5. října 2017 • 11:50

Úspěšnější než fotbalisté? Fenerbahce bojuje na MS v League of Legends

Autor:
Tým Fenerbahce bojuje na MS v League of Legends
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po sedmi ligových kolech je turecké fotbalové mužstvo v tabulce až na sedmém místě. Fanoušci však v těchto dnech upírají zraky na jiný tým, nesoucí stejné barvy. V Číně totiž začala skupinová fáze mistrovství světa v počítačové hře League of Legends a o postup bojuje také tým 1907 Fenerbahce, který vlastní fotbalový klub Fenerbahce SK.Hráči Fenerbahce se na mistrovství světa v League of Legends (LoL) představí poprvé v historii. Probojovali se tam díky regionální kvalifikaci, kterou ovládli. Úvodní skupinovou fázi vyhráli čtyřmi výhrami a jednou porážkou, svého prvního přirazeného soupeře Team oNe Esports pak vyřadili v poměru 2:1 na zápasy a zajistili si tak postup do další skupinové fáze.

Ve skupině se utkají se třemi protivníky, bohužel pro ně jsou však všichni soupeři silnými adepty na postup, a tak turecký tým může pouze překvapit. Dnes narazili na tým Royal Never Give Up, se kterým ale prohráli. Jejich šance na postup ovšem stále žije, v sobotu poměří síly s G2 Esports, o den později pak se Samsung Galaxy.

Ze čtyř čtyřčlenných skupin postupují dva nejlepší do čtvrtfinále. Celý turnaj pak vyvrcholí 4. listopadu velkým finále, kde dva nejlepší týmy zabojují o největší podíl z finanční odměny. Ta začíná na 2,25 milionu dolarů, do výsledné částky se pak ještě připočítají zisky ze vstupenek, live přenosů a dalších prodejů. Vítěz z této částky získá 37,5 %, poražený 13,5 %, podíl se pak stále snižuje o přibližně polovinu, poslední čtyři týmy (z 24) pak získají pouze půl procenta.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze