5. října 2017 • 11:50

Úspěšnější než fotbalisté? Fenerbahce bojuje na MS v League of Legends

Autor:
Tým Fenerbahce bojuje na MS v League of Legends
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po sedmi ligových kolech je turecké fotbalové mužstvo v tabulce až na sedmém místě. Fanoušci však v těchto dnech upírají zraky na jiný tým, nesoucí stejné barvy. V Číně totiž začala skupinová fáze mistrovství světa v počítačové hře League of Legends a o postup bojuje také tým 1907 Fenerbahce, který vlastní fotbalový klub Fenerbahce SK.Hráči Fenerbahce se na mistrovství světa v League of Legends (LoL) představí poprvé v historii. Probojovali se tam díky regionální kvalifikaci, kterou ovládli. Úvodní skupinovou fázi vyhráli čtyřmi výhrami a jednou porážkou, svého prvního přirazeného soupeře Team oNe Esports pak vyřadili v poměru 2:1 na zápasy a zajistili si tak postup do další skupinové fáze.

Ve skupině se utkají se třemi protivníky, bohužel pro ně jsou však všichni soupeři silnými adepty na postup, a tak turecký tým může pouze překvapit. Dnes narazili na tým Royal Never Give Up, se kterým ale prohráli. Jejich šance na postup ovšem stále žije, v sobotu poměří síly s G2 Esports, o den později pak se Samsung Galaxy.

Ze čtyř čtyřčlenných skupin postupují dva nejlepší do čtvrtfinále. Celý turnaj pak vyvrcholí 4. listopadu velkým finále, kde dva nejlepší týmy zabojují o největší podíl z finanční odměny. Ta začíná na 2,25 milionu dolarů, do výsledné částky se pak ještě připočítají zisky ze vstupenek, live přenosů a dalších prodejů. Vítěz z této částky získá 37,5 %, poražený 13,5 %, podíl se pak stále snižuje o přibližně polovinu, poslední čtyři týmy (z 24) pak získají pouze půl procenta.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze