tenis!
0-15
Nádherný return české tenistky! Australanka neměla nárok.
0:3
Teď však další eso a Lucie Šafářová potvrzuje brejk.
30-40
Stosurová teď zahrála velmi dobrý míček a Lucie ho nezvládla odehrát.
15-40
První šance však končí na síti. Stále tu jsou však další dva gemboly.
0-40
Eso české hráčky a tři gemboly jako odměna za něj.
0-30
Kratší servis ven z dvorce a další fiftýn pro Šafářovou.
0-15
Lucie se znova opřela do svého prvního podání a získává úvodní míček tohoto gemu.
0:2
Čtvrtá dvojchyba! Lucie tak získává brejk a vede 0:2. Nutno podotknout, že teď jí Australanka brejk přímo darovala.
40-A
Vynikající lob Šafářové znamená brejkbol pro českou tenistku!
40-40
A další dvojchyba! Samantha Stosurová je teď trochu v útlumu.
40-30
Teď ale přichází již druhá dvojchyba v tomto gemu.
40-15
A další výborný úder podávající hráčky. Tentokrát chytře zkrátila hru a získává dva gemboly.
30-15
Skvělý úder do protipohybu o Australanky. S tím Lucie nemohla nic dělat.
15-15
Stosurová si seběhla na síť a srovnala stav tohoto gemu.
0-15
První dvojchyba dnešního zápasu.
0:1
Ale vítězství prvního gemu ano! Lucie Šafářová teď skvěle servírovala a po zásluze si udržela podání.
15-40
Tak čistá hra to nebude. Šafářové bekhend skončil v síti.
0-40
A máme tu náběh na čistou hru. Forhend Stosurové zamířil mimo dvorec.
0-30
Tvrdé podání a stav je 0:30. Dobrý začátek Lucie.
0-15
Stosurová trefila pásku. První fiftýn druhého setu tak získává Lucie Šafářová
6:3
Return Šafářové znova zamířil až za základní čáru a Samantha Stosurová tak vyhrává první set 6:3. Lucie bude muset o něco zlepšit svou hru aby dokázala průběh utkání otočit.
40-0
Dlouhý return Šafářové a tři setboly pro Australanku.
30-0
Další míč pro Australanku, která měla na síti jednoduchý úkol.
15-0
Australanka podává na vítězství v setu a je si toho dobře vědoma. První dlouhou výměnu vyhrává a získává první fiftýn tohoto gemu.
5:3
Eso a snížení na 5:3.
15-40
Dlouhá výměna končí špatným bekhendem australské tenistky. Lucie má dva gemboly.
15-30
To samé teď převedla Australanka a Lucie jde znova do vedení.
15-15
Teď ale Lucie netrefila dvorec a stav je srovnán.
0-15
Soupeřka české hráčky returnovala pouze do sítě. První míček tohoto gemu tak jde pro podávající hráčku.
5:2
5:2
5:2
Return Lucie byl moc dlouhý a Stosurová tak vede 5:2. Šafářová bude podávat na udržení nadějí na výhru prvního setu.
A-40
Stosurová se opřela do druhého podání a získává výhodu.
40-40
Bohužel i česká tenistka trefila pouze síť. Následuje shoda.
30-40
Přeci jen tu brejkbol je! Australanka trefila pouze síť a Lucie má dobrou šanci na brejk.
30-30
Bohužel ani teď se česká tenistka brejkbolu nedočká. Co teď?
15-30
Šafářová využila slabšího druhého podání své soupeřky. Je tu tak další šance na dva brejkboly.
15-15
Teď však zamířil return mimo dvorec. Stav gemu je tak vyrovnaný.
0-15
Lucie získává po dobrém returnu další míč.
4:2
A Lucka si udržela podání! Stále tak živí naději na obrat!
40-A
Míček získává Šafářová. Výhoda.
40-40
I ten druhý. Lucie totiž trefila pouze síť. Máme tu tak shodu.
30-40
První z nich Stosurová odvrátila. Co ten druhý?
15-40
Lucka teď musela zahrávat míček skrčená, ale zvládla to na výbornou. Dva gemboly.
15-30
Teď však australská hráčka zareturnovala náramně.
0-30
Tvrdé podání Lucky znova úřaduje!
0-15
Šafářová předvedla výbornou smeč a získala tak tento fiftýn.
4:1
4:1
Dlouhá výměna končí vynikajícím forhendem Stosurové.
A-40
Australská tenistka znova získává výhodu.
40-40
Teď však měla obrovskou šanci na zisk gemu, kterou nevyužila. Celý kurt zůstal volný, ale Stosurová trefila pouze síť.
A-40
Podávající hráčka však znova získává gembol, její prohoz byl velmi podařený.
40-40
Máme tu shodu! Stosurové se nepovedl forhend, který vyletěl mimo dvorec.
40-30
Gembol pro Australanku. Míček z rakety Šafářové skončil pouze v síti.
30-30
Alespoň prozatím ne. Return české tenistky míří za základní čáru.
15-30
Lucie se dostala do útoku a její soupeřce se nepodařilo ubránit. Dočkáme se brejkbolu?
15-15
Teď to Lucie přehnala s razancí a její forhend končí za základní čarou.
0-15
Míček Stosurové skončil pouze na síti. První fiftýn tohoto gemu jde pro Šafářovou.
3:1
Šafářová si udržela podání! Výborná práce!
40-A
Šafářová má znova výhodu. Lucie si pomohla svým tvrdým podáním.
40-40
Chyba Lucie na síti znamená shodu.
40-A
Lucka se opřela do prvního podání. To ještě její soupeřka vrátila do dvorce, ale na následnou volej neměla nárok.
40-40
Další dobrý úder Australanky znamená shodu. To je škoda.
30-40
Teď však Stosurová trefila return parádně. Lucka neměla šanci.
15-40
Return Australanky šel mimo, dva gemboly pro Lucku.
15-30
Eso! Výborně!
15-15
Teď však přepálila forhend a Stosurová srovnává na 15:15
0-15
Lucie si seběhla k síti a získává první fiftýn.
30-15
Nadějné vedení pro australskou hráčku při podání Češky po chybě Šafářové do sítě.
15-15
Stosurová velmi rychle vyrovnává úderem křížem.
0-15
Šafářová začíná výborně svůj servis, když nenechala soupeřku vydechnout a úderem po lajně bere první fiftýn.
1:0
První gem jde na konto australské hráčky a ujímá se tak vedení v celém zápasu.
A-40
Stosurová si došla pro úder k síti a ukončuje výměnu.
40-40
Opět povedený return po lajně, nyní ho však Stosurová vrátila do kurtu. Lucie však byla v ofenzivě a výměnu zvládla.
A-40
Další vynikající servis ven z kurtu a Lucie returnuje ven z kurtu.
40-40
Shoda! Nechytatelný return po lajně a Stosurová se jen za míčkem ohlédla.
40-30
První eso v zápase na konto australské hráčky.
30-30
Je vyrovnáno! Samantha poslala úder přesně na základní lajnu a Lucie kontrovala jen úderem do autu.
15-30
Nyní už si Stosurová pohlídala výměnu, když chybuje také v poprvé v zápase česká tenistka.
0-30
Stosurová musela přes druhé podání a toho využila Šafářová, když poslala return pod nohy a ten už znovu končí v síti od Stosurové.
0-15
První jde v prvním setu podávat Samantha Stosurová. Úvodní fiftýn bere na své konto české hráčky, když si rozběhala soupeřku a ta musela zahrát úder jen do sítě.
0:0
Obě hráčky jsou již připraveny na centrálním dvorci. Po krátkém rozcvičení na kurtu může zápas začít. První na podání půjde v úvodním setu australská tenistka.
Vzájemné zápasy

Obě tenistky mají za sebou na profesionálním okruhu pořádně bohatou historii vzájemných zápasů. Ze třinácti duelů mezi oběma hráčkami se hned desetkrát radovala z vítězství česká tenistka Lucie Šafářová, která opanovala i poslední duel obou dnešních finalistek. V únoru loňského roku přehrála Samanthu Stosurovou v Dauhá ve dvou setech.

Zkušená dvaatřicetiletá Australanka Samantha Stosurová se v současné době drží na 25. místě žebříčku WTA. Své maximum zapsala pravoruká hráčka před pěti lety, kdy se dokázala vyšvihnout až na čtvrtou příčku mezi ženami!

Rodačce z Brisbane se letos příliš nedaří a na okruhu si letos nejlépe vedla na domácím turnaji v Sydney na počátku roku, kde postoupila do čtvrtfinále. Jinak je to ale spíš bída pro tuto zkušenou tenistku, která letos často končí již v úvodních kolech turnajů.

V Praze se však Australance, stejně jako její dnešní soupeřce, začíná blýskat na lepší časy a dnes si zahraje o svůj premiérový titul v této sezóně.

Cesta Samanthy Stosurové turnajem

1. kolo: Samantha Stosurová – Sorana-Mihaela Cirsteaová 2:1
2. kolo: Samantha Stosurová – Markéta Vondroušová 2:0
Čtvrtfinále: Samantha Stosurová – Barbora Strýcová 2:1
Semifinále: Samantha Stosurová – Světlana Kuzněcovová bez boje

Česká tenistka Lucie Šafářová se v aktuálním žebříčku WTA nachází na 16. pozici. Kariérním maximem současné české dvojky je páté místo ze září loňského roku.

Brněnská rodačka se po zdravotních patáliích ze závěru loňského roku v letošní sezoně vrací na kurt po dlouhé pauze. Úvodních pět zápasů v tomto roce devětadvacetiletá hráčka prohrála, avšak v Praze se tento týden píše zcela jiný příběh. Po čtyřech vyhraných zápasech, ve kterých Šafářová ztratila jediný set, může její pražská pohádka napsat konec zlatým písmem. Stačí jediné, v dnešním finálovém duelu zdolat Australanku Samanthu Stosurovou.

Cesta Lucie Šafářové turnajem

1. kolo: Lucie Šafářová – Mariana Duqueová-Marinová 2:1
2. kolo: Lucie Šafářová – Lucie Hradecká 1:0, skreč Hradecká
Čtvrtfinále: Lucie Šafářová – Su-Wei Hsieh 2:0
Semifinále: Lucie Šafářová – Karolína Plíšková 2:0
Příjemné sobotní poledne všem tenisovým fanouškům a fanynkám! Tenisový turnaj JT Banka Prague Open má dnes na programu poslední duel, ve kterém se v rámci finále ženské dvouhry utká česká tenistka Lucie Šafářová s australskou soupeřkou Samanthou Stosurovou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.