Tenis -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Nicolas Almagro - 17. května 2012   11:00

Tomáš Berdych
Nicolas Almagro

To je pro tuto chvíli z Říma všechno. Za pár minut začne na stejném kurtu, na kterém teď nastoupil Tomáš Berdych zápas mezi českou tenistkou Petrou Cetkovskou a domácí hráčkou Flavií Penettaovou, který vám samozřejmě také nabízíme v online reportáži.
Dvě hodiny a dvě minuty trvala bitva mezi Tomášem Berdychem a Nicolasem Almagrem, kterou zvládl lépe český tenista a postupuje do čtvrtfinále turnaje v Římě po setech 7:6(-3), a 6:3. Dalším souepřem českého tenisty bude s největší pravděpodobností Rafael Nadal, kterého čeká souboj s nenasazeným Granollersem.
Konec zápasu
6:3
Almagro posílá míček do autu a to znamená, že v dnešní bitvě vítězí Tomáš Berdych!
A-40
Mečbol s pořadovým číslem dva.
40-40
Almagro mečbol číslo jedna odvrací. Shoda.
40-30
V Římě se zvedá vítr a na kurtu se hodně práší.
40-30
Mečbol pro Tomáše Berdycha!
30-30
Stále dva míčky je český tenista od postupu, nyní ale Španěl srovnal.
30-15
Španěl přehnal razanci úderu a dva míčky dělí Berdycha od čtvrtfinále.
15-15
Berdych dokázal po dobrém úderu do protipohybu srovnat.
0-15
Almagro začíná gem kraťasem.
5:3
Tomáš Berdych dokázal udržet svoje podání a má tak stále náskok jednoho brejku!
40-30
Tomáš Berdych dokázal otočit nepříznivý vývoj.
30-30
Almagro posílá míček do autu, opět těsného.
15-30
Rodák z Prostějova nyní také předvádí dobrý úder.
0-30
A Španěl může srovnat stav. Vede už 30:0.
0-15
Nicolas Almagro vybojoval první fiftýn.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
4:3
Španěl se snaží ze všech sil odvrátit ještě pro něj nepříznivý výrok sudího, ale marně.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran. Almagro ani nešel na lavičku, ještě jde zkoumat místo dopadu míčku.
4:3
Almagro poslal míček do autu a nechce se s tím smířit. Nic se nemění na vedení Tomáše Berdycha.
40-0
Sedmý gem druhého setu může být klíčový! Tři brejkboly pro Berdycha!
30-0
Míček získává Berdych.
15-0
Nicolas Almagro nyní trefil míček rámem rakety a balónek skončil téměř v hledišti.
3:3
Vzápětí po prvním podání ukončil Berdych šestý gem.
40-30
Nádherná výměna v podání obou hráčů. Útočnější byl spíše Berdych a nakonec i fiftýn získal.
30-30
Do autu nyní zamířil i míček z rakety českého tenisty.
30-15
Almagro posílá míček do autu, opět hodně dlouho zahlášený.
15-15
Vzápětí je srovnáno po výborném prohozu.
0-15
Tomáš Berdych po dlouhé obě předvedl hodně špatné podání.
2:3
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Almagro nakonec Berdycha k brejkbolu nepustil.
40-A
Míček z rakety Tomáše Berdycha končí za základní čárou, jen o kousíček, ale byl to aut.
40-40
Almagro se nechal zahnat do rohu a tím přišel o prakticky všechny šance na ukončení gemu.
30-40
Tomáši Berdychovi se daří snížit.
15-40
Almagro musel hrát i trochu na riziko po druhém podání. Nakonec výměnu končí zkráceným úderem.
15-30
A Španěl jde i do vedení při svém servisu.
15-15
Nicolas Amagro odpovídá dobrým prohozem.
15-0
Tomáš Berdych začíná výborným returnem.
2:2
A servis i napodruhé v druhém setu zafungoval a je srovnáno na 2:2.
40-15
Dva gemboly pro Berdycha.
30-15
Nicolas Almagro snižuje pro něj nepřiznivý stav.
30-0
Almagro poslal míček od základní čáry do pásky.
15-0
Berdych začíná gem výborným servisem.
1:2
Konec přestávky, na podání jde Tomáš Berdych.
1:2
1:2
A hráč původem z Murcie dotáhl svůj servis do zdárného konce.
0-40
Nicolas Almagro má výborně rozjeté svoje podání.
0-30
Další přesný úder z rakety Španěla.
0-15
Míček získává Almagro.
1:1
Český tenista si své podání na úvod udržel.
40-30
Tomáš Berdych otáčí vývoj gemu ve svůj prospěch.
30-30
Srovnáno.
15-30
Almagro posílá balónek do autu.
0-30
Opět chybička, která posílá Almagra do vyššího vedení.
0-15
Tomáši Berdychovi na úvod podání zrovna nezafungovalo.
0:1
Španělský tenista ukončuje výměnu přesným úderem na lajnu.
30-40
Almagro nechce ztratit svoje podání a bojuje.
7:6
Tak až na čtvrtý pokus se povedlo ukončit Tomáši Berdychovi tie-break v prvním setu, který byl hodně dlouhý. Trval hodinu a 18 minut.
6-3
Tak to je velká škoda pro rodáka z Prostějova. Míček končí na pásce.
6-2
I druhý, tentokráte při podání Berdycha.
6-1
Španěl odvrací první ze šesti setbolů.
6-0
Následuje výměna stran.
6-0
Almagro nyní vytáhl Berdycha na síť a měl ho na lopatě, ale poté to přehnal s razancí a míček skončil za základní čárou.
5-0
Tie-break je zatím fantastickým představením Tomáše Berdycha.
4-0
Berdych nyní hrál míček na síti z voleje.
3-0
Almagro nyní vztekle udeřil do balónku poté, co byl zahlášen aut. Nutno na obranu Španěla říct, že auty hlásí lajnový hodně dlouho.
2-0
Almagro posílá míček do pásky.
1-0
Berdych zahrál fantastický prohoz!
6:6
Almagro po náběhu na síť ukončuje gem a budeme svědky zkrácené hry.
30-40
Velmi dlouho zahlášený aut Tomáše Berdycha.
30-30
Berdych po chybě svého soka srovnává.
15-30
Páté eso Nicolase Almagra v utkání.
15-15
Almagro srovnává pro něj nepříznivý stav.
15-0
Almagro to přehnal s razancí, kterou vložil do svého úderu.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Nicolas Almagro.
6:5
6:5
Obrovsky dlouhý gem je nakonec minulostí. Po více než deseti minutové bitvě ho získává Tomáš Berdych!
A-40
Španěl opět zahnán do defenzivního postavení. Jeho bekhend končí na síti.
40-40
Pátá dvojchyba Tomáše Berdych v prvním setu!
A-40
Opět výhoda pro Berdycha.
40-40
Jedenáctý gem se hodně protahuje a šance jsou opět na startovní čáře. Almagro předvedl dobrý obraný úder.
A-40
Tak další výhoda pro českého tenistu! Výborný útok na síti.
40-40
Další shoda. Nyní Berdych zahrál do autu.
A-40
Zdá se, že publikum nyní se spíš kloní na stranu Tomáše Berdycha.
40-40
Berdych šance Španěla opět utnul, dobrým serivsem.
40-A
A Španěl má šanci prolomit podání svého soupeře!
40-40
Almagro srovnává opět na shodu.
A-40
Almagro se ještě vydal k umpiru na nějaké dohadování s hlavním rozhodčím.
A-40
Velmi dlouhá výměna po druhém podání českého tenisty. Berdych poslal míček do růžku!
40-40
Berdych útočil na síti, ale Španěl se nenechal zatlačit a zkráceným prohozem srovnal.
A-40
Další výhoda, tentokráte tvrdě vybojovaná.
40-40
Český tenista vyhnal svého soupeře do rohu a následně měl šanci na síti. Jeho volej konči však v pásce!
A-40
Výhoda Berdych.
40-40
Almagro má sympatie publika, které nyní bouřlivě slaví jeho srovnání po úderu přesně na lajnu.
40-30
Almagro nyní ještě šel přezkoumat stopu po míčku, ale nic to nemění na vedení Tomáše Berdycha.
30-30
Míček po údery z rakety Berdycha končí na pásce.
30-15
Almagro předvedl úder do protipohybu. Berdych bez šance.
30-0
Berdych získává další fiftýn po dost kuriózním úderu.
15-0
Return Španěla končí v autu.
5:5
A znovu eso! Almagro bleskově srovnává stav.
0-40
Eso Nicolase Almagra.
0-30
A opět vítězný míč pro Španěla.
0-15
Výborná výměna opět od základních čar. Almagro poslal míček do protipohybu.
5:4
5:4
5:4
Český tenista si nechal utéct vedení 40:0, ale nakonec i přesto dokázal ve shodě získat gem na svou stranu a udržel si podání.
A-40
Berdych se vydává stále častěji na síť. Nyní opět byl úspěšný.
40-40
Tomáš Berdych zaútočil na síti a je tu další shoda.
40-A
Almagro předvádí obrat. Nyní dokonce výhoda pro Španěla, to znamená brejkbol.
40-40
Berdych si nechal utéct své luxusní vedení 40:0 při vlastním podání.
40-30
Tak Almagro se vrací zpět do gemu.
40-15
Tak čistý gem to nebude. Další dvojchyba českého tenisty v dnešním utkání.
40-0
Zatím to vypadá na první čistou hru v utkání.
30-0
Eso Tomáše Berdycha.
15-0
Berdych nyní dokázal přetlačit soupeře ve výměně od základní čáry.
4:4
Berdychův return končí v autu. Almagro srovnává stav utkání na 4:4 v prvním setu.
15-40
Almagrovi dnes výborně vycházejí zkrácené údery.
15-30
Až přílišnou razanci dal do úderu Tomáš Berdych.
15-15
Tentokráte Tomáš Berdych poslal balónek do autu.
15-0
4:3
Konec přestávky, podávat bude Nicolas Almagro, který nevyužil v minulé hře hned dva brejkboly.
4:3
4:3
I Tomáš Berdych ukazuje, že je schopný dát eso na závěr svého servisu.
A-40
40-40
I s velkou dávkou štěstí nyní Berdychovi vyšel jeho náběh na síť.
30-40
Nyní Almagro poslal míček do autu a Tomáš tak první brejk odvrací.
15-40
Almagro vymetl přesně růžek a má dva brejkboly!
15-30
Almagro se dostal nyní do útoku a vytěžil z toho svoje vedení.
15-15
Tomáš Berdych to měl opět dobře rozehrané, ale nyní se mu nepovedlo přidat vítězný úder.
15-0
Tomáš Berdych zahnal soupeře do defenzivního postavení. Almagro odvrátil jen do pásky.
3:3
Almagro uzavírá svůj servis esem.
40-A
Jenže Almagro má znovu výhodu.
40-40
Almagro se nyní vydal s jasným cílem na síť a Berdycha měl na lopatě. Český tenista ale předvedl nádherný prohoz.
40-A
Almagro si vzápětí vybojoval výhodu.
40-40
Španěl to přehnal s razancí úderu a je tu první shoda.
30-40
Almagro nyní chybuje a vrací Berdych zpět na dostřel.
15-40
Výborně připravený útok na síti nakonec končí míčkem do autu.
15-30
Tomáš Berdych vytlačil svého soka do rohu, ten pak posílá míček do autu.
0-30
Další fiftýn pro Almagra.
0-15
Fantastický prohoz, který vypadal jako dobrý, ale podle názoru čárového byl už míček v autu.
3:2
3:2
3:2
Druhou šanci na ukončení svého podání už Berdych nepustil. Almagro returnoval pouze do sítě.
40-30
Druhá dvojchyba při jednom podání.
40-15
Výborné podání ven z dvorce.
30-15
Pokud se dnes jeden či druhý vydá na síť tak je z toho bod.
15-15
Druhá dvojchyba Tomáše Berdycha.
15-0
Berdych začíná výborným prvním podáním.
2:2
Almagro se poprvé v zápase vydal na síť a hned úspěšně. Srovnává stav na 2:2!
15-40
Berdych ještě nechce skončit v této hře.
0-40
Almagro si nyní dovolil hodně velkou frajeřinu, když hned z returnu zahrál stopball.
0-30
Berdychův úder od základní čáry tentokráte byl příliš dlouhý.
0-15
Almagro v další výměně hrál celoplošný tenis. Berdycha zahnal do obrany.
2:1
2:1
2:1
Dnešní utkání zatím přináší fantastické a dlouhé výměny! Ani jeden se nepouští zatím na síť. A na využité brekboly srovnáno.
30-40
Opět předlouhá výměna od základních čar. V neprospěch Tomáše Berdycha nakonec byla páska. Brejkbol Almagro!
30-30
Tomáš Berdych zahrál agresivně od základní čáry a to nakonec přineslo úspěch.
15-30
Berdych zahnán do rohu a následný bekhend nebyl přesný.
15-15
Almagro nyní předvedl velmi dobrý prohoz.
15-0
Berdychovo výborné první podání.
2:0
Obrovsky dlouhá výměna! Oba hráči hráli opatrně a čekali na chybu toho druhého. Tu nakonec dělá Almagro a Berdych tak první šanci vzít podání soupeře využívá!
40-30
Almagro první bleskově odvrací.
40-15
Almagro posílá míček do autu. Dva brejkboly pro Berdycha!
30-15
15-15
Almagro tentokráte mělo velké štěstí, když páska byla v jeho prospěch.
15-0
Tak stejně jako při podání Berdych, tak i Almagro začal dvojchybou.
1:0
1:0
Tomáš Berdych zaútočil na síti, Almagro byl bez šance.
40-15
Opět podobný průběh a znovu Almagro posílá míček za základní čáru.
30-15
Velmi zajímavou výměnu nyní oba sehráli. Almagro si připravil útok, ale nakonec ho nedovedl do zdárného konce.
15-15
Konečně výměna a hned hodně dlouhá. Oba hráči hráli od základních čar, nakonec přetlačovanou zvládl lépe Berdych.
0-15
Berdych začíná nejhorším možným způsobem, dvojchybou.
Utkání právě začalo
Tak rozehrávka skončila.
Zatím stále probíhá rozcvičování obou tenistů. Jako první půjde na podání Tomáš Berdych.
Mohamed El Jennati bude dnešním rozhodčím na umpire.
Vítěz tohoto utkání narazí v dalším průběhu na vítěze utkání Nadal - Granollers.
V Římě už se vše připravuje k začátku utkání. Zápas se bude hrát na kurtu Pietrangeli, který je už velmi slušně zaplněný.
Oba hráči mají spolu velmi bohatou vzájemnou bilanci. Jen v letošním roce už se Tomáš Berdych a Nicolas Almagro utkali dvakrát a první vzájemný duel na Australian Open má ještě řada fanoušků v paměti. Tehdy Almagro nastřelil Berdych do ruky a po zápase, který vyhrál Tomáš Berdych nepodal soupeři ruku. Druhý vzájemný zápas se odehrál na turnaji v Indian Wells. Almagro v osmifinále turnaje v USA smetl svého soupeře 6:4, 6:0 a porážku mu oplatil.
Soupeřem české tenisové jedničky bude třináctý hráč žebříčku ATP Španěl Nicolas Almagro. Ten už letos odehrál na antuce více zápasů jeho bilance je 16 výher a 5 porážek. Hned na úvod roku došel Španěl do finále turnaje v Buenos Aires a dokonce vyhrál na turnaji v Sao Paolu. Minulý týden v Madridu na modré antuce uhrál Almagro dvě kola, ve třetím vypadl na raketě krajana Davida Ferrera.
Tomáš Berdych prožívá v letošním roce dobrou sérii zápasů na antuce. Naposledy prohrál až ve finále turnaje v Madridu. Před tím došel daleko i v Monte Carlu. I díky tomu má rodák z Prostějova bilanci 8 výher a 2 prohry.
Hezké čtvrteční dopoledne přeji všem tenisovým příznivcům a hlavně těm, kteří fandí Tomáši Berdychovi. Český tenista vyzve v osmifinále turnaje série ATP World Tour 1000 v Římě Španěla Nicolase Almagra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.